TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 09:57:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tribulus  (Pročitano 2932 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Februar 10, 2015, 01:53:32 pre podne »

Rešenja uvek ima...preporuka za DETALJNO ČITANJE( osnovne preporuke oko ishrane)... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Po pitanju nutritivne vrednosti namirnica( do najsitnijeg detalja)... http://nutritiondata.self.com/  

Testosteron u sadejstvu sa drugim anaboličkim hormonima tvog tela( insulin i GH-hormon rasta) je tu da "potpomogne ugradnju gradivnih materija" na nivou mišićnih ćelija, ubrza oporavak, potpomogne proces sagorevanja masti uz očuvanje mišićne mase i sl.

Dakle, "koliko para, toliko muzike"..tj. koliko kvalitetnih "gradivnih materija" iz hrane i suplementacije, toliko i napretka...

Niko ne očekuje da brojiš svaki gram proteina, hidrata i masti, tj. svaku kaloriju( mada nisu ni sve kalorije iste), ali okvirno se moraš pridržavati osnovna...ciljani, sistematski, redovni trening, kao i kvalitetna ishrana, u protivnom "testo-boost" osim "udara na libido", "čvršće muskulature", boljeg raspoloženja neće doneti ništa "trajno" i senzacionalno...

Budi realan u svojim očekivanjima...tribulus nije svemoćan...

I zdrave masti su dobar testo-boost...jer ne zaboravi da je polazna supstanca za sve "roid-like" hormone holesterol...
« Poslednja izmena: Februar 10, 2015, 01:55:54 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gesa95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #7 poslato: Februar 09, 2015, 04:26:54 posle podne »

pa ovako Visok sam 186cm tezak blizu 80 kg ali su meni dosta teske koske  pa nemam neku misicnu masu, drugo jedem ujutru kad ustanem oko 9 pa u 1 pa posle treninga oko 4,5  onda jedem jos jednom do 11 nemam tacno vreme zbog obaveza i na kraju popijem taj kazein sa whey proteinom, proteina unosim tacnije od januara sam poceo bas da vodim racuna i  unosim oko 150gr proteina kalorija oko 3000 sad zavisi nekad manje nekad vise ali ispod 2500 nikad e masnocu to ne gledam niti sam ikada gledao jer ne znam kako mogu ja izracunati masnocu u prm. pasti, i kuvanim jelima.. e sad zanima me sta se moze postici sa ovim bustom?
Sačuvana
Masa je Masa :DD
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #6 poslato: Februar 09, 2015, 01:55:52 posle podne »

za tribulus mogu da potvrdim da je sjajan za boost pre treninga i/ili potenciju. Istina je da posle nekoliko nedelja gubi efekat, ali generalno odlična biljčica  ;D Pauza, pa ponovo... Nekad je Dajmatajz imao Z-force sa tribulusuom, to je bio sjajan proizvod, ali su onda morali da odvoje tribulus zbog novih zakona itd. pa su ostali samo cink, b6 i mg...

Tribulus-zma-maca pobediće cijalis i vijagru zajedno  :D Iako šatro nije za ljude ispod 30 god starost, ipak mislim da svako može da oseti tribulus kad se probudi ujutru  :D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2015, 01:49:45 posle podne »

Iskreno od Suplementa koristim: Kreatin monohidrat, Protein Whet, Casin&Whey njega pijem pre spavanja.
Nesto slabo se gojim ali po malo se primecuje,  pa sam mislio ako to ne moze da skod organizmu da krenem sa tim prirodnim testosteronom (ako je prirodan)  a to ZMA ne znam ni sta je niti znam bilo sta od testosterona  i ostalih sranja koje brzo bilduju samo znam od vitamina do reaktora sto ne skodi organizmu!  Ja sam slucajno juce video taj preparat i reko aj da pitam sta drufi misle o njemu.

ZMA je je revolucionarni dodatak ishrani na bazi vitamina B6 ( piridoksin HCl), cinka ( u formi cink monometionina i cink aspartata ) i magnezijuma( u formi magnezijum aspartata) - ZMA...dokazani pozitivni efekti na nivo testosterona, IGF-1( aktivna forma hormona rasta) i naravno kvalitet vašeg sna čine ovaj dodatak ishrani nezaobilzanim na putu vašeg uspeha...dakle, nema veze sa nedozvoljenim sredstima i sl.

Testosteron proizvode Ledigove celija testisa "na stimulaciju" od strane LH( luteinizirajuceg hormona prednjeg reznja hipofoze), dakle, tribulus podstice tvoje testise da proizvode vise testosterona...a ne sadrzi "sinteticki test" ( bar bi tako trebalo da bude)

A "gojenje", ces postici prevashodno kvalitetnom ishranom...ako ishrana nije na zavidnom nivou, uzalud je sva suplementacija ovog sveta...i hormonski boosteri...

Kako se hranis? Koliko obroka dnevno imas? Moze neki dnevni meni po obrocima sa okvirnom gramazom namirnica?

Koliko dugo treniras? Koliko grama proteina, hidrata, masti unosis na dnevnom nivou?

Koliko si visok, tezak? Od suplementacije bih pre preporucio pre neki vitaminsko-mineralni suplement, i omega-3 esencijalne masne kiseline uz whey i kazein...
Sačuvana
Gesa95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2015, 01:14:38 posle podne »

Iskreno od Suplementa koristim: Kreatin monohidrat, Protein Whet, Casin&Whey njega pijem pre spavanja.
Nesto slabo se gojim ali po malo se primecuje,  pa sam mislio ako to ne moze da skod organizmu da krenem sa tim prirodnim testosteronom (ako je prirodan)  a to ZMA ne znam ni sta je niti znam bilo sta od testosterona  i ostalih sranja koje brzo bilduju samo znam od vitamina do reaktora sto ne skodi organizmu!  Ja sam slucajno juce video taj preparat i reko aj da pitam sta drufi misle o njemu.
Sačuvana
Masa je Masa :DD
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2015, 04:50:39 pre podne »

Sta mislite o njemu i da li je dobar da se koristi u umerenim kolicinama! Hvala :)

Pre 30 godine je iluzorno pričati "o potrebi" uzimanja tribulsa...

U današnje vreme se sve češće upire prstom na suplemente na bazi tribulusa zbog moguće kontaminacije istog nedozovoljenim supstancama...pre nekoliko godina povela se žučna rasprava zbog "pada" nekih profi sportista na doping testovima koji su od suplementacije jedino koristili tribulus...

Koji je razlog tvog pitanja? Ako su trening i ishrana na nezavidnom nivou, nijedan hormon booster neće doneti željene efekte...jesi pokušao sa ZMA?

...smatra se da ZMA i tribulus "uzimani zajedno" imaju maximalan učinak na prirodni testosteron-boost!

Pri izboru onog "najdelotvornijeg na tržištu" treba obratiti pažnju na sadržaj saponina( protodioscina) "po dozi"( aktivne supstance)...što više to bolje...najjačim se smatraju oni sa oko 90% saponina...

Preporuka je uzimati ga na 8 sati uz obrok( 1 kapsula), mada "zvanične preporuke proizvoĂ°ača" su malo drugačije...( npr. 1-2 kapsule 1-2 puta dnevno...)

Smatra se da podiže nivo prirodne produkcije testosterona za oko 40%, uzima se u "ciklusima" od 6-8 nedelja "on", 2-4 nedelje "off"...( sa vremenom se gubi efektivnost, zato i on/off periodi)

Iz ličnog iskustva mogu reći da nije ništa spektakularno osim osetnog libido boosta i boljeg raspoloženja...

Samoj biljci Zubačica( Tribulus) se pripisuju mnoga lekovita svojstva, regulacija nivoa holesterola u krvi, blag diuretički efekat...

« Poslednja izmena: Februar 09, 2015, 04:54:16 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2015, 02:06:12 pre podne »

Posle ciklusa je dobar da ti pomogne da ti se vrati test, kao suplement ako si natural nema svrhe :)
Sačuvana
Gesa95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #1 poslato: Februar 09, 2015, 01:59:27 pre podne »

Sta mislite o njemu i da li je dobar da se koristi u umerenim kolicinama! Hvala :)
Sačuvana
Masa je Masa :DD
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 17 upita.