TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:33:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako do mase?  (Pročitano 2098 puta)
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #5 poslato: Mart 17, 2015, 02:31:35 posle podne »

Naravno da je najbitnija ishrana,prvo kreni od toga,pa onda trening,sto ce ti vec ovi momci pomoci. I ja mislim da je za pocetak dovoljan protein i kreatin. Preporuka za protein je Power protein,novi proizvod Pansporta. To je ustv mesavina..sto je sada za tebe i bolje. :)
Sačuvana
maja Pavlovic
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Mart 17, 2015, 01:41:31 posle podne »

Dve bitna stvari za svakog pocetnika su dobro odradjen trening i kvalitetna ishrana...

Cilj treninga sa opterećenjem je MIŠIĆNA HIPERTROFIJA, koja uopšteno predstavlja porast mišićne mase, tj. veličine mišićnih vlakana na račun vode i mišćnih „kontraktilnih proteina“( aktina i miozina). Mišićni rad( u „ciljanoj zoni opterećenja“) dovodi do „oštećenja“ mišićnih vlakana, koja „rastu“ u stalnom procesu obnove od oštećenja izazvanih treningom( mišićnim radom), tj. kontinuirani proces oštećenja i oporavka, predstavlja ključ mišićnog rasta( hipertrofije).

Dakle, naše je da kroz ishranu, prvenstveno, obezbedimo dovoljno „gradivnih blokova“ za obnovu „treningom oštećenog“ mišićnog tkiva...

PREPORUKE ZA OBAVEZNO DETALJNO CITANJE...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #3 poslato: Mart 17, 2015, 10:31:30 pre podne »

Bas tako jak suficit ali iz kvaliternih izvora,preporucio bih dosta crvenog mesa,jaja,krompira,testenina,u 5 jakih obroka...od suplemenata mozes whey protein i kreatin monohidrat ..
Sačuvana
Nenad Glisovic
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Mart 17, 2015, 07:49:35 pre podne »

Najlakše bi bilo reći da ti treba jak kalorijski suficit. Ali ti to neće baš pomoći mnogo. Kako se sada hraniš?
Akcenat staviti na hranu, ne na suplemente za početak...
Sačuvana
Constantine
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Mart 17, 2015, 05:47:33 pre podne »

Prije svega pozdrav svima.Imam 21 godinu,visok sam 202cm i imam ogroman problem sa tezinom.Naime,samo 77kg.Ne znam kom tjelesnom tipu pripadam,posto mi prsa nisu ravna u potpunosti i maltene imam metar preko ramena tako da ne bih trebao biti klasicni ektomorf.E sad,posto sam odlucio da prelomim stvari po tom pitanju,zanima me sta koristiti od suplemenata i kakav plan ishrane uopste? Trenutno mi je najbitnija masa,a volio bih neki jaci trapez i ramena ako bi stvari krenule kako valja.Hvala unaprijed :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 17 upita.