TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 08:42:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bodibilding iz ugla običnog čoveka  (Pročitano 4596 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #14 poslato: Januar 15, 2015, 07:52:53 posle podne »

Bodibilding jeste životni stil, ali ne treba da bude put patnje i samokažnjavanja, ni put ukraćivanja dragim osobama. Naprotiv, to je način da se čovek oseća bolje i uživa, ne u stvarima u kojima većina ljudi uživa, ali ipak uživa.



Potpuno se slažem sa ovim :)
« Poslednja izmena: Januar 15, 2015, 07:55:07 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #13 poslato: Januar 15, 2015, 06:25:24 posle podne »

a ovi takmicari daju jos mnogo vise za nekoliko obicnih pehara zauzvrat :D
I 920g proteina. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #12 poslato: Januar 15, 2015, 06:21:33 posle podne »

prvi put vidim ovaj video ali je clanak  super

takva je realna situacija gde mnogo toga dajemo samo radi ljubavi prma teretani

a ovi takmicari daju jos mnogo vise za nekoliko obicnih pehara zauzvrat :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Januar 13, 2015, 10:07:21 posle podne »

Eto ideje za odgovor na ovaj klip, ali mislim da takav sadržaj ne može da se stavlja na YT. ;D :D
Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #10 poslato: Januar 07, 2015, 03:45:36 posle podne »

Ovaj lik, kako objašnjava, nije ni čudo da mu je rekla da je debil.
Bodibilding jeste životni stil, ali ne treba da bude put patnje i samokažnjavanja, ni put ukraćivanja dragim osobama. Naprotiv, to je način da se čovek oseća bolje i uživa, ne u stvarima u kojima većina ljudi uživa, ali ipak uživa.
Trebalo je da joj objasni da će da trenira da bi bio zdrav i fit, da bi se osećao pun snage, da bi je rasturao u krevetu.
Trebalo je da joj ponudi zdrav i super ukusan obrok kod kuće, a onda da je odnese u spavaću sobu i da joj demonstrira svoju novu snagu.
Ali dobro, kapiram da je namera crtaća da karikira.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Januar 06, 2015, 11:00:26 pre podne »

Po tom pitanju, uvek sam imao sreće sa devojkama. Neke su i aktivno trenirale, pa nije ni bilo potrebe za bilo kakvom diskusijom, a druge su uspele relativno lako da shvate moj stil života, pa ni tu nije bilo problema. :)

Hvala bogu, svaka je izašla iz veze naučivši da mi ne visimo u teretani po ceo dan, da suplementi nisu isto što i AAS, da uopšte nije zahtevno jesti na 3-4 sata,  kao i još mnogo uobičajenih zabluda. Barem sam na to ponosan. :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #8 poslato: Januar 06, 2015, 07:30:45 pre podne »

Poslednja devojka je prva koja me razume u svemu ovome. Za pravo čudo. Ajde što mi pomaže kada ima vremena oko spremanja hrane, nego što nema onu sklonost koja je kod nas rasprostranjena, da me nagovara da prekršim plan ishrane i to... :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Januar 05, 2015, 06:57:52 posle podne »

Pitaj devojku da li se pronašla u ulozi ove zbunjene žene. :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: Januar 05, 2015, 07:29:38 pre podne »

Sad sam tek pročitao...odličan tekst. Pronašao se na nekoliko mesta.  ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Januar 04, 2015, 09:13:33 posle podne »

БОДИБИЛДИНГ обухвата 3 одреднице; то је УМЕТНОСТ У ИЗГРАДЊИ СОПСТВЕНОГ ТЕЛА, то је ТАКМИЧАРСКИ СПОРТ, и наравно - НАЧИН ЖИВОТА.

ЦИЉЕВИ ТРЕНИНГА, а уједно и критеријуми за сагледавње успеха у бодибилдингу су: ХИПЕРТРОФИЈА(повећање мишићне масе), ДЕФИНИЦИЈА(изражајност мускулатуре) и СИМЕТРИЈА мишићних партија.
За успех у бодибилдингу потребан је баланс по питању ТРЕНИНГА, ИСХРАНЕ И ОДМОРА. Ускладите сва три фактора и успех је загарантован!

Циљ тренинга је да применом одговарајућег оптерећења,и разноврсних вежби(помоћу којих ћемо мишиће "погодити" из разних углова) изазовемо максималну активацију мишићних влакана, и тако изазовемо мишићни раст.

Циљ није "избацити" што се више може, већ да се правилним извођењем одређеног покрета са оптерећењем изазове жељени ефекат.
Напоменимо да 30% успеха чини тренинг, а 70% је ИСХРАНА! "Трбушњаци се не праве у теретани, већ у кујни"...

Бодибилдери се придржавају дијете у којој првенство имају протеини као градивни материјал нашег тела(мишића), сложени угљени хидрати и здраве масти. Храна се уноси у више мањих оброка у току дана, да би се тако обезбедио константан прилив градивних материја неопходан за изградњу мишића.

Манипулацијом у односу протеина и угљених хидрата(као и тренажним процесом, тј. кардио тренинг, промена интензитета тернинга...) постижу се резултати на пољу изградње мишићне масе, односно дефиниције, па су тако и предтакмичарске припреме у бодибилдингу подељене на рад на МАСИ и рад на ДЕФИНИЦИЈИ.

Многи упиру прстом на бодибилдере по питању злоупотребе допинг средства у циљу повећања мишићне масе, односно дефиниције, али шта је са осталим спортовима у којима је злоупотреба допинга још израженија?

Много је заблуда, много је неоснованих оптужби на рачун бодибилдинга...али не обазиримо се на то...вредно тренирајмо прво због себе, свог изгледа и здравља, а све остало нека буде у другом плану...НЕ БРЖЕ ОД ЖИВОТА...немамо сви генетику шампиона, али зато имамо ВОЉУ ДА МЕЊАМО СЕБЕ И УЧИНИМО СЕБЕ БОЉИМ...

by др Славиша Стојић
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Januar 04, 2015, 09:02:27 posle podne »

Ne smeš tako lako da planeš, onda ti kažu da si nervozan od steroJida. :D
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #3 poslato: Januar 04, 2015, 08:33:36 posle podne »

Pa kaže: Because normal sucks !
https://www.youtube.com/watch?v=SgvCMxYPOFs
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #2 poslato: Januar 04, 2015, 08:18:22 posle podne »

Ne mora da shvate, niko ih ne tera
Kad krenu da smaraju samo im kazes ono šššššššššš....... ;D ;D ;D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2015, 06:37:02 posle podne »

"Želim da postanem bodibilder"


Bodibilding iz ugla običnog čoveka


Internetom kruži smešni crtać "Želim da postanem bodibilder". Tokom četiri i po minuta trajanja ovog animiranog videa, nezadovoljan muž nervozno stoji u kuhinji dok pokušava zbunjenoj ženi da objasni da menja svoj životni stil jer želi da postane bodibilder.

Mi, koji dobro poznajemo bodibilding i fitness životni stil, nakon ovog crtaća možemo početi razmišljati o tome koliko naš način života izgleda smešno "običnom čoveku".

Nakon što je ženi objasnio kako izgleda takmičarska priprema, uključujući strogu dijetu tokom koje mora jesti na svaka dva sata, u kombinaciji 6 treninga nedeljno plus kardio, ona ga je zbunjeno pitala samo: "Zašto?". Muž je samo mogao da prekrsti ruke i kaže "zato što želim da budem bodibilder". Nakon što ga je nazvala budalom, žena je nastavila da postavlja silna pitanja u vezi sa takmičenjima na kojima njen ludi muž želi da učestvuje.

Počeo je da joj objašnjava kako takmičenje uključuje pozidranje u gaćicama i slobodni nastup uz odreĂ°enu muziku. Onda je nastavio priču o troškovima, uključujući troškove prijave, članarine u savezu, takmičarske gaćice, boju i putne troškove. Žena ga je onda pitala hoće li dobiti neki novac ako pobedi, na šta je ovaj ponosno odgovorio kako će dobiti jeftini, plastični pehar ako bude prvi, drugi ili treći. Ovde ga je već žena prekinula – "Je l' se ti to šališ?" Ne – reče muž – ali ja i dalje želim da postanem bodibilder.

Baviti se bodibildingom nikada nije bio lak poduhvat. Treninzi i dijete, kako bi se promenio fizički izgled, uopšte nisu lak posao. Godine i godine posvećenosti i čelične volje. Džim Lorimer je jednom pametno rekao: "pitajte nekog čoveka da živi bodibilding životom i on će vam tražiti mnogo para za tako nešto".

Običan čovek u neverici odmahuje glavom kada posmatra neke od nas, zaljubljenike u bodibilding. Bodibilderi su često tema "stand up" komičara, koji zbijaju šale na njihov račun, uključujući uvek prisutan balon vode koji nose i njihovo "širenje" dok hodaju. I danas nas, kao i pre 40 godina, gledaju kao čudake koje ne umeju da shvate.



MeĂ°utim, postoji objašnjenje. Bodibilderi ni ne žele da izgledaju "normalno". Mi sa razočaranjem gledamo na one koji žure s posla da odu na piće ili zasednu uz tv da prate fudbal. Tipična osoba svako veče sedi udobno na kauču, činija grickalica u jednoj ruci, flaša piva u drugoj. Najveći dnevni izazov joj je da donese tešku odluku da li će gledati "Dva i po muškarca" ili "Štrebere". Zadovoljni su uobičajenom rutinom i uklapanjem sa onim što se smatra "normalnim".

Kad sam bio klinac, nisam ni znao za bodibildere. Čitao sam stripove o mojim omiljenim super-herojima i zamišljao kako li bi bilo biti zaista tako mišićav i velik. Kada sam saznao za bodibilding, bodibildere sam doživeo kao svojevrsne super-heroje koji zaista postoje.

Bodibilding mi je omogućio da budem "drugačiji". Da se razlikujem od okoline. Svojevoljno sam ustajao pre svih u kući, kako bih odlazio u podrum i trenirao. Jedva sam čekao da se vratim iz škole i odradim još jedan trening. Rekao sam mami da više ne želim da jedem ništa što ima šećera u sebi i potpuno sam promenio svoj način ishrane. Bio sam ponosan na to da na porodičnim slavljima izvadim činiju sopstvene hrane samo da bih pokazao ostalima da sam sada drugačiji jer sam bodibilder.

Moje uzbuĂ°enje je raslo s promenama na telu koje sam uočavao. Mišići su se razvijali. Sada nisam morao da izgledam kao svi ostali dok hodam ulicom ili se krećem po kući. Biti bodibilder omogućilo mi je da istupim iz gomile. Nije me zanimalo ako je nekome to čudno, barem me sada primećuju. Bio sam bodibilder i razlikovao sam se od ostalih.

Morate biti poseban tip osobe da biste izdržali bodibilding način života. Bodibilderi su ljudska bića kao i ostali. Njima su torte i sladoledi podjednako ukusni kao i nekom ko ne diže zadnjicu iz fotelje. Razlika je samo u tome što bodibilderi mogu da ograniče unos takvih stvari u cilju postizanja svojih ciljeva. Mi nismo čudaci zbog toga, mi smo samo "drugačiji".

Pojavom novih kategorija, poput men's physique, women's physique, figure i bikini, sve više "običnog sveta" postalo je uključeno u bodibilding način života. Sada su im dostupne i razne društvene mreže preko kojih mogu pokazivati rezultate svoga rada. "Čudna" bodibilding skupina sve više se širi, budući da joj se priklanja sve više običnog sveta željnog promena tela i zdravijih načina ishrane. Nema veze što prosečan čovek nikada neće shvatiti bodibildere, to nije ni potrebno.



Izvor: johnhansenfitness.com
Prevod: Robert




« Poslednja izmena: Januar 04, 2015, 09:29:47 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 17 upita.