TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 08:31:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc u vezi izbora novog NO reaktora.  (Pročitano 21443 puta)
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #6 poslato: Maj 28, 2015, 01:25:27 posle podne »

Do sada sam koristio NO Xplode i Super-pump,svi su oni bili sjajni i pomagali u stvarima za koje sluze ali problemi sa stomakom su bili neizdrzivi u sigurno 80% konzumacija,da se tacnije izrazim najveci problem je bila dijareja i grcevi koji su pocinjali vec 20ak minuta posle konzumiranja.I sad iako su ti suplementi imali efekta,on nije dolazio do izrazaja zbog ceste posete wc-u u teretani(a i kasnije tokom dana sto nije toliki problem).
Nakon kraceg "istrazivanja" po google-u primetio sam da povecana doza magnezijuma u pre workout suplementima se ponasa kao laksativ kog ima dosta u oba suplementa koje sam koristio. E sada osim toga,da li treba na jos nesto od sastojaka da obratim paznju i koji bi mi suplement preporucili da izbegnem ovakve situacije.
Hvala unapred.

Digestivni diskomfor je jedan od ucestalih problema kod osetljivih pojedinaca koji se moze javiti tokom konzumacije NO-reaktora...vecina odmah krene sa onim pricama - glavobolja, mucnina, vrtoglavica, ubrzani puls...ali dijareja je cest pratilac konzumacije NO-reaktora...

Pomenucu da pored magnezijuma( mada je kolicina magnezijuma u vecini slucajeva oko 50 mg...hm, magnezijum sulfat?), problem moze biti veca doza arginina u nekim "reaktorima",naime, predoziranost argininom može dovesti do dijareje, slabosti, mučnina, nadutosti, bolova u stomaku...isto tako i taurin u vecim dozama moze imati slican efekat, nekada i dodaci koji pojacavaju apsorpciju sastojaka mogu biti uzrok tome...sve u svemu, svako od nas drugacije reaguje na neke suplemente, tako da uvek vazi preporuka...
Manja doza( pola dozi) prvih nekoliko dana da bi utvrdili prednosti ili nezeljene efekte upotrebe suplemenata iz ove kategorije...pa onda "full" doza...opet naglasavam, reakcije "individualne preosteljivosti" na neke od sastojaka - moguci...  ;)
Zahvaljujem na opsirnom odgovoru :D Iako je reakcija tela na razlicite sastojke individualna interesuje me da li bi mi mogli preporuciti specifican pre-workout od kog vi niste imali ovakve posledice ili od kog mislite da nece biti posledica u odnosu na sastojke posto ne bih opet da trosim pare na slepo i uzimam ceo paket samo da bih testirao kako cu ja reagovati na njega posto je trenutno suvise toga na trzistu :3
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Maj 28, 2015, 12:15:09 posle podne »

Do sada sam koristio NO Xplode i Super-pump,svi su oni bili sjajni i pomagali u stvarima za koje sluze ali problemi sa stomakom su bili neizdrzivi u sigurno 80% konzumacija,da se tacnije izrazim najveci problem je bila dijareja i grcevi koji su pocinjali vec 20ak minuta posle konzumiranja.I sad iako su ti suplementi imali efekta,on nije dolazio do izrazaja zbog ceste posete wc-u u teretani(a i kasnije tokom dana sto nije toliki problem).
Nakon kraceg "istrazivanja" po google-u primetio sam da povecana doza magnezijuma u pre workout suplementima se ponasa kao laksativ kog ima dosta u oba suplementa koje sam koristio. E sada osim toga,da li treba na jos nesto od sastojaka da obratim paznju i koji bi mi suplement preporucili da izbegnem ovakve situacije.
Hvala unapred.

Digestivni diskomfor je jedan od ucestalih problema kod osetljivih pojedinaca koji se moze javiti tokom konzumacije NO-reaktora...vecina odmah krene sa onim pricama - glavobolja, mucnina, vrtoglavica, ubrzani puls...ali dijareja je cest pratilac konzumacije NO-reaktora...

Pomenucu da pored magnezijuma( mada je kolicina magnezijuma u vecini slucajeva oko 50 mg...hm, magnezijum sulfat?), problem moze biti veca doza arginina u nekim "reaktorima",naime, predoziranost argininom može dovesti do dijareje, slabosti, mučnina, nadutosti, bolova u stomaku...isto tako i taurin u vecim dozama moze imati slican efekat, nekada i dodaci koji pojacavaju apsorpciju sastojaka mogu biti uzrok tome...sve u svemu, svako od nas drugacije reaguje na neke suplemente, tako da uvek vazi preporuka...
Manja doza( pola dozi) prvih nekoliko dana da bi utvrdili prednosti ili nezeljene efekte upotrebe suplemenata iz ove kategorije...pa onda "full" doza...opet naglasavam, reakcije "individualne preosteljivosti" na neke od sastojaka - moguci...  ;)
« Poslednja izmena: Maj 28, 2015, 12:18:23 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4 poslato: Maj 28, 2015, 11:39:50 pre podne »

Ako uspeš da naĂ°eš SAW od Trec Nutritona.
Ja upravo pokušavam da se dokopam jednog velikog pakovanja.
Robert će razumeti...  ;)
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #3 poslato: Maj 28, 2015, 11:33:54 pre podne »

Pozdrav i dobro nam došao. :)

Da li su se ti problemi javljali već sa najmanjim dozama, ili si uzimao neke jače (dozer i po - dva)?
Pozdrav ^_^ ,sto se toga tice dosta sam osetljiv na sve stimulanse pa mi je i pola dozera(nekad jedan ceo) na mojih 90 kila bilo dovoljno i nikad nisam imao potrebu da povecavam.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Maj 28, 2015, 07:25:11 pre podne »

Pozdrav i dobro nam došao. :)

Da li su se ti problemi javljali već sa najmanjim dozama, ili si uzimao neke jače (dozer i po - dva)?
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #1 poslato: Maj 28, 2015, 12:58:43 pre podne »

Do sada sam koristio NO Xplode i Super-pump,svi su oni bili sjajni i pomagali u stvarima za koje sluze ali problemi sa stomakom su bili neizdrzivi u sigurno 80% konzumacija,da se tacnije izrazim najveci problem je bila dijareja i grcevi koji su pocinjali vec 20ak minuta posle konzumiranja.I sad iako su ti suplementi imali efekta,on nije dolazio do izrazaja zbog ceste posete wc-u u teretani(a i kasnije tokom dana sto nije toliki problem).
Nakon kraceg "istrazivanja" po google-u primetio sam da povecana doza magnezijuma u pre workout suplementima se ponasa kao laksativ kog ima dosta u oba suplementa koje sam koristio. E sada osim toga,da li treba na jos nesto od sastojaka da obratim paznju i koji bi mi suplement preporucili da izbegnem ovakve situacije.
Hvala unapred.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.188 sekundi sa 17 upita.