TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 05:37:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moj plan ishrane  (Pročitano 2954 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Jun 28, 2015, 02:07:40 posle podne »

A zašto ulje?

Dobro rešenje u pripremi može biti i gril...

Puter( zasićene masti), ako je već prženje neizostavno...

Za sve iznutrice važi isto pravilo – moraju biti sveže i treba ih pripremati odmah.

Najvredniji deo iznutrica je džigerica( jetra), bogata mineralima, pogotovu gvožĂ°em i vitaminima B-grupe, vitamina A. Najbolja je teleća, ali se ona može zameniti i drugim vrstama. Džigerica mora biti glatka, sjajna i dovoljno svetle boje (ni žuta, ni crvena, ni suviše tamna).

Džigericu ne treba pržiti na suviše vreloj masnoći, jer će postati žilava. Najbolje je peći je na puteru kratko vreme sa obeju strana. Soli se tek kada bude pržena, jer so izvlači sok, pa džigerica postaje tvrda.

Teleća džigerica je najukusnija kada se prži na puteru. GoveĂ°a džigerica nije svetla ni meka kao teleća, pa je pre prireĂ°ivanja treba potopiti u posudu sa mlekom i ostaviti 2 sata. Svinjska džigerica je meka, pa je nije potrebno stavljati u mleko. Džigerica od peradi i divljači spada u delikatese.

Ukoliko je prilikom pripreme džigerice neophodno skinuti opnu, to ćete najlakše učiniti tako što ćete džigericu na tren staviti u vrelu vodu.

Bubrege pre pripreme morate očistiti i izvaditi svu masnoću koja ih okružuje i neprijatno miriše. Potopite ih u zakiseljenu vodu i ostavite da stoje 2 sata, kako bi se izgubio neprijatan miris. Bubrege treba naglo kuvati i pržiti da ne bi potamneli i otvrdli.

Meso srčanog mišića vrlo je ukusno, mada je tvrdo. Zato ga najpre treba dobro skuvati i narezati na tanke režnjeve, pa tek onda pripremati. Pre pripreme, srčani mišić, naravno, treba dobro oprati u hladnoj vodi i odstraniti mu sve žile.

Fileki (škembići) moraju biti čvrsti i svetle boje, a ne zelenkasti i ljigavi. Treba ih najpre dobro oprati i očistiti, a pre kuvanja, neko vreme držati u hladnoj vodi. Treba ih dugo kuvati, 3-4 sata, uz dodatak korenastog povrća i mirišljavih začina, pa je stoga preporučljivo upotrebiti ekspres lonac.

Osobe sa povišenim holesterolom u krvi moraju izbegavati iznutrice u svojoj ishrani.

Uopšteno se može reći da se ova vrsta mesa odlikuje visokim sadržajem vitamina B-grupe, posebno vitamina B12 , tu je i bogatstvo mineralima gvožĂ°em i cinkom, a odličan je izvor proteina visoke biološke vrednosti.

Ovo "meso" sadrži i visoku količinu purinskih baza - prethodnika mokraćne kiseline, tako da predstavlja gotovo „zabranjene" namirnice u ishrani bolesnika koji boluju ili su skloni nastanku gihta.
Neki od ovih organa predstavljaju mesta u organizmu preko kojih se čisti, odnosno filtrira krv, pa se u pojedinim slučajevima u njima mogu naći zaostale rezidue stranih susptanci lekova, hormonski aktinih jedinjenja( dodaci koncentrata i sl.), pesticida... Najbolje je koristiti uvek kad je to moguće iznutrice mladih životinja.

Dakle, kao što rekosmo 1-2 puta nedeljno...a i to su prave kalorijske bombe...oprezno!  ;)
« Poslednja izmena: Jun 28, 2015, 02:11:31 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #12 poslato: Jun 28, 2015, 12:23:44 posle podne »

Iznutrice? Sta konkretno od iznutrica i kako da to spremim da bude ukusno, a da ne roknem litar ulja?
Nesto bas i ne volim iznutrice, ali ako su kvalitetne onda cu ubaciti. Hranim telo, a ne mozak.

Konjsko meso kupujem ponekad, napravim pljeskavice i udriii. :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Jun 26, 2015, 11:57:14 posle podne »

@cantawait

Naravno da možeš i svinjetinu umereno( skidaj svu "vidljivu masnoću", gledaj da to budu "posniji delovi"), kao i junetinu...čak možeš i ponekada iznutrice da ubaciš( moja preporuka 1-2 puta nedeljno)...možeš i batake( skidaj kožicu), ne mora da to bude solo pileće belo...ubaci i oslić...

Konjsko meso je nešto jeftniji, ali dobar izbor "crvenog mesa"( ako ga možeš naći)... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/super-meso-konjetina.html
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #10 poslato: Jun 26, 2015, 11:21:08 posle podne »

Nije rano, bolje sada da promeniš i kreneš da treniraš "kako treba".
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #9 poslato: Jun 26, 2015, 11:18:20 posle podne »

^Zaboravio sam da napisem da radim i hiperekstenziju. :D
Od sledece nedelje menjamo trening, mada mislim da je rano jer ni 2 meseca se nisam drzao jednog sistema treninga.

Pozdrav svima, poslusao sam savet i otvorio sam svoju temu.
Imam 16 godina, visok sam 172cm i imam 58kg.
Pre nesto manje od godinu dana sam odlucio cvrsto da smrsam i smrsao sam, ali pogresno. Kilogrami su otisli, a ostalo je salo i skapirao sam da je otislo brdo misica i ostalo salo. Dosao sam sa 63kg na bednih 57kg sa rotacijama UH za 3 meseca (februar-maj) i onda skapirao da to tako ne moze i da nesto mora da se menja. Tu je vec otislo salo, ali to je ipak premalo kilograma. Sala i dalje ima dosta, ali odlucio sam da radim masu neko vreme pa kad budem imao sta da definisem onda i da definisem. :)
Krenuo sam u teretanu pre nekih mesec dana i posvecen sam maksimalno.
Evo kako izgleda jedan moj prosecan dan:
1. 150g ovsenih, 3 jajeta i 25g lesnika
2. 200g b. mesa, 100g pirinca i salata
3. 200g b. mesa, 150g pirinca i salata (ovo je posle treninga)
4. 200g Elle i 50g badema

A trening izgleda ovako:
Grudi+biceps
Ledja+triceps
Noge+ramena

Mislio sam da smanjim proteine na 1.5g po kg, jer ipak svaki dinar gledam da ustekam za hranu i jedva se skrpim. Roditelji mi kupuju, ali svaki dinar koji dobijem ja potrosim na hranu, pa ono...
UH bih i dalje drzao 4g po kilogramu, a masti 1g po kilogramu. :)
Btw, vidim da ima par momaka koji su moje godiste i bas mi je drago da nisam jedini. :D

Sve u svemu, drago mi je da vidim nekoga ko je stvarno "čitao" deo Foruma o ishrani...to je to, lepo konciprano...

Vidim i da vodiš računa o unosu zdravih masti u dovoljnim količinama...

1,5 - 2 gr po kg proteina smatram kao neki poželjni opseg po pitanju unosa proteina...ali iskreno ne bih išao ispod 2 gr po kg...mislim to mu doĂ°e 20-30 gr proteina manje( 1,5 gr po kg)...mislim da to i nije tako opterećujuće sa materijalnog aspekta?! To mu doĂ°e oko 120 gr proteina na dnevnom nivou...4 obroka sa oko 30-40 gr proteina...ne moraš 200 gr piletine, možeš i malo manje...

Poslušaj Dušanove savete...6-12 ponavljanja će dati najbolju stimulaciju muskulature za rast...dakle, piramidalno povećavaj opterećenje u svakoj narednoj seriji...akcenat je na postepenom povećavanju opterećenja( težine) sa kojim radiš u radnim serijama...3-4 vežbe po mišićnoj partiji...nije ti rano ni za jednu vežbu!!! BENČ, ČUČANJ I MRTVO VUČENJE SU "OSNOVA" TRENINGA!
Akcenat na pravilnu formu izvoĂ°enja pokreta, pun radijus, bez "ego-manijaštva" kada su u pitanju težine!

Najgora stvar su loše voĂ°ene "dijete"( više štete, nego koristi)...zato se uvek prvo dobro informiši...i pitaj, sve što ti bude trebalo!

Cvetkoper je to dobro primetio...još koje belanace u prvom obroku...

Kikiriki( pečen, neslan) je dobra alteranativa bademu i lešniku...

Znam da je sve skupo, materijalno opterećujuće...ali ako smatraš da je dobar izgled vredan ulaganja...onda nema problema...

Da, slazem se da nije bas opterecujuce za budzet unositi 20-30g vise, ali to mu dodje oko 100-150g belog mesa i to meso mogu da sacuvam za sutra, dodam jos malo i eto ga rucak. Nista nije strasno ako npr. ne unesem uvek 120g proteina? Da li mogu i svinjetinu malo da ubacim? Kupujem i junetinu.
Oko unosa UH i masti ne brinem, jer znam da to unosim u dovoljnoj kolicini. :)
Jeste opterecujuce, ali bolje i to nego da trosim pare svakog vikenda po splavovima.

Hvala svima na odgovorima. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #8 poslato: Jun 26, 2015, 11:04:31 posle podne »

Ubaci neki potisak bucicama umesto propadanja, na primer kontra kosi.
Ako već ne radiš mrtvo dizanje radi hiperekstenziju umesto njega.

Za veće grupe mišića 4 vežbe sa po  3 do 4 serije, za manje grupe 3 vežbe isto 3 do 4 serije.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Jun 26, 2015, 10:58:55 posle podne »

Pozdrav svima, poslusao sam savet i otvorio sam svoju temu.
Imam 16 godina, visok sam 172cm i imam 58kg.
Pre nesto manje od godinu dana sam odlucio cvrsto da smrsam i smrsao sam, ali pogresno. Kilogrami su otisli, a ostalo je salo i skapirao sam da je otislo brdo misica i ostalo salo. Dosao sam sa 63kg na bednih 57kg sa rotacijama UH za 3 meseca (februar-maj) i onda skapirao da to tako ne moze i da nesto mora da se menja. Tu je vec otislo salo, ali to je ipak premalo kilograma. Sala i dalje ima dosta, ali odlucio sam da radim masu neko vreme pa kad budem imao sta da definisem onda i da definisem. :)
Krenuo sam u teretanu pre nekih mesec dana i posvecen sam maksimalno.
Evo kako izgleda jedan moj prosecan dan:
1. 150g ovsenih, 3 jajeta i 25g lesnika
2. 200g b. mesa, 100g pirinca i salata
3. 200g b. mesa, 150g pirinca i salata (ovo je posle treninga)
4. 200g Elle i 50g badema

A trening izgleda ovako:
Grudi+biceps
Ledja+triceps
Noge+ramena

Mislio sam da smanjim proteine na 1.5g po kg, jer ipak svaki dinar gledam da ustekam za hranu i jedva se skrpim. Roditelji mi kupuju, ali svaki dinar koji dobijem ja potrosim na hranu, pa ono...
UH bih i dalje drzao 4g po kilogramu, a masti 1g po kilogramu. :)
Btw, vidim da ima par momaka koji su moje godiste i bas mi je drago da nisam jedini. :D

Sve u svemu, drago mi je da vidim nekoga ko je stvarno "čitao" deo Foruma o ishrani...to je to, lepo konciprano...

Vidim i da vodiš računa o unosu zdravih masti u dovoljnim količinama...

1,5 - 2 gr po kg proteina smatram kao neki poželjni opseg po pitanju unosa proteina...ali iskreno ne bih išao ispod 2 gr po kg...mislim to mu doĂ°e 20-30 gr proteina manje( 1,5 gr po kg)...mislim da to i nije tako opterećujuće sa materijalnog aspekta?! To mu doĂ°e oko 120 gr proteina na dnevnom nivou...4 obroka sa oko 30-40 gr proteina...ne moraš 200 gr piletine, možeš i malo manje...

Poslušaj Dušanove savete...6-12 ponavljanja će dati najbolju stimulaciju muskulature za rast...dakle, piramidalno povećavaj opterećenje u svakoj narednoj seriji...akcenat je na postepenom povećavanju opterećenja( težine) sa kojim radiš u radnim serijama...3-4 vežbe po mišićnoj partiji...nije ti rano ni za jednu vežbu!!! BENČ, ČUČANJ I MRTVO VUČENJE SU "OSNOVA" TRENINGA!
Akcenat na pravilnu formu izvoĂ°enja pokreta, pun radijus, bez "ego-manijaštva" kada su u pitanju težine!

Najgora stvar su loše voĂ°ene "dijete"( više štete, nego koristi)...zato se uvek prvo dobro informiši...i pitaj, sve što ti bude trebalo!

Cvetkoper je to dobro primetio...još koje belanace u prvom obroku...

Kikiriki( pečen, neslan) je dobra alteranativa bademu i lešniku...

Znam da je sve skupo, materijalno opterećujuće...ali ako smatraš da je dobar izgled vredan ulaganja...onda nema problema...
« Poslednja izmena: Jun 26, 2015, 11:01:14 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #6 poslato: Jun 26, 2015, 10:50:52 posle podne »

Lik iz teretane mi kaze da je jos rano da radim mrtva dizanja, kaze "ima vremena".
Da li moze nesto drugo umesto propadanja?
I jos nesto, koliko vezbi treba da se radi po misicnoj grupi? :)

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #5 poslato: Jun 26, 2015, 10:38:24 posle podne »

Odvoj poseban dan za trening nogu. Što se tiče treninga leĂ°a previše vežbi, praviš greške koje i većina pravi a to je da se vežeš za lat mašinu i odradiš sve moguće na njoj. Dovoljno ti je povlačenje ispred glave, veslanje u pretklonu,veslanje t šipkom ili taj uzi hvat na lat-u i hiperesktenzija ili mrtvo dizanje.
Za ramena ti fali vežba za zadnje rame.
Za grudi ti ne trebaju ove dve sprave,umesto njih propadanja i razvlačenje.
Kroz serije povećavaj težinu a smanji broj ponavljanja ( od 12 do 6)
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #4 poslato: Jun 26, 2015, 10:31:05 posle podne »

Svaka cast ako sa 16godina pruzas sebi ovakvu ishranu, istih smo godina, znam kako je, samo jedi i treniraj, isti sam problem imao i ja i na kraju sam ga resio, samo napred!!!


Ps.Dok neko od strucnijih ne kaze, ako mozes dodaj jos 2-3belanca u prvi obrok
Hvala brate. Kazem, jedva se skrpim da sve ovo kupim. Kad nemam pare za bademe ili lesnik onda uzmem blansirani kikiriki. :)
Ne jedem uvek ovoliko mesa, nekad pojedem 200g mesa i posle 2 tunjevine. Cesto jedem i skusu, jer nije mnogo skupa. Za veceru ulete i jaja kad nemam Ellu itd...
Ma sta da ti pricam, kad smo u istoj situaciji.

Napiši malo detaljnije o treningu, izbor i raspored vežbi kao i broj serija i ponavljanja :)

Prvih 6 treninga su mi bili kruzni treninzi, posle toga sam podelio trenine po misicnim grupama.
Grudi+biceps:
Bench 4x12
Kosi bench 4x12
Pectoral machine 3x12
Chest machine 3x12
Neizmenicni biceps pregib 3x12
EZ Curl 3x12
EZ Curl (Palm Down) 3x12

Ledja+triceps:
Lat masina povlacenje na grudi 3x12
Lat masina povlacenje iza glave 3x12
Uski hvat na lat masini 3x12
Vertical traction siri hvat 3x12
Vertical traction uzi hvat 3x12
Veslanje 3x12
Triceps ekstenzija sa bucicama 4x12
Tricep Push Down - Bar 3x12
Propadanje na "zirafi" 3x12

Noge+ramena:
Abductor 4x20
Abductor (na ovom se noge skupljaju) 4x20
Nozna ekstenzija 3x12
Nozna ekstenzija 2 3x12
Listovi na masini 4x20
Cucanj sa bucicama 3x15
Letenje bucicama napred 3x12
Potisak iza glave 3x12
Shoulder machine 3x12

Ne znam sve nazive za sprave i vezbe na nasem, trazio sam na netu sad nazive za neke vezbe. Nadam se da koliko-toliko mozete da skapirate. Od sledece nedelje menjamo trening i radicu vise sa slobodnim tegovima. Sta mislite o tome?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #3 poslato: Jun 26, 2015, 09:53:12 posle podne »

Napiši malo detaljnije o treningu, izbor i raspored vežbi kao i broj serija i ponavljanja :)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2 poslato: Jun 26, 2015, 09:51:40 posle podne »

Svaka cast ako sa 16godina pruzas sebi ovakvu ishranu, istih smo godina, znam kako je, samo jedi i treniraj, isti sam problem imao i ja i na kraju sam ga resio, samo napred!!!


« Poslednja izmena: Jun 26, 2015, 09:56:58 posle podne od strane cvetkoper » Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #1 poslato: Jun 26, 2015, 09:48:46 posle podne »

Pozdrav svima, poslusao sam savet i otvorio sam svoju temu.
Imam 16 godina, visok sam 172cm i imam 58kg.
Pre nesto manje od godinu dana sam odlucio cvrsto da smrsam i smrsao sam, ali pogresno. Kilogrami su otisli, a ostalo je salo i skapirao sam da je otislo brdo misica i ostalo salo. Dosao sam sa 63kg na bednih 57kg sa rotacijama UH za 3 meseca (februar-maj) i onda skapirao da to tako ne moze i da nesto mora da se menja. Tu je vec otislo salo, ali to je ipak premalo kilograma. Sala i dalje ima dosta, ali odlucio sam da radim masu neko vreme pa kad budem imao sta da definisem onda i da definisem. :)
Krenuo sam u teretanu pre nekih mesec dana i posvecen sam maksimalno.
Evo kako izgleda jedan moj prosecan dan:
1. 150g ovsenih, 3 jajeta i 25g lesnika
2. 200g b. mesa, 100g pirinca i salata
3. 200g b. mesa, 150g pirinca i salata (ovo je posle treninga)
4. 200g Elle i 50g badema

A trening izgleda ovako:
Grudi+biceps
Ledja+triceps
Noge+ramena

Mislio sam da smanjim proteine na 1.5g po kg, jer ipak svaki dinar gledam da ustekam za hranu i jedva se skrpim. Roditelji mi kupuju, ali svaki dinar koji dobijem ja potrosim na hranu, pa ono...
UH bih i dalje drzao 4g po kilogramu, a masti 1g po kilogramu. :)
Btw, vidim da ima par momaka koji su moje godiste i bas mi je drago da nisam jedini. :D
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.