TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 12:36:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna preporuka od nekoga sa iskustvom  (Pročitano 2490 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Mart 05, 2015, 01:41:39 posle podne »

Najbolji sagorevac je korigovana ishrana i dobro doziran trening...bez ekstrema...kofein je ok...

A kako se zapravo hranis? Imas neki plan ishrane? Kakav ti je plan po pitanju unosa makronutrijenata( proteini, hidrati, masti) na dnevnom nivou?

Keto, rotacije? Kalorijski deficit u kom "obimu"? Parametri energetske potrosnje? BMR, TDEE? Radjena antropometrija? Zdravstveno sve ok?

Ne zaboravi da je dugotrajno "gladovanje kontraproduktivo"...to se odnosi na neumerenu restriktivnost u unosu hidrata...sa vremenom se delo brani od esktremnog "deficita" usporavanjem metabolizma...a po povratku na ustaljeni nacin ishrane, masne naslage se vracaju jos brze, eto cuvenog "jo-jo" efekta...

Sve u svemu, osnovna preporuka je da restriktivne dijete ne bi trebalo da traju duže od 12 nedelja...
Više od ovoga dovešće do gubitka mišićne mase ili bar ograničenja kapaciteta za dobijanje mišića. Ako nisi došao "do željene definicije" posle 12 nedelja dijete, uzmi 4 nedelje "odmora od dijete" . tzv. METABOLIČKI RESTART (nastavi da jedes dobro i čisto, ali povećaj kalorije) i onda kreni u još jedan ciklus.

Slazem se sa Ironom...

Neke opšte "fat burning" preporuke bi bile :

- Bazični kalorijski deficit ( oko 500-1000 kCal u odnosu na TDEE)

- Konzumacija manjih, a češćih obroka( specifično dinamičko dejstvo hrane)

- Ograničiti unos zasićenih masti i prostih šećera

- Fokusirati se na unos kvalitetnih proteina i ugljenih hidrata sa niskim glikemičkim indeksom( izvori složenih hidrata) u odnosu "oko" 1:1( nekada i "malo" više u korist hidrata)...

- Dovoljna hidriranost

- Kardio trening - niskog intenziteta oko 65% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 45-60 min, a druga opcija je visokointervalni kardio trening( preporuka za iskusnije vežbače, "utreniranost na nivou") u trajanju do 20 min, gde se smenjuju intervali u trajanju do 3 min - tj. interval sa do 90% od maksimalnog pulsa i interval sa 65% od maksimalnog pulsa( do 3 min) - na taj način poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)...3-6 puta nedeljno...u zavisnosti od "željenog deficita"...

- Trening sa opterećenjem bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, "split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...

Po pitanju kalorijskog deficita, detaljnije...

"Za skidanje stomaka"( definiciju) ti je potrebno pravilo "kalorijskog deficita"...dakle, "bazično" 500 kCal( može se postepno podizati najviše do 1000 kCal) u odnosu na tvoj TDEE( ukupna dnevna potrošnja energije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti), elem , deficit praviš pola/pola, pola na račun ishrane( dominantno smanjenje unosa ugljenih hidrata - 250 kCal) i pola na račun treninga( kardio trening niskog intenziteta)...

Logika je da 1 kg masnog tkiva imao oko 7000 kCal, ako si u deficitu od 500 kCal(u odnosu na tvoj TDEE) 1 nedelju( 7 dana), to mu doĂ°e 3500 kCal, tj. oko pola kg sala...
« Poslednja izmena: Mart 05, 2015, 01:53:47 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Mart 05, 2015, 01:29:02 posle podne »

Sve se slažem sa Ironman-om.

mnogo pametnije i zdravije bi bilo da se posvetiš teretani i kardio treningu nižeg intenziteta.  Vrlo je opasan insanity, pogotovo za one koji nisu dobro utrenirani.

Tako da ja bih pre pristupila problemu počevši od ishrane i treninga.

Kako se sada hraniš?

Šta uzimaš sada od suplementacije?
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2 poslato: Mart 05, 2015, 08:47:35 pre podne »

gubljenje kilograma je širok pojam. U ovakvim slučajevima ogledalo treba da ti bude glavno merilo. Insanity je veoma zahtevan program, koji iako daje rezultate, može uticati veoma nepovoljno na hrskavice, tetive, zgobove. Mislim da to što ti daje nije dovoljno za cenu koju ćeš jednog dana platiti sa bolom u zglobovima... Predlažem da zameniš insanity teretanom klasičnog tipa, ako ti je cilj da uobličiš muskulaturu tela. Sačuvaćeš zglobove, a izgledaćeš daleko bolje (naravno, ako ishrana ostane pod kakvom-takvom kontrolom). Kardio uvek možeš raditi posle tegova da bi dodatno upucao kalorije...

Ako me ipak ne poslušaš i uĂ°eš u 2. fazu insanityja (što je veoma verovatno), onda uvek radi tegove PRE KARDIO TRENINGA. Što se tiče kofeina to je odličan suplement za to što si naveo. U zavisnosti koliko si postao otporan na doze, možeš pored njega krljati i sagorevač. Prepouruke oko sagorevača od ostalih...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Night Hawk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Mart 05, 2015, 02:32:31 pre podne »

Zdravo,

imam 23 godine, visok 188, tezak 92 kilograma. Proslog maja sam imao 116 kilograma i onda postepeno sam ih gubio, od novembra bas aktivno treniram, 6 puta nedeljno trening uradim tipa trcanje sat vremena i onda vezbe na otvorenom pola sata. poslednjih mesec dana sam radio insanity i 3 puta nedeljno tranje uvece. Sada od ponedeljka krecem na drugi mesec Insanitija koji je mnogo zahtevniji i zelim da mu se mnogo vise posvetim. Kao sto vidite, izgubio sam oko 24 kilograma, od kojih 15 u poslednjih 4 meseca. Stekao sam solidnu kondiciju i hranim se zdravo, ali ipak moje telo vise ne gubi kilograme kao ranije. Kao da je doslo do nekog limita i zbog toga zelim da probam sa sagorevacima.

Insanity radim ujutru u 8 sati, tako da bih zeleo neki sagorevac koji radi odmah(pretpostavljam tecni?), jer se ja probudim 15 minuta pre treninga jer treniram u fitnes sali u domu sa drugovima. Budjenje sat vremena pre treninga je skoro nemoguce, jer ujutru volim da spavam sto duze- svaki minut je dragocen! :)

Od "suplemenata" jedino sto povremeno koristim su kofeinske tablete od 200mg, to ono kada sam mrzovoljan i treba mi nesto da mi da malo snage. Da li i dalje mogu da koristim kofeinske pilule sa sagorevacima?
Budzet mi generalno nije problem, tako da molim vas preporucite mi sagorevac koji bi najvise odgovarao mojoj situaciji. Inace, cilj mi je da izgubim jos nekih 10 kilograma tj dodjem na 82kg do maja meseca.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 17 upita.