TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 03:32:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 2603 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 09, 2014, 10:02:52 posle podne »

Imam 14 godina i treniram rukomet.Hteo sam da pocnem da pijem whey proteine i pre toga hteo sam da vas pitam nekoliko pitanja.

1)Da li smem da koristim whey proteine
2)Da li cu se ''izduvati'' ako prestanem da ih pijem
Ukoliko si radio testiranja funkcionalne dijagnostike u klubu i ukoliko je lekar dao preporuke za ishranu ,mozes koristiti suplementaciju uz konsultaciju sa lekarom.Ukoliko ishrana nije adekvatna i prilagodjena tvojim potrebama,sam whey nece biti od preterane pomoci.kako se hranis?
Sačuvana
Ivan Glidžić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 09, 2014, 04:21:13 posle podne »

 Rukomet je sport koji zahteva izuzetan napor celog tela, tako da nećeš ni malo pogrešiti ako uneseš mericu whey proteina uz 5 grama glutamina, odmah nakon treninga. Ubrzaćeš oporavak mišića i osećaćeš se svežije za sledeći trening!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12927


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 08, 2014, 09:46:40 pre podne »

Mislim da MNOGO treba da prelistaš forum i to do detalja nemoj da te mrzi jer ima zaista mnogo interesantnih stvari.
Ali ne brini whey smeš koristiti samo pitanje je ima li potrebe to sada raditi jer ima mnogo prečih stvari na koje prvo treba obratiti pažnju a to je ishrana.
A to oko izduvavanja...pa nije whey pumpa koja će da te naduva vazduhom pa ćeš se posle korišćenja izduvati.To ne funkcioniše na taj način.Whey je dopuna sreĂ°enoj ishrani a ne čudotvoran napitak od kojeg će neko biti naduvan itd...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 08, 2014, 06:24:16 pre podne »

+ Prelistaj malo forum kad budeš imao vremena .
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 07, 2014, 11:40:47 posle podne »

Imam 14 godina i treniram rukomet.Hteo sam da pocnem da pijem whey proteine i pre toga hteo sam da vas pitam nekoliko pitanja.

1)Da li smem da koristim whey proteine
2)Da li cu se ''izduvati'' ako prestanem da ih pijem

Pre svega za nas je najbitnije da odgovoriš prvo na Monikina pitanja...

Whey protein je "must have" suplement...to je opšte poznato...ali treba napomenuti da on ne može zameniti kvalitetnu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu...

Tj. ako u ishrani nemaš dovoljno kvalitetnih proteina visoke biološke vresnosti, složenih ugljenih hidrata kao izvora sporo-oslobaĂ°ajuće energije i zdravih masti...od tvog napretka nema ništa...

Kvalitetna ishrana je osnovA zdravog života, kao i maksimalnog sportskog učinka...a dodaci ishrani su ipak samo dodaci osnovi  - ISHRANI...a ne njena zamena !!!

« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2014, 11:43:59 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 07, 2014, 10:48:38 posle podne »

A sta zelis da postignes ?

Ako ne treniras u teretani, iskreno ne vidim potrebu za whey-om. Da si malo stariji i blizi profesionalnom rukometu mogao bi posle treninga, ali ovako zaista mislim da nema smisla ako je samo rukomet u pitanju.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 07, 2014, 02:06:24 posle podne »

Mislim da ne treba još da žuriš sa suplementacijom :)   Koliko si visok/težak?  Kakve su ti navike po pitanju ishrane?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 06, 2014, 10:36:12 posle podne »

Pozdrav,
Možeš da piješ proteine nisu štetni, nećeš se izduvati kad prestaneš iz tog  razloga jer se od njih nećeš ni  naduvati. Proteini su dodaci ishranii i nisu štetni ali mislim da si ti previše mlad i da ti nisu potrebni. Ti svoje potrebe za proteinima možeš da zadovoljiš i uneseš preko ishrane, što ti i preporučujem.
Iz kog razloga si odlučo da kupiš protein ?
Sačuvana
Cope
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 06, 2014, 10:29:47 posle podne »

Imam 14 godina i treniram rukomet.Hteo sam da pocnem da pijem whey proteine i pre toga hteo sam da vas pitam nekoliko pitanja.

1)Da li smem da koristim whey proteine
2)Da li cu se ''izduvati'' ako prestanem da ih pijem
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 13 upita.