TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 01:36:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Graham hleb  (Pročitano 2670 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #11 poslato: Februar 12, 2015, 11:25:55 posle podne »

My Protein firma je sad izbacila proteinski hleb. Meni lično naziv malo smešan, sad sve proteinsko, mada su i tamo sve proteini biljnog porekla.

A ne znas gde kod nas ima proizvodi MyProtein firme da se kupe, imaju kvalitetne proizvode po bas dobrim cenama, pa me zanima.
Dobio sam neku informaciju da ce prodaja krenuti za par dana/nedelja kod nas u ovlascenim Myprotein radnjama. Navodno ceka se jos samo konacna dozvola za rad od ministarstva.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #10 poslato: Februar 12, 2015, 03:28:33 posle podne »

Naravno da nece neko za obrok da jede samo pasulj i pirinac :D Samo sam naveo primer jer kad neko resi da racuna sta jede on od namirnice gleda samo glavnu brojku ono sto je u namirnici dominantno. Uzme crveno meso i sabere samo proteine ili pirinac a uzme samo hidrate. I onda kad sve to zajedno spoje van njihove racunice dobiju jos proteina hidrata i masti pa posle ne znaju sta je a ovamo misle ma to nece da se uracuna :D
A ovo za pasulj i pirinac sam se setio sto je lik jednom naveo mada to ne jede niko ali belo meso i pirinac dopunjuju jedan drugog kompletno "You mix chicken breasts and rice, and then you have complete protein". :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Februar 12, 2015, 01:14:10 posle podne »

My Protein firma je sad izbacila proteinski hleb. Meni lično naziv malo smešan, sad sve proteinsko, mada su i tamo sve proteini biljnog porekla.

Meni poreklo proteina nema nikakve veze. Ako uzmes pasulj npr on ima 20-ak grama proteina ali on sam po sebi od tih 20 AK ne mozes da uzmes sve jer nisu u dobrom odnosu. Ali kad dodas pirinac sa tim on tacno dopunjuje odnos AK i onda racunas i 7gr iz pirinca a i onih 20. Tako su isto i belo meso i pirinac komplementi pa ljudi pojedu 200gr pirinca npr pored a 14gr proteina ne uracunaju kad vec racunaju dnevni unos.
Tako da kod ovog hleba su to sigurno dopunili posto hleb tesko da moze da ima 30 grama proteina na 2 parceta hleba a mozda se biljni sporije vari ali on ovde i ne treba da bude brz vec da se polako postepeno otpusta.


A ne znas gde kod nas ima proizvodi MyProtein firme da se kupe, imaju kvalitetne proizvode po bas dobrim cenama, pa me zanima.

Imas na facebook-u to da nadjes cini mi se.

Ne bih da ulazimo u temu vezanu za komplementarnost proteina, mnogo je oprecnih misljenja, stalnih sukoba na "naucnoj osnovi"...samo iznosim svoje misljenje...ne podrzavam komplementarnost proteina- tj. kombinovanje proteina( biljnih) u cilju dobijanja kompletnog profila amino kiselina, sa naglaskom i na "podobne odnose" a.k. neophodne za ljudski organizam...

Neki pak preporucuju kombinovanje mahunarki i princa u cilju dobijanja kompletnog amino kiselinskog profila( vegani)...

Neki kazu da "balans amino kiselina" zavisi od njihovog odnosa u tzv. "amino kiselinskom pool-u" na nivou naseg tela...dakle, sav visak koji se ne uklapa u "genima zacrtane" odnose se ne iskoristi...

Kinoa, spelta, kao i druge vrste psenice, mahunarke, se smatraju izvorima proteina koji su najblizi proteinima visoke bioloske vrednosti animalnog porekla...neke preporuke su da bi idealan odnos proteina u ishrani trablo da bude 2/3 animalnog porekla, 1/3 biljnog porekla...

Naravno tu su vegani...i ostala "biljojed druzina"( dosta zamena teza, zabluda, uopstavanja, marketinga)...ima istine, logike, ali bez krajnosti i preterivanja, raznovrsnost na prvom mestu i dominacija proteina animalnog porekla visoke bioloske vrednosti...

Preporuka za citanje... http://www.lovesensa.rs/clanci/srecna-hrana/proteinski-mit
« Poslednja izmena: Februar 12, 2015, 01:16:08 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #8 poslato: Februar 12, 2015, 12:39:27 posle podne »

My Protein firma je sad izbacila proteinski hleb. Meni lično naziv malo smešan, sad sve proteinsko, mada su i tamo sve proteini biljnog porekla.

Meni poreklo proteina nema nikakve veze. Ako uzmes pasulj npr on ima 20-ak grama proteina ali on sam po sebi od tih 20 AK ne mozes da uzmes sve jer nisu u dobrom odnosu. Ali kad dodas pirinac sa tim on tacno dopunjuje odnos AK i onda racunas i 7gr iz pirinca a i onih 20. Tako su isto i belo meso i pirinac komplementi pa ljudi pojedu 200gr pirinca npr pored a 14gr proteina ne uracunaju kad vec racunaju dnevni unos.
Tako da kod ovog hleba su to sigurno dopunili posto hleb tesko da moze da ima 30 grama proteina na 2 parceta hleba a mozda se biljni sporije vari ali on ovde i ne treba da bude brz vec da se polako postepeno otpusta.


A ne znas gde kod nas ima proizvodi MyProtein firme da se kupe, imaju kvalitetne proizvode po bas dobrim cenama, pa me zanima.

Imas na facebook-u to da nadjes cini mi se.
Slažem se, samo što ja ne poznajem toliko proteine biljnog porekla da bih mogao da znam koji sastav daje kompletan profil AK. Šta god da piše na deklaraciji, ja znam poreklo ali ne znam koji sastav treba da ima da bi mogao da ukalkulišeš u dnevni unos proteina. Mada dobro zvuči ova količina na 2 parčeta.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #7 poslato: Februar 12, 2015, 12:18:21 posle podne »

My Protein firma je sad izbacila proteinski hleb. Meni lično naziv malo smešan, sad sve proteinsko, mada su i tamo sve proteini biljnog porekla.

Meni poreklo proteina nema nikakve veze. Ako uzmes pasulj npr on ima 20-ak grama proteina ali on sam po sebi od tih 20 AK ne mozes da uzmes sve jer nisu u dobrom odnosu. Ali kad dodas pirinac sa tim on tacno dopunjuje odnos AK i onda racunas i 7gr iz pirinca a i onih 20. Tako su isto i belo meso i pirinac komplementi pa ljudi pojedu 200gr pirinca npr pored a 14gr proteina ne uracunaju kad vec racunaju dnevni unos.
Tako da kod ovog hleba su to sigurno dopunili posto hleb tesko da moze da ima 30 grama proteina na 2 parceta hleba a mozda se biljni sporije vari ali on ovde i ne treba da bude brz vec da se polako postepeno otpusta.


A ne znas gde kod nas ima proizvodi MyProtein firme da se kupe, imaju kvalitetne proizvode po bas dobrim cenama, pa me zanima.

Imas na facebook-u to da nadjes cini mi se.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: Februar 12, 2015, 11:46:13 pre podne »

Par likova je prodavalo samo whey na crno (kupujem-prodajem), za ostale proizvode ne znam.
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #5 poslato: Februar 12, 2015, 11:10:27 pre podne »

My Protein firma je sad izbacila proteinski hleb. Meni lično naziv malo smešan, sad sve proteinsko, mada su i tamo sve proteini biljnog porekla.

A ne znas gde kod nas ima proizvodi MyProtein firme da se kupe, imaju kvalitetne proizvode po bas dobrim cenama, pa me zanima.
Sačuvana
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #4 poslato: Februar 12, 2015, 08:05:13 pre podne »

E da , najbolje je da se pece oko 45-60 min na oko 150-170 stepeni , i kad se izvadi iz rerne odma u mokru krpu obavezno!!!!!!  8)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Februar 12, 2015, 07:31:42 pre podne »

My Protein firma je sad izbacila proteinski hleb. Meni lično naziv malo smešan, sad sve proteinsko, mada su i tamo sve proteini biljnog porekla.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Februar 12, 2015, 02:15:29 pre podne »

Ne sumnjam u "kvalitet"...probaću, hvala na receptu, siguran sam da će značiti našim forumašima...

Inače, ne uzdaj se mnogo u proteine biljnog porekla...ipak nemaju kompletan profil amino kiselina...

Nemoj stalno "hlebovati"...malo krompira, pirinča, mahunarki, drugih ( integralnih)žitarica neće škoditi...raznovrsnost je "karta koja dobija"...  ;)
Sačuvana
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #1 poslato: Februar 11, 2015, 10:39:30 posle podne »

Pretpostavljam da nas ima jos koji sami pravimo svoj hleb ::)  ::)
Pa da podelim sa vama ovaj recept , nista bolje nisam u zivotu probao
200g crnog brasna t950
200g graham brasna (dosta je retko , ako nadjete stari mlinar je najbolje)
1 kasicica kima
2kasicice meda
500ml jogurta (moze i nemasni skroz)
2praska za pecivo

Na 100g oko 230Kcl , ali je stvarno fantasticnog ukusa. Dobro cuvana tajna velikih majstora :) Otakao sam nasao vremena da pecem ovaj hleb , u teretani sam eksplodirao + ekstra je izvor proteina - graham brasno ima 12-15g proteina na 100g! vrh! Ko proba nece moci da prestane. Ovo je malteni jedini izvor UH koji unosim i prezadovoljan sam i ukusom i hranljivoscu.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 17 upita.