TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 12:47:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vece tezine i zglobovi?  (Pročitano 2226 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #15 poslato: Decembar 07, 2015, 10:11:39 posle podne »

Pa i ja mislim da je ok pokret, pazim na to bas zbog kolena da idem max pozadi i ne povijam kicmu zbog donjih ledja, mada na vecoj tezini mozda pogresim. Videcu s Pedjom sta jos moze biti.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #14 poslato: Decembar 07, 2015, 10:06:04 posle podne »

Ne izgleda tvoj čučanj toliko loše, samo pokušaj da što više guraš kolena u stranu. I nemoj tako da se okrećeš i šetaš sa šipkom.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #13 poslato: Decembar 07, 2015, 12:45:11 pre podne »

Snimi i sa strane i od napred, po tome što si napisao mislim da je tehnika u pitanju.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #12 poslato: Decembar 07, 2015, 12:07:45 pre podne »

Jedino cucanj moze biti problem, ali imam par desetina kg tegova kuci, videcu da snimim nekako pokret ovih dana. Jel sa strane da snimim?

Kad se spustim paralelno s podom vec se osetim prilicno zategnuto. Garantovano mi je fleksibilnost katastrofalna.
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2015, 12:19:02 pre podne od strane R1 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #11 poslato: Decembar 07, 2015, 12:04:07 pre podne »

Kao što sam već napisao počni da se redovno i dobro istežeš, a bilo bi dobro da okačiš snimke da vidimo da li pravilno izvodiš osnovne vežbe.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #10 poslato: Decembar 06, 2015, 11:57:00 posle podne »

Evo nasao sam, shin pain from squats, vecina kaze zbog lose fleksibilnosti. Nastavicu o konkretnom slucaju u forumu o povredama, ali tema sa iskustvima iskusnijih o paznji o zglobovima i ovom sportu je i dalje otvorena. Znacice svaka informacija.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #9 poslato: Decembar 06, 2015, 11:52:38 posle podne »

Sad gledam, nemam bol u kolenu konkretno nego malo ispod, u sustini potkolenica, ali tik ispod kolena, kao kad od trcanja na losoj podlozi 'nabijes potkolenice' i onda par dana ima tog osecaja nelagode.

Pardon, nije bol, nego osecaj izmorenosti.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #8 poslato: Decembar 06, 2015, 11:46:00 posle podne »

Možeš probati i sa njim, ja ga lično nisam koristio ali svakog koga znam da ga je koristio ima pozitivna iskustva. Možda si primetio da je i Slaviša više puta preporučivao i pisao o njemu, tako da sigurno ima efekta koristiti ga.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #7 poslato: Decembar 06, 2015, 11:38:35 posle podne »

U pravu si, poceo sam previse da razmisljam, sto opravdano, sto iz paranoje. Mada jako mi je losa fleksibilnost, poboljsao sam istezanja, ali ne znam da li traju dovoljno dugo. Takodje sam mislio da uzmem govedji zelatin i uzimam mesec dana kako je Pedja preporucio u tekstoteci.

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #6 poslato: Decembar 06, 2015, 11:32:37 posle podne »

Moraš uvek lepo da se zagreješ i istegneš, verujem da te mrzi i mene je i godinama sam to radio na brzinu ili nisam uopšte radio pa su me sad stigle posledice te lenjosti. Uči na tuđjim greškama, ne dozvoli da ih ti napraviš. Mene je mrzelo da se istežem 10 min an kraju treninga 3x nedeljno pa se zato sada svaki dan istežem po 5puta.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #5 poslato: Decembar 06, 2015, 11:30:59 posle podne »

Čini mi se da si previše  uplašen po pitanju svega u vezi treninga,nemogu da se setim da li si ti u pitanju ali ako jesi poslednjih par dana stalno otvaraš neke slične teme.
Ajde snimi čučanj da vidimo kako izgleda tvoja forma prilikom izvoĂ°enja, a bilo bi dobro i bench press da snimiš ako već radiš manji broj ponavljanja.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #4 poslato: Decembar 06, 2015, 11:30:30 posle podne »

Recimo dok radim trening nema nikakvih neugodnih osecaja. Evo cucanj prosli trening sam digao najvise ikad kg i 4 ponavljanja, na treningu fantazija, od zagrevanja do kraja, nista osetio nisam i sutradan i evo par dana imam osecaj ''umornih kolena''. Nije da boli, ali jednostavno osecam umor vise u zglobu nego u misicu, ne znam koliko je to normalno. Ostavljam prostor i da se nisam dobro istegao, ali da li je moguce da je zbog toga.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3 poslato: Decembar 06, 2015, 11:26:52 posle podne »

Mislio sam da ubacim steznike za kolena i za zglobove, sigurno bi ispravili saku. Doduse na bencu sam sam kriv jer mi nekad prija da drzim sipku ovako, ocigledno da to nije zdravo

http://cms.bbcomcdn.com/fun/images/2014/pressing-charges-7-bench-press-crimes-solved_10.jpg

Ne prati niko formu, a jedinu sumnju bi uputio na cucanj, to mi mozda nekad trebao da snimim. Mada, ako uzmemo u ozbir da je sve kako treba po pitanju forme, da je pokret pravilan i kontrolisan, da li pri ovim 4-6 ponavljanja tezinama nakon par nedelja takvog treninga moze biti slicnih simptoma, a i ako ih nema, kako oni generalno uticu na vezivno tkivo? Sigurno je vece optercenje nego sa 10-15.

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #2 poslato: Decembar 06, 2015, 11:22:22 posle podne »

Da li si siguran da je forma izvoĂ°enja vežbi dobra, jel ima neko stručan koji je pratio tvoj trening da može to potvrditi. Veoma često smo ubeĂ°eni da sve radimo kako treba i sami ne uviĂ°amo svoje greške.

Koristi steznike za zblog šake kod bencha, možda će ti on pomoći.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #1 poslato: Decembar 06, 2015, 11:12:39 posle podne »

Mislim da genetski imam sicusne i slabe zglobove, takodje nisam fleksibilan i nekako imam osecaj kao da su mi zglobovi 'suvi', a da misici (ovo je sad normalno) napreduju brze nego to vezivno tkivo. Poslednjih par nedelja sam radio teske treninge, 4-6 ponavljanja, cak su i izolacije bile na 8icama i ovih dana osecam 'umor' u kolenima i laktovima, zglobu sake.

Npr kada radim benc ako su petice, i malo savijem ruku, nakon par serija boli zglob sake, nije to problem sad, nego ako tako sebe zamislim u narednih ko zna koliko godina treninga, rasturicu zglobove.

Da li neko ima slicnih iskustava, kako ih prevenirate, da li imate planirane 'deload' nedelje/mesece ili po osecaju? Ja cu uzeti par dana odmora pa ostaviti ove iste kilaze i dizati ih na 10-12 ponavljanja, u nekim vezbama verovatno i malo spustiti kilaze.

Forma je jako bitna, ali cak i pored dobre forme imam osecaj da se ta iritacija zglobova nekako provuce, ili se desi da omanem s formom na jednom, dva ponavljanja i to vec bude dovoljno za takav ishod.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 17 upita.