TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395871 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 29, 2024, 12:29:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kofein iz kafe  (Pročitano 9052 puta)
matap
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 10, 2014, 02:29:12 posle podne »

Jutros nisam uzeo kafu zevao sam celo prepodne,melatonin sam probao samo se brze uspavam od njega a ujutru samo pospanost velika i glavobolja

Zma probao pre par meseci i nisam osetio neke velike promene.Sta da vam kazem kad mene dva bromazepana probude u toku noci :-) ne uzimam te sedative samo sam probao

Nisam pusac ,treninram redovno tegove 4 puta ned. dobro se hranim ,sinoc sam spavao od 00 do 5 ujutru pa sam se cimao do 7 da zaspim ,da bih odspavao samo jos  2 sata ,jednostavno organizam ne da vise...taurin sam uzeo pise da moze pre spavanja za bolji san videcemo

Ipak mi treba nesto da me digne ujutru,a ova nesanica je psihicki problem i nadam se da ce prodje..to budjenje nocu uvek mi se desi sa erekcijom tako da mi povecenje testosterrona od zma verovatno jos vise budilo :-) Jel isto dejstvo kofeina iz tablete i kafe ?da ne kupujem bezveze,

« Poslednja izmena: Oktobar 10, 2014, 02:31:56 posle podne od strane matap » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 10, 2014, 07:44:00 pre podne »

Ja koristim melatonin i prezadovoljan sam. Uzmeš 2-3 mg, pogasiš svetla i čvrsto spavaš do jutarnjeg alarma. Jedini problem su jako ''živi'' snovi koji već počinju da smaraju.  :P
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 09, 2014, 11:26:08 posle podne »

ovako,pomalo sam anksiozan preko dana,nocu spavam samo 5-6 sati maksimum, da kazem imam neki vid nesanice a ujutru kad ustanem stvarno ne znam gde se nalazim a posao mi je voznja i onda sam ceo dan pospan sto mi nikako ne odgovara najvise do rucka ,zato sam hteo da probam kafu ili neki drugi stimulans da me digne,inace ne pijem nista od energetskih napitaka i tako to.Znam da kofein moze i da pogorsa i nesanicu i anskioznost ali mislim da ce mi znaciti malo kofeina 100-200mg u jutarnjim casovima...probao sam samo tursku kafu iz kesice nisam,uzeo sam juce jednu kasicicu ali mislim da mi je to malo....pospan sam najvise do 15-16 casova posle nije strasno...videcu prvo sa kafom kako ide a kasnije mogu da probam tu guaranu..poz

Aposlutno se slažem sa Robertom, ZMA daje onaj okrepljujući, kvalitetan san iz koga se probudiš narednog dana odmoran i spreman za nove radne pobede...melatonin bih pre preporučio onima koji menjaju "vremenske zone"...i ne bih ga "prepisivao" svakome ko ima problema sa nesanicom, jer melatonin utiče na niz bitnih "stvari" u našem telu, čak i na hormonsku ravnotežu...

Dakle "lečimo uzrok", a ne posledicu...

Da li si pušač? Imaš li problema emotivne prirode? Stresove u toku dana? Nerešive brige, probleme( naravno svi to imamo), drugi vid pritisaka?

Imaš li neki hobi? Neki svoj "ventil", način za opuštanje, relaksaciju?

Imaš li redovne obroke?

Moja preporuka bi bila da pored nekog izvora kofeina ubaciš i "malo taurina", koji će dati bolji mentalni tonus( koncentracija), poželjno zbog prirode posla, nazivaju ga i mentalnim tonikom...

Imaš li neki drugi zdravstveni problem? Jesi li radio skoro neku lab. analizu?( krv, urin)



Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 09, 2014, 10:14:11 posle podne »

Baš sam i mislio da postoji neka "pozadina" priče o tom problemu sa budnošću. Imaš vrlo odgovoran i zahtevan posao, gde je budnost od izuzetnog značaja i zato treba maksimalno da poradiš na pronalasku rešenja. Kao što rekoh, nije problem popiti kafu, to je ljudima uobičajeno, ali je bolje pronaći koren problema i odatle ga rešavati.

Treba da imaš naviku dovoljnog i redovnog sna, da taj deo pretvoriš u rutinu. Da imaš što manje variranja, tipa - danas si legao u 23, sutra u 3 h. Tu se treba pozabaviti i problemom kvaliteta i redovnosti obroka. Možda sam propustio, da li si nam pisao već kakva ti je ishrana?

Što se tiče suplementacije, ja ne volim melatonin. Nekako na silu uspava, spavaš kao u komi, ali ne osećaš se baš sveže kada se probudiš. Ipak, mnogo ljudi ga koristi. Ja preferiram ZMA suplementaciju. Daje čvrst i kvalitetan san, pozitivno utiče i na hormon testosteron, a ujutru se probudiš čio i odmoran.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16804


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 09, 2014, 07:28:47 posle podne »

Nemam nekog ličnog iskustva sa ovim preparatom jer nisam imao potrebe da ga koristim, ali mislim da bi mogao da probaš sa njim :)
http://www.pansport.rs/Oporavak-i-regeneracija/NI315-Melatonin-Time-Release.html
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16804


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 09, 2014, 07:25:47 posle podne »

Kofein će ti pomoći da se razbudiš i osvežiš u tom periodu, ali mislim da bi trebao da pokušaš da rešiš problem sa nesanicom.
Sačuvana
matap
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 09, 2014, 07:09:06 posle podne »

znam da je malo,i kad legnem popodne to bude najvise do 45 min i probudim se koliko god sam umoran
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16804


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 09, 2014, 07:00:00 posle podne »

Malo je to sna.Ako ne možeš neću da savaš, jel bi mogao da ubaciš neki popodnevni odmor,da odspavaš nekih sat-dva ?
Sačuvana
matap
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 09, 2014, 06:20:03 posle podne »

ovako,pomalo sam anksiozan preko dana,nocu spavam samo 5-6 sati maksimum, da kazem imam neki vid nesanice a ujutru kad ustanem stvarno ne znam gde se nalazim a posao mi je voznja i onda sam ceo dan pospan sto mi nikako ne odgovara najvise do rucka ,zato sam hteo da probam kafu ili neki drugi stimulans da me digne,inace ne pijem nista od energetskih napitaka i tako to.Znam da kofein moze i da pogorsa i nesanicu i anskioznost ali mislim da ce mi znaciti malo kofeina 100-200mg u jutarnjim casovima...probao sam samo tursku kafu iz kesice nisam,uzeo sam juce jednu kasicicu ali mislim da mi je to malo....pospan sam najvise do 15-16 casova posle nije strasno...videcu prvo sa kafom kako ide a kasnije mogu da probam tu guaranu..poz
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2014, 06:24:32 posle podne od strane matap » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 09, 2014, 04:15:07 posle podne »

Jutros sam stavio dve kasicice i dosta brze sam dosao sebi :-) bitno mi je samo da me drzi budnim do rucka

Koje kesice koristiš i da li si probao najpre samo sa jednom? Mada, mene zanima i koliki je i kada je počeo taj problem sa budnošću zbog kojeg tražiš stimulanse da te drže do ručka? Naravno, kafa je uobičajena i bezazlena stvar ali, budući da si nov u svetu kafe, pitanje je da li ti je uopšte potrebna i da li treba da se navikavaš na jutarnju dozu. Da li si pospan većim delom dana?

Ja sam u životu popio možda dve-tri jutarnje kafe - jednom da bih video kako to izgleda biti "normalan", a drugi put jer su me terali budem normalan i pijem jutarnju kafu. :D Imam vrlo male padove u koncentraciji i budnosti tokom dana, pa i to malo kafe što pijem bude samo zbog ukusa koji volim.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 09, 2014, 03:35:50 posle podne »

ja do sada nisam unosio kofein ,mozda bih mi cak i 100mg znacilo ,da napomenem da mi ne treba za trening vec da me drzi samo budnim
,posto cu da pijem tursku onda mi znaci treba bar 2 kasicice


opcija koju sam par puta predlagala na forumu je i guarana, koja ima postepenije dejstvo u odnosu na kofein... guaranu možeš kupiti u tabletama,  proizvoĂ°ač je Natrol i ima 90 kapsula od 200 mg, a cena je 990.

1 kapsula je dovoljna za jednu dozu. Mislim da bi bilo dobro da probaš i to.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16804


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2014, 03:15:46 posle podne »

Za tursku kafu taj podatak nije tacan (mozda za pravu tursku kafu jeste) ali za nase smesne ne.. 20-40 mg je najrealnije.
Nisam ni ja siguran da je to baš tako kao što piše, zato sam i napisao da su to podaci sa wikipedie.Mada mislim da to mnogo zavisi i od kvaliteta kafe koju kupujemo :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16804


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2014, 03:05:05 posle podne »

Ako ne piješ kofein preko tableta i  do sad nisi preterivao sa kafom, mislim da će ti i 100mg biti dovoljno :)
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2014, 03:12:09 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
matap
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 09, 2014, 02:56:41 posle podne »

ja do sada nisam unosio kofein ,mozda bih mi cak i 100mg znacilo ,da napomenem da mi ne treba za trening vec da me drzi samo budnim
,posto cu da pijem tursku onda mi znaci treba bar 2 kasicice
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 09, 2014, 02:56:01 posle podne »

Za tursku kafu taj podatak nije tacan (mozda za pravu tursku kafu jeste) ali za nase smesne ne.. 20-40 mg je najrealnije.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 17 upita.