TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395018 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 02:51:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hormonski disbalans  (Pročitano 1588 puta)
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #6 poslato: Maj 16, 2015, 10:02:52 pre podne »

"Estrogen, Progesteron, Testosteron, T3, T4, Krvna slika. kod zena" by Lepomir bakic. 8:25 :) Najaci car ubedljivo.
https://www.youtube.com/watch?v=1X8_40U5TX8
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Maj 16, 2015, 12:18:28 pre podne »

Bila sam na rotacijama, na keto dijeti, trenutno je ovako
Obrok 1 ovsene 70 grama i merica wheya
Obrok 2 dva cela jaja, cetiri belanca, salata
Obrok 3 200 grama pileceg mesa, salata
Obrok 4 150 grama pileceg mesa, salata
Obrok 5 Riba ili ella sir i 50 grama orasastih plodova

Nedeljom povecam hidrate, ne unosim ih u poslednjem obroku nikad
Ovako je sad svakog dana, ako gresim to je samo nedeljom, tad pojedem nesto sto ne bih trebala, npr cokoladicu, sto smatram da nije strasno,
Od suplemenata samo Multiple Energizer i omega 3-6-9, za vise nema novca trenutno
Ranije sam kao sto sam rekla jela mnooogo vise, pa nisam imala problema sa viskom kilograma

Imam policisticne jajnike i pijem pilule za kontracepciju, zato mislim da je mozda poremecaj hormona

Sto se tice treninga, kardio tri puta nedeljno i tri puta tegovi
Plan treninga sam dobila na forumu, tako da mislim da je dobar, a i obozavam tegove i sto vece tezine
1 grudi triceps ramena
2 biceps ledja
3 noge

Mislim da je tvoj problem hormonske prirode...da li je skoro menjana terapija? Da li se eventualna promena terapije može povezati sa dobijanjem na težini?

Inače, sindrom policitičnih jajnika je često udružen sa insulinskom rezistencijom i gojaznošću...

Neophpodna konsultacija ginekologa...i eventualne dodatne hormonske "pretrage", po preporuci lekara specijaliste...

Sačuvana
Bella123
Gost
« Odgovor #4 poslato: Maj 16, 2015, 12:07:47 pre podne »

Bila sam na rotacijama, na keto dijeti, trenutno je ovako
Obrok 1 ovsene 70 grama i merica wheya
Obrok 2 dva cela jaja, cetiri belanca, salata
Obrok 3 200 grama pileceg mesa, salata
Obrok 4 150 grama pileceg mesa, salata
Obrok 5 Riba ili ella sir i 50 grama orasastih plodova

Nedeljom povecam hidrate, ne unosim ih u poslednjem obroku nikad
Ovako je sad svakog dana, ako gresim to je samo nedeljom, tad pojedem nesto sto ne bih trebala, npr cokoladicu, sto smatram da nije strasno,
Od suplemenata samo Multiple Energizer i omega 3-6-9, za vise nema novca trenutno
Ranije sam kao sto sam rekla jela mnooogo vise, pa nisam imala problema sa viskom kilograma

Imam policisticne jajnike i pijem pilule za kontracepciju, zato mislim da je mozda poremecaj hormona

Sto se tice treninga, kardio tri puta nedeljno i tri puta tegovi
Plan treninga sam dobila na forumu, tako da mislim da je dobar, a i obozavam tegove i sto vece tezine
1 grudi triceps ramena
2 biceps ledja
3 noge
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Maj 15, 2015, 08:03:17 posle podne »

Prvo proverite uvek vaš jelovnik!  ;)

Napiši nam svoj meni po obrocima...što je moguće preciznije!

Treninzi? Kardio? Koliko dugo treniraš? Kako ti izgledaju treninzi? Koliko često treninraš? Dužina treninga? Koliko proteina, hidrata, masti imaš na dnevnom nivou?

Piješ li neke lekove? Bolesti? Cilklusi uredni?

Ako "ne jedete", a počinjete da se gojite, povećanje težine nije posledica pogrešne ishrane već najverovatnije raznih bolesti i poremećaja.

Organizmu je potrebna odreĂ°ena količina energije kako bi nadoknadio kalorije potrošene na svakodnevne aktivnosti. Kada trošite više nego što unosite hranom onda mršavite, ako je broj kalorija koje ste uneli veći od potrošene energije, višak se taloži u obliku masnih naslaga i dolazi do povećanja telesne težine. Ipak, neki poremećaji u organizmu i uz uravnoteženu ishranu, primerenu polu, starosti i načinu života, dovode do gojaznosti.

– Najčešće su to bolesti povezane s radom štitne žlezde. Zahvaljujući proizvodnji nekih hormona meĂ°u kojima su i T3 i T4, ova žlezda može da drži pod kontrolom brojne hemijske reakcije u organizmu. Usporeni metabolizam i povećanje telesne težine često su povezani sa smanjenom proizvodnjom hormona štitne žlezde ili upalom štitne žlezde koja može biti izazvana virusom ili bakterijom.

S druge strane, brzo i iznenadno povećanje telesne težine može biti posledica bolesti nekih žlezda, poput nadbubrežnih ili polnih. Evo nekih detalja i o tome:

– Nadbubrežne žlezde proizvode hormone važne za metabolizam, poput kortizola( Kušnigov sindrom). One deluju na nervni sistem koji kontroliše brojne aktivnosti drugih žlezda, koje proizvode materije važne za apsorpciju masnoća, hidrata i ptoteina. Kada polne žlezde, testisi kod muškaraca i jajnici kod žena, proizvode previše hormona, dolazi do povećanja težine...( policistični jajnici, npr.)

OdreĂ°eni poremećaji mogu da izazovu i oticanje samo nekih delova tela. Dolazi do zadržavanja veče količine tečnosti i umesto da se ona izlučuje prirodnim putem iz organizma, zadržava se u organizmu, najčešće stopalima ili u trbuhu.

Neki lekovi, kao što su kortizon koji se koristi za lečenje upala i alergijskih reakcija, zatim benzodiazepami, neuroleptici, antidepresivi, neki antibiotici, ali i oralna sredstva za kontracepciju takoĂ°e mogu da dovedu do pojave viška kilograma...

I nedostatak sna može biti uzrok problema...konstantan stres - više hormona stresa kortizola - u stresnim okolnostima, moguće je i da posegnemo za tzv. hranom utehe, koja ima povećani broj kalorija.


Dakle, da sumiramo moguće uzroke ako je ishrana maximalno korgovana, a i treninzi su na zavidnom nivou...

- Neodstatak sna

- Stres

- Antidepresivi, kortikosteroidi( lekovi), antpsihotici( terapija šhizofrenije)

- Kontraceptivi

- Policistični jajnici

- Kušingov sindrom( kora nadbubrežne žlezde proizvode previše kortiko-hormona, a može biti povezan i sa tumorom)

- Prestanak pušenja - u proseku, ljudi koji prestanu da puše dodaju manje od 4,5 kg( efekti nedostatka nikotina)

- Menopauza

Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #2 poslato: Maj 15, 2015, 05:33:54 posle podne »

nisi u deficitu...
Sačuvana
Bella123
Gost
« Odgovor #1 poslato: Maj 15, 2015, 05:21:13 posle podne »

Da li neko zna koje hormone treba da proverim, ako se naglo gojim?
Nikada nisam imala problem sa kilazom, jela sam bukvalno sta sam htela, cesto po dve tri cokolade dnevno uz dorucak rucak i veceru koji su bili obilni. Pocela sam da se hranim zdravo cisto zbog sebe, ne zbog izgleda i naravno da bih imala sredjenu ishranu zbog treninga u teretani. Ali vec vise od pola godine konstantno se gojim, a bas vodim racuna, racunam svaku kaloriju, sve zapisujem.. Neshvatljivo mi je da tezina ostaje ista ili da se povecava ako sam u deficitu
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 17 upita.