TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 03:35:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plivanje  (Pročitano 3991 puta)
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 17, 2015, 01:05:59 posle podne »

Pročitaću nakon treninga svakako, što se postavljanja teme snašao sam se već. Hvala
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 17, 2015, 12:41:01 posle podne »

@NVK

Mozes ovde...

http://www.pansport.rs/forum/index.php?board=611.0

Ali pre, nego krenemo sa postavljanjem tema, pisanijem/savetovanjem , molim da detaljno iscitas dva jako korisna teksta...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 17, 2015, 12:27:35 posle podne »

Plivanje ti je super stvar, pogotovo u kombinaciji sa prirodnim vežbama. Trenirao sam tako malo više od 4 meseca 5-6 puta nedeljno do aprila ove godine uz sreĂ°enu ishranu i skinuo 10.5 kg i nabacio mišićnu masu.
Čisto da znaš da prsno plivanje kao i kraul ne aktiviraju biceps za razliku od delfina tako da baci akcenat na zgibove ili bučice. Prva 2 meseca sam plivao samo prsno i kraul uz proteine i jedino je biceps ostao isti.
Sa obzirom da sam se ponovo od tad ugojio i to samo tako, a upravo sam se registrovao na sajt, zanima me kako da postavim temu u odreĂ°enoj rubrici ne mogu da naĂ°em uopšte?????
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Mart 05, 2015, 01:49:57 posle podne »

Plivanje je odlicna stvar...mozes biti zdrava alternativa razbijanju monotonije po pitanju kardio treninga...ali nije bas ucinkovito po pitanju razvoja zavidne misicne mase i snage...

Polako sa V-izrezom, polako sa mnogim stvarima...vreme je kljucni faktor u celoj prici...

Dobro doziran trening ce biti najbolja alternativa i u fazi oporavka od povrede...

Kao sto smo vec napomenuli "masna masa" se ne pretvara u misice, vec oko misica( pa i trbusnih) postoji masno-vodena izolacija( "masna masa"), koju treba "skinuti" kroz kardio trening i korekciju ishrane...trening sa opterecenjem je kljuc "rasta" misicne mase i ocuvanja postojece( sto je jedino sto mozemo da uradimo u fazi "kalorijskog deficita"...)

Odaberi prioritete...razmisli sta ti je najbitnije...
Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #3 poslato: Mart 05, 2015, 01:41:27 posle podne »

U pravu si Slavisa, bas mi je haos u glavi sto se tice i ishrane i treninga.. imao sam prosle godine operaciju kolena i posle nje sam smrsao 7-8kg i bas se osusio i jos uvek ne mogu da se vratim nikako, pre toga sam trenirao aktivno rukomet u Partizanu 9 godina i planirao da se ozbiljno bavim rukometom dok povreda nije prekinula moje snove e sad posto ne mogu bez sporta nikako i navikao sam da treniram bas i ne mogu bez treninga nikako, razmisljam sta je najbolje da radim da bih vratio par kg mase i to pretvorio u misice kako bih imao izrazene i definisane trbusnjake, V izraz i ostalo .. mnogo njih mi je reklo da je plivanje najbolji izbor za to jer je najzdraviji i lepo razvija telo ali ja stvarno nisam pametan
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Mart 05, 2015, 01:42:49 pre podne »

Topla preporuka za čitanje...jako detaljno o svakom aspektu ishrane plivača...

http://www.pkcrvenazvezda.org.rs/index.php/tvoj-kutak/kutak-ishrane/124-ishrana-plivaa.html

...čini mi se da i sam ne znaš šta želiš...teretana, plivanje...hrono dijeta...ali ok...izbor je tvoj...
Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #1 poslato: Mart 04, 2015, 11:44:45 posle podne »

Planirao sam da pocnem da treniram plivanje, u klubu naravno ali me zanima kakva ishrana treba da bude za plivace posto se bas mnogo kalorija trosi a treninzi bi bili ono 3-4 puta nedeljno plivanje +bih ubacio vezbe snage(zgibovi,sklekovi,propadanja,trbusnjaci) u danima odmora, koliko kalorija treba da unesem i da li plivanje ima veze sa definicijom tela ?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 17 upita.