TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 11:50:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Biciklizam...  (Pročitano 4479 puta)
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #4 poslato: Jul 01, 2015, 11:56:56 pre podne »

Pa protein je zamena za obrok i on služi da ako ne možeš kroz dnevni unos iz hrane,da uneseš proteina iz proteinskog šejka!  :D
Proteinski šejk je dobra stvar i on se koristi najčešće nakon treninga mada može i da zameni neki dnevni obrok. Mada ishrana mora da bude raznovrsna i izbalansirana i ne mogu ti šejkovi zameniti kvalitetne namirnice iz hrane!
Ja tebi sad pomažem koliko mogu,kasnije će doći iskusniji članovi foruma i pomoći će ti malo više.  :)
Sačuvana
Mari30
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #3 poslato: Jul 01, 2015, 11:48:53 pre podne »

Hvala na odgovoru PavacSM! kako bi bilo da za veceru ubacim neki protein? Ima li to smisla, ili jos vise, da li ce biti nekog efekta?
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #2 poslato: Jul 01, 2015, 11:40:55 pre podne »

Pozdrav!
Odmah praviš grešku u startu ne večeranjem...mnogi ljudi koji žele da smršaju ne večeraju a tako sami sebi prave više štete nego koristi...
Uveče možeš jesti neslani kikiriki,badem,indijski orah itd...a možeš dodati mladi sir ili tako nešto...  :D
Sačuvana
Mari30
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #1 poslato: Jul 01, 2015, 11:19:17 pre podne »

Pozdrav svima! Želela bih da postavim par pitanja i da se konsultujem sa vama, koji ste duze u sportu i korišćenju suplemenata. Naime, pre tri godine sam prestala da trčanjem zbog trudnoće (5 puta nedeljno,po oko 10km), po poroĂ°aju sam u naredne dve godine ukupno provela 9 meseci u dečijoj bolnici sa sinom. Dakle, ishrana je bila veoma nezdrava i loša, aktivnosti vrlo malo. Da napomenem da sam tip osobe koja stres ublažava hranom!!! Nagurala sam bila 86kg, na visinu od 171cm. Drzala sam UN dijetu (ukoliko vam je ista poznata...) sa kojom sam smršala 12-13kgza tri meseca. Sa dijetom sam počela da vozim bicikli, krenulo je kao opuštena vožnja, dok sada vozim 40km 5-6 puta nedeljno. Vizuelno  moje telo izgleda bolje, vaga kaže plus od 1.5kg, sto smatram normalnim pošto sam još uvek negde na početku. Čekam da mi stigne oprema kako bih počela sa vezbama snage, nemam mogućnosti odlaska u teretanu. Moja trenutna ishrana tj. dan, izgleda ovako: ustajem u 6:45h, popijem 2čaše vode, popijem kafu, odvozam 40 km, pri brzini od 18km/h prosečno, nekih dva sata vožnje. Nakon treninga pojedem doručak 30gr ovsenih pahuljica, 30gr ječmenih pahuljica, malo samlevenog lana, malo pšeničnih mekinja, voće (suva brusnica, banana, kajsije, breskve,jabuke...kako čega ima u kući) preliveno jogurtom ili kiselim mlekom. Doručak sadrzi oko 500-600kcl, zatim kućne aktivnosti, ručak je ono što ima kuvano i za ostale ukućane, ne večeram,ako sam gladna popijem čašu jogurta. Ne jedem hleb, izbegavam kvasna testa uopšteno zao što mi organizam ne podnosi kvasac. Moj najveći neprijatelj je slatko i nemanje mere u jedenju istog. ProĂ°e nekoliko dana da ne pojedem ništa slatko i onda doĂ°e dan kada pojedem celu čokoladu... Ja bih vas zamolila, ako imate volje, da mi ukažete na greške, pored ovih očiglednih kao što je čokolada, i da mi predložite neki suplement koji bi mi pomogao pri gubitku kg-a, pošto bih volela da doĂ°em na 65kg-a. Izvinjavam se na predugom tekstu... :-) Hvala u napred!!!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 17 upita.