TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 11:25:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hladnoca po rukama/nogama  (Pročitano 3270 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Novembar 12, 2014, 03:39:16 posle podne »

Da li uzimas magnezijum, kalcijum?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Novembar 12, 2014, 03:38:40 posle podne »

Trebao bi probati tehnike relaksacije npr autogeni trening vežba toplina...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Novembar 03, 2014, 10:23:19 posle podne »

Obavezno javi...za sve što ti treba, tu smo...

Mislim da nije ništa ozbiljno...ali UVEK konsultuj lekara specijalistu i slobodno pitaj i reaguj na vreme...bez straha od "belog mantila"...i onih crnih misli - "ne idem kod lekara, jer me je strah da mi nešto ne otkriju"...

"Blagovremena dijagnoza je pola terapije"..."i najcrnja izvesnost je gora na neizvesnosti"...
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #9 poslato: Novembar 03, 2014, 08:36:47 pre podne »

Jasno...hvala na odgovorima i izdvojenom vremenu za njihovo pisanje :-)
Idem ovih dana...pa javljam sta i kako :-)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Novembar 03, 2014, 02:32:08 pre podne »

Ono što mogu reći je da ispoštuješ date preporuke...potraži savet lekara specijalista, uradi doppler...

Ali budi svestan i činjenice da je loša periferna cirkulacija hroničan problem mnogih ljudi...da može postojati izolovano, nevezano za neki veći problem( dijabetes, ozbiljnije kardio-vaskularne bolesti)...ali zato treba uvek biti obazriv i voditi računa o svom zdravlju...tj. navikama( zaboravi cigarete, kao i sve "supstance" koje utiču negativno na cirkulaciju), ishrani, načinu života...shvati to kao opomenu, i stanje "povećane osetljivosti", pa se tako i ponašaj - odgovorno prema sebi i svom zdravlju...

"Ko se čuva i Bog ga čuva"...polako i obazrivo...
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #7 poslato: Novembar 02, 2014, 06:49:50 posle podne »

Ma skoro sam poceo sa kofeinom, mozda 5-6 dana ne vise, dok ovo mi traje vec godinama. A niti pijem kafu, niti energetska pica niti bili sta (nisam ni pre) tako da mislim da nema veze sa kofeinom.
Ma ni nisam nesto uzrujan, kao sto kazem, traje vec duze vreme, nego naprosto zelim da vidim sta nije uredu, jer ocigledno da nesto nije, jer se brinem posto postoji mogucnost da bude to deo nekog mnogo veceg problema.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Novembar 02, 2014, 05:34:36 posle podne »

I vaskularni hirurg...on je još kompetentniji...

Probaj bez kofeina nekoliko dana...da vidiš da li će biti promena...koliko dugo piješ već kofein? Da li možeš da povežeš pojavu "simptoma" sa uzimanjem kofeina? Da li unosiš i još neke druge izvore kofeina u toku dana?

Sve u svemu...obrati se na pravu adresu...i samo smireno i bez panike...smiren stav i pribaranost uvek i na svakom mestu je najbitniji...
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2014, 05:36:18 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #5 poslato: Novembar 02, 2014, 05:29:44 posle podne »

Hvala puno na vremenu i savetu, ocigledno da mi nista drugo ne preostaje nego da odem do lekara, neurologa kako si savetovao, jer manje-vise skoro sve od tih saveta postujem.
Da izbacim onda kofein pred trening, pijem 1 tabletu od 200mg? :/
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Novembar 02, 2014, 05:17:41 posle podne »

Kao prvo...napomenuću da je ovaj forum odlična stvar, ali da ipak ne možemo online mnogo da pomognemo, jer nam nedostaju sve metode fizikalnog pregleda...

Preporučiću da se za savet obratiš lekaru specijalisti neurologu,kao i vaskularnom hirurgu...ne cimaj se odmah, ali oni su najkompetentniji za bilo kakve savete ovog tipa...da se eventualno uradi doppler krvnih sudova glave, vrata i nogu...

Moje OPŠTE preporuke oko način ishrane i suplementacije bi bile...

Saveti za dobru cikrkulaciju:
- prestanite da pušite
- redovno kontrolišite krvni pritisak
- ako bolujete od šećerne bolesti pridržavajte se terapije
- nivo holesterola i masnoća u krvi održavajte na normali
- pravilno se hranite i koristite suplemente koji podstiču cirkulaciju
- redovno vežbajte (najmanje pola sata dnevno)
- nosite odeću i obuću koja omogućava normalnu cirkulaciju( nema stezanja)
- održavajte toplotu nogu
- radite hidromasažne vežbe
- češće pijte tople napitke
- izbegavajte napitke sa kofeinom jer skupljaju krvne sudove.

ISHRANA
Neke namirnice i lekovito bilje utiču na vitalnosti krvnih sudova:

Namirnice i začini:
- beli luk (snižava nivo holesterola, rizik od ateroskleroze i reguliše krvni pritisak)
- maslinovo ulje
- crno vino( 1 čaša dnevno)
- bobičasto i voće bogato vitaminom C (jača zidove krvnih sudova)
- semenke bundeve (obiluju vitaminom E)
- koštunjavi plodovi (bogati niacinom i vitaminom B3)
- paprika
- kim
- ruzmarin
- Ă°umbir
- cimet

Lekovito bilje (samo uz nadzor lekara):
- ginko biloba
- kostrika (Ruscus aculeatus)
- divlji kesten (Aesculus hippocastanum)
- ulje eukaliptusa (Eucalyptus)
- beli glog (Crataegus monogyna)

Vitamini i minerali:
- vitamin B5 (niacin), najbolje u kombinaciji sa ostalim B grupe
- vitamin E
- kalcijum
- magnezijum
- vitamin C
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2014, 05:19:19 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #3 poslato: Novembar 02, 2014, 04:51:57 posle podne »

Ovako, imam 24 godine, pusac, nisam mada eto znam da ispusim s'vremena na vreme...mada to je cigareta-dve nedeljno u proseku (cigareta kao jedna, ne kao paklica). Redovno treniram, krenuo sam sa masom pre nekih 2-3 nedelje te treniram 5 puta nedeljno svaku particiju pojedinacno i dva kardia nedeljno u danima kada ne treniram u teretani u trajanju od 40min. Mada vec godinama unazad trcim bukvalno u proseku 6 puta nedeljno, vremenski, zavisi kako kad, ne ispod 25-30min, a nekad znam da istrcim i po 2 sata (naravno ne vise od 2-3 mesecno). Uglavnom eto neki prosek 30tak min. Samo trcanje je kardio, nista drugo.
Ama bas niko nema problema u porodici sa ovim problemom, bar od blize i zive rodbine (otac, majka, baba). Suplemente, protein, omega 3, kreatin, vitamini, zma...standard otprilike. Od nedozvoljenih supstanci ne koristim ama bas nista vec evo 2 godine (cak ni suplemente ili bilo sta trece nisam koristio do pre eto da kazemo 2-3 nedelje). Pre jesam koristio clen i jos par stvari. Lekove ne uzimam, i nisam uzimao bukvalno nikad u zivotu...za celog zivota mozda sam popio 5 bensedina i 5 anadola. Hladno mi je samo po prstima na rukama i nogama, ne menjaju boju, niti bilo sta drugo sto si naveo nemam...samo mi je hladno...bukvalno mrznu prsti. Nemam bolove niti grceve u potkolenicama. Ne povlaci se, cim izadjem na hladnom bukvalno nakon minut pocinje da mi mrznu prsti i kako sam naveo ne pomazu rukavice niti bilo sta, niti kada se krecem niti nije mi toplije niti bilo sta drugo. Pa ne provodim nista nesto preterano vremena sedeci, niti u nekom nezgodnom polozaju. Glavobolje povremene imam, jednom-dva put mesecno u vidu migrene (obe slepoocnice da kazem), vrtoglavice povremeno, nekad npr kada lezim i gledam film znam da imam, ali to se desi mozda jednom u 3 meseca i to ono kada recimo vecinu dana presedim kuci pored racunara (pa kontam da je zbog toga). Bolove u vratu nemam.
Svi rezultati su kako sam naveo i vise nego perfektni, krvni pritisak mi je normal (ne znam tacno koliko je).

Hvala na odvojenom vremenu Slavisa.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Novembar 02, 2014, 04:30:44 posle podne »

Ovako, kako je krenula zima i nize temperature imam problema sa kako i sam naziv teme kaze, hladnoca po prstima ruku i nogu. Bilo gde drugde na celom telu ne da mi nije zima vec skroz suprotno, cak mi je i vrucina, dok po prstima...bukvalno trnu od hladnoce. Cak i preko rukavica/kvalitetne zimske obuce i debelih carapa. Ovaj problem ne pamtim da sam imao pre, mozda zadnjih 2 godine. Svestan sam da je to verovatno posledica lose cirkulacije jer sam vadio sve moguce rezultate i svi rezultati su i vise nego savrseni (krv, hormoni, ekg...komplet sve), tako da ne bih znao sta drugo moze biti u pitanju. Da li bih mogao nekako da sredim ovaj problem ili makar poboljsam nekako. Hranim se zaista zdravo, sa naravno povremenim ispadima.

Koliko imaš godina?

Glavni uzroci koji prouzrokuju slabu cirkulaciju su nasleĂ°e, nepravilna ishrana, gojaznost, loše navike kao što je pušenje, manjak fizičke aktivnosti i nepridržavanje saveta tokom lečenje hroničnih bolesti, kao na primer dijabetesa...

Elem, da li si pušač?

Gledajući tvoje slike, čini mi se da se redovno baviš fizičkom aktivnošću? Radiš li kradio redovno? Koliko puta nedeljno? Koliko dugo traje kardio( vremenski)?

Da li neko u porodici ima problema sa tim?

Uzimaš li neke lekove? Suplemente? Nedozvoljena sredstva? Efedrin? Klenbuterol?

Da li ti koža na tim delovima tela, gde ti je hladno menja boju? Da li se javlja pomodrelost? Bolnost? Trnjenje? Grčevi?

Imaš li bolove i grčeve u potkolenicama pri hodu, koji se povlače u mirovanju?

Da li se osećaj hladnoće povlači kada hodaš, krećeš se? Osećaj hladnoće se povećava u stanju mirovanja? Da li dugo vremena provodiš sedeći? U nezgodnom položaju?

Imaš li glavobolje, vrtoglavice? Bolove u vratu?

Nemaš problema sa krvnim pritiskom( bolje da pitamo opet)?
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2014, 04:39:33 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2014, 12:32:14 posle podne »

Ovako, kako je krenula zima i nize temperature imam problema sa kako i sam naziv teme kaze, hladnoca po prstima ruku i nogu. Bilo gde drugde na celom telu ne da mi nije zima vec skroz suprotno, cak mi je i vrucina, dok po prstima...bukvalno trnu od hladnoce. Cak i preko rukavica/kvalitetne zimske obuce i debelih carapa. Ovaj problem ne pamtim da sam imao pre, mozda zadnjih 2 godine. Svestan sam da je to verovatno posledica lose cirkulacije jer sam vadio sve moguce rezultate i svi rezultati su i vise nego savrseni (krv, hormoni, ekg...komplet sve), tako da ne bih znao sta drugo moze biti u pitanju. Da li bih mogao nekako da sredim ovaj problem ili makar poboljsam nekako. Hranim se zaista zdravo, sa naravno povremenim ispadima.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.214 sekundi sa 17 upita.