TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 12:19:06 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KOFEIN - Moja lična iskustva  (Pročitano 7277 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Novembar 03, 2019, 07:40:23 posle podne »

Kada je rec o svim suplementima ali pogotovu o suplementima ovoga tipa kao sto je  KOFEIN moram priznati da sam probao zaista mnogo tipova sto cistoga Kofeina sto suplemenata gde ga ima dosta kao sto su NO reaktori,Sagorevaci,Energetski napitci itd..
Ali moram biti iskren i reci da sam podosta bio razocaran kada sam u Arapskim zemljama probao sve te iste proizvode i to mahom od raznih brendova (pretezno iz Amerike) da jednostavno Kofein nije davao bas nekog jakog efekta.Prevashodno bih spomenuo Kofeinske kapsule i tablete koje iako od 200mg po dozi ni blizu nisu bile ovim nasim u Pansportu koje se prodaju.Probao sam da ih testiram posle pauze od nekoliko nedjelja da bih osetio onaj pravi kick i fokus ali slabo je do toga doslo.Receptori su bili ocisceni skroz ali efekta ni blizu kao kod kofeinskih tableta od recimo natrola koje mozete naci u Pansport ponudi.
Bilo je NO reaktora koji su imali dobre doze kofeina i koji su me odusevili ali u nekih 80% slucajeva bilo je to sve slabo.
Imao sam srece pa sam dobio iz Pansporta  kofeinske tablete Natrol  (koje su mi dostavljene u Bahrein) pa sam odmah uporedio suplment i razlika je odmah bila evidentna.
Ono sto zelim istaci je da u Pansport ponudi zaista imamo pre svega kvalitet proizvoda koji sam uspeo osetiti na sebi jer sam za dve godine u Bahreinu probao jako mnogo suplemenata raznoraznih brendova.Pretezno sam se bazirao na testiranju NO reaktora,Energetskih napitaka,cistoga Kofeina i sagorevaca masti te time jos vise upotpunio svoje iskustvo kada su suplementi u pitanju.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 23, 2019, 08:42:02 posle podne »

Kada je rec o stimulansima na bazi kofeina slobodno mogu reci da imam dugogodisnje ogromno iskustvo jer za razliku od mnogih ne volim nista savetovati ili predloziti ako vec nisam to i sam testirao.
Kofein je osnova skoro svih stimulansa i zaista sam ga probao u sagorevacima,NO reaktorima ,raznim napitima i naravno u cistom obliku to jest tabletama od 100 i 200mg.
U Bahreinu gde sam trenutno isto sam imao mogucnosti da probam mnoge meni nepoznate brendove i svoje iskustvo obogatim i samim time uporedim sa suplementima na nasim prostorima.
Odmah mogu reci i tu am 100% iskren da u ponudi Pansporta najbolja opcija po meni je cist Natrolov Kofein od 200mg.
Probao sam u inostranstvu raznorazne kapsule i tablete ovoga tipa ali ucinak je bio osednji ili mali.
Moram napomenuti da se strogo drzim osnovnih pravila kada je kofein u pitanju da ne dozvoljavam da se receptori previse naviknu a to bi znacilo da mora postojati i faza ciscenja od nekoliko dana do nedjelja.
Preporucujem da se treba drzati preporuka proizvodjaca i nikako ne preterivati sa dozama.
Uvek krecite sa malim dozama pa vremenom ako treba malo povecavajte ali nikako preterivati.
Kofein sam po sebi je odlican kada ste umorni,spava vam se,imali ste naporan i iscrpan dan itd...
Uzmite ga nekih 30min do sat vremena pre treninga sa vodom i oseticete energiju i fokus.
Reakcija na Kofein je kod svakoga drugacija i tu zavisi i sama cinjenica jel pijete kafa dosta tokom dana,uzimate neka energetska pica itd..
U nastavku nove teme cu malo detaljnije opisati kako sam ga ja uzimao,doze i neka moja licna iskustva.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Jun 14, 2017, 09:05:38 pre podne »

Ako je i jedan suplement u ovom periodu na mene ostavio poseban utisak da mi je i zaista potreban to je onda kofein u tabletama.O njemu sam već pisao i hvalio ga i to s dobrim razlogom jer zaista u nekim kriznim situacijama može dobro da pomogne.Koliko puta se svima do sada dogodilo da vam je po planu i programu dan za vežbanje ali ste umorni i jednostavno vam nije do ničega a kamoli do vežbanja.A znate da ukoliko ne odete u teretanu imaće te griže savesti i osećaćete se totalno bezveze.Umor može biti prouzrokovan malim spavanjem,ili jednostavno nije vam dan.To može dosta da zadaje problema jer kada smo pospani,zevamo i koncentracija i nije baš na najvišem nivou.Više se vučete od sprave do sprave nego što u sustini vežbate.Rešenja ima i on nam dolazi u obliku Natrolovog kofeina mada i ostale koje sam probao a u tabletama su vrlo su dobro delovali na mene.Iz ličnog iskustva vam tvrdim da zaista može pomoći i onda kada vas hvata mala ili veća kriza možete se osloniti na njega.Odmah na početku bih napomenuo da ukoliko koristite NO ili uzimate neke napitke koji sadrže bilo koji oblik stimulansa,dobro pripazite jer poveće doze mogu malo ili više da vam smetaju.Zato za početak predlažem da prepolovite dozu na pola i onda bi to iznosilo 100mg kofeina umesto 200mg koliko u stvari iznosi jedna tableta.Probajte prvo tako i onda vidite kako reagujete,a lako ćete vi povečati ako vam pola ne daje željene rezultate.Nekih 30min pre treninga se preporučuje sa dosta vode,kao i u toku treninga je obavezno malo da se voda pije.On je dobar da da stimulans treningu,pospeši vaš fokus i otkloni umor.Ali ipak odmor je prioritet i ako ikako možete odmarajte što više da se ne bi dogodilo da povećavate unos kofeina kako bi on radio jer se vremenom ipak stiče tolerancija na početne doze.Kada osetite da je do toga došlo napravite nedelju ili više dana pauze pa krenite opet i to sa malim dozama.Zapamtite da je ovo samo suplement ako bas vam ustreba a nikako da vam bude prioritet i na prvom mestu.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Decembar 11, 2015, 10:34:52 pre podne »

KOFEIN – Prvi deo

Tema o kofeinu je uvek bila aktuelna i zanimljiva.Kroz godina iskustva i prisustva na raznoraznim takmicenjima,teretanama,forumima shvatio sam da se o njemu veoma prica i da je na vecinu ostavio odlican utisak.Sta je to u stvari sto kofein cini toliko interesantnim? Koji su izvori? Kako ga uzimati? Itd.. Na sve ovo cu dati odgovor u narednom tekstu.Na samom pocetku zelim napomenuti da sve sto pisem je moje licno iskustvo,nisam kopirao tekst sa interneta,krao od drugih vec samo iskljucivo moje iskustvo i dugogotisnja testiranja svih izvora na sebi.Ovo naravno ne znaci da bi dalo i vama iste rezultate ali okvirno je bitno da znate kako i sta a pogotovu ukoliko ste pocetnik i tek ulazite u ove vode.Ja sam vec i ranije podosta pisao na ovu temu ali posto vidim da je veoma zanimljiva pisem jos jedan tekst.
Koliko puta vam se do sada desilo da ste umorni,bezvoljni,spava vam se itd..a morate ici na trening ili obavljati neke aktivnosti koje se ne mogu odloziti? Verujem da je to mnogo puta bio slucaj.Resenje postoji u vidu kofeina i on vam moze pomoci.Odmah na pocetku bih skrenuo paznju da je najbolje resenje od svega pravi odmor i san.Sve sem toga je vestacki i na duze staze nikako nije dobro.Ako vec dodje do situacije da se nesto mora uzeti kako bi mogli funkcionisati onda moja prva preporuka je kofein u tabletama.A zasto bas on? Prvenstveno iz razloga sto je to cist kofein bez raznoraznih dodataka kao sto na primer u energetskim napitcima imate puno secera sto vam apsolutno nije potrebno.Cist kofein je definitivno prednost i ima ga od 100 i 200mg.Za pocetak bih uvek preporucio da se uzimaju sto manje doze jer nikada ne znate koliko vam je zaista i potrebno.Lako cete vi vremenom to povecati ako za time ima potrebe.Pa opet nikako ne preporucujem vece doze od 200mg odjednom jer sve preko toga je zaista puno.Kofein uzimajte pre treninga od nekih pola sata do sat vremena sa vodom.Bilo bi dobro da tada ne jedete nista jer ce efekat kofeina biti brzi i bolji.U vecernjim terminima ne bih preporucio da ga uzimate a pogotovu ne ako na kofein jako dobro reagujete.Ima nas zaista razlicitih, sretao sam slucajeve da vezbac uzme 200mg kofeina i moze odmah posle da spava ali sretao sam vise slucajeva da prosto polude od energije i fokusa.U koju god grupu da spadate opet naglasavam da sa kofeinom idete vrlo pazljivo i postepeno.Ukoliko osetite lupanje srca,nervozu,glavobolju,nesanicu smanjite doze.Ako i posle osetite iste simptome onda kofein nije za vas.Ja licno kada ga uzimam uvek gledam da to bude 100mg i ako bude potrebe posle nekog vremena idem jos 100mg.Nekada je to rano ujutru da se brze razbudim a uglavnom pre samog treninga.Sa dosta vode naravno.Ako osetim pad energije e jak je trening onda i za vreme samog treninga ali doze smanjujem.Sve u svemu morate pratiti reakcije vasega tela i njemu se prilagodjavati.Posle nekog vremena pozeljna je pauza od minimum dve nedelje.

« Poslednja izmena: Jun 14, 2017, 09:00:31 pre podne od strane Zoltan Kozma » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 20, 2015, 10:16:16 pre podne »

Kofein je definitivno suplement koji izaziva mnogo pažnje i pitanja i shodno tome pišem malo i o njemu.Verujem da  ono što u vezi njega fascinira svakog vežbača je činjenica da kada ga uzmete dejstvo se oseti skoro odmah ili u veoma kratkom vremenskom roku.Ali opet na kofein ne reaguje svako jednako i sretao sam primere vežbača koji slabo reaguju ili skoro uopšte ne reaguju na njega.MeĂ°utim takvi primeri su u manjini i mnogo je više onih koji reaguju dobro a najviše je onih meĂ°u koje i sam spadam da su sa njime oduševljeni.Moram biti iskren i priznati da mnogo puta sam bio umoran ili bezvoljan za trening a uz njegovu pomoć sam bukvalno živnuo i trening odradio super.Ovo otklanjanje umora sam video i kod drugih vežbača što zaista znači da kofein ima taj mentalni i energetski kick i da daje rezultate.Pa opet odmor je najbolje rešenje za sve i treba da se ima u vidu da uzimanje kofina u tabletama ne treba da je konstantan već samo onda kada za time zaista ima i potrebe.Isto tako skrenuo bih svima pažnju da može da stvori neku vrstu zavisti jer kada prestanete da ga koristite organizam pada neku vrstu bezvoljnosti i prosto vam traži kick koji kofein daje.Na svu sreću to je uglavnom kratkog veka i posle nekog perioda sve bude ok.Ja sam na sebi probao testirao više izvora kofeina i o tome bih malo pisao.neko vreme sam uzimao tablete kofina od 200mg i to uglavnom pre treninga i kada to zaista treba.Veće doze odjednom nisam uzimao već sam čekao makar nekoliko sati da proĂ°e pa onda opet ako ima za time potrebe.Početnicima koji prvi put probaju tablete kofeina preporučujem da je podele na po 100mg i to da im bude početna doza.Nikada ne znate kako na kofein reagujete i možda vas baš ta mala doza odradi super a vremenom lako je povećati ako za to ima potrebe.Drugi izvor je po meni crni čaj.Verovali ili ne on je zaista odličan i to onaj u rinfuzi.U puno kuvalo stavite nekoliko kafenih kašikica crnog čaja,skuvate posle procedite i eto kofeinskog napitka.U jednoj kafenoj kašikici crnog čaja ima oko 50mg kofeina pa onda izračunajte koliko vam treba.Preporučujem da krenete sa malim dozama pa vidite vremenom koliko vam treba doza.Kod crnog čaja je prednost ta što ne treba dugo da se kuva kako bi oslobodio kofein i zato je on što se toga tiče bolji od zelenog čaja.MeĂ°utim malo ljudi zna da ako zeleni čaj dugo kuvate onda će on pustiti i više kofeina.Ali po meni bolja opcija je crni čaj ako je kofein cilj.U svakom slučaju vredi probati i videti šta vam odgovara.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.