TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 01:05:58 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ukusna jela  (Pročitano 7442 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #16 poslato: Februar 23, 2015, 07:21:41 pre podne »

Burek evo sad već ima 3 i po godine kako nisam jeo. Ne šalim se :D
Isto. Nekako mi je taj burek oličenje junk-a. :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #15 poslato: Februar 20, 2015, 09:22:44 posle podne »

Ja ih pravim najprostije i to vec dugo. 100g ovsenih, 5 jaja i so pomesas i ostavis preko noci da ovsene upiju jaja. Ujutru peces na teflonu, 2 vece palacinske se dobiju. Sa jogurtom lepse nego burek da jedem !
Sačuvana
Panta rei, panta res.
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #14 poslato: Februar 20, 2015, 07:25:54 posle podne »

kako spremas palacinke sa ovsenim brasnom ?da li ima posebno da se kupi ovseno brasno ili umeljes nekako ovsene pahuljice ?i sta stavljas od "priloga"

Uvek kupim džak od 5kg ovsenih i onda spremam kako kad.
 Turim ovsene u blender i meljem da ne budu baš prah a da ne budu ni komadine, uspem pola litre vode i kašičicu cimeta,jedno jaje na 200g ovsenih idem,  dok sam imao dodavao sam 5 kašika oraha, lešnika ili kikirikija to zrnevlje da fantastičan ukus celoj priči ali kad nema, jebi ga. Pustim da ovsene povuku vodu da smesa ne bude ni gusta a ni retka nego da se može lepo razliti po tiganju a zatim pečem na kap maslinovog ulja celu količinu.U proseku treba oko 20 minuta po komadu boga mi  ali zato je ukus odličan. Nadam se da si razumeo.
Jedem ih sa jogurtom , posnim sirom ili sirom sa niskim % m.m , tunjevinom , uglavnom sve zavisi ali ide sa svačim  :D
 
« Poslednja izmena: Februar 20, 2015, 07:28:20 posle podne od strane boky95 » Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #13 poslato: Februar 20, 2015, 07:13:48 posle podne »

My favorite - Isečeš krompri, poreĂ°aš na pek papir i premažeš belancima. Neverovatno ukusnoooo
Sačuvana
miniLO
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 169

« Odgovor #12 poslato: Februar 20, 2015, 03:50:05 posle podne »

to je dobra ideja
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #11 poslato: Februar 20, 2015, 03:44:22 posle podne »

kako spremas palacinke sa ovsenim brasnom ?da li ima posebno da se kupi ovseno brasno ili umeljes nekako ovsene pahuljice ?i sta stavljas od "priloga"
Izmeljes ovsene, dodas jaja, whey, cimet, kakao, mleko, vodu sta god hoces ali jaja i ovsene osnova
Sačuvana
miniLO
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 169

« Odgovor #10 poslato: Februar 20, 2015, 03:39:44 posle podne »

kako spremas palacinke sa ovsenim brasnom ?da li ima posebno da se kupi ovseno brasno ili umeljes nekako ovsene pahuljice ?i sta stavljas od "priloga"
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Februar 20, 2015, 01:55:36 posle podne »

Ako budes redovno pravio bb, a ukusne obroke, smoricete posle nedelju dana jer zahtevao previse vremena. Ja skuvam loncinu pirinca i ispecem belo na teflonu ujutru i imam ceo dan. Ili krompir u rernu i eto ga za ceo dan. Jaja pecem na teflonu namenski.

Bas tako...zivot treba uciniti jednostvanim...isto vazi i za pripremu jela...

Nacin pripreme mesa nesto i ne menjam, uglavom el. pekac...

Kuvan pirinac, krompir, grasak...

Malo ljutog kecapa...

Salate od presnog povrca - zelena salata, paprika, paradajz, rotkivce, kupus, malo belog luka, persuna, uz dodatak jabukovog sirca, i malo maslinovog ulja...
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #8 poslato: Februar 20, 2015, 12:26:47 posle podne »

Ma da brate  :) Nismo ti mi ko oni Scitec-ovi i My Protein-ovi puleni pa da dobijamo protein, proteinske smesu sa ovsenim, proteinske mafine, proteinske kafe, proteinske palačinke i ko zna kakve još proteinske p.... materine pa da nam je drastično brže i lakše spremanje hrane i zamenskih obroka + kad imaš para sve to lepo možeš da kupiš i uživaš u obilju zdrave hrane koja ti je pritom raznovrsna, ne moraš da se mučiš svaki božiji dan.
 Ovo je Srbija bajo, da bi olakšao sebi moraćeš malo da budeš ravnodušan prema ukusima  ::)  

Inače šta znam, belo meso jedem jako retko i meso generalno jer nemam baš toliko para ali uvek mogu pojesti kuvano pileće meso bez ikakvih začina. Krompir jedem kad me baš smara da pečem palačinke od ovsenog brašna a i onda ga mogu pojesti samo dok je vruć, pravim pire krompir bez začina. Pirinač sa malo mleka ti neće škoditi a mnogo je dobro, ja ga svaki dan tako jedem to mi je glavni izvor UH u prvom delu dana. Nisam pristalica začina generalno, samo harcore bajo  ;D Ovo što ti je katler predložio za pile i krompir u kesi ti je odlično, s vremena na vreme tako jedem
« Poslednja izmena: Februar 20, 2015, 12:34:02 posle podne od strane boky95 » Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #7 poslato: Februar 20, 2015, 11:58:08 pre podne »

Za taj JEDAN obrok ode bar 45 min, ne zaboravi da je on i kuvao pirinac - sto nije prikaznao na klipu. Za 45 min spremim za ceo dan. Ja i Boki ti kazemo iz iskustva da su to gluposti, ja sam se prvi lozio kao ovakva neka jela pa onda kao jos i poslastice bla bla... To me drzalo 5-6 dana i gotovo. Mada naravno ti mozes da probas pa ces sam videti na cemu si, mada znam vec sta ce se dogoditi. :) Bajo moj, stick to the basics.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
miniLO
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 169

« Odgovor #6 poslato: Februar 20, 2015, 11:50:31 pre podne »

ja sam pronasao neki recept sa karijem i paradajz sosom.Mislim da nije lose ,samo sto bih izbacio neke stvarcice.Pogledajte,mozda se i vama dopadne :)

https://www.youtube.com/watch?v=YbcTZBvID8I
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #5 poslato: Februar 20, 2015, 11:33:02 pre podne »

Slažem se sa Pechom. Svi smo mi u početku težili spremanju što ukusnijeg a zdravog obroka, izmišljali toplu vodu, jelte, a sad posle 4 godine konstantnog spremanja hrane gledam da što više hrane spremim za što manje vremena provdenog kraj šporeta. Meni je problem to što obožavam palačinke od ovsenog brašna i uživam u ukusu ali ubija me to što mi mnogo vremena ode dok spremim to. Treba težiti raznovrsnosti da ti se ne bi sve to zgadilo ali zahteva mnogo vremena i volje  :)
« Poslednja izmena: Februar 20, 2015, 11:35:05 pre podne od strane boky95 » Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #4 poslato: Februar 20, 2015, 11:14:29 pre podne »

Ako budes redovno pravio bb, a ukusne obroke, smoricete posle nedelju dana jer zahtevao previse vremena. Ja skuvam loncinu pirinca i ispecem belo na teflonu ujutru i imam ceo dan. Ili krompir u rernu i eto ga za ceo dan. Jaja pecem na teflonu namenski.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #3 poslato: Februar 20, 2015, 08:55:01 pre podne »

ja sam nasao neki zacin, nema dodanog secera, nema pojacivaca okusa, nema konzervansa i onih silnih E.... :) samo suseno povrce, kurkuma, morska so :) ..........., pileci file ocistim od eventualnih masnoca, zerezem nozem na debljim dijelovima, pospem tim zacinom i u pecnicu na 200 C, nekih 20ak min i jos 5 min na maximum da uhvati onu boju :),..., mnogo bolje i ukusnije od kuvanih :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Februar 20, 2015, 07:31:41 pre podne »

Testenina od integralnog brašna, tj. integralna testenina. Probaj i heljdinu testeninu. Što se tiče recepata, nisam siguran na koliko (ukusnih) načina možeš da spremiš piletinu, a da ne bude masnija onda ili slično. Ja kupim nekoliko Kotanji začina, i menjam ih. Ukus bude skroz drugačiji.
Krompir je najbolje da jedeš kuvan ili pečen. Iseci ga na tanke kriške i pospi crvenom paprikom, pa u rernu. Skoro sam pročitao članak kako da se napravi pomfrit, a da bude ukusa približnog kao kod kupovnog. Oljušti se krompir i iseče na štapiće, prokuva se malo, i stavi u friz. Posle uzimaš koliko ti treba i pečeš ga.
Biće ovde još predloga, samo da se ostali razbude malo... ;)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.