TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:53:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Help, please :)))  (Pročitano 3145 puta)
Gagaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #9 poslato: April 07, 2015, 04:17:57 posle podne »

Dnevno popijem oko 3l vode (2l + 1l na treningu). Uzecu omega 3, hvala puno na savetima :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: April 07, 2015, 01:24:52 posle podne »

Naravno...samo napred...za sve sto ti bude trebalo tu smo...

I ne zaboravi dovoljno vode...dobra hidriranost je isto tako vazna...2,5 - 4 l vode plus potrebe u toku treninga( oko 1l vode na sat vremena intenzivne aktivnosti)...

Od suplementacije topla preporuka za vitaminsko-mineralne komplekse i omega-3 esencijalne masne kiseline...
Sačuvana
Gagaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #7 poslato: April 07, 2015, 01:04:13 posle podne »

Razumem :)   I dacu sve od sebe, prvenstveno zbog zdravlja, a potom i zbog izgleda. Nemam pbroblema sa stitnom zlezdom, 2x sam isla na pregled i oba puta je sve bilo perfektno. A sto se analiza tice, to mi je sve kod kuce, pa sad kad odem za praznike, ispisacu dijagnozu. Mada, sad cu opet otici na kontrolu, pa mislim da je bolje da ispisem te najnovije rezulate. Cisto da ne zamaram ljude ovde.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: April 07, 2015, 12:57:32 posle podne »

Nema prilagodjavanja zdravih navika sebi, dakle, selektivnog prihvatanja onoga sto nam odgovara, a ono sta nam ne odgovara to "tvrdoglavo" odbacujemo...

Moraces da promenis nacin ishrane, u tvom je interesu...proces redukcije masnih naslaga je sistem, neke stvari se ne mogu raditi tek tako, po osecaju...

Nekada i hormonski status utice na distribuciju masnog tkiva, kao i nedelotvornost dijeta( npr. problemi sa stitnom zlezdom)...

Nadam se da ides na redovne kontrole?

Ako ti nije problem mozes li sa nama podeliti "radnu dijagnozu", dosta ce nam pomoci u formulisanju svih modifikacija vezanih za ishranu, trening i suplementaciju ?!
Sačuvana
Gagaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: April 07, 2015, 12:37:10 posle podne »

Moram da napomenem da se ne pridrzavam svega striktno, nego onako, usvojila sam neke navike koje meni odgovaraju... Za 2 nedelje sam smrsala nekih kilogram ipo, ali ni nemam neke vece viskove, pa valjda zato i ide teze. Nemam problema sa policisticnim jajnicima, niti sa nadbubreznom zlezdom.  Hm, iskreno, nikad nisam vodila racuna koliko kalorija unosim, a ni uh, masti, proteina... Inace, ne pijem sokove, samo vodu i limunadu, ne jedem mesne preradjevine, sosove, majonez, kecap... Slatkis se potkrade, desi se  ;D Trudim se da jedem sto vise povrca, 1 do 2 vocke na dan, ali proteini su mi problem, njih moram da povecam. Hvala Vam puno na odgovoru, puno mi znaci  :)  Hvala i na savetu za L carnitin, bas sam danas htela da kupim ''zalihe'' za naredna 2 meseca  ;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: April 07, 2015, 10:44:10 pre podne »

Ne koristim pulsometar  :-\  Nisam anemicna, krvna slika i urin su u redu, ali imam povisen nivo testosterona... Pila sam antibebi pilule 9 meseci, posle toga, analize sto bi doktor rekao kao iz atlasa.... Medjutim, par meseci posle toga se sve vratilo na staro- koza i kosa se strasno masti, kosa opada... Sad treba opet da ponovim te analize i vidim kako i sta. Sto se ishrane tice, presla sam na Hrono, to je nesto sto mi izuzetno prija, osecam se odlicno i nemam potredu za slatkisima, a inace sam apsolutni zavisnik  ;D  Dorucak izgleda ovako: sama mesim lepinjice od razanog brasna i bez kvasca, pojedem 2, ponekad premazane maslacem (vrlo, vrlo malo), kiselo mleko sa lanenim semenom i gomila povrca: zelena salata, sargarepa, rotkvice, paprika... Obicno doruckujem oko 10h, na trening idem oko 12, 13h, rucak je oko 15h- nesto kuvano, gledam da uvek bude neko meso (bez hleba) + salata... Oko 17-18h je uzina-obicno neka vocka ili saka badema... Vecera je oko 20h i to su obicno belanca+zelena salata... Ribu ne mogu da smislim, a znam da bi bilo idealno za veceru  :-\   Sto se tice treninga, prvo odradim 15min kardio, pa sa tegovima celo telo, ali posle jednostavno nemam snage i da trcim na traci, tj, trcim 10min i ne mogu vise :(  Da li je u redu ovo moje vezbanje pon-pet, pa sub i ned pauza? Da li bih trebala da menjam? Citiram Maju Pavlovic: Evo moj savet za trening..ja kao devojka mislim da mogu da pomognem
Pon:noge i zadnjica
Uto:ramena i triceps
Sr:pauza
Cet:ledja i biceps
Pet:kardio i stomak
Vikend pauza
Iskreno mislim da grudi nema potrebe da radis,mozes 1 u 2 nedelje da ubacis.

Sta je bolje po Vasem misljenju? :)  I da, vredi li uzimati L Carnitin? Znam da bih morala najmanje 1500mg... Ili da uzmem nesto drugo?


Znas, ne bih da gubimo vreme u nekim dubioznim raspravama, ne podrzavam hrono dijete...

Ajmo najkraće moguće o suštini hrono ishrane...

Suština priče je borba protiv netolerancije na ishranu...i njenih štetnih posledica...

"Netolerancija na hranu je svakodnevna pojava. Ona ne podrazumeva samo upadljive probleme sa varenjem, stolicom ili pojavu bolova u stomaku. ( nadutost, grčevi, prolivi...).
Naprotiv, netolerancija na hranu je tihi ubica. Režim hrononutricije je veoma jednostavan za primenu, a krajnje delotvoran usmislu sprečavanja brojnih bolesti i stanja koja nastaju usled nepravilne ishrane...dijabetes, kardio-vaskularne bolesti, i sl.( tj. bar bi tako trebalo da bude).
"

Obilan doručak, 3 obroka dnevno, vežbanje ujutru pre doručka...dakle, prilagoĂ°avanje obroka i aktivnosti idealnom vremenu( dobu dana) od koga zavisi maximalni učinak dijete...neke stvari su ok, korektne, ali ima dosta preterivanja i krajnosti...

Opet ponavljam, ne povoditi se olako za svim novinama u svetu ishrane...

Ono što većinu lenjivaca i žderavaca "junka" privlači je...

"U hrononutritivnom režimu nema ograničenja u količini namirnica, slatkišima ili masnoćama. Ne postoji brojanje kalorija, nema spiskova recepata po danima.
Hrono ishranom kod gojaznih, za veoma kratko vreme (oko 4 nedelje), bez ikakve muke, dolazi do upadljivog gubitka telesne težine (u praksi imamo slučajeve od gubitka i više od 10 kg, mada je najčešće oko 6 - 8 kg).
"

Koliko si uspela u tome ? Ali realno? Bez preuvelicavanja i rukovodjenja "linijom manjeg otpora", nego ispostuj vec date preporuke...okani se hrono zabluda...mada ova tvoja "dijeta" i ne lici na hrono ishranu...neka bleda kopija?  ;)

Imas li problema sa policiticnim jajnicima? Nadbubrezna zlezda? Nekada su svi ovi poremecaji udruzeni sa insulinskom intolerancijom...gojaznoscu i sl., tako da hrono dijeta u tom slucaju nije dobro resenje...

Detaljno pogledaj smernice ukoliko se radi o sindromu policisticnih jajnika, evo jedne teme... http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=203625.0

Moj komentar na tvoje obroke je lose tempiran unos ugljenih hidrata, premalo proteina...ni za zdrave masti nisam siguran da su na dovoljnom nivou...

Solo obrok ti ne moze biti saka badema, vec izvore zdravih masti uvek vezuj sa proteinima visoke bioloske vrednosti...po koja vocka izmedju obrok je ok, ali da ti to bude solo obrok...los izbor...

Koliko kalorija unosis na dnevnom nivou? Ima li bar 1200 kCal? Koliko proteina, masti, hidrata po kg telesne mase? Neki plan?

Po pitanju treninga Maja Pavlovic je ipak kompetentnija za tu oblast...moje proporuke po pitanju kardio treninga si dobila, ali da pojednostavimo maximalno moguce - idi do tzv. nivoa zadihanosti, tj. dok god bez prekida mozes normalno da govoris sa osobom pored sebe...dakle, nizi intenzitet, a ne "kidanje"...vrati se na vec date preporuke...kardio posle treninga sa opterecenjem...

L-karnitin moze pogorsati stanje kod nekih hormonskih poremecaja, policiticni jajnici npr. tako da ti ga ne bih preporucio( uticaj na LH, prednjeg reznja hipofize)...

A evo i preporuka koje ce oklaksati nacin ishrane...

Jedite manje obroke više puta na dan....

Svaki zalogaj dobro sažvaćite i pazite da ne govorite dok jedete. Jaki enzimi u ustima pomažu varenje skroba( amilaza)...tako ce biti manje interakcija sa kiselom sredinom zeluca neophodnom za varenje proteina( mesa)...

Izbegavajte gazirane napitke....

Ne pijte previse tecnosti za vreme obroka. Tečnost razreĂ°uje želudačnu kiselinu i enzime za varnje, pa se time usporava prolazak hrane kroz želudac. Voće koje tad pojedete fermentisaće i proizveće gasove...tj. voce uz obroke treba ograniciti...najbolji tajming za voce je izmedju obroka...

Smanjite količinu vlakana koju uzimate( ako ima nadutosti), naročito onih nerastvorljivih kao što su žitne mekinje...

Ne preterujte sa kolicinom masti u obrocima...

Uz svaki obrok uzimite malo papaina, preparata od enzima iz papaje koji možete da nabavite u prodavnicama zdrave hrane...ako vec sumnjate da vam je varenje "lose"

« Poslednja izmena: April 07, 2015, 10:49:14 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gagaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: April 07, 2015, 09:31:25 pre podne »

Ne koristim pulsometar  :-\  Nisam anemicna, krvna slika i urin su u redu, ali imam povisen nivo testosterona... Pila sam antibebi pilule 9 meseci, posle toga, analize sto bi doktor rekao kao iz atlasa.... Medjutim, par meseci posle toga se sve vratilo na staro- koza i kosa se strasno masti, kosa opada... Sad treba opet da ponovim te analize i vidim kako i sta. Sto se ishrane tice, presla sam na Hrono, to je nesto sto mi izuzetno prija, osecam se odlicno i nemam potredu za slatkisima, a inace sam apsolutni zavisnik  ;D  Dorucak izgleda ovako: sama mesim lepinjice od razanog brasna i bez kvasca, pojedem 2, ponekad premazane maslacem (vrlo, vrlo malo), kiselo mleko sa lanenim semenom i gomila povrca: zelena salata, sargarepa, rotkvice, paprika... Obicno doruckujem oko 10h, na trening idem oko 12, 13h, rucak je oko 15h- nesto kuvano, gledam da uvek bude neko meso (bez hleba) + salata... Oko 17-18h je uzina-obicno neka vocka ili saka badema... Vecera je oko 20h i to su obicno belanca+zelena salata... Ribu ne mogu da smislim, a znam da bi bilo idealno za veceru  :-\   Sto se tice treninga, prvo odradim 15min kardio, pa sa tegovima celo telo, ali posle jednostavno nemam snage i da trcim na traci, tj, trcim 10min i ne mogu vise :(  Da li je u redu ovo moje vezbanje pon-pet, pa sub i ned pauza? Da li bih trebala da menjam? Citiram Maju Pavlovic: Evo moj savet za trening..ja kao devojka mislim da mogu da pomognem
Pon:noge i zadnjica
Uto:ramena i triceps
Sr:pauza
Cet:ledja i biceps
Pet:kardio i stomak
Vikend pauza
Iskreno mislim da grudi nema potrebe da radis,mozes 1 u 2 nedelje da ubacis.

Sta je bolje po Vasem misljenju? :)  I da, vredi li uzimati L Carnitin? Znam da bih morala najmanje 1500mg... Ili da uzmem nesto drugo?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: April 06, 2015, 11:41:11 posle podne »

Zdravo svima  :)

Iscitah ovde sve moguce teme, ali mi ipak treba mala pomoc :)  Krenula sam u teretanu, 4, 5x nedeljno, obicno to bude ponedeljak-petak, sub i ned odmor. Trener mi kaze da kardio radim na pocetku treninga, a on obicno izgleda ovako: 15min steper, 15 min traka ili 15min traka, 15 min ona masina sto simulira skijanje. Posle toga idu trbusnjaci, razni, ukupno uradim oko 250. E sad, trener mi je prepoucio da jedan dan radim samo kardio od 45 do 60min i trbusnjake, a sledeci dan kardio 30min, trbusnjake i celo telo. Sta vi mislite o tome? Inace, visoka sam 170cm i imam 62kg. Cilj mi je da redukujem masnocu (gojim se u predelu stomaka i struka :( )  i lepo oblikujem misice. Svaki savet bi mi dobro dosao :)

Pozdrav svima i hvala u napred  :)

Moja preporuka bi bila da kradio trening uvek radiš posle treninga sa opterećenjem...

Bitna stvar je i praćenje pulsa? Koristiš li pulsmetar? "Zona"?

Da li je hormonski sve ok? Neki drugi zdravstveni problem? Anemija? Kada si zadnji put odradila lab. pregled krvi i urina? Ekg?

Bitna stavka je ishrana...

Neke osnovne preporuke bi bile...

- Bazični kalorijski deficit ( oko 500-1000 kCal u odnosu na TDEE)

- Konzumacija manjih, a češćih obroka( specifično dinamičko dejstvo hrane)

- Ograničiti unos zasićenih masti i prostih šećera

- Fokusirati se na unos kvalitetnih proteina i ugljenih hidrata sa niskim glikemičkim indeksom( izvori složenih hidrata) u odnosu "oko" 1:1( nekada i "malo" više u korist hidrata)...

- Dovoljna hidriranost

- Kardio trening - niskog intenziteta oko 65% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 45-60 min, a druga opcija je visokointervalni kardio trening( preporuka za iskusnije vežbače, "utreniranost na nivou") u trajanju do 20 min, gde se smenjuju intervali u trajanju do 3 min - tj. interval sa do 90% od maksimalnog pulsa i interval sa 65% od maksimalnog pulsa( do 3 min) - na taj način poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)...3-6 puta nedeljno...u zavisnosti od "željenog deficita"...

- Trening sa opterećenjem bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, "split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...( raditi sa tezinom kojoj ces u seriji odraditi 8-12 ponavljanja,tj.70-80% od 1MR...za svaku misicnu partiju radi po 3-4 vezbe, u svakoj vezbi 4-6 serija, sa pauzama ne duzim od 60 sekundi)

Po pitanju kalorijskog deficita, detaljnije...

"Za skidanje stomaka"( definiciju) ti je potrebno pravilo "kalorijskog deficita"...dakle, "bazično" 500 kCal( može se postepno podizati najviše do 1000 kCal) u odnosu na tvoj TDEE( ukupna dnevna potrošnja energije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti), elem , deficit praviš pola/pola, pola na račun ishrane( dominantno smanjenje unosa ugljenih hidrata - 250 kCal) i pola na račun treninga( kardio trening niskog intenziteta)...

Logika je da 1 kg masnog tkiva imao oko 7000 kCal, ako si u deficitu od 500 kCal(u odnosu na tvoj TDEE) 1 nedelju( 7 dana), to mu doĂ°e 3500 kCal, tj. oko pola kg sala...

DETALJNO PROČITATI... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html
Sačuvana
Gagaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: April 06, 2015, 06:35:34 posle podne »

Zdravo svima  :)

Iscitah ovde sve moguce teme, ali mi ipak treba mala pomoc :)  Krenula sam u teretanu, 4, 5x nedeljno, obicno to bude ponedeljak-petak, sub i ned odmor. Trener mi kaze da kardio radim na pocetku treninga, a on obicno izgleda ovako: 15min steper, 15 min traka ili 15min traka, 15 min ona masina sto simulira skijanje. Posle toga idu trbusnjaci, razni, ukupno uradim oko 250. E sad, trener mi je prepoucio da jedan dan radim samo kardio od 45 do 60min i trbusnjake, a sledeci dan kardio 30min, trbusnjake i celo telo. Sta vi mislite o tome? Inace, visoka sam 170cm i imam 62kg. Cilj mi je da redukujem masnocu (gojim se u predelu stomaka i struka :( )  i lepo oblikujem misice. Svaki savet bi mi dobro dosao :)

Pozdrav svima i hvala u napred  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 19 upita.