TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 08:23:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ramena  (Pročitano 1181 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Mart 10, 2015, 09:58:20 pre podne »

Ok, ako budes imao problema ili pitanja, javi se...
Pozdrav
Sačuvana
Arturo Maran
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #7 poslato: Mart 05, 2015, 11:09:13 posle podne »

Hvala Vam. Koristice mi ovo
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Mart 05, 2015, 01:55:18 posle podne »

pogledaj txt o povredi ramena u teretani - na benču

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/povreda-ramena-na-benu.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Mart 05, 2015, 01:54:08 posle podne »

Lečenje povreda ramena
Za početak potreban je prekid svih aktivnosti i bilo kakvih opterećenja ramena. Lokalno se lagano hladi rame 3x na dan bolno mesto po 7min sa ledom ili hladnim gelom (pakovanjem). Posle terapije ledom utrljava se lioton ili hepatrombin gel. Prekid aktivnosti je neophodan da se smiri i zaleči povreda. Ovaj početni period lečenja traje 5-7 dana, do prestanka bolova u ramenu – kako u miru, tako i pri većini pokreta. Ova faza je završena i može se preći u sledeću fazu kada je rame obezboljeno tj kada se bol u ramenu od povrede smanjio 80-90%.
- prekid opterećenja i mirovanje
- led lokalno na mesto bola 3-5x na dan po 7min
- posle leda utrlja se lioton gel
U ovoj fazi dolazi u obzir i primena kineziotejpinga i fizikalne terapije (struje, magneti...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Mart 05, 2015, 01:53:12 posle podne »

Pri dizanju tega na bench klupi pre 2 dana - 70kg,pri izbacivanju od grudi na 1/3 visine me je secnulo u pednjem levom ramenu i vratilo nazad uz neopisivu bol (jedva se izborih sa tegovima da mi ne padnu na glavu).Otisao na urgentni,snimao rame... (da skratim),dosao ortoped i kaze da mi je pukla ili napukla, nisam najbolje razumeo, neka tetiva.
Levu ruku napred,na gore nmg uopste da pomerim,nazad i od tela sa strane,mogu do pola.

Evo i dijagnoze : Laesio traumation musculi (et tendinis eius) biciptis brachii alia (Laesio tendinis m. biciptis brachii caput breve)

Pise i u predelu processus coracoideus-a leve lopatice i u predelu silcus-a intertubercularis-a.

Ako neko zna sta znaci neka mi malo detaljnije objasni,mene su uvili ko mumiju i rekli da mirujem i da idem na kontrole i nista vise nisu rekli,hocu da odvalim u ovim zavojima...
po onome što si napisao deluje mi da se radi o povredi tetive mišića rotatora ramena, a ne o povredi tetive kratke glave bicepsa.
postavljen ti je Desault-ov zavoj, što mislim da nije neophodno - dovoljno bi bilo i mitela...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Mart 05, 2015, 01:44:55 posle podne »

HVALA NA ODGOVORIMA!!! DOBIO SAM ODGOVORE NA DRUGU STRANU....
pozdrav, bio sam na putu pa nisam stigao da odgovorim ranije...
Sačuvana
Arturo Maran
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #2 poslato: Mart 04, 2015, 01:07:28 posle podne »

HVALA NA ODGOVORIMA!!! DOBIO SAM ODGOVORE NA DRUGU STRANU....
Sačuvana
Arturo Maran
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #1 poslato: Mart 03, 2015, 03:30:21 posle podne »

Pri dizanju tega na bench klupi pre 2 dana - 70kg,pri izbacivanju od grudi na 1/3 visine me je secnulo u pednjem levom ramenu i vratilo nazad uz neopisivu bol (jedva se izborih sa tegovima da mi ne padnu na glavu).Otisao na urgentni,snimao rame... (da skratim),dosao ortoped i kaze da mi je pukla ili napukla, nisam najbolje razumeo, neka tetiva.
Levu ruku napred,na gore nmg uopste da pomerim,nazad i od tela sa strane,mogu do pola.

Evo i dijagnoze : Laesio traumation musculi (et tendinis eius) biciptis brachii alia (Laesio tendinis m. biciptis brachii caput breve)

Pise i u predelu processus coracoideus-a leve lopatice i u predelu silcus-a intertubercularis-a.

Ako neko zna sta znaci neka mi malo detaljnije objasni,mene su uvili ko mumiju i rekli da mirujem i da idem na kontrole i nista vise nisu rekli,hocu da odvalim u ovim zavojima...
« Poslednja izmena: Mart 03, 2015, 03:37:35 posle podne od strane Arturo Maran » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 17 upita.