TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 03:28:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prva Kupovina Suplementa  (Pročitano 4673 puta)
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 656


« Odgovor #6 poslato: Novembar 08, 2014, 11:56:43 pre podne »

Hvala druže, dobar predlog. Napisaću čime se pretežno hranim, ne mogu svaki obrok da preciziram 100% :)

Za doručak obično jedem sledeće stvari:
- Omlet od 4 jaja sa šunkom,slaninom ili šta naĂ°em, ili samo jaja, uz to 2-3 parčeta hleba i čaša jogurta.
- 3-4 kriške margarin+džem uz 1-2 čaše mleka
- Musli i pahuljice sa mlekom
- 1/4 bureka sa sirom i čašu jogurta (jbg školarac sam..)

Za ručak obično jedem sledeće:
- Konzervu do dve tunjevine i paradajz kao salatu
- Neko parče mesa i ako se pogodi da ima nešto krompira kao pire ili pomfrit
- Jedem i sva jela koja keva spremi, ponekad ne mogu da biram mnogo, znači pasulj, kupus i slično

Za večeru:
- Sutlijaš skuvam sa mlekom i stavim svašta u njega
- Ako ima meso opet jedem meso...
- Uglavnom normalne stvari što se jedu, jedem šta ima kući

U toku dana jedem voće, neku bananu ili jabuku, plazmu keks i nešto malo slatkiša, ništa posebno.
Posle treninga kupim čokoladno mleko, jedem suvo grožĂ°e malo i slično dok stignem kući.

To je uglavnom sve što se tiče obroka.

Imam 20 godina, ujutru imam nešto slabiji apetit pa onda ustanem ranije i jedem posle sat vremena, preko dana imam dobar apetit i posle treninga.
Dobro dosao na forumu :)
Moje genaralno misljenje je da imas tu jos dosta stvari da sredjujes oko ishrane, jer ovakvom ishranom samo na pocetku mozes da napredujes, a vec posle kraceg vremena, napredak ce izostati.
Fali ti jos proteina visoke bioloske vrednosti (meso, riba, sir, mleko, jaja), zatim definitivno vise slozenih hidrata ( krompira, pirinca, pravog integralno hleba).
Primetio sam da jedes dosta "losih" stvari, koje bi bilo pozeljno da izabis. Hleb, margarin, dzem, burek. Sve te stvari ne bi trebale da budu na svakodnevnom meniju. Jednom, dva puta nedeljno, naravno, ali ih izbegavaj svaki dan.
Ovo su samo uopstene smernice, mozes malo da prelistas forum oko ishrane dok se Sale ne javi i napise ti sve sazvakano :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Novembar 08, 2014, 11:50:13 pre podne »

Dobrodošao na forum :)

Što se tiče ishrane, tu još može dosta toga da se poboljša- promeni.  Za tad deo dobićeš savet od kolega, a možeš prelistati malo forum jer smo već pisali dosta o tome i dali puno korisnih predloga i saveta oko načina ishrane.

Što se tiče suplementacije, moj ti je savet da ipak ne uzimaš Hypermass iz razloga što Hypermass sadrži puno šećera- dekstroze, a ti ugljene hidrate imaš u većini obroka i njih je lakše uneti nego protein.  Iz tog razloga, prvo i osnovno što se tiče suplementacije za tebe bi bili:

1) čist whey protein - bilo koji, samo da je whey (surutka)  Scitec, Dymatize, Biotech.... bi bili neki od predloga
2) vitaminsko mineralni kompleks tipa Natrol Energizer, Natrol easy C vitamin, Natrol omega-3... to je bazična suplementacija za opšte zdravlje i imunitet
3) dekstroza - umesto da uzimaš hypermass ili neki drugi gainer, kupiš običnu dekstrozu bez ukusa koju ćeš dodati u šejk posle treninga, sve zajedno sa proteinom

To bi bio predlog suplemenata od mene za početak. I mislim da ti je to sasvim dovoljno. 70% treba da bude ishrana tako da je primarno da se orijentišeš na to.
Sačuvana
Tiro
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #4 poslato: Novembar 08, 2014, 11:32:16 pre podne »

Hvala druže, dobar predlog. Napisaću čime se pretežno hranim, ne mogu svaki obrok da preciziram 100% :)

Za doručak obično jedem sledeće stvari:
- Omlet od 4 jaja sa šunkom,slaninom ili šta naĂ°em, ili samo jaja, uz to 2-3 parčeta hleba i čaša jogurta.
- 3-4 kriške margarin+džem uz 1-2 čaše mleka
- Musli i pahuljice sa mlekom
- 1/4 bureka sa sirom i čašu jogurta (jbg školarac sam..)

Za ručak obično jedem sledeće:
- Konzervu do dve tunjevine i paradajz kao salatu
- Neko parče mesa i ako se pogodi da ima nešto krompira kao pire ili pomfrit
- Jedem i sva jela koja keva spremi, ponekad ne mogu da biram mnogo, znači pasulj, kupus i slično

Za večeru:
- Sutlijaš skuvam sa mlekom i stavim svašta u njega
- Ako ima meso opet jedem meso...
- Uglavnom normalne stvari što se jedu, jedem šta ima kući

U toku dana jedem voće, neku bananu ili jabuku, plazmu keks i nešto malo slatkiša, ništa posebno.
Posle treninga kupim čokoladno mleko, jedem suvo grožĂ°e malo i slično dok stignem kući.

To je uglavnom sve što se tiče obroka.

Imam 20 godina, ujutru imam nešto slabiji apetit pa onda ustanem ranije i jedem posle sat vremena, preko dana imam dobar apetit i posle treninga.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Novembar 08, 2014, 11:24:24 pre podne »

Dodao bih još i da nam kažeš koliko imaš godina, kao i kakav ti je apetit (da li možeš putem hrane da unosiš dovoljno kalorija).
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: Novembar 08, 2014, 11:16:24 pre podne »

Pozdrav i dobrodošao na forum :)
Pre kupovine suplemenata bilo bi dobro da nam napišeš kako se hraniš jer je ishrana osnova svega.Napiši nam po obrocima šta jedeš,da vidimo šta tu treba korigovati a kasnije šta ubaciti od suplementacije :)
Sačuvana
Tiro
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #1 poslato: Novembar 08, 2014, 10:53:38 pre podne »

Pozdrav svima, ovo je ujedno i moj prvi post na forumu, nadam se na ću biti od pomoći svakome kome je potrebna pomoć i istovremeno dobiti odgovore na pitanja koja me muče.

Imam pitanje u vezi kupovine proteina, moja situacija je sledeća.

Treniram 4 meseca po manje-više 4 dana nedeljno, za ovih 4 meseca sam dodao oko 5kg bez uzimanja suplemenata ali sam pojačao ishranu, jedem više puta dnevno nego pre.

Nisam do sada uzimao ništa od suplementacije zato što sam još uvek početnik a i nisam bio u mogućnosti da izdvojim novac za to, ovih dana sam primetio akciju na sajtu za ovaj proizvod: http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/BI350-Hyper-mass-5000.html

Pre svega, cena je veoma pristupačna i deluje mi kao da to nije loše rešenje za nekoga kao što sam ja.

Moje pitanje je da li bi ste mi preporučili da kupim ovaj proizvod i kako on može da mi pomogne? Ukoliko imate bilo kakvih saveta biće mi veoma drago da ih pročitam.

Unapred Vam hvala svima!

Dodaću i jednu fotografiju sebe kako bi imali predstavu o mom trenutnom stanju i kako bi ste znali o čemu pričam, pozdrav!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.154 sekundi sa 18 upita.