TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 11:36:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Priprema za operaciju  (Pročitano 8547 puta)
AlexKV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 25, 2015, 01:44:25 posle podne »

Bio na kontroli pre par dana, sve je kako treba. Ne boli vise na pomeranje, odnosno dok setam, lezim itd. Dok sedim gledam da se ne naslanjam na taj deo jos, ali za racunarom idalje stojim, da ne bi sedeo dugo. Tokom previjanja jedva da pecne malo ponekad i to je to. Nije mnogo zaraslo tako da za ovo definitivno treba dosta strpljenja dok skroz ne prodje.
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #19 poslato: Oktobar 23, 2015, 04:15:30 posle podne »

Kako ide oporavak?
Sačuvana
AlexKV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 14, 2015, 01:50:09 posle podne »

Prva dva dana sam samo lezao, nisam nista dirao. Posle toga sam se tusirao, a i sestra je rekla da rana treba da se ispere iznutra nekim slabim decijim sapunom, mada mi se nije to bas radilo, ali evo danas sam prvi put to uradio, cudno mnogo :)
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 14, 2015, 12:55:28 posle podne »

Ja sam mislio da rana ne smije da se kvasi bar prvih dana.
Sačuvana
AlexKV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 14, 2015, 12:05:50 posle podne »

Malo komplikovanije nego normalno, ali nije strasno. Moras da se istusiras svaki put posle vrsenja nuzde i odmah posle toga previjanje.
Sačuvana
AlexKV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 13, 2015, 11:25:59 posle podne »

Da se javim.  Evo 6 dana posle operacije nije toliko strasno u odnosu na prva dva dana koji su bili mala trauma :)

Primecuje se da rana zarasta, svaki dan manje boli, naravno bol nije nepodnosljiv uopste, nista strasno, normalna ishrana, i sve ostalo.  Ne smem jos da sedim, ali ipak smem da se savijam u kukovima dosta vise nego pre, jednostavno se oseti dokle sme, sto se svakim danom sve vise vraca na normalno.  Ne moram vise da lezim samo na stomaku sto je mnogo lakse nego prva dva dana. Sve u svemu, nije strasno uopste :)
Sačuvana
AlexKV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 08, 2015, 01:53:15 posle podne »

Hvala :)

A razumem situaciju, ali sam idalje da se sto pre to odradi.
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 08, 2015, 01:51:00 posle podne »

I ja odlazem evo 3 god, jer imam problema sa ledjima, diskus u lumbalnom dijelu tako da lezanje na stomak + diskus + dlaka =propast :)
I zelim ti brz opoeravak...
Sačuvana
AlexKV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 08, 2015, 01:38:28 posle podne »

SAJ, i ja sam tako odlagao dve godine, oticalo mi svakih mesec dana skoro, a da sam znao da ce ovako da bude, odavno bih otisao na operaciju. Jesu malo muke ali bolje nego da trpis bezveze. Jedva cekam da prodje ovo da mogu napokon da radim trbusnjake na zemlji, posle 3 godine :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 08, 2015, 01:10:27 posle podne »

Au vec se razmisljam da odlozim za sledecu zimu :)

Bolje spreciti, na vreme...nego trpeti eventualne komplikacije..."polozaji" prilikom oporavka, tj. promene polozaja i sl. mogu biti "napor", tako da oprezno...pridrazavajte se saveta hirurga...
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 08, 2015, 12:37:59 posle podne »

Au vec se razmisljam da odlozim za sledecu zimu :)
Sačuvana
AlexKV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 08, 2015, 10:19:09 pre podne »

Preziveo!

Ukratko, bilo je bolje nego sto sam ocekivao i pretpostavljao, nije nista strasno i mozda sam i pre to trebao da odradim jer me muci skoro 3 godine.


UPOZORENJE: ovo je licno iskustvo, a iskustva variraju dosta sto se tice ove vrste operacije, tako da se tesko moze ocekivati da sve bude potpuno isto ukoliko neko planira istu operaciju.

E sad duza verzija:

Dosao sam u 8 ujutru na VMA, morao sam da se skinem skroz i obucem onaj zeleni mantil sto se oblaci naopako, a zatim te smeste u krevet u manjoj prostoriji gde ima max jos 1-2 kreveta. Tu sam cekao na red do oko 2 popodne, jer kao sto kazu, operacija ove vrste je na neki nacin ,,najprljavija" pa su drugi imali prednost.

Sama operacija:  Kada sam dosao na red, otisao sam do operacione sale, tamo legao na blago zakrivljen sto/krevet i upozorili su me da ce anestezija da boli, kao sto jeste, bolela je poprilicno jako, ali nije uopste bilo nepodnosljivo. Tako su izubadali nekoliko puta, i posle 2-3 minuta odmah krenuli da rade. Naravno, nisam mogao da gledam tako da ne znam sta se izdesavalo, a trajalo je 10 do 15 minuta, i u nekim trenutcima je malo bolelo, isti bol kao kod davanja anestezije. Anestezija je bila lokalnog tipa, i utrnuo je samo deo na kome su radili, u krugu od 15-ak centimetara otprilike.
Kada su krenuli da rade, sve sto sam mogao da primetim je da su nesto sekli, pritiskali, vukli, usisavali (osecaj je kao u Matrixu 1 kad mu vade onu digitalnu bubu :) ), a na pola operacije sam osetio jak miris paljevine, kada su zaustavljali krv temperaturom (a zujalo je kao neki laser) i onda mi je zbog mirisa bilo malo muka, ali opet podnosljivo.  Na kraju su opet pritiskali nesto, verovatno ubacili gaze, i to je to. Posle su me pokretnim krevetom prebacili do starog gde sam cekao na red, i tu sam lezao oko 2 sata da anestezija prodje i onda sam kolima otisao kuci.

Sto se tice ogranicenja bilo kakvih, ishrana nije problem, moze se jesti bilo sta, sasvim normalno, mada sad dok lezim kuci, kada god ustanem, imam mucninu mada nije jaka, i zbog toga nemam apetit.. Anestezija je prosla cim sam krenuo kuci, i rana nije bolela, jedva da se osecalo, a danas ipak boli malo do srednje, nije jako.
Hodanje je veoma ograniceno jer taj deo gde je rana ne sme da se pomera, tako da samo savijanje u kolenima i snalazenje tako. Ustajanje i leganje na krevet je tesko izvodljivo jer isto ne smem da se pregibam u tom delu ni malo. Smem da lezim na stomaku i na strani, mada je bolje na stomaku a i malko manje boli tako. Drugi problem je sto od tog lezanja pocinje da me boli donja polovina ledja/kicme, pa se ipak malo premestam na strane, na ledja naravno ne sme nikako. Kada ustanem na par minuta pa legnem ponovo, bolje je sto se tice ledja.
Obavljanje nuzde je komplikacija, jer je rana pozadi dosta prelepljena i stegnuta trakama, i tako mora da stoji do sutra, odnosno drugi dan posle operacije kada idem na previjanje.

To je to otprilike, javljacu utiske dalje.
Sačuvana
AlexKV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 04, 2015, 10:52:45 posle podne »

@Slavisa - To je to :)

Javljam za nekoliko dana kakva je situacija.
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 01, 2015, 03:48:59 posle podne »

Brate javi kako si prosao :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Septembar 21, 2015, 11:21:54 posle podne »

Čekaj, jel to na zadnjici ili..?

Baš tako...

"Sinus pilonidalis, ili pilonidalna cista (često se naziva i sakrokokcigealna fistula) predstavlja cistu, ili apsces (lokalizovano gnojno zapaljenje) koje se nalazi u glutealnoj brazdi i može sadržati dlaku, ili mrtve ćelije kože. Sam termin pilonidalni znači klupko od dlaka i najbolje opisuje sam uzrok ovog neugodnog stanja.

Tačan uzrok pilonidalnog sinusa predstavlja urodjena mana kože koja prekriva ovaj deo tela. Naime, prilikom embrionalnog razvoja, dolazi do zaostatka delova primitivne notohorde u koži ove regije, pa kada dodje do nagomilavanja mrtvih ćelija i ostataka kože i dlaka, formira se zapaljenje. Spominje se i teorija urasle dlake, tokom perioda dugotrajnog sedenja. Prekomerno znojenje može da bude faktor rizika za pojavu ovog stanja. U SAD-u, ovo stanje se nazivalo bolest sedišta Džipa (jeep seat disease), jer su vojnici tokom dugih vožnji razvijali pilonidalni apsces.

Statistički podaci pokazuju da se pilonidalna cista javlja podjednako medju osobama muškog i ženskog pola, mada postoji blaga preodminacija ka osobama muškog pola, zbog većeg znojenja i prirodno veće maljavosti. Najčešće do razvoja ovog stanja dolazi tokom druge  i treće decenije života.
"

Detaljnije...

http://www.simptomi.rs/index.php/bolesti/16-hirurgija-sa-ortopedijom/633-sinus-pilonidalis-pionidalis-pilonidalna-cista-bubulica-na-zadnjici-urasla-dlaka-simptomi-medicina-zdravlje-lekar-trudnoca-bolesti-ishrana-dijeta-dijagnoza-uzrok-posledica-lecenje-terapija-beograd-srbija

Uglavnom rutinska intervencija, bez posledica...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 17 upita.