TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 02:15:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kick box, mma, i teretana suplementacija  (Pročitano 4350 puta)
Aleksa_95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #15 poslato: Jun 21, 2015, 02:56:26 posle podne »

Hvala vam svima na savetima, bas ste mi pomogli. Sada cu se skroz posvetiti pravilnoj ishrani, a sto se suplemenata tice to ce malo da saceka. Kad budem resio opet nesto da pijem to ce biti kreatin ili beta-alanin sa svim pratecim vitaminima.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Jun 20, 2015, 10:06:53 posle podne »

Pozdrav i od mene...

Manje suplemenata više hrane...

Moraćeš pomnije da pratiš neke stvari oko ishrane...toliko toga ispisanog o suplementima...a o ishrani ništa ciljano, jasno, "odmereno"...sistem "haosa"...

Ne zaboravi da ishranom moraš da kompenzuješ sve napore MMA treninga, kick-boksa i treninga u teretani...sve te aktivnosti te mogu "okarakterisati" kao "mašinu za sagorevanje kalorija"...
 
Preporuke za obavezno detaljno čitanje na temu ishrane...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Budi obazriv po pitanju efedrina, plavih srca i sl. stvari, znam da su skoro nezabilazan repertoar nekih mma boraca...

Pitanje je koliko želiš da se MMA priči posvetiš ozbiljno...cilj je da što "duže traješ" kao borac, a ne da neodgovornim uzimanjem stimulativnih sredstava ugroziš svoje zdravlje i tako ograničiš aktivno bavljenje sportom uopšte...

Moja preporuka će svakako biti DOVOLJNO KVALITETNE HRANE KAO NAJJAČI GEJNER, VITAMINSKO/MINERALNI KOMPLEKSI, OMEGA-3 ESENCIJANE MASNE KISELINE...kreaalkalyn, beta-alanin, proteinski suplementi( koji su "skromni" dodatak unosu proteina koji dominantno baziraš na izvorima iz ishrane), koenzim Q10( prirodni "energizer" tvog tela)...
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #13 poslato: Jun 20, 2015, 08:17:27 posle podne »

Kao sto je Dusan rekao prvo ishrana pa onda suplementacija,ali samo bih da dodam na svoj prvi post,sto se suplemenata u kick-boxu ili u vecini borilackih sportova tice,najvise benificija ces imati od kreatina i beta alanina koji ce ti na duze staze dati povecanu izdrzljvost,snagu,jacinu udarca...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23011650
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3543170/
Sačuvana
Aleksa_95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #12 poslato: Jun 20, 2015, 07:52:35 posle podne »

Hteo bih da napisem, ali ne znam sta. Nemam nista odredjeno sta jedem. U glavnom za obrok pojedem oko 200 300 grama mesa uz razno povrce npr: salate, paradajz, patlidzan, brokoli, boranija, paprika.... bukvalno sve jedem. Svaki obrok se trudim da pojedem sto vise. Cesto prezalogajim neki kolac ili sendvic izmedju obroka. Jedem 3 do 4 puta na dan. Ne mogu da napisem ujutro jedem to i to, popodne to i to... jer mi je svaki obrok razlicit od prethodnog.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #11 poslato: Jun 20, 2015, 07:33:55 posle podne »

Ja bih ti predložio da napišeš kako ti izgleda jedan dan što se tiče ishrane po obrocima ispisano, pa kad Slaviša kasnije uĂ°e na forum da pogleda i da te uputi ako nešto treba menjati :)
Sačuvana
Aleksa_95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #10 poslato: Jun 20, 2015, 07:29:53 posle podne »

Vazi. Javljam vam se za 3 4 meseca, da vidim da li ce mi ista trebati od suplemenata, i ako mi treba sta je najbolje. Do tad samo trening. Hvala puno
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #9 poslato: Jun 20, 2015, 07:25:44 posle podne »

Suplementi će ti više koristiti kasnije, efedrin nikako, što se tiče no kreatora ja sam ipak za to da se prvo kupi protein i sredi ishrana pa onda oni dolaze na red. Mišići ne rastu od no reaktora, čak i da odradiš jači trening ako nemaš dovoljno proteina u ishrani i  ne nahraniš mišiće kako treba sve je bilo uzalud.Možeš uzeti samo kofein, on je odličan psihostimulans a pri tom je i jeftin. Samo nemoj da žuriš sa suplementima, prvo sredi ishranu i privikni se na trening :)
Sačuvana
Aleksa_95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #8 poslato: Jun 20, 2015, 07:19:49 posle podne »

Super, sad imam plan za teretanu  ;D
Protein ni gejner necu uzimati opet, makar ne u skorije vreme. Mislio sam da probam nesto drugo kao na primer rage, efedrin ili NO reactor...  ili mozda bolje jos jednom da popijem kretin sa omega3 i vitaminskomineralnim kompleksima? Ostao sam u zabludi zasto je bolje koristiti suplemente nakon sto udjem u tempo sa treninzima? Bio sam ubedjen da suplemente treba koristiti na pocetku dok su misici slabiji.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #7 poslato: Jun 20, 2015, 06:44:54 posle podne »

Evo po 100 put u poslednjih par dana jedan trening program za početnike dok se navikneš na trening, kasnije bih samo neke od vežbi na spravama zamenio vežbama sa tegovima ali o tome ćemo kad doĂ°e vreme.

Grudi-biceps:
Bench press 4 serije
Kosi potisak bucicama 4
Propadanja 4
Stojeci pregib ravnom sipkom 3
Hamer pregib u kosoj klupi 3
Skot klupa ez sipkom 3

LeĂ°a-triceps
Zgibovi 4
Veslanje u ptreklonu ili jednoručno veslanje 4
t-sipka 4
Potisak sa čela 3
Ekstenzija jednom bucicom iznad glave 3
Lat masina konopac 3

Odmor

Ramena i stomak
Stojeći potisak iznad glave 4
Letenje za srednje rame 4
letenje za zadnje rame 4
Sleganje ramenima 4
Trbušnjaci (sam odaberi vežbe)

Noge
Čučanj 4
Šutiranja za prednju ložu 4
Šutiranja za zadnju ložu 4
Listovi 4


Odmor

Grudi-biceps ....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #6 poslato: Jun 20, 2015, 06:42:40 posle podne »

Što se tiče suplemenata ja sam pre za protein nego za gejner ako se opet odlučiš za kupovinu. Kreatin bi isto mogao da ubaciš pored proteina ali bilo bi poželjno da imaš i omega3 i vitaminskomineralni kompleks.
U vezi treninga u teretani morao bi da imaš dobro isplaniran trening ako želiš rezulate, tim "skakanjem" od sprave do sprave nećeš puno postići.
Sačuvana
Aleksa_95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #5 poslato: Jun 20, 2015, 06:34:25 posle podne »

Prvo moram da vam se zahvalim za ovako brze odgovore i zainteresovanost da mi pomognete.
O meni:
Sad sam napunio 20 godina. Trenirao sam  7 godina plivanje, 3 godine tenis i skoro 2 godine veslanje i onda sam prestao (jer sam debil) i nista nisam radio godinu i po dana i za to vreme sam smrsao 7kg. Krenuo sam na kick box za novu  2015 i super mi ide. Mogu sve da izdrzim i ako mi je malo tesko ali navikao sam se na napor kad sam trenirao veslanje (imao sam treninge po 3 sata). Ako treniram svaki drugi dan postanem sam sebi tezak jer budem previse hiperaktivan.
O ishrani:
Mislim da se hranim veoma zdravo. Jedem 4 puta na dan. Bar 3 puta jedem meso. Uz svaki obrok jedem dosta povrca, corbe,supe i bas retko jedem hleb. U glavnom jedem kad stignem, nemam odredjeno tacno u koliko sati je koji obrok (ne znam da li je to bitno).
O prethodno konzumiranim suplementima (3kg gejnera i 100g kreatina):
Gejner sam popio jer sam hteo brzo da se ugojim, imao sam 68kg za novu godinu i na  moju visinu 190cm izgledao sam kao pokisla grisina. Kreatin sam pio pre dva meseca jer sam tad krenuo svaki dan na trening (pa rekoh kao neki bust) i stvarno mi je pomoglo.
O teretani:
U teretanu idem kad stignem(ali uvek 3 puta nedeljno), u glavnom radim sve sta znam na spravama, ne fokusiram se na grupe misica. Teretana mi je bila sastavni deo treninga dok sam isao na veslanje i uvek smo radili kruzne treninge (sto vise sprava). Opet sam krenuo pre 5 meseci ali bas neozbiljno, i poslednjia dva meseca sam se malo vise fokusirao na tegove ali i dalje nista ozbiljno.
I posle 6 meseci treninga imam 78 kg bez sala. U septembru imam prvi mec iz kick boxa i do tad moram da ojacam. Cilj mi je izdrzljivost, snaga i kondicija. Dianabole sigurno necu uzeti, hvala na savetu.
« Poslednja izmena: Jun 20, 2015, 06:40:51 posle podne od strane Aleksa_95 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #4 poslato: Jun 20, 2015, 02:42:53 posle podne »

Pozdrav i dobrodošao na forum.

Kao prvo suplementacija dolazi kasnije prvo moraš srediti ishranu i trening, tako da ti je suplementacija potrebnija posle tih mesec-dva nego u toku njih. Pošto si se odlučio i za kick box i mma i teretanu mislim da je to malo previše ali ok, sa toliko treninga moraćeš da jedeš baš muški i da dosta uložiš u ishranu kako bi mogao da napreduješ a i da ne bi izgubio već postojeću mišićnu masu. Da li si ranaije trenirao u teretani i ako jesi koliko dugo ?

Što se tilče plavih srca moj savet ti je da zaobiĂ°eš u širokom luku, ne bi trebao da slušaš savete drugara koji nisu stručni po pitanju tih stvari. Još si mlad ( pretpostavljam da si 95 godište) i to ti uopšte nije potrebno.
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #3 poslato: Jun 20, 2015, 02:31:30 posle podne »

Cao ovo mi je prvi post na forumu. Veoma sam slabo upoznat sa suplementima i veoma su me zainteresovali od kad sam saznao za njih.
Mnogo bi mi znacilo ako bi neko sa vise iskustva poslao neki program za teretanu kako bih povecao snagu, i izdrzljivost (visok sam 190cm imam 78kg)
Sad krecem i na mma pa bih hteo da cujem sve preporuke koje suplemente da koristim koji bi mi pomogli prvih mesec, dva dana dok ne udjem skroz u formu.
Pio sam kreatin (oko 70-100 grama za 20 dana) i mnogo mi je pomogao ali me je poslednjih pet dana boleo stomak( pio sam 3-4litre vode na dan svaki dan)
Takodje sam popio 3kg gejnera MAX-SHOCK i mislim da sam se ugoio 1kg od toga (stalno sam imao gasove).
Treniram kick box vec pola godine zajedno sa teretanom. Od prvog jula treninzi ce mi izgledati ovako:
Ponedeljak,sreda i petak: teretana i kick box
Utorak, cetvrtak i subota: mma
I nedeljom se odmaram. Drugari su mi govorili da uzmem dianabol (neke tablete u obliku plavog srca), ali pronasao sam toliko nezeljenih efekata na itnernetu da sam odlucio da ih zaobidjem. Konzumirao bih samo suplemente bez jakih nezeljenih efekata.

Slabo sam upoznat sa borilackim sportovima i suplimentacijom za iste(iako verujem da su protein/kreatin/beta-alanin dobar izbor) ali moram samo da kazem da "plava srca" nisu supliment nego AAS,ilegalno je i jako stetno,zaboidji to i velikom krugu,drugari ti i nisu najbistriji bez uvrede.
Takodje ja kao laik sam mislio da u borilackim sportovima se tezi sto manji %bf da bi lakse upali u nizu kategoriju,te cemu onda taj gainer natrpan secerom?
« Poslednja izmena: Jun 20, 2015, 02:33:59 posle podne od strane spr1te » Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #2 poslato: Jun 20, 2015, 02:10:20 posle podne »

Sačekaćeš malo dok ne doĂ°u iskusniji članovi foruma. Kakva ti je ishrana? Suplementacija ti nije potrebna ako ti ishrana nije izbalansirana i pravilna.
Koliko imaš godina? Da li si siguran da ova tri sporta nisu previše,to jest da li si siguran da se nećeš preforsirati?
Sačuvana
Aleksa_95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Jun 20, 2015, 02:03:20 posle podne »

Cao ovo mi je prvi post na forumu. Veoma sam slabo upoznat sa suplementima i veoma su me zainteresovali od kad sam saznao za njih.
Mnogo bi mi znacilo ako bi neko sa vise iskustva poslao neki program za teretanu kako bih povecao snagu, i izdrzljivost (visok sam 190cm imam 78kg)
Sad krecem i na mma pa bih hteo da cujem sve preporuke koje suplemente da koristim koji bi mi pomogli prvih mesec, dva dana dok ne udjem skroz u formu.
Pio sam kreatin (oko 70-100 grama za 20 dana) i mnogo mi je pomogao ali me je poslednjih pet dana boleo stomak( pio sam 3-4litre vode na dan svaki dan)
Takodje sam popio 3kg gejnera MAX-SHOCK i mislim da sam se ugoio 1kg od toga (stalno sam imao gasove).
Treniram kick box vec pola godine zajedno sa teretanom. Od prvog jula treninzi ce mi izgledati ovako:
Ponedeljak,sreda i petak: teretana i kick box
Utorak, cetvrtak i subota: mma
I nedeljom se odmaram. Drugari su mi govorili da uzmem dianabol (neke tablete u obliku plavog srca), ali pronasao sam toliko nezeljenih efekata na itnernetu da sam odlucio da ih zaobidjem. Konzumirao bih samo suplemente bez jakih nezeljenih efekata.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.