TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 01:34:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Upotreba sode bikarbone sa lekovima....da ili ne?  (Pročitano 7921 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Januar 23, 2015, 01:20:52 posle podne »

Ok...burno sanjanje je jedan od prvih simptoma koje vecina "korisnika" pominje...

Mada i genetika ima uticaja na celu pricu oko hemoroida...

Kazu da su hemoroidi pandan prosirenim venama nogu...samo u drugom venskom spletu...

Bolje spreciti nego leciti...i na vreme nekada na prvi pogled prostim manipulacijama spreciti "napredovanje bolesti"...
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #10 poslato: Januar 23, 2015, 09:51:06 pre podne »

Trenirma fudbal krecem se ali dosta vremena provedem na faxu prikovan za stolicu. Melatonin pijem striktno prema upustvima - 20-30 min pre spavanja 1 tab....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Januar 22, 2015, 12:58:08 posle podne »

Ispostuj vec date preporuke oko promene nacina ishrane...

Bitna stvar( vezano za hemoroide) je i promena nekih zivotnih navika poput duzeg sedenja...ako ti je posao npr. vezan za duze sedenje( uz kompjuter)...na svakih sat vremena ustani, prosetaj, bitna je i komocija tokom sedenja( bez "tvrde, neudobne podloge")...da li si izlozen nekim vecim fizickim naporima?

B6 ne deluje toliko na "burnije sanjanje"...to je jedan (ne)zeljenih efekata melatonina, znak da je poceo da "radi"...

Koliko vremenski pre pocinka popijes melatonin? Trebalo bi oko 20 min...doza - jedna tableta?
« Poslednja izmena: Januar 22, 2015, 12:59:51 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #8 poslato: Januar 22, 2015, 12:00:42 posle podne »

Inace nisam imao nikakvih problema samo se odjednom pojavili (valjda proradili geni, kazu nasledno je). Melatonin je izgleda poceo da deluje iako mi i dalje treba malo vise vremena da zaspim ali duze spavam bez prekida nego ranije (spojio sam 6 sati a pre sma se budio na 3 retko 4 sata) i probudim se svez i odmoran mada su mi snovi mnogo zivlji nego ranije :D Valjda od vitamina B6 citao sma da ume tako da deluje.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Januar 21, 2015, 12:32:28 posle podne »

Nas kolega Robert je detaljno pisao o svim aspektima upotrebe melatonina u ovoj temi...ja na to ne bih imao sta da dodam...

Pogledaj... http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=171491.msg2352231#msg2352231

Da li imas problema i sa zatvorom?

Ako postoje problemi sa hemoroidima( pogotovu ako postoji krvaranje iz istih) upotreba belog luka kontraindikovana...kad znaci "iritacije" nestanu "suplementi na bazi belog luka" su ok...

Blagi slučajevi hemoroida mogu se "lečiti" konzumiranjem veće količine tečnosti i ishrane bogate vlaknima. Hemoroidalne kreme ili čepići mogu pomoći u smanjenju otoka i bola. Korisno je kupanje u "toploj kadi". Ponekad je stanje takvo da zahteva hiruršku intervenciju. U lečenju se sve više primenjuje i laserska koagulacija hemoroida.

Moguće je prevenirati ponovni nastanak hemoroida, promenom stila života, u smislu promene ishrane (više vlaknaste hrane - voće, povrće) i unošenje veće količine tečnosti (8 - 9 časa vode dnevno i vise ).

Takav način ishrane pogoduje nastanku mekše stolice, a time je olakšano pražnjenje creva i smanjenje pritiska, koji kad je povišen pogoduje nastanku  hemoroida.

Diosmin, tj. Phlebodia, kao i detralex su odlicna stvar...a po pitanju masti i cepica...

Hepathrombin® H se u praksi pokazao kao veoma efikasan u otklanjanju simptoma hemoroidalne bolesti, svraba, bola, pečenja, vlaženja. Pomaže regeneraciju vezivnog tkiva i ubrzava zalečenje. Radi izbegavanja recidiva (ponovnog ispoljavanja problema) savetuje se upotreba Hepathrombina® H još 7 dana nakon prestanka tegoba.

Hepathrombin® H mast i čepići se efikasno koriste u terapiji hemoroida, tromboflebita analnih vena, analne fisure i ekcema, kao i kod pripreme za operaciju i lečenje tromboziranih i operisanih hemoroida.

Bitno je naglasiti da je pored visoke efikasnosti Hepathrombin® H preparat koji može da se pohvali i činjenicom da u dosadašnjoj praksi nije bilo zabeleženih neželjenih dejstava.

Dakle...Nastavi sa vec datom terapijom...

« Poslednja izmena: Januar 21, 2015, 12:54:15 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #6 poslato: Januar 21, 2015, 11:56:01 pre podne »

Uzeo sam maletonin iz ponude pansporta(1mg tab). Mogu reci da sam malo bolje spavao i ujutru se svezije osecao ali nista drasticno valjda ce vremenom biti bolje. Koliko dana bi najduze smeo da pijem melatonin (da mi se ne navikne organizam na njega pa da bude jos gore)? Inace imam problem s hemoroidima (blazi simptomi) pa sam dobio terapiju (detralex i neka mast). Uzeo bih i tablete belog luka kad zavrsim terapiju ali ne znam koliko je to pametno s obzirom na ovaj problem.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Januar 18, 2015, 02:28:55 posle podne »

Po pitanju stručnih saveta vezano za terapiju oralne kandijaze...soda bikarbona je samo pomoćno sredstvo...topla preporuka za detaljno čitanje!

"Terapija (lečenje) obolelih od oralne kandidijaze

Terapija obolelih od kandidijaze se odvija u dva pravca. U delovanju na uzročnika (Candidu al­bicans) i otklanjanju faktora koji favorizuju kandi­dijazu. U terapijski tretman se uključuju i simptomatski lekovi. U delovanju na Candidu albicans se koriste fungicidna sredstva( lekovi protiv gljivica). To su sredstva koja uni­štavaju ovu gljivicu. Koristi se fungicid poznat pod fabričkim nazivom Nystatin, koji se aplikuje u obli­ku suspenzije ili dražeja. Suspenzija sadrži na jedan mililitar rastvora 100.000 IJ nistatina, dok jedna dražeja ima 500.000 IJ aktivne supstance.
Suspenzija nistatina koristi se tako, što se tri do četiri puta u toku dana po 35 kapi ove suspenzije aplikuje direktno na obolela mesta. Nistatin se mo­že dozirati i tako što bolesnici uzmu kafenu kašiči- cu suspenzije, koju nežno promućkaju u ustima u toku jednog minuta.
U obliku dražeja nistatin se aplikuje tako što bolesnici tri do četiri puta u toku dana rastvore dra- žeju u ustima. Potpuno rastvaranje dražeje u ustima traje 30 minuta.
Nistatin se ne resorbuje iz digestivnog trakta pa ga u cilju lečenja oralne kandidijaze ne treba ordini­rati per oralno.
Pored Nistatina i Amphotericina koriste se i drugi fungicidi kao: imidazolski derivati, klotrima- zol, mikonazol, fukonazol i dr.
Ukoliko antimikotici ne daju željene rezultate, onda se obolela mesta mogu premazivati gelom me- tronidazola. Ovde se koristi 25% metronidazol gel poznat pod fabričkim nazivom Metrol gel i Orvagil.
UtvrĂ°eno je da i neke organske boje deluju fun- gicidno. Odlični rezultati u suzbijanju kandidijaze postižu se primenom 1 % rastvora gentiane violet ili 2% rastvora eozina.

U lečenju obolelih od kandidijaze uspešno se koriste i preparati joda. najčešće se primenjuje 1 % kompleks Polyvinilpyrolidon - Joda (PVJ) poznat pod fabričkim nazivom kao Betadin. Iz ovog jedi- njenja se u kontaktu sa tkivima oslobaĂ°a jod koji deluje fungicidno i antimikrobno. Smatra se da Be­tadin aktivno deluje i na viruse pa i protozoe. Doka­zano je da ovaj lek smiruje i neke subjektivne tego­be pa se uspešno koristi u lečenju Stomatodynia i Stomatopyrosa. Za razliku od nekih drugih jodnih preparata (Tinctura Jodi i Lugolov rastvor) Betadin manje iritira sluzokožu i rede izaziva senzibilizaciju.

Ukoliko je u pitanju akutna kandidijaza onda lečenje traje oko dve nedelje. Kod hronične kandi­dijaze lečenje može da potraje i više od pet nedelja.
U otklanjanju faktora koji favorizuju kandidi­jazu pribegava se izradi novih proteza, uspostavlja­nju prikladne higijene u ustima i uklanjanju uzroka koji su doveli do kisele reakcije pljuvačke. To se pr­venstveno odnosi na lečenje dijabeta i korekture glikemije odnosno glikosijalije. Kao privremena i simptomatska rešenja bolesnici ispiraju usta alkalnim vodama ili rastvorom bikarbone sode. Cilj ove terapije je da se otkloni kisela reakcija pljuvačke. Bolesnicima koji primaju imunosupresivna sred­stva, citostatike ili su pod rendgenskim zračenjem valja korigovati dozu ili obustaviti davanje leka.
U slučaju manifestnih kandidijaza potrebno je promeniti kontraceptivna sredstva.

Sve ove mere imaju kurativni karakter jer delu­ju na uzročnika bolesti, ali su i preventivni zahvati. Ako u terapijskom postupku nisu otklonjeni svi fak­tori koji favorizuju kandidijazu, ubrzo posle završe­nog lečenja dolazi do recidiva.

Simptomatska terapija podrazumeva delovanje na inflamaciju( zapaljenje) koja prati kandidijazu. U tom cilju se koriste neka blaga antiinflamatoma sredstva, pode­san je čaj od kamilice ili ispiranje usta 5-postotnim rastvorom kamilice, vrlo uspešno se može koristiti i rastvor amike. Ispiranje usta gotovim preparatom Kamilla-med koji sadrži kamilicu i amiku povoljno utiče ne samo na inflamaciju već i na subjektiv­ne tegobe.

Ukoliko na sluzokoži usta postoje i altemirana mesta i lezije epitela onda bolesnicima valja prepo­ručiti da ispiraju usta sa 0,3-postotnim rastvorom srebro-nitrata
."

Zbog čega piješ Detralex?

Koliko znam radi se o diosminu i hesperidinu kao aktivnim supstancama ovog leka...koristi se kod bolesti vena( proširene vene nogu i hemoroidi)...

Možeš i melatonin i ZMA( tj. ZMB6)...po pitanju problema spavanja...pre sam za ZMB6 jer ne izaziva "jutranju ošamućenost"( da tako kažem)...

P.S. kandidijaza je obično i jedan od prvih znakova "slabijeg imuniteta", tako da se pridržavaj već datih preopruka oko ishrane( post niže)...
« Poslednja izmena: Januar 18, 2015, 02:34:12 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #4 poslato: Januar 18, 2015, 01:07:54 posle podne »

Citat
Da, korisno je( ali bez preterivanja)...koliko gr sode bikarbone unosiš, u kom obliku( prisustvo aluminijuma)? koje lekove piješ? Koji je oblik kandidijaze u pitanju?
Kandidijaza je lokalna (jezik, grlo) a mislio sam da pijem po 2 tab sode bikarbone (ukupno 1,3 grama) preventivno (probao sam sve i soda bikarbona mi najvise pomaze kod kandide) dok ne ispijem detralex pa me s tim u vezi zanimalo da li mogu i melatonin da ubacim pred spavanje? San mi je u zadnjih par nedelja katastrofa.....
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2015, 03:30:27 posle podne »

od jednog eminentnog stručnjaka sam dobila savet -  ako jedete puno mesa, nema brige ali kašičica sode bikarbone dnevno rastvorena u čaši prolom vode je topla preporuka.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2015, 12:58:02 pre podne »

Voleo bih da mi neko sto pre odgovori na sledece pitanje - da li je skodljivo piti sodu bikarbonu (u vrlo malim kolicinama) ako pri tom pijem tablete 2x dnevno? Imam kandidu pa bih ubacio i sodu kazu dobra je za to.

Da, korisno je( ali bez preterivanja)...koliko gr sode bikarbone unosiš, u kom obliku( prisustvo aluminijuma)? koje lekove piješ? Koji je oblik kandidijaze u pitanju?

Evo preporuka oko načina ishrane "za kandidu"...

Terapija hranom i lekovima

Dijeta protiv kandide se može koristiti samostalno, a redje joj se dodaju i lekovi tzv. antimikotici. Poboljšanje uivodjenjem pravilne ishrane nastaje već posle nekoliko nedelja ali je neophodno nastaviti sa dijetom maker dva meseca i hranu koja je izbegavana uvoditi postepeno.

Zabranjuje se upotreba šećera koji se dodaju namirnicama (beli šećer, smedji šećer, fruktoza, med, melasa, manitol, sorbitol itd.), kao i svih zasladjenih namirnica i obroka (torte, kolači, slatkiši, deserti, gazirani napici sa šećerom, voćni sokovi sa dodatim šećerima i sladoled, osim ako nisu napravljeni sa zamenama za šećer - saharinom ili aspartamom). Dakle, deklaracije namirnica treba obavezno proveravati ukoliko nismo sigurni za sastojke.

Kako se hraniti

-Uzimanje 1- eventualno 2 sveže voćke dnevno (osim veoma slatkih vrsta voća, kao što su groždje, lubenica i mango) je dozvoljeno.Treba isključiti suvo voće, zasladjene voćne sokove, konzervisano voće i dinju.

-Izbegavati namirnice od belog brašna (beli hleb i pecivo, torte, kolače, biskvite, testenine), beli pirinač i oljušteni krompir. Brašno od celog zrna pšenice,  u umerenoj količini, se može unositi, takodje krompir sa ljuskom, smedji ili integralni pirinač, integralne testenine (ima ih u prodavnicama zdrave hrane i većim supermarketima) i integralna peciva.

-Izbaciti hranu koja sadrži gljivice kao pekarski i pivski kvasac, pekarske proizvode sa kvascem, zrele sireve i budjave sireve. Pečurke i kikiriki takodje izbaciti.

-Ne treba izbegavati mlečne proizvode, osim postoji alergija na njih. Jogurt i acidofilni napitci imaju prednost nad mlekom i sirevima.

-Izbegavati sirće, majonez, senf, dresinge za salatu,kečap, soja umak,kisele krastavce i ukiseljene proizvode.

-Alkohol ne koristiti, a crnu kafu i jake čajeve svesti na minimum.

-Izbegavati antibiotike i lekove na bazi kortizona (ako je moguće) za vreme dijetoterapije.

-Povećati unos esencijalnih ulja, posebno omega-3 kiselina  ( riblja ulja ,  morske ribe: losos, skuša, tunjevina u ulju, sardine u ulju, itd.). Ukoliko se navedene namirnice ne koriste dovoljno, treba uzeti suplemente tj. omega 3 kiseline u vidu kapsula.

Korisni dodaci ishrani

-Lactobacillus Acidophilus (npr. Probiotic capsule ), 1 do 2 dnevno posle doručka( i posle večere) svakog dana , najmanje 6 meseci.
-Laneno seme i ulje noćurka 1 kafena kašičica ili 3 kapsule, dva puta dnevno
-Vitamin A i C
-Beli luk u vodu kapi ili tableta
-Cink i magnezijum
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2015, 02:25:41 posle podne »

Voleo bih da mi neko sto pre odgovori na sledece pitanje - da li je skodljivo piti sodu bikarbonu (u vrlo malim kolicinama) ako pri tom pijem tablete 2x dnevno? Imam kandidu pa bih ubacio i sodu kazu dobra je za to.
« Poslednja izmena: Januar 15, 2015, 03:07:02 posle podne od strane ronaldo9 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 17 upita.