TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 10:10:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koja suplementacija za ,,pocetnika"?  (Pročitano 3026 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #4 poslato: Decembar 25, 2015, 12:31:59 pre podne »

Kakvu si povredu imao? Da li sada možeš da treniraš bez nekih ograničenja ? Kako ti izgleda trening ?
Sačuvana
AlexKV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #3 poslato: Decembar 25, 2015, 12:25:09 pre podne »

Jasno. Koristim vitamine redovno, a za ovo ostalo cu nastaviti da citam forum i ostale strucne tekstove pre kupovine bilo cega.
A laboratorijski pregled sam svakako planirao.
Hvala! :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Decembar 20, 2015, 04:30:58 pre podne »

Ne bih da dužim priču...ali ako mene pitaš na čemu bih poentirao kada neko krene sa suplementacijom je ODABIR PRIORITETA...idemo od mikro, ka makro nivou...

Prvo vitamini i minerali kao optimizatori svih bitnih procesa u našem telu...od obavljanja osnovnih energetskih procesa za našu ćeliju, svrsishodnog iskorišćavanja hranljivih materija do podrške hormonskom statusu...i sl.

Akcenat svakako na vitamin C, vitaminima B-grupe( kao vitaminima za koje naše telo ne stvara rezerve - rastvorni u vodi), magenzijum, cink( kod minerala obratiti pažnju na oblike koji imaju najveći stepen apsorpcije, biorapoloživosti...)...vitamin D...E...idealno neki vitaminsko-mineralni kompleks...tipa...
http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html

Posle mikro-nivoa, odemo ka nivou esencijalnih "makronutrijenata"...pre svega omega-3 kojih "nikada dosta"( shvatiti relativno  ;) )...
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/trio-omega-omega-3-6-9-odnosi-u-ishrani-i-suplementima.html

Potom esencijalne amino kiseline( kao i one uslovno esencijalne) čiji su najbolji izvori proteinski suplementi...uvek akcenat stavljam na whey( mix koncentrat + izolat), kao i proteinske mešavine...i naravno, BCAA + glutamin jer su to amino kiseline koje čine "osnovu" naših mišića( prosto rečeno)...kao i taurin...

Sve ostalo ostavljam realnom sagledavanju potrebnosti...

Preporuka za obavezan lab. pregled krvi i urina, koji nam može ukazati na neke nedostajuće činioce poput gvožĂ°a, poremećaja lipdnog statusa i sl., na šta takoĂ°e možemo "koliko-toliko" uticati supsima...

Većina stvari koje si napisao kao ciljeve tiču se redovnog treninga, ishrane i razumne upotrebe suplementacije...dakle, da bi došao do snage, mase i kondicije - potreban ti je redovan, stručno voĂ°en i dobro formulisan trening sa opterećenjem, redovan kardio( bez krajnosti), kao i kvalitena ishrana, i tek onda na scenu stupaju suplementi...ali prvo prioritetni...pa sve ostalo tipa, kreatina, kofeina, reaktora...i sl.
« Poslednja izmena: Decembar 20, 2015, 04:50:47 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
AlexKV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #1 poslato: Decembar 20, 2015, 02:44:18 pre podne »

Pod terminom ,,pocetnik" u naslovu, nisam mislio na pocetnika u bavljenju sportom ili odredjenom disciplinom, vec sto se tice koriscenja suplementacije.

Do sada nisam koristio nikakve suplemente osim sto sam probao jedno pakovanje Universal nutrition Fat burners, gde nisam ama bas nista primetio niti osetio, i skoro kupio Natrol Guaranu koju nameravam vise da koristim pri staticnom radu/ucenju.

Secam se kada sam sa 18 godina (sad 23) trenirao parkour svakodnevno, i sa lakocom imao odlicnu definiciju koju sad ne uspevam da postignem nikako. Naravno ceo zivot se bavim raznim sportovima, rekreativno a i takmicarski.  S obzirom da sam zbog skorije operacije oslabio vise nego ikada do sad (lezao i mirovao 2 meseca), u planu mi je da krenem sa ozbiljnim treninzima u teretani, biciklizam, trcanje, planinarenje...
- Ne takmicim se trenutno ni u cemu pa mi odredjena tezina nije bitna. Imam 80kg i visok sam 183cm, a planiram da napredujem sa fizickom snagom, misicnom masom i opstom kondicijom.

- Izucavam i citam o suplementaciji poprilicno, i vecina toga mi je jasno, ali ne mogu da se odlucim koji je prvi suplement koji bih nabavio...
Poslednje dve - tri godine nisam imao toliko aktivan (studentski) zivot, pa je to uticalo na telesni izgled prilicno koji bih voleo da popravim, a i sada nameravam da se vratim u ozbiljne treninge ponovo.

Dakle, da li je za pocetak dobro da nabavim neki whey, koji bi nadoknadjivao nedostatak proteina u kolko-tolko dobroj ishrani? Jos neki predlog mozda?

Hvala unapred! :)
« Poslednja izmena: Decembar 20, 2015, 02:46:37 pre podne od strane AlexKV » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 17 upita.