TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396854 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 08, 2024, 04:02:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija suplemenata i ishrana  (Pročitano 3555 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Januar 13, 2015, 02:13:49 pre podne »

 Dobro se osjecam i onda nijesam nista mijenjao, mada gotovo svi su mi rekli da to uopste nije dobro za tijelo, tako mali unos UH i da bi me stiglo kad tad, zbog toga sam zelio da cujem milsjenje nekog kompetentnog vezano za ovu temu, hvala na savjetima... Povecacu unos i nastaviti sa suplementacijom istom kao i do sada....

Nizak unos hidrata predugo, uz tako intenzivnu aktivnost je sigurno kontraproduktivan...ali ne zaboravi da se tvoje telo "čuva" od drastičnog "energetskog deficita" usporavanjem metabolizma( bez "cikličnog" perioda "punjenja")...ima tu mnogih oprečnih mišljenja kako je zapravo nizak unos hidrata odličan za tvoje telo...ali sve to treba shvatiti relativno i nikada ne zaboraviti "kalorijsku računicu", kao i to da mozak koristi isključivo hidrate (glukozu) kao izvor energije i treba vremena da se navikne na alternativne izvore energije( ketonska tela i sl.)...

Dovoljno složenih hidrata rešava svaki problem..."doziranje individaulno"...  ;)

Unos hidrata treba prilagoditi ciljevima..."masa ili definicija"...odlučite sami...  ;)
« Poslednja izmena: Januar 13, 2015, 02:15:54 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Fikarone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #13 poslato: Januar 13, 2015, 12:48:06 pre podne »

  Dobro se osjecam i onda nijesam nista mijenjao, mada gotovo svi su mi rekli da to uopste nije dobro za tijelo, tako mali unos UH i da bi me stiglo kad tad, zbog toga sam zelio da cujem milsjenje nekog kompetentnog vezano za ovu temu, hvala na savjetima... Povecacu unos i nastaviti sa suplementacijom istom kao i do sada....
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #12 poslato: Januar 12, 2015, 07:33:46 pre podne »

   
     Dobro vece, treba mi Vase misljenje vezano za suplemente koje pijem...
 U kombinaciji uzimam Kre-alkalyn i Beta Alanin 45 minuta prije jutarnjeg treninga, 15 minuta prije uzmem Kofein 200mg, u toku treninga BCAA, nakon treninga Whey protein, dva puta dnevno Dualtabs (kompleks vitamina) ,  prije i nakon vecernjeg treninga ponovim istu kombinaciju s tim sto ne uzimam kofein, jer mi je trening relativno kasno pa imam problema sa snom... Zanimaju me tri stvari, prva da li trebam jos neki dodatak ishrani da ubacim, druga mogu li da nastavim sa Kre-alkalyn-om i Beta Alaninom bez pauze po jos jednu kutiju? i treca sto se ishrane tice, trudim se da sa istom budem jako sam pazljiv, imam 106kg uzimam oko 350gr proteina dnevno, 200gr hidrata (ovsene, pirinac i malo kuvanog krompira) , svaki dan pojedem oko 100grama badema ili oraha zbog zdravih masti i uz rucak ukljucim brokole ili spanac.... Da li sam nesto propustio i trebam li da unosim vise hidrata?
Na tvojih 106 kg 200 gr. hidrata je malo, pogotovo što pišeš ''večernji trening'', odnosno ja po tome zaključim da treniraš 2 puta dnevno, a to je za takav nivo aktivnosti malo. Tu ako zakineš suplementi ti neće pomoći. Nemoj se plašiti komplekjsnih hidrata pogotovo ako jako treniraš.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Januar 12, 2015, 02:23:58 pre podne »

   
     Dobro vece, treba mi Vase misljenje vezano za suplemente koje pijem...
 U kombinaciji uzimam Kre-alkalyn i Beta Alanin 45 minuta prije jutarnjeg treninga, 15 minuta prije uzmem Kofein 200mg, u toku treninga BCAA, nakon treninga Whey protein, dva puta dnevno Dualtabs (kompleks vitamina) ,  prije i nakon vecernjeg treninga ponovim istu kombinaciju s tim sto ne uzimam kofein, jer mi je trening relativno kasno pa imam problema sa snom... Zanimaju me tri stvari, prva da li trebam jos neki dodatak ishrani da ubacim, druga mogu li da nastavim sa Kre-alkalyn-om i Beta Alaninom bez pauze po jos jednu kutiju? i treca sto se ishrane tice, trudim se da sa istom budem jako sam pazljiv, imam 106kg uzimam oko 350gr proteina dnevno, 200gr hidrata (ovsene, pirinac i malo kuvanog krompira) , svaki dan pojedem oko 100grama badema ili oraha zbog zdravih masti i uz rucak ukljucim brokole ili spanac.... Da li sam nesto propustio i trebam li da unosim vise hidrata?

Moja preporuka po pitanju unosa makronutrijenata ( proteina, hidrata, masti) je 2-2,5 gr proteina po kg, hidrati 3-5 gr po kg( unos postepeno povećavati), masti 0,6-0,8 gr po kg...

Svi uglavnom stavljaju akcenat na unos proteina...ali ne zaboravi da su ugljeni hidrati, tj. njihov dovoljan unos ključ tvog uspeha...dovoljan unos hidrata je najbolji "anti-katabolik" za tvoje telo...dakle, dovoljno hidrata je tu da očuva postojeću i potpomogne u izgradnju "nove" mišićne mase...( uvek mislim na IZVORE SLOŽENIH UGLJENIH HIDRATA)

P.S. ne zaboravi da se proteini, ako unos hidrata nije na zavidnom nivou pretvaraju u "energiju"...a nekada ako je unos proteina "previsok", idu i u "rezerve"( masti)

Ubaci obavezno i omega-3 esencijalne masne kiseline, 3-4 puta po jedna kapsula uz obrok...

Slobodno pij vodu...NIKAKO JE NE USKRAĆUJ SEBI...pogotovu dok uzimaš bilo koji oblik kreatina...

Moja preporuka za sve je 2,5 - 4 l vode u toku dana plus potrebe u toku treninga( najmanje litar u toku intenzivne aktivnosti)...tako da bez brige..."bubrezi će ti biti zahvalni"...

Obrati pažnju i na unos soli...ne više od 5 gr ( jedna kafena kašičica) dodatne soli( NaCl), jer je i naša hrana izvor skrivene(nevidljive) soli...visok unos "dodatne" soli može dovesti do pojave osećaja "neutoljive žeĂ°i"...

Koliko puta nedeljno imaš ribu na meniju?
« Poslednja izmena: Januar 12, 2015, 02:36:59 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 638


« Odgovor #10 poslato: Januar 12, 2015, 01:39:22 pre podne »

Sta tebi fali tacno? posto pitas sta da dodas.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Januar 11, 2015, 10:38:26 posle podne »

Koliko si tečnosti obično unosio pre ove kombinacije? 6-7 litara je prilična količina vode i nema te kombinacije koja bi me naterala na toliki unos. :D Maksimalno 5 l, i to samo u kratkom vremenskom periodu tokom najvećih vrućina. Obično sam na 3 do 4.
Sačuvana
Fikarone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #8 poslato: Januar 11, 2015, 09:52:19 posle podne »

 
    Pa osjecam malo peckanje, sad ne znam da li je placebo ili zaista B-A, uglavnom uzimam 2 tablete prije treninga, 1600mg je ta doza, a u danima kada imam samo jedan trening, dvije sat i po nakon dorucka i dvije prije vecernjeg treninga.... Jedini problem koji imam sa ovom kombinacijom suplemenata je taj sto mi organizam trazi mnogo tecnosti, popijem i do 6-7 litara dnevno....
 
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Januar 11, 2015, 09:10:42 posle podne »

Omega 3 možeš uzimati uz obrok. Ja ih uzimam po 1-2 uz svaki obrok, ali je neka "zvanična formula" 1-2 dnevno. Da li osećaš peckanje od beta alanina i kako ga doziraš?
Sačuvana
Fikarone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #6 poslato: Januar 11, 2015, 08:39:38 posle podne »

Efx Kre-alkalyn , a beta-alanin od Labrade.... Kupio sam i Omega-3 , ali ih jos uvjek nijesam koristio, razmisljam sada izmedju obroka da ih ubacim, a zaista fantastican suplement, osjetio sa razliku od njega vec posle 2 nedelje, a za ovaj beta alanin kazu tek posle 45 dana da cu osjetiti napredak, da li ima istine u tome? i izvini jer imam previse pitanja...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Januar 11, 2015, 08:12:52 posle podne »

Ja bih nastavio sa drugom kutijom KreAlkalyna, tek posle toga bih možda razmišljao o pauzi. To su male doze, a reč je o zaista odličnom proizvodu. Uzimaš EFX KreAlkalyn ili neki drugi?
Ishranu će ti najbolje prokomentarisati kolega Slaviša, čim bude video temu. :)
Sačuvana
Fikarone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #4 poslato: Januar 11, 2015, 08:07:36 posle podne »

 Jeste, prva, i on i beta alanin.... Mislim pio sam ranije , ali sada prva posle odredjene pauze... Smijem li nastavljati bez prekida? i ima li potrebe za promjenama u ishrani?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Januar 11, 2015, 07:44:22 posle podne »

Imaš dovoljno suplemenata. Da li ti je to sada prva kutija KreAlkalyna?
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 741


« Odgovor #2 poslato: Januar 11, 2015, 06:37:55 posle podne »

   
     Dobro vece, treba mi Vase misljenje vezano za suplemente koje pijem...
 U kombinaciji uzimam Kre-alkalyn i Beta Alanin 45 minuta prije jutarnjeg treninga, 15 minuta prije uzmem Kofein 200mg, u toku treninga BCAA, nakon treninga Whey protein, dva puta dnevno Dualtabs (kompleks vitamina) ,  prije i nakon vecernjeg treninga ponovim istu kombinaciju s tim sto ne uzimam kofein, jer mi je trening relativno kasno pa imam problema sa snom... Zanimaju me tri stvari, prva da li trebam jos neki dodatak ishrani da ubacim, druga mogu li da nastavim sa Kre-alkalyn-om i Beta Alaninom bez pauze po jos jednu kutiju? i treca sto se ishrane tice, trudim se da sa istom budem jako sam pazljiv, imam 106kg uzimam oko 350gr proteina dnevno, 200gr hidrata (ovsene, pirinac i malo kuvanog krompira) , svaki dan pojedem oko 100grama badema ili oraha zbog zdravih masti i uz rucak ukljucim brokole ili spanac.... Da li sam nesto propustio i trebam li da unosim vise hidrata?
Ukratko, unosiš previše proteine, a premalo hidrata. Proteini 2gr po kg, a hidrati od 4-7gr po kg
Sačuvana
Fikarone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #1 poslato: Januar 11, 2015, 06:17:54 posle podne »

   
     Dobro vece, treba mi Vase misljenje vezano za suplemente koje pijem...
 U kombinaciji uzimam Kre-alkalyn i Beta Alanin 45 minuta prije jutarnjeg treninga, 15 minuta prije uzmem Kofein 200mg, u toku treninga BCAA, nakon treninga Whey protein, dva puta dnevno Dualtabs (kompleks vitamina) ,  prije i nakon vecernjeg treninga ponovim istu kombinaciju s tim sto ne uzimam kofein, jer mi je trening relativno kasno pa imam problema sa snom... Zanimaju me tri stvari, prva da li trebam jos neki dodatak ishrani da ubacim, druga mogu li da nastavim sa Kre-alkalyn-om i Beta Alaninom bez pauze po jos jednu kutiju? i treca sto se ishrane tice, trudim se da sa istom budem jako sam pazljiv, imam 106kg uzimam oko 350gr proteina dnevno, 200gr hidrata (ovsene, pirinac i malo kuvanog krompira) , svaki dan pojedem oko 100grama badema ili oraha zbog zdravih masti i uz rucak ukljucim brokole ili spanac.... Da li sam nesto propustio i trebam li da unosim vise hidrata?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 17 upita.