TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 09:26:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pomoc  (Pročitano 3652 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #9 poslato: April 06, 2015, 01:12:19 posle podne »

I u toku skidanja masti i dijete protein ti je dobrodošao kako iz hrane tako i iz suplemenata tako da možeš i treba  da ga kombinuješ sa sagorevacem :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: April 06, 2015, 01:00:39 posle podne »

Ok, procitao sam sta treba i uglavnom sve razumeo po pitanju ishrane. Sto se linije tice to je matematika, sa zdravom hranom unosim manje kalorija - fizicka aktivnost, bicu u minusu sa kalorijama i eto uspeha.
Pitanje za Vas da li da pijem u isto vreme i proteine i sagorevace ili samo sagorevace dok nestane salo a posle proteine za misicnu masu?

Nije da se radi samo o zdravoj hrani, vec i o dobroj "proprciji" sastojaka, tj. makro i mikronutrijenata u toj zdravoj ishrani...

Proteini su uvek pozeljni, npr. u pwm., uklopiti u dnevne potrebe za istima( dominacija ishrane)...naravno, trebalo bi akcenat prvo staviti na ISHRANU I TRENING... suplementi su ipak samo dodaci ishrani... a ne njena zamena ili precica do uspeha...

Sagorevaci mogu pomoci, ali kao "final touch"...

Dakle, KOREKCIJA ISHRANE, TRENING...pa SUPLEMENTACIJA...
« Poslednja izmena: April 06, 2015, 01:04:29 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
charlie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #7 poslato: April 06, 2015, 12:46:11 posle podne »

Ok, procitao sam sta treba i uglavnom sve razumeo po pitanju ishrane. Sto se linije tice to je matematika, sa zdravom hranom unosim manje kalorija - fizicka aktivnost, bicu u minusu sa kalorijama i eto uspeha.
Pitanje za Vas da li da pijem u isto vreme i proteine i sagorevace ili samo sagorevace dok nestane salo a posle proteine za misicnu masu?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: April 06, 2015, 10:35:11 pre podne »

npr. odmah po ustajanju 3-4 jelovne kasike muslija, nakon sat i po dorucak tunjevina, pilece belo i dr. sa malo hleba (1 parce)nakon tri sata uzina to je uglavnom jedna vocka, nakon tri sata rucak (rucam sve, obroci su umereni sa vrlo malo hleba) nakon tri sata uzina (1 saka orasastih plodova). Veceru sam izbacio iz razloga jer ne znam kako da skinem taj visak na stomaku? Inace treniram insanaty program treninga 4 puta nedeljno. 1-2 puta nedeljno pesacenje 10-15 km. Merim potrosnju kalorija koja je u proseku 600-700.

Po kom principu si "sastavljao" ovaj meni? Parametri energetske potrosnje? BMR, TDEE?

Cilj ne bi trebalo da ti bude izgladnjivanje, vec zdravorazumni kalorijski deficit...

Siguran sam da i sam znas za cuvenu "izreku" - "trbusnjaci se ne prave u teretani, vec u kujni"...

Lose vodjene dijete su cesto uvod u neke ozbiljnije probleme poput jo-jo efekta i sl., ne zaboravi da u stanju gladovanja tvojE telo pocinje da ekonomise dostupnim resursima i metabolizam se drasticno usporava, otud staganacija...cak i posle nekoliko nedelja...

Slazem se sa Majom da ti je trening sa opterecenjem itekako nephodan, da bi ocuvao postojecu misicnu masu, jer sa ovako oskudnim unosom hrane i "jakim kardiom", pored masnih naslaga ode i misicna masa...

Po koja vocka izmedju obroka je ok, ali da ti to bude solo-obrok, tj. uzina, no, no, no...

Nadam se da je hleb integralni? Ne za belo brasno...

Da li je u pitanju "home mase" musli ili neka kupovna varijanta...te kupovne varijante su prepune secera...los izbor,bolje se opredeli za ovsene pahuljice...

Zakljucak, ishrana koja cini mi se nema ni 1400 kCal, rekao bih na nivou gladovanja...premalo proteina visoke bioloske vrednosti i zdravih masti...

Moje preporuke ce biti...

- Bazični kalorijski deficit ( oko 500-1000 kCal u odnosu na TDEE)

- Konzumacija manjih, a češćih obroka( specifično dinamičko dejstvo hrane)

- Ograničiti unos zasićenih masti i prostih šećera

- Fokusirati se na unos kvalitetnih proteina i ugljenih hidrata sa niskim glikemičkim indeksom( izvori složenih hidrata) u odnosu "oko" 1:1( nekada i "malo" više u korist hidrata)...

- Dovoljna hidriranost

- Kardio trening - niskog intenziteta oko 65% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 45-60 min, a druga opcija je visokointervalni kardio trening( preporuka za iskusnije vežbače, "utreniranost na nivou") u trajanju do 20 min, gde se smenjuju intervali u trajanju do 3 min - tj. interval sa do 90% od maksimalnog pulsa i interval sa 65% od maksimalnog pulsa( do 3 min) - na taj način poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)...3-6 puta nedeljno...u zavisnosti od "željenog deficita"...

- Trening sa opterećenjem bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, "split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...( raditi sa tezinom kojoj ces u seriji odraditi 6-12 ponavljanja,tj.70-80% od 1MR...za svaku misicnu partiju radi po 3-4 vezbe, u svakoj vezbi 4-6 serija, sa pauzama ne duzim od 60 sekundi)

Po pitanju kalorijskog deficita, detaljnije...

"Za skidanje stomaka"( definiciju) ti je potrebno pravilo "kalorijskog deficita"...dakle, "bazično" 500 kCal( može se postepno podizati najviše do 1000 kCal) u odnosu na tvoj TDEE( ukupna dnevna potrošnja energije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti), elem , deficit praviš pola/pola, pola na račun ishrane( dominantno smanjenje unosa ugljenih hidrata - 250 kCal) i pola na račun treninga( kardio trening niskog intenziteta)...

Logika je da 1 kg masnog tkiva imao oko 7000 kCal, ako si u deficitu od 500 kCal(u odnosu na tvoj TDEE) 1 nedelju( 7 dana), to mu doĂ°e 3500 kCal, tj. oko pola kg sala...

DETALJNO PROCITAJ... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

p.s. povecavanje misicne mase i redukcija masnih naslaga ne idu zajedno...jedino sto mozes je da ocuvas postojecu misicnu masu( koliko-toliko, jer su gubici neminovni u ovoj fazi) i skines "masno-vodenu" izolaciju takao da "misici ugledaju svetlost dana"...
« Poslednja izmena: April 06, 2015, 10:38:55 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
charlie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: April 06, 2015, 10:06:14 pre podne »

npr. odmah po ustajanju 3-4 jelovne kasike muslija, nakon sat i po dorucak tunjevina, pilece belo i dr. sa malo hleba (1 parce)nakon tri sata uzina to je uglavnom jedna vocka, nakon tri sata rucak (rucam sve, obroci su umereni sa vrlo malo hleba) nakon tri sata uzina (1 saka orasastih plodova). Veceru sam izbacio iz razloga jer ne znam kako da skinem taj visak na stomaku? Inace treniram insanaty program treninga 4 puta nedeljno. 1-2 puta nedeljno pesacenje 10-15 km. Merim potrosnju kalorija koja je u proseku 600-700.
Sačuvana
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #4 poslato: April 06, 2015, 09:40:29 pre podne »

Ako mozes malo konkretnije po obrocima. Ali ako su te namirnice u pitanju to je super. I zanima me sta je jedes za uzinu? Mada smatram da tebi treba 5 dobrih,kvalitetnih obroka,ne uzina.. i nema potrebe da izbacujes veceru,samo da bude umerena i opet kvalitetna.
A sto se tice suplemenata,whej mozes uvek,neki sagorevac dyma burn npr. za pocetak.
Sačuvana
maja Pavlovic
charlie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: April 06, 2015, 09:03:50 pre podne »

Hranim se dorucak uzina rucak uzina i veceru sam izbacio u poslednje vreme. Pijem dosta vode oko 4 litra. Namirnice su uglavnom piletina, teletina,riba. Bez kolaca i dr.
Sačuvana
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #2 poslato: April 06, 2015, 08:51:06 pre podne »

Za pocetak ubaci treninge sa tegovima. Reci nam kakva th je ishrana?
Pa tek onda cemo videti sta od preparata. Poz :)
Sačuvana
maja Pavlovic
charlie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: April 06, 2015, 08:44:51 pre podne »

Postovani,
imam 38.g. visok sam 198 cm, tezak 103 kg, treniram dosta i uglavnom je to kardio trening ali imam problem da skinem jos par kilograma u oko struka (stomak).
Treba mi Vas savet sta da koristim od proizvoda za skidanje tog viska i da ocuvam i povecam misicnu masu?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.