TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395036 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 02:50:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Fileti Soma  (Pročitano 2066 puta)
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #7 poslato: Februar 10, 2015, 12:54:31 pre podne »

Ako se gleda za te proslave meni je najaci pijani saran kad ga zapale sa vinom :D
A ako se gleda ovo zdravo imate pastrmku kalifornijsku uzgajaju cini mi se u vrscu Victoria Group vestacko jezero imaju. ima 22 grama proteina na 100 grama i valjda te zdrave masti. tako da sve pastrmke po radnjama odatle stizu bar nisu iz Vijetnama :D
Sačuvana
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #6 poslato: Februar 09, 2015, 08:22:39 posle podne »

Hm... Ja sam prosle godine jedno dvaput uzeo soma , cisto iz radoznalosti i da malo promenim. Sto se tice ukusa , specifican je , mastan... Meni se onako i svidja ali sad kad ovo videh... Bye bye :)
Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #5 poslato: Februar 07, 2015, 11:05:08 pre podne »

Pored svega navedenog samo pakovanje jma mnogo leda, tako da od recimo 1kg zamrznutog kada odledis ostane nekih cca 600gr
.....trikovi
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Februar 07, 2015, 01:13:20 pre podne »

U skorije vreme sve češće viĂ°am jako niske cene ove ribe. Cena se kreće oko 300 dinara za kg ove ribe. Kada preračunam odnos proteina (plus jako kvalitetnih, navodno, pošto su iz ne masne ribe) i cene, shvatim da je to nenormalno isplativo, a kada je tako, naravno odmah postane i sumnjivo. Pretraživši par sajtova i članaka shvatio sam da tu zaista ima velikog razloga za sumnju. Naime, reč je o nekoj drugačijoj vrsti soma, uglavnom poreklom iz Azije, koji se odgaja u krajnje užasnim uslovima i lošom ishranom. Naime, prema izvesnim izvorima kljukani su genetski modifikovanom sojom i raznoraznim antibioticima...
Zanima me da li je neko imao neposredno iskustvo sa ukusom ribe, kao i njenim nutritivnim vrednostima (mikro makro nutrijenti)?


Evo proverene informacije: bio sam bivsi reprezentativac u sportskom ribolovu,pa se igrom slucaja razumem malo u recne ribe.
Ova riba se gaji na farmama u reci Mekong, jednoj od najzagaĂ°enijih reka na planeti. Prepuna je hemijskih otrova i bakterija jer se uzgaja u industrijski otpadnoj vodi koja cini veliki udeo pomenute reke. Ne postoji nista prirodno u njoj!!

Momci šta da kažem...većina ovih sumnji ima realnu osnovu...

Profit ispred zdravlja nacije...odgovornost "prodavaca i distributera" prema kupcima u Srbiji...

Što si tiče nutritivnih vrednosti navedene vrste ribe "sumnjivog kvaliteta" iluzorno je pričati o istoj...

Akcenat na parolu, kupujmo domaće, i akcenat na svežu ribu...( dobro obiĂ°ite lokalne ribarnice)...
« Poslednja izmena: Februar 07, 2015, 12:14:51 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Arturo Maran
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #3 poslato: Februar 06, 2015, 07:35:58 posle podne »

Evo proverene informacije: bio sam bivsi reprezentativac u sportskom ribolovu,pa se igrom slucaja razumem malo u recne ribe.
Ova riba se gaji na farmama u reci Mekong, jednoj od najzagaĂ°enijih reka na planeti. Prepuna je hemijskih otrova i bakterija jer se uzgaja u industrijski otpadnoj vodi koja cini veliki udeo pomenute reke. Ne postoji nista prirodno u njoj!!
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2 poslato: Februar 06, 2015, 07:11:30 posle podne »

Ako je to onaj Pangasius mislim da je bilo price da ga treba izbegavati.
Sačuvana
Mercurial
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46


« Odgovor #1 poslato: Februar 06, 2015, 06:46:01 posle podne »

U skorije vreme sve češće viĂ°am jako niske cene ove ribe. Cena se kreće oko 300 dinara za kg ove ribe. Kada preračunam odnos proteina (plus jako kvalitetnih, navodno, pošto su iz ne masne ribe) i cene, shvatim da je to nenormalno isplativo, a kada je tako, naravno odmah postane i sumnjivo. Pretraživši par sajtova i članaka shvatio sam da tu zaista ima velikog razloga za sumnju. Naime, reč je o nekoj drugačijoj vrsti soma, uglavnom poreklom iz Azije, koji se odgaja u krajnje užasnim uslovima i lošom ishranom. Naime, prema izvesnim izvorima kljukani su genetski modifikovanom sojom i raznoraznim antibioticima...
Zanima me da li je neko imao neposredno iskustvo sa ukusom ribe, kao i njenim nutritivnim vrednostima (mikro makro nutrijenti)?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.