TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:16:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ahilova tetiva  (Pročitano 3160 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Septembar 15, 2015, 11:27:06 posle podne »

pozdrav da li ste imali gips/ortozu imobilizaciju u nekom periodu?

Ne, nisam imao gips ni jedan jedini dan.
« Poslednja izmena: Septembar 16, 2015, 11:38:45 pre podne od strane salenovisad » Sačuvana
salenovisad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Septembar 15, 2015, 05:22:28 posle podne »

Poštovani,

Molim Vas za mišljenje. Pre 2,5 meseca (tačnije 27.06.) doživeo sam jak udarac u ahilovu tetivu desne noge. Nisam mogao da stanem na nogu, bol je bila dosta jaka, pa sam se u prvi radni dan javio lekaru. Pošto sam bio sportski radnik i znam ponešto o povredama, nogu sam hladio i držao u vodoravnom položaju...
Dobio sam uput za Urgentnu, ali na moje veliko iznenaĂ°enje nisu mi snimili nogu, a nalaz je bio da "nema pouzdanih znakova povrede Ahilove tetive, da je moguća aktivna i pasivna fleksija i ekstenzija , kao i abdukcija i adukcija u fiziološkom obimu u desnom skočnom zglobu. Palpatorno desna Ahilova tetiva osetljiva, bez palpabilnih deformiteta."
Dežurni lekar me uputio na ortopediju... I da skratim priču, ortoped na Poliklinici me je sa čuĂ°enjem primio i rekao da se javim sportskom lekaru, što ja i činim. To je bilo 06.07.2015.
Sportski lekar me radi tačnije dijagnostike šalje na ultrazvučni pregled, što i činim u jednoj privatnoj renomiranoj specijalističkoj klinici za ultrazvuk.
Nalaz je sledeći: "Desna tetiva je u proksimalnoj polovini uvećana, heterogene strukture, sa cistoidnim arealima (u korelaciji sa resorbovanim područjima hemoragije), dok je u distalnoj polovini umereno uvećana, edematozan, prepoznatljive vlaknaste strukture. U retrokalkanearnoj burzi ne registruju se patološke kolekcije. Leva Ahilova tetiva je uredne morfologije.

Sledi višenedeljna fizikalna terapija srtujom i ultrazvukom, meĂ°utim stanje se delimično popravlja, smanjuje otok, ali i dalje nisam u mogućnosti da se oslonim na prste i da normalno hodam.

Kontrolni pregled ultrazvukom uraĂ°en 11.09.2015. u drugoj privatnoj poliklinici donosi sledeći nalaz
"Ahilova tetiva desne noge je u celini voluminoznog zgleda, širine oko 14 mm, u distalnoj trećini, u proksimalnom segmentu se uočava u potpunosti narušena uredna arhitektonika tetive u vidu heteroehogene zone, aproksimativnih dimenzija oko 52x17 mm, narušenog kontinuiteta mišićnih vlakana.

Ispada da je 2,5 mesečna terapija dovela do potpunog pucanja tetive?
Upućen sam ponovo na ortopediju...

Hvala Vam unapred na izdvojenom vremenu i mišljenju.

Srdačan pozdrav,
Saša
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.