TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 01:02:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ozljeda koljena  (Pročitano 11547 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2015, 11:11:19 posle podne »

Pozdrav Ivo, po onome što ste naveli vezano za povredu i stanje posle povrede - deluje da se radi o povredi pucanje (kidanje) prednjeg ukrštenog ligamenta kolena (ruptura LCA).
Sačuvana
Ivo123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2015, 11:00:52 posle podne »

Pozdrav,

Prvi put sam na ovom forumu i vidim da ima super savjeta pa sam odlučio napisati moj slučaj u nadi da mi netko pomogne.

Prije 4 mjeseca desila mi se ozljeda lijevog koljena, na način da je prilikom doskoka koljeno ispalo iz ležišta u lijevu stranu i vratilo se nazad. Ozljeda se desila na nogometu, ne bavim se profesionalno sportom tako da mi nije bitno da koljeno mora biti oporavljeno 100%, već samo da mogu bezbrižno odigrati termin 1-2 puta tjedno.
Nakon što mi se to dogodilo, podigao sam se i mislio da mogu nastaviti, nakon pola minute čim sam napravio kružni pokret sa stojnom ozljeĂ°enom nogom dogodila se ista stvar i tada mi je bilo jasno da se radi o težoj ozljedi i da nemogu nastaviti..

Taj isti dan sam mogao savijati nogu na sve strane iako uz odreĂ°enu bol, ali sutradan je bilo mnogo gore, noga je bila dosta manje pokretljiva uz malo otečenje.

Nakon toga sam snimio koljeno na redgenu koji je pokazao da nema nikakvih oštećenja, i rečeno mi je da se radi o istegnuću ligamenta, te da koristim led i odmaram nogu.

Nakon pregleda sam počeo sa vježbama za kvadriceps, zadnju ložu, list i ostale mišiće oko koljena koje sam radio svaki dan. U zadnje vrijeme sam osjetio da u normalnom hodu skoro nemam nikakvih bolova, pa sam odlučio lagano početi trčati, što sam i mogao uz lagani bol u koljenu.

Nakon toga sam odlučio opet otići na termin nogometa uz laganu igru i steznik na koljenu, i sve je bilo u redu tokom utakmice do trenutka kad sam se opustio i malo jače oslonio na ozljeĂ°enu nogu. Tada mi se opet dogodilo ispadanje koljena u istu stranu samo dosta manjeg inteziteta, moguće i zbog steznika.

I od tada više uopće ne pokušavam igrati, manje vježbam nogu jer nemam skoro nikakve smetnje, osim u nekim neuobičajenim položajima gdje osjetim kratku bol ili nesigurnost. Recimo kad sam se spustio sa stolice na ozljeĂ°enu nogu svom težinom osjetio sam malu nesigurnost kao da će koljeno izletit u ljevo, ali nije se ništa dogodilo... I jos jedan primjer dok sam radio u polju nekih 3-4h nakon što su se mišići nogu izmorili kao da mi ljeva noga bila nekako izmorenija i nesigurnija, čudan osjećaj.

Nadam se da sam uspio detaljno opisat svoj slučaj, kako bi imali što više informacija za nekakvu dijagnozu. Moje mišljenje je da je najveći uzrok toj ozljedi: igranje na parketu, ravni tabani i povećana težina 97kg (sad 94) na visinu 187cm. Imam 35g.

Snimio sam i MR i dobio nalaze koje baš ne mogu skroz razumit, ali čini mi se da nije ništa strašno jer se nigdje ne spominje puknuće, osim zadebljanja prednjeg križnog, lezije u stražnjem rogu medijalnog meniska i fisuralnih udubljenja lateralnog meniska..

Još nisam bio u doktora da pogleda MR, ali pretpostavljam da će reći da nije potrebna operacija, ali da se ne smijem više bavit sportom. A to baš ne bi volio čut, tako da me zanimaju vaša mišljenja, da li još ima nekakve nade da zaigram nogomet ili slične sportove ili je ovo kraj.

Unaprijed hvala
Pozdrav
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.