TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 01:42:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol stomaka u donjem levom abdominalnom delu  (Pročitano 5444 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Novembar 20, 2015, 12:27:30 pre podne »

Koliko vidim, vi ste jako disciplonovani i niste laik oko nekih stvari...

Ali su ipak dodatne pretrage neophodne u svrhu diferencijalne dijagnoze...hemoccult test je pretpostavljam usmeren na isključivanje karcinoma kolona...

Moje pitanje/a će biti ukratko...da li su prisutni naizmenični proliv i zatvor u dužem periodu? Pretpostvaljam da niste primetili krv u stolici? Bolovi u abdomenu( su ipak suspektni)? Neobjašnjiva anemija( mada lab. pretrage ne govore u prilog tome, zar ne? ) ? Prisutan neobjašnjivi gubitak težine u poslednjih nekoliko meseci?
Sačuvana
sttefan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #3 poslato: Novembar 19, 2015, 11:48:56 posle podne »

Hvala na odgovoru!

PSA je bio negativan, tj. OK. Od svega navedenog za bolesti prostate ja nemam nikakvih znakova. Doduše peckanje prilikom mokrenja sam imao u poslednjih dve - tri godine par puta u trajanju od pola minuta do minut, ali se sve saniralo već nakon narednog mokrenja.

Moje subjektivno mišljenje je upravo ta moguća povreda trbušnih mišića. Baš u tim danima kada sam prvi put i osetio bol, pre 4 meseca, sam bio jako fizički aktivan u "kućnoj" teretani (kao i obično), ali i sa igranjem tenisa kojim sam bio zaokupljen u tom periodu. Doduše tenis sam igrao pre toga jako davno, skoro pre 20 godina, naravno rekreativno. Tako da je to bilo ono prvo što je meni palo napamet kada sam osetio bol, ta mogućnost povrede mišića.

Povišenu temeraturu nemam, niti se na osnovu pregleda krvi vidi neka upala, zapaljenje. Malaksalost ovih posledjih meseca dana moglo bi se reći da imam, ali ja to nekako pripisujem mojom neaktivnosti. Naime izbegavam nagle pokrete tela koje mogu dovesti do tog "pržećeg" bola, koji se upravo javlja u toj prvobitnoj zoni bola. Moguće je da i ova moja, nazovi preterana obazrivost pri pokretima, upravo dovodi do opterećenja leve noge i mišića na levoj strani stomaka, pa to sve dodatno nadražuje nerve i upravo dovodi do pojave pola u toj donjoj zoni (koju na slici navodim kao sadašnju zonu bola), ako je to moje mišljenje uopšte i moguće. Taj bol u donjoj zoni nije pržeći, on je više "zatežući" i veoma često prisutan i bez nekih naručitih pokreta. Prosto imam utisak neke "težine" unutra.

Lično je veoma teško da budem objektivan, a ne subjektivan u svojoj proceni.
 
Inače taj "pržeći" bol pri većim pokretima je u tom gornjem delu više ograničen na neku manju površinu, recimo 4x4cm, dok u toj donjoj zoni bol zahvata veću površinu, pa povremeno prelazi, kao što sam napisao i na unutrašnju stranu butine na levoj nozi, pa čak na sam levi testis.

Lekove protiv bolova nisam koristio, sve do juče kada sam popio nešto na bazi brufena, ali mi nije pomoglo.

E da, oba puta nakon palpacija od strane lekara imao sam pojačan više dnevni bol, tj. nadraženost u tom predelu. A palpacija je zapravo bila površinska, tj. ne tako "gruba".

Sutra ću predati stolicu na analizu zbog prisutstva eventualnih tragova krvi u njoj, što je tražio lekar.

Veliki pozdrav!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Novembar 19, 2015, 03:17:28 pre podne »

Hm...prvo što mi upada "u oči" je ovo da je prostata blago uvećana...

Nekada treba ići u tom smeru...

Od upale prostate najčešće oboljevaju radno sposobni muškarci od 35 do 60 godina jer najmanje obraćaju pažnju na tegobe koje prate ovu bolest. U kategoriji ugroženih su i oni koji se bave sportom napolju (fudbal, košarka, ribolovci i slično).

Eto mislio bih o mogućem hroničnom prostatitisu...kada smo kod simptomatologije...

Kod ovog se oblika javljaju umereni bolovi ispod i iza penisa, u donjem delu leĂ°a, blaži poremećaji mokrenja u vidu otežanog mokrenja malih količina mokraće, oskudan krvav ili gnojan iscedak iz mokraćne cevi. Može se javiti umor, peckanje, bolna ejakulacija pa čak i impotencija. Prostata može biti povećana ili smanjena i tvrda. Nije retkost da je jedini simptom hronične upale prostate ponavljanje infekcija mokraćne bešika.  

Dakle, eventualnu pregled prostate i lab. parametara koji su indikativni za istu...( PSA...)

Sa druge strane moguća su neurološka ispoljavanja kao posledica nekih procesa na npr. lumbalnom delu kičmenog stuba...

Uzorci mogu da budu i posledica nesanirane povrede trbušnih mišića...tetivni elementi...

Bitni su i prateći simptomi...npr. da li postoji povišena tempratura, malaksalost, širenje bola, ili je lokalizovan samo i jednoj tački, tegobe vezane za urinarni sitem - teškoće pri mokrenju...i sl.

Da li ste pili neke lekove protiv bolova? Da li bol reaguje na iste?
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2015, 03:20:07 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
sttefan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: Novembar 18, 2015, 09:12:40 posle podne »

Kao prvo veliki pozdrav svima!  :)

Od pre 4 meseca počeo mi se javljati bol u predelu par santimetara ispod pupka dijagonalo ka levoj strani. Bol bih najlakše opisao kao "pržeći" i to pri nesvakodnevnim pokretima, npr. pri velikim raskoracima, tj. pri specifičnom angažovanju odredjenih trbušnih mišića. Bol bi nestajao momentalno nakon prestanka pokreta. Tako da se javlja možda po jedanput u toku dana. Tako je trajalo 3 meseca, da bi se sada u poslednjem mesecu bol preselio niže u oblasti donjeg levog kvadranta abdomena.

Bol je ponekad svo vreme prisutan, kao nelagodnost u tom delu, posebno prilikom pritiska na tom mesto, čemu pogoduju npr. tesnija garderoba u predelu struka. Ako ležim bol potpuno nestaje. Ta zona bola se ponekad širi i u predelu ka levoj mošnici, pa čak i ka levoj unutrašnjoj strani butine. Mada je uglavnom lociran u oblasti donjeg levog kvadranta. Od pre meseca dana počelo me je boleti i kada kašljem, a posebno kada kijam. Takodje me boli kada naprežem stomak, tako da je rad klasičnih trbušnjaka nemoguć, tj. jako bolan, pa ih naravno i ne radim. Ponekad je bol poput samo blagog zatezanja u pomenutom predelu. Sada imam bol i kada trčim. Javio sam se lekaru pre mesec dana i do sada su odradjene tek analize krvi, koje su bile u granicama, i CT stomaka jer je i sam lekar pomislimo da je hernia, tj. bruh, možda u pitanju. CT je pokazao da nije u pitanju bruh, da je sve u redu sa žlezdama i da je npr. prostata blago uvećana. Inače živim u inostanstvu i ovde je zdravstveni sistem jako spor zato sa analizama nisam otišao daleko.

E da, još da dodam da nemam vezuelno nikakvih promena na stomaku. Osim toga imam 40 godina i još pre 25 godina mi je otrkivena skolioza, tj. bočno krivljenje kičme upravo ka levoj strani.

Svaki stručniji odgovor ili pretpostavka je dobrodošla!
Zahvaljujem unapred  :)
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2015, 09:17:11 posle podne od strane sttefan » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.