TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 10:02:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problem sa hemoroidima i tezine  (Pročitano 2279 puta)
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #10 poslato: Avgust 30, 2015, 07:59:20 posle podne »

Sad tek naleteh na ovo pa evo ako ce biti nekom buducem clanu lakse da kazem i svoje iskustvo sa hemoroidima(suljevima)..
Naime treniram sa vecim tezinama pa je i napor dodatno veci, odmaram jedan dan, u najboljem slucaju dva dana u nedelji(moja greska) i kada sam se tusirao napipao sam kao kliker kod svog analnog otvora.. Sutradan sam otisao kod doktora i rekao mi je da je to od naprezanja, a i moguce da je zato sto sam jeo dosta ljutog, zavistan sam od ljutine.. Inace evo proslo je 20tak dana kako su mi prestali, doduse taj jedan sulj i sve je u redu, to se pojavi, i prodje brzo ako je pocetni stadium ako je od naprezanja samo, inace meni je bio kao kliker bez bola, krvarenja itd itd, inace ocekivao sam da ce mi puci u nekom vremenu, ali sam se povukao od sebe :)

Zbog svih članova Foruma, lično inspirisan ovom temom sam i napisao jedan lep članak..."širi dalje"  ;D

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/hemoroidi-nisu-bauk-ni-sramota.html

Haha, vazi tebra, takodje moram reci da provodim po 20tak minuta u toaletu, uzmem tablet pa igram igrice ili citam novine, pa svi u kuci me zajebavaju misle da radim ko zna sta :)
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Avgust 30, 2015, 07:57:20 posle podne »

Sad tek naleteh na ovo pa evo ako ce biti nekom buducem clanu lakse da kazem i svoje iskustvo sa hemoroidima(suljevima)..
Naime treniram sa vecim tezinama pa je i napor dodatno veci, odmaram jedan dan, u najboljem slucaju dva dana u nedelji(moja greska) i kada sam se tusirao napipao sam kao kliker kod svog analnog otvora.. Sutradan sam otisao kod doktora i rekao mi je da je to od naprezanja, a i moguce da je zato sto sam jeo dosta ljutog, zavistan sam od ljutine.. Inace evo proslo je 20tak dana kako su mi prestali, doduse taj jedan sulj i sve je u redu, to se pojavi, i prodje brzo ako je pocetni stadium ako je od naprezanja samo, inace meni je bio kao kliker bez bola, krvarenja itd itd, inace ocekivao sam da ce mi puci u nekom vremenu, ali sam se povukao od sebe :)

Zbog svih članova Foruma, lično inspirisan ovom temom sam i napisao jedan lep članak..."širi dalje"  ;D

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/hemoroidi-nisu-bauk-ni-sramota.html
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #8 poslato: Avgust 30, 2015, 07:51:36 posle podne »

Sad tek naleteh na ovo pa evo ako ce biti nekom buducem clanu lakse da kazem i svoje iskustvo sa hemoroidima(suljevima)..
Naime treniram sa vecim tezinama pa je i napor dodatno veci, odmaram jedan dan, u najboljem slucaju dva dana u nedelji(moja greska) i kada sam se tusirao napipao sam kao kliker kod svog analnog otvora.. Sutradan sam otisao kod doktora i rekao mi je da je to od naprezanja, a i moguce da je zato sto sam jeo dosta ljutog, zavistan sam od ljutine.. Inace evo proslo je 20tak dana kako su mi prestali, doduse taj jedan sulj i sve je u redu, to se pojavi, i prodje brzo ako je pocetni stadium ako je od naprezanja samo, inace meni je bio kao kliker bez bola, krvarenja itd itd, inace ocekivao sam da ce mi puci u nekom vremenu, ali sam se povukao od sebe :)
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Avgust 02, 2015, 07:28:56 posle podne »

Prvi put sam bio kod lekara i dobio terapiju koja mi je pomogla. To su bile neke tablete za bolju cirkulaciju.
Ispupcenje se ne vraca nego nekako je uvek prisutno od trenutka kad se prvi put pojavi (pre par meseci...pa onda miran period....i onda se pojavi opet).
Pvi put se secam da sam radio neke skokove sa opterecenjem i da sma njih okrivio za pojavu hemoroida.
Drugi put, pre par dana, sam posle skoro mesec dana iznezivnijeg treniranja (teretana + fudbalski trening, sprintevi i sl) odradio zadnje nedelje jaci trening i takodje i njega okrivio (ujutru radio cucnjeve pa uvece sprintao na uzbrdici i osetio obnovljeno ispupcenje tokom tusiranja).
S druge strane dosta sedim...fax, ucenje, kuci uz komp.....primetio sam i nesto trvdju stolicu u zadnja 1-2 meseca.
Meni je dilema to da li je fizicko opterecenje opasnije od lose ishrane, nehigijene, previse sedenja jer ako nije voleo bih da odmah po povlacenju ispupcenja nastavim sa treninzima, a ishranu i ostalo bih promenio na bolje.

Mislim da si sam sebi odgovorio na postavljeno pitanje...dakle, bitan faktor je i genetika - uroĂ°ena slabost venskog zida...ali da bi pojasnili neke stvari pozabavimo se funkcijom istih...

Hemoroidi su u stvari jastučići u analnom kanalu, sačinjeni od vaskularnog i vezivnog tkiva, koji u normalnim okolnostima imaju svoju korisnu ulogu. Predstavljaju tampon za zadržavanje stolice, sprečavajući njeno nevoljno pražnjenje. Istovremeno, analne strukture štite od povreda prilikom pražnjenja creva.

To da li će se hemorodi "povući" zavisi od stadijuma "napretka bolesti"...kao i dominantno od načina ishrane i stila života...pomenimo i to da se samo hemoroidi u prvom stadijumu bolesti mogu lečiti i izlečiti neoperativnim metodama.

Dakle, akcenat baci na način ishrane, dobru hidrataciju, tj. prevenciju opstipacije, manje "dužeg sedenja"...manje ekstremnih napora jer intenzivni svakodnevni treninzi zahtevaju veliko naprezanje koje povećava pritisak na rektalne vene...tako da u slučaju predisponiraćih faktora mogu doprineti "pogoršanju" kliničke slike...

O tome šta ti je dalje činiti najmerodavniji je lekar specijalista...i oko procene stanja i oko potrebnosti terapije( hirurške, nehirurške)...
« Poslednja izmena: Avgust 02, 2015, 07:35:55 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #6 poslato: Avgust 02, 2015, 05:49:12 posle podne »

Prvi put sam bio kod lekara i dobio terapiju koja mi je pomogla. To su bile neke tablete za bolju cirkulaciju.
Ispupcenje se ne vraca nego nekako je uvek prisutno od trenutka kad se prvi put pojavi (pre par meseci...pa onda miran period....i onda se pojavi opet).
Pvi put se secam da sam radio neke skokove sa opterecenjem i da sma njih okrivio za pojavu hemoroida.
Drugi put, pre par dana, sam posle skoro mesec dana iznezivnijeg treniranja (teretana + fudbalski trening, sprintevi i sl) odradio zadnje nedelje jaci trening i takodje i njega okrivio (ujutru radio cucnjeve pa uvece sprintao na uzbrdici i osetio obnovljeno ispupcenje tokom tusiranja).
S druge strane dosta sedim...fax, ucenje, kuci uz komp.....primetio sam i nesto trvdju stolicu u zadnja 1-2 meseca.
Meni je dilema to da li je fizicko opterecenje opasnije od lose ishrane, nehigijene, previse sedenja jer ako nije voleo bih da odmah po povlacenju ispupcenja nastavim sa treninzima, a ishranu i ostalo bih promenio na bolje.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Avgust 02, 2015, 03:58:22 posle podne »

Simptomi su cini mi se minimalni, ne boli, nema svraba ali osecam na dodir da je prisutno ispupcenje. U februaru sam imao problem malo veci (malo vece ispupcenje i bol), resio sa nekim tabletama za prosirene vene koje sam pio i sa faktum mascu za mesec dana. Od tada do prekjuce nikakvih problema nisam imao, isao sam u teretanu, trenirao fudbal itd....sad sam ponovo poceo da koristim faktum mast odmoricu par dana pa me je eto zanimalo da li smem odmah posle povlacenja hemoroida da nastavim sa teretanom ili da sacekam neko vreme? I koliko je opasno da pre nego sto se povuku igram fudbal?

Da li si prvi put po pojavi "komplikacija" otišao da izabranog lekara? Specijaliste? ( u vezi preporučene terapije) Koje su to "tablete" koje si dobio? Phlebodia kapsule?

Način ishrane? Da li si dobro hidriran? Zatvor? Dugotrajno sedenje?

Da li se ta ispupčenja "vraćaju"...da li je njihova prisutnost postala evidentna posle defekacije?

Fizička neaktivnost isto tako može pogodovati "razvoju" ovog problema...zato je bolje se zadovoljiti odrednicom, dobra dozirana fizička aktivnost bez ekstremnih napora...ako nisi dobro hidriran, ishrana nije regulisana(  unošenje hrane sa većim sadržajem nesvarljivih vlakana- voće, povrće, žitarice- celo zrno...), stolice nisu uredne, "sedanterni način života"...uzalud je "pošteda" od fizičke aktivnosti...
« Poslednja izmena: Avgust 02, 2015, 04:12:49 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #4 poslato: Avgust 02, 2015, 11:37:07 pre podne »

Simptomi su cini mi se minimalni, ne boli, nema svraba ali osecam na dodir da je prisutno ispupcenje. U februaru sam imao problem malo veci (malo vece ispupcenje i bol), resio sa nekim tabletama za prosirene vene koje sam pio i sa faktum mascu za mesec dana. Od tada do prekjuce nikakvih problema nisam imao, isao sam u teretanu, trenirao fudbal itd....sad sam ponovo poceo da koristim faktum mast odmoricu par dana pa me je eto zanimalo da li smem odmah posle povlacenja hemoroida da nastavim sa teretanom ili da sacekam neko vreme? I koliko je opasno da pre nego sto se povuku igram fudbal?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Avgust 02, 2015, 12:53:36 pre podne »

Da li bi baratanje sa vecim kilazama ima los uticaj na hemoroide i onda kad se oni povuku ili samo ima los uticaj dok su oteceni ??? I koliko bi valjalo napravit pauzu od trenutka kad se hemoroidi povuku do trenutka kad mogu da radim neke zahtevnije vezbe tipa cucanj, mrtvo dizanje...??

Hm...sve se svodi na preporuke...ali nam treba još informacija...

Podela na unutrašnje i spoljašnje hemoride je danas napuštena. Bitnije je samo opisati stepen prolabiranosti hemioroidnih jastučića( "ispadanje" iz analnog kanala, "ispupčenost") i konstatovati prisustvo ili odsustvo kožnih nabora. Klasična podela na četiri stadijuma se zasniva samo na stepenu prolabiranosti:

I stepen – čvorići ne prelaze zupčastu liniju. To bi značilo da sve zdrave osobe spadaju u ovu grupu.

II stepen – čvorići prelaze zupčastu liniju prilikom napinjanja i mogu se videti na analnom ulazu, ali se povlače po prestanku napinjanja.

III stepen – čvorići prolabiraju pri napinjanju i defekaciji, a vraćaju se samo repozicijom prstom.

IV stepen – stalno prolabiraju...

Dakle, pažnju usmeriti na dva aspekta - stepen hemoroidalnog prolapsa, kao i moguće komplikacije...

Da li se javlja krvarenje? Bolovi? Svrab?

Smatra se da odreĂ°eni faktori igraju važnu ulogu u nastanku hemoroida i komplikacija, meĂ°u kojima su: neredovno pražnjenje creva (konstipacija-zatvor ili dijareja), nedostatak redovne fizičke aktivnosti, nutritivni faktori (ishrana u kojoj je mala količina vlakana), povećani intraabdominalni pritisak (dugotrajno naprezanje - teški dugotrajni fizički poslovi, ascit - jetra, intraabdominalna masa ili trudnoća), genetika, nedostatak zalistaka unutar hemoroidalnih vena, kao i starenje, kao i gojaznost, dugotrajno sedenje, hronični kašalj...

Dakle, ako je hemoroidalna bolest u poodmakloj fazi, hemodoidni jastučići prolabiraju...ili se jave komplikacije...povećan intrabdominalni pritisak - usled jakih treninga( veće težine) može imati uticaja na iste( pogoršanje)...ali opet neophodna konsultacija lekara specijalsite gastro-eneterloga...prokotologa...hirurga...radi procene stanja i modifikacija...sve u svemu preterivanje sa težinama kontraindikovano...
« Poslednja izmena: Avgust 02, 2015, 12:55:56 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #2 poslato: Avgust 01, 2015, 12:24:07 posle podne »

Da li bi baratanje sa vecim kilazama ima los uticaj na hemoroide i onda kad se oni povuku ili samo ima los uticaj dok su oteceni ??? I koliko bi valjalo napravit pauzu od trenutka kad se hemoroidi povuku do trenutka kad mogu da radim neke zahtevnije vezbe tipa cucanj, mrtvo dizanje...??
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.