TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 08:44:11 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Protein + kreatin  (Pročitano 1315 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 11, 2015, 05:06:09 posle podne »

Kao što stalno ponavljamo jedno od osnovnih pravila napretka je da neke stvari moraš kvanitifikovati...dakle, pratiti neki ciljani, delotvorni unos proteina, hidrata, zdravih masti...a to se odnosi i na trening sa opterećenjem, kao i kardio...

Moraš biti odgovoran prema svom zdravlju i bar jednom u 6 meseci odraditi predložene preglede...

Ne zaboravi da je osnovni preduslov maksimalne delotvornosti suplementacije sreĂ°ena ishrana i trening...supelementacija nije tu da bude "korektor" eventualnih grešaka na polju ishrane i treninga, već samo dodatak osnovi...

Ako imaš volje, želje, možemo zajedno napraviti jedan plan ishrane koji će zasigurno imati "pozitivni efekat" na tvoj napredak...

Meso, kao izvor kvalitetnih proteina, samo za sebe nije jedini faktor kvaliteta ishrane, već i izvori zdravih masti i složenih hidrata...

Umesto kreatina predlažem neki vitaminsko-mineralni kompleks i esencijalne omega-3 masne kiseline...za kreatin ima vremena...
Sačuvana
acatrninic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 11, 2015, 10:16:09 pre podne »

Iskreno, jedem sve, ne biram. . Meso svaki dan.. Ubacujem i voce ali nemam naviku svaki dan da ga jedem..Jedem 4 puta u toku dana..slatkise i grickalice ne jedem uopste.. Pod to sve podrazumevam i sendvice, pljeske, burek..mada znam da to nije neka hrana ali mi se svugde pravilno rasporedjuje, nemam stomak uopste. Kardio trening radim, posle svakog treninga idem na dzak pa udaram 15-ak minuta.. Preglede nisam radio, ne fali mi nista a prelome nikad nisam imao.. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 11, 2015, 03:00:39 pre podne »

Cao svima, idem u teretanu vec dva meseca, pre sam isao ali sve po dve nedelje... Visok sam 190 i trenutno imam 92 kg, znaci atletska gradja. Pre 2 dana sam kupio amix protein ima nesto vise od 2 kg i amix kreatin od 300 gr. Zanima me posto se dobro hranim i kad budem izimao suplementaciju koliko bi mogao napredovati kg kroz neko vreme.. Npr kroz  meseca.. Ako neko misli da zna ko je iskusniji neka napise :))))

Kao što je Robert pitao, kakvi su ti obroci, ishrana...?

Šta podrazumevaš pod time da se dobro hraniš?

Koliko proteina, hidrata, masti imaš na dnevnom nivou? Koliko obroka imaš dnevno?

Prvo moraš znati šta su ti prioriteti na putu uspeha...a to su - dovoljno teških tegova na treningu, kao i ishrana koja bi sve to ispratila...radiš li kardio?

Da li je zdravstveno sve ok?  Da li si u skorije vreme odradio lab. pregled krvi i urina? EKG? Funkcionalna dijagnostika? Neke povrede, prelomi?

Preporuke za obavezno čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html
« Poslednja izmena: Oktobar 11, 2015, 03:11:43 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 10, 2015, 10:13:05 posle podne »

Pozdrav i dobro nam došao. :)

Kreatin i protein su uvek dobra kombinacija suplemenata koja daje rezultate. Ipak, teško je precizirati koliko ćeš napredovati. Svakako to ne zavisi u tolikoj meri od suplemenata, nego od ishrane. Znaš li kako da koristiš te suplemente? Nisu u našoj ponudi ali ćemo ti pomoći oko načina korišćenja.

Možeš napisati i kako ti izgleda ishrana (po obrocima i što približnija količina), pa ćemo videti ima li potrebe da praviš kakve izmene.
Sačuvana
acatrninic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 10, 2015, 09:58:36 posle podne »

Cao svima, idem u teretanu vec dva meseca, pre sam isao ali sve po dve nedelje... Visok sam 190 i trenutno imam 92 kg, znaci atletska gradja. Pre 2 dana sam kupio amix protein ima nesto vise od 2 kg i amix kreatin od 300 gr. Zanima me posto se dobro hranim i kad budem izimao suplementaciju koliko bi mogao napredovati kg kroz neko vreme.. Npr kroz  meseca.. Ako neko misli da zna ko je iskusniji neka napise :))))
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.