TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:50:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ginko sa maslinama protiv loseg holesterola  (Pročitano 3575 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Februar 22, 2008, 07:04:09 posle podne »

necemo tako sarkasticno.. kao sto rekoh svaki antioksidant je u visku prooksidant.. to je cinjenica...
Sačuvana
jojevta
Gost
« Odgovor #5 poslato: Februar 20, 2008, 09:57:02 posle podne »

pa ni meni nije poznato da moze biti kancerogen,toliko je kancerogen da se koristi u prevenciji i lecenju karcinoma,u kombinaciji sa jos nekim suplementima
ali opet mozda gospodin nacitani nitro ima neka istrazivanja koja ja jos nisam procitao i video ,pa rekoh da mi objasni,i da prosvetlim moje kolege i profesore sa fakulteta tim saznanjem
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Februar 20, 2008, 09:52:45 posle podne »

pa ja mogu ovo da objasnim jedino tako što je svaki antioksidant u prevelikim količinama prooksidant.. ali da znam za naučne dokaze da je ginko kancerogen , to još nisam pročitala...
Sačuvana
jojevta
Gost
« Odgovor #3 poslato: Februar 20, 2008, 10:21:35 pre podne »

Ginko u velikim kolicinama je kancerogen...

objasni mi ovo,molim te
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #2 poslato: Februar 19, 2008, 11:48:14 posle podne »

Ginko u velikim kolicinama je kancerogen...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #1 poslato: Februar 19, 2008, 12:16:14 posle podne »

List ginka sadrzi vrlo efikasne aktivne supstance koje mu daju antioksidativnu snagu blokatora tecnosti slobodnih radikala.Biljka ginko je poznata po svom dejstvu na aktivnost venske i arterijske cirkulacije, a narocito cerebralne, pa se zna da omogucava bolju memoriju, poboljsava rad organizma i obezbedjuje bolji protok hranljivih materija.
Obogacivanjem ove biljke suvim ekstratom lista masline njeno dejstvo se dodatno prosiruje.List masline poznat je kao efikasno sredstvo protiv visokog krvnog pritiska, jer siri krvne sudove, te snizava los holesterol (LDL) a povecava dobar (HDL).
LDL holesterol predstavlja pretnju po zdravlje ljudi jer dovodi do stvaranja  naslaga na zidovima krvnih sudova, te oni gube svoju elasticnost sto je predispozicija za nastanak oboljenja od kardiovaskularnog sistema.Suprotno tome, HDL uklanja holesterol iz krvi i smesta ga u jetru gde se on putem zuci izbacuje iz organizma.Najcesci faktori koji dovode do povecanja holesterola jesu preterani unos hrane bogate masnim kiselinama, hipokinezija, genetska predispozicija i stres.
Maslina je vrlo dragocena namirnica u ljudskoj ishrani.Vazan je izvor vitamina A,D,E i K, ali i esencijalnih masnih kiselina.Pored toga, list masline veoma je bogat hranljivim i lekovitim sastojcima.sadrzi u sebi oleuropein i brojne flavonoide koji povoljno deluju na  kardiovaskularni sistem.Oni regulisu nivo masnih kiselina(u vidu plaka) na zidovima krvnih sudova.
Naucna istrazivanja oleuropeina, koji ulazi u sastav lista masline, dokazala su da ovaj sastojak snizava visoki krvni pritisak.Veruje se da on snizava i nivo secera u krvi jer stimulise oslobadjanje insulina u krvi.Osim toga, oleruopein ima i antiflamatorno i antibakterijsko dejstvo.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.