TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 09:48:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Asimetricnosti na telu  (Pročitano 1003 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #4 poslato: Mart 16, 2015, 11:58:38 posle podne »

Najbolje je da okačiš svoju sliku da bi lakse zaključili o čemu se radi.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Mart 16, 2015, 11:48:37 posle podne »

Pozdrav
Od malih nogu naviknut sam da sve radim desnom rukom, levom i dan danas neke najprostije radnje sa mukom radim... Vremenom, verovatno zbog toga, krenule su da mi se javljaju neke asimetricnosti na telu.
Ono sto mi najvise bode oci je to sto mi je levo rame vise od desnog (mada ne i jace), i pored toga sto sam stanje sa ramenima popravio i izjednacio koliko sam mogao. Sada se ta razlika ne primeti na prvi pogled, i ja pred ogledalom treba dobro da se zagledam da bih primetio... Ono sto je ostalo je da mi je desna ruka mnogo jaca, i desni trapezijus mnogo veci od levog (u sirinu, masivniji je, kada se uspravim ne vidi se razlika). Zna li neko kako bih mogao ovo da korigujem i koliko bi mi vremena trebalo ?

Moguće da imaš neki od deformiteta kičmenog stuba( moguće i udruženih), koji nije korigovan na vreme...( skolioza, kifo-skolioza), sve to dovodi do disproporcije u razvoju pojedinih mišićnih grupa...preporučujem da se obratiš za savet dr PeĂ°i Tutorovu u delu foruma o sportskim povredama...on je ipak najkompetentniji za tu oblast...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #2 poslato: Mart 16, 2015, 10:30:23 posle podne »

Ako ti je jedno rame spuštenije od drugog može biti problem deformiteta kičme. Ako deformitet nije problem onda ćeš kroz par meseci treninga izjednačiti sve te "nepravilnosti" i bićeš simetričan.Trudi se da većinu vežbi radiš jednoručnim tegovima kako bi obe strane trpele isto opterećenje i da jača strane ne bi preuzimala veći procenat.
Sačuvana
rosh9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #1 poslato: Mart 16, 2015, 10:20:04 posle podne »

Pozdrav
Od malih nogu naviknut sam da sve radim desnom rukom, levom i dan danas neke najprostije radnje sa mukom radim... Vremenom, verovatno zbog toga, krenule su da mi se javljaju neke asimetricnosti na telu.
Ono sto mi najvise bode oci je to sto mi je levo rame vise od desnog (mada ne i jace), i pored toga sto sam stanje sa ramenima popravio i izjednacio koliko sam mogao. Sada se ta razlika ne primeti na prvi pogled, i ja pred ogledalom treba dobro da se zagledam da bih primetio... Ono sto je ostalo je da mi je desna ruka mnogo jaca, i desni trapezijus mnogo veci od levog (u sirinu, masivniji je, kada se uspravim ne vidi se razlika). Zna li neko kako bih mogao ovo da korigujem i koliko bi mi vremena trebalo ?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 17 upita.