TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395007 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 02:05:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: DH i sakroilijacni zglob, pomagajte  (Pročitano 997 puta)
gagilija
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Septembar 17, 2015, 05:19:07 posle podne »

Postovani dr Tutorov,

pazljivo sam iscitala dosta pitanja i Vasih odgovora na ovom podforumu i odlucila da Vam se javim jer vise ne znam gde da idem i sta da radim, a citajuci vidim da ste mnogima pomogli pa mozda mozete i meni.  Poslacu Vam na mail dokumentaciju koju imam, mada to mozda nece puno znaciti jer iako mi je dijagnostikovana diskushernija L4L5, ja najvise problema imam u sakroilijacnom zglobu. Problem je sto koje god pokrete da su na pregledima trazili od mene da izvedem ja mogu to da uradim, jer sam hiperfleksibilna, dugo se bavim plesom i jogom. Moram da napomenem da sam u poslednjih par godina imala drastican porast telesne tezine i da mi je jasno da takav pritisak na zglobove moze da bude i najvveci krivac za moje tegobe, ali zbog problema sa stitastom zlezdom to mrsavljenje vrlo slabo ide. I nije samo do toga, ja sam izgubila vise volju isavsi od jednog do drugog lekara koji me ubedjuju da je problem jedno a ja osecam nesto sasvim drugo. Opet kazem, svi se zavaraju kad vide koliko sam fleksibilna…. Na primer, prva fizijatrica je rekla da je to sve od diskusa i da imam isijas, dobila sam terapiju koja ama bas nista nije pomogla. Onda sam isla na kiropraktiku gde su locirali sta je zapravo problem, ali rezultati su bili slabi, a tretmani skupi pa sam posle sigurno 20ak terapija prestala da idem. Od tada radim vezbe koje su mi rekli, ali iskreno ne vidim neke efekte sem mozda u trbusnom mideru, jer sve mogu da izvedem bez problema, od spage i uvrtanja do izvijanja u most. Most, istina mi ne prija, kao i nijedna hiperekstenzija, najvise mi odgovara izduzivanje i to i radim. Treci fizijatar, cuven i cenjen mi je rekao da je to samo prolazna tegoba jer sam  malo prehladila misice id a ce se sve to sa toplim vremenom proci….Tegobe i bol koji imam se pomera i imam utisak kao da mi je nesto ustinuto u visini sakroilijacnog zgloba na levoj strani, i kao da mi je ta strana skracena. I imam potrebu da se uvrnem i ispuckam, ali kao da nesto zapinje i naravno, zaboli..  Povremeno mi se citava leva strana ledja spazmira, a bol ide ka preponi. Kiropraktor je rekao da masiram taj deo gde su trigger points za psoas, cesto mi puckaju prepone, kao da nesto mora da preskoci. U poslednje vreme imam i ostar bol kao da me nesto pece u sedalnom delu, deluje kao piriformis sindrom i spusta se niz nogu, ali opet mnogo vise osecam u preponi kao da me jako boli jajnik. I kada se to intezivira onda osecam i malo skracenja u zadnjoj lozi, koju sam davnih dana povredila….I vise se ne usudjujem da odem ni kod koga, iako sam dobila brojne preporuke i za kiropraktore i za osteopate, jednostavno se bojim da ce mi napraviti jos gore.
Napisah elaborat, i bicu slobodna da VAm posaljem na mail sta imam od dokumentacije.

Hvala unapred

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 18 upita.