TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:19:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Melanin...  (Pročitano 4435 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2015, 02:09:11 pre podne »

Nisam ja rekao da je sup :) ja sam cuo tako

Niko te ne optužuje  ;) ...samo kažem da ima svakakvih preparata na tržištu, čija se delotvornost može otvoreno dovesti u pitanje...dakle, nisi loše čuo, ima i takvih "non-sense" suplemenata...

Ne treba nasedati na "dobro upakovane" marketinške trikove...dakle, "stimulacija" produkcije melanina je moguća...ali melanin kao "solo suplement" za sada niko nije uspeo da "patentira"...

I naravno da se uvek treba konsultovati oko svih nedoumica vezanih za "sumnjive suplemente", jer "neproverim" sastojcima ovih "lažnih suplemenata" se nekada može ozbiljno narušiti zdravlje...nekima je profit iznad svih vrednosti, pa i zdravlja...
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #8 poslato: Januar 02, 2015, 05:03:48 posle podne »

Nisam ja rekao da je sup :) ja sam cuo tako
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Januar 01, 2015, 11:13:47 posle podne »

Melanin kao suplement  ::)  ;D ...hm, bilo je pokušaja unosa melanina per os, ali se on "razgraĂ°uje" i "postoje" neupotrebljiv( najprostije rečeno), tako da je svaki suplement za koji se tvrdi da je na bazi melanina najobičnija prevara...postoje manipulacije unosom vitamina ili izlaganjem UV-zračenju koji (in)direktno utiču na proizvodnju ovog pigmenta...akcenat se stavlja na suplementaciju vitaminom A, C, E, cinkom. esencijalni masnim kiselinama...neki navode da je i suplementacija amino kiselinom tirozin( prekursor melanina ) "poželjna"...

Ako ćemo o melaninu...

Melanin (grč. μέλας - mèlas = crno, tamno ) je termin za jednu od grupa prirodnih pigmenata . Proizvodi se oksidacijom aminokiseline tirozina putem polimerizacije, u specijalizovanoj grupi ćelija poznatih kao melanociti. Sadržan je u velikom broju biljnih i životinjskih vrsta, kao i kod čoveka. Kod životinja i čoveka melanin se stvara u ćelijama melanocitima u koži, očima, kosi, i tako utiče na boju ovih tkiva.
Postoje tri osnovna tipa melanina:

-neuromelanin
-eumelanin,
-feomelanin ,

Pri čemu je najčešći tip je eumelanin. Proizvodi se u „crnoj“ i „smeĂ°oj“ varijanti. Feomelanin sadrži cistein, a sadrži i crveno-smeĂ°e polimere benzotiazina i u velikoj meri je odgovoran za "crvenu kosu" i pege .
Neuromelanin se nalazi mozgu, a njegova funkcija je nejasna; ima ga mozgu i moždanom stablu (substantia nigra , locus coeruleus, zona reticularis - dopamin i noradrenalin) i srži nadbubrežne žlijezde.

U koži, proizvodnju melanina (melanogenezu) pokreće izlaganje UV zračenju, koje uzrokuje da koža vidno potamni. Melanin je efikasan apsorber svetlosti, jer je pigment rasipa preko 99,9% od apsorbovanog UV zračenja( zaštita kože).
Zbog ove sposobnosti, smatra se da melanin štiti ćelije kože od oštećenja DNK, smanjujući rizik od raka kože. Osim toga, iako je izlaganje UV zračenju je povezano s povećanim rizikom od malignog melanoma, proučavanja raka melanocita( melanomi) su pokazala nižu stopu raka kože kod osoba s koncentrovanijim melaninom, odnosno tamnijim "tenom" kože. Ipak, odnos izmeĂ°u pigmentacije kože i fotozaštite još uvek nije razjašnjen...

P.S. Mala količina crnog eumelanina, u nedostatku drugih pigmenata, daje sedu kosu. Mala količina smeĂ°eg eumelanina, u nedostatku drugih pigmenata, uzrokuje plavu (blond) boju kose.
« Poslednja izmena: Januar 01, 2015, 11:15:19 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #6 poslato: Januar 01, 2015, 06:54:10 posle podne »

Vrsi, ali nemam pojma da ti iskreno kazem ni kako se uzima to..
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #5 poslato: Decembar 31, 2014, 06:38:23 posle podne »

Ako se radi o suplementu sigurno nije, sad nemam pojma cuo sam prvi put za ovo pre par dana :) poz
Melanin je pigment koji kozi daje boju. Prirodan je potpuno,tj njega telo stvara u celijama ( koza, kosa..)
To nije suplement,gde cujes takve gluposti?
Veruj mi druze, cuo sam milion puta ovakvu glupost pa je red da pitam, znaci to je 100% prirodno ? Dobija se boja zar ne?
Tvoje telo vrsi tu funkciju, normalno da je prirodno..
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #4 poslato: Decembar 31, 2014, 04:35:31 posle podne »

Ako se radi o suplementu sigurno nije, sad nemam pojma cuo sam prvi put za ovo pre par dana :) poz
Melanin je pigment koji kozi daje boju. Prirodan je potpuno,tj njega telo stvara u celijama ( koza, kosa..)
To nije suplement,gde cujes takve gluposti?
Veruj mi druze, cuo sam milion puta ovakvu glupost pa je red da pitam, znaci to je 100% prirodno ? Dobija se boja zar ne?
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #3 poslato: Decembar 31, 2014, 02:59:33 posle podne »

Ako se radi o suplementu sigurno nije, sad nemam pojma cuo sam prvi put za ovo pre par dana :) poz
Melanin je pigment koji kozi daje boju. Prirodan je potpuno,tj njega telo stvara u celijama ( koza, kosa..)
To nije suplement,gde cujes takve gluposti?
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #2 poslato: Decembar 31, 2014, 12:14:25 posle podne »

Ako se radi o suplementu sigurno nije, sad nemam pojma cuo sam prvi put za ovo pre par dana :) poz
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #1 poslato: Decembar 31, 2014, 12:12:32 posle podne »

Jedni kazu ovo je skroz prirodno, a drugi nene nije? Neka iskustva ovde i tako to,pisite :) radi se o suplementu za dobijanje boje zar ne?
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.