TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 04:49:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kolenooo  (Pročitano 5188 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Mart 04, 2016, 11:44:50 pre podne »



Postovanje
Pre godinu ipo dana hodao sam ulicom normalno,padala je kisa, imao sam duboke kanadjanke.. Bila je neka rupa ja je nisam video i tu sam iskrivio nogu,tacnije osetio sam od skocnog zgloba pa do kolena kao da mi je neko uvrnuo  Cry . Od tada idem po lekarima , bio sam kod nasih najboljih strucnjaka i niko mi jos nije dao pravu dijagnozu,konkretnu. U zadnjem delu (zatkolenoj jami) , imam konstantan bol . Ne mogu dugo da stojim, od trcanja sam se pozdravio jos pre godinu ipo Sad .  Bio sam na fizikalnim terapijama dugo,ali mi nisu nista pomogle. Osecam trnjenje,peckanje , nestabilnost u kolenu  , najvise u zadnjem delu , toj zatkolenoj jami. Isao sam na magnetnu,rengen,ultra zvuk mekih tkiva. Nista konkretno mi nije pokazalo, a mene boli. Trenirao sam vaterpolo 8 godina i kik boks i nikad nisam ranije imao problema. Od tada ne mogu normalno da zivim , vise se ne bavim sportom , samo jurim stolicu Sad . Da li je neko imao slican problem ? Zna li nekog specijalistu koji se razume? Ne mogu da verujem da u Srbiji niko ne moze da resi ovaj problem.  Pisem na ovom forumu jer  ste resili mom drugaru problem,koji nije bio jednostavan Smiley .  Hvala unapred !
pozdrav, dobrodošao na PS forum  :)
- potrebno mi je da vidim nalaze sa magnetne rezonance i ultrazvuka - možeš da slikaš pa okačiš ili prekucaš...
- možeš mi i napisati malo detaljnije gde si bio na pregledima - i kakvi s nalazi, dijagnoze...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Mart 04, 2016, 11:40:16 pre podne »

Pre 18 dana, posle treninga mi je oteklo koleno, bas mnogo. Na treningu(kosarku treniram od 8 god, sad imam 22god) nisam dobio udarac, nista me nije bolelo..znaci otok i bol se javila posle treninga. Naredna 3 dana sam ledio i mazao sinedol mast. Otisao sam kod doktora i na ultrazvuku mi je nasao da mi je da mi je pripoj ligamenta i casice pod upalom i da mi je istrosena hrskavica kolena!!! Dao mi je neku injekciju koja kao izvlaci otok, direktno u koleno se ubrizgava, i posle te injekcije mi trnulo koleno. Dobio sam 3 injekcije, na svaka 3 dana..i rekao mi je da imam "SKAKACKO KOLENO". Sada imam manji otok, skoro da ga nema, proslo je 18 dana. kupio sam NODOL tablete(imaju glukozamin sulfat, msm, mangan, aloja veru), poceo sam da pijem govedji zelatin u prahu( 30 dana se pije) i mazem RHEUMON. otisao sam kod fizioterapeuta i doktora koji me je prikljucio na shockwawe terapiju, nakon toga struja 15min i laser..idem opet sutra. msl da cu primiti 3 ovakve terapije.. Zanima me doktore, sta Vi mislite o ovome i sta ja dalje da radim?! Koje vezbe za jacanje misica, kojih misica, sta, kako? HVALA VAM UNAPRED!!!! moze i neko ko je imao slicne simptome da se javi slobodno, svaka pomoc mi je dobrodosla!
nikola odgovorio sam ti u temi u kojoj si prethodno postavio pitanje...
Sačuvana
nikolakostic4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #24 poslato: Mart 04, 2016, 10:40:59 pre podne »

Pre 18 dana, posle treninga mi je oteklo koleno, bas mnogo. Na treningu(kosarku treniram od 8 god, sad imam 22god) nisam dobio udarac, nista me nije bolelo..znaci otok i bol se javila posle treninga. Naredna 3 dana sam ledio i mazao sinedol mast. Otisao sam kod doktora i na ultrazvuku mi je nasao da mi je da mi je pripoj ligamenta i casice pod upalom i da mi je istrosena hrskavica kolena!!! Dao mi je neku injekciju koja kao izvlaci otok, direktno u koleno se ubrizgava, i posle te injekcije mi trnulo koleno. Dobio sam 3 injekcije, na svaka 3 dana..i rekao mi je da imam "SKAKACKO KOLENO". Sada imam manji otok, skoro da ga nema, proslo je 18 dana. kupio sam NODOL tablete(imaju glukozamin sulfat, msm, mangan, aloja veru), poceo sam da pijem govedji zelatin u prahu( 30 dana se pije) i mazem RHEUMON. otisao sam kod fizioterapeuta i doktora koji me je prikljucio na shockwawe terapiju, nakon toga struja 15min i laser..idem opet sutra. msl da cu primiti 3 ovakve terapije.. Zanima me doktore, sta Vi mislite o ovome i sta ja dalje da radim?! Koje vezbe za jacanje misica, kojih misica, sta, kako? HVALA VAM UNAPRED!!!! moze i neko ko je imao slicne simptome da se javi slobodno, svaka pomoc mi je dobrodosla!
Sačuvana
Nenad_94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #23 poslato: Mart 04, 2016, 06:35:21 pre podne »



Postovanje
Pre godinu ipo dana hodao sam ulicom normalno,padala je kisa, imao sam duboke kanadjanke.. Bila je neka rupa ja je nisam video i tu sam iskrivio nogu,tacnije osetio sam od skocnog zgloba pa do kolena kao da mi je neko uvrnuo  Cry . Od tada idem po lekarima , bio sam kod nasih najboljih strucnjaka i niko mi jos nije dao pravu dijagnozu,konkretnu. U zadnjem delu (zatkolenoj jami) , imam konstantan bol . Ne mogu dugo da stojim, od trcanja sam se pozdravio jos pre godinu ipo Sad .  Bio sam na fizikalnim terapijama dugo,ali mi nisu nista pomogle. Osecam trnjenje,peckanje , nestabilnost u kolenu  , najvise u zadnjem delu , toj zatkolenoj jami. Isao sam na magnetnu,rengen,ultra zvuk mekih tkiva. Nista konkretno mi nije pokazalo, a mene boli. Trenirao sam vaterpolo 8 godina i kik boks i nikad nisam ranije imao problema. Od tada ne mogu normalno da zivim , vise se ne bavim sportom , samo jurim stolicu Sad . Da li je neko imao slican problem ? Zna li nekog specijalistu koji se razume? Ne mogu da verujem da u Srbiji niko ne moze da resi ovaj problem.  Pisem na ovom forumu jer  ste resili mom drugaru problem,koji nije bio jednostavan Smiley .  Hvala unapred !
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Januar 10, 2016, 06:27:05 posle podne »

da li si probao led + lioton gel na mesto otoka - ovih prethodnih dana?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Januar 10, 2016, 06:25:53 posle podne »

Nakon povrede na fudbalu 2010 je došlo do pucanja prednjeg ukrštenog ligamenta (postavljen graft nakon operacije) i do rascepa lateralnog i medijalnog meniskusa (bili su u jako lošem stanju i spašeno je što se spasti moglo)
nije mi jasno šta si radio da si u toj meri (kako navodiš) oštetio meniskuse - oba?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Januar 10, 2016, 12:41:13 posle podne »

da li ima bola pri spuštanju u čučanj do 120 stepeni?

Ova vežba je ubistvena. Bol se javlja u celom kolenu. I mogu da se spustim vrlo malo, sigurno ne do 120 stepeni.
da li je bol jači pri spuštanju u predelu otoka (najači) ili je u celom kolenu podjednako?
odakle si?

Pedja,

Tebi i svim forumašima sve najbolje u NG.
Do povrede prilikom pucanja prednjeg ukrštenog ligamenta je došlo na fudbalu i to prilikom pravolinijskog trčanja bez lopte. U trku je potkolenica jednostavno otišla u desnu stranu van svoje ose.
Od operacije sam prestao da se bavim fudbalom i košarko. Sada samo idem u teretanu i trčim...

Pozdrav

Sve najbolje u Novom Letu  :)
ovo je neobičan mehanizam za pucanje prednjeg ukrštenog ligamneta (nije tipično) - ovim mehanizmom najpre nastane povreda LCM (unutrašnjeg bočnog ligamenta - valgus mehanizam)...
posle 6 meseci od operacije prednjeg ukrštenog ligamenta - ukoliko je sve uredu i kompletna rehabilitacija odradjena po programu - možeš se vratiti fudbalu, košarci....
Sačuvana
boby07
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #19 poslato: Januar 04, 2016, 04:40:06 posle podne »

da li ima bola pri spuštanju u čučanj do 120 stepeni?

Ova vežba je ubistvena. Bol se javlja u celom kolenu. I mogu da se spustim vrlo malo, sigurno ne do 120 stepeni.
da li je bol jači pri spuštanju u predelu otoka (najači) ili je u celom kolenu podjednako?
odakle si?

Pedja,

Tebi i svim forumašima sve najbolje u NG.

Iz Zemuna sam.
Prilikom čučnja bol je jači u predelu otoka.
Nikada se nisam bavio profesionalnim sportom. Samo rekreativno košarka,fudbal i odbojka.
Do povrede prilikom pucanja prednjeg ukrštenog ligamenta je došlo na fudbalu i to prilikom pravolinijskog trčanja bez lopte. U trku je potkolenica jednostavno otišla u desnu stranu van svoje ose.
Od operacije sam prestao da se bavim fudbalom i košarko. Sada samo idem u teretanu i trčim...

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 04, 2016, 04:42:25 posle podne od strane boby07 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Januar 04, 2016, 02:14:02 posle podne »

PeĂ°a,

Nakon povrede na fudbalu 2010 je došlo do pucanja prednjeg ukrštenog ligamenta (postavljen graft nakon operacije) i do rascepa lateralnog i medijalnog meniskusa (bili su u jako lošem stanju i spašeno je što se spasti moglo)
da li si se bavio sportom od pucanja prednjeg ukrštenog do operacije (sa pokidanim prednjim ukrštenim ligamentom)?
- kako je nastala povreda kada je pokidan prednji ukršteni?

-----------------
meni deluje sada da je problem koji imaš - upaljena spoljašnja burza kolena (lateralni femoralni burzitis)...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Januar 04, 2016, 02:06:10 posle podne »

da li ima bola pri spuštanju u čučanj do 120 stepeni?

Ova vežba je ubistvena. Bol se javlja u celom kolenu. I mogu da se spustim vrlo malo, sigurno ne do 120 stepeni.
da li je bol jači pri spuštanju u predelu otoka (najači) ili je u celom kolenu podjednako?
odakle si?
Sačuvana
boby07
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #16 poslato: Decembar 31, 2015, 11:07:44 pre podne »

da li ima bola pri spuštanju u čučanj do 120 stepeni?

Ova vežba je ubistvena. Bol se javlja u celom kolenu. I mogu da se spustim vrlo malo, sigurno ne do 120 stepeni.
Sačuvana
boby07
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #15 poslato: Decembar 31, 2015, 11:05:44 pre podne »

da li bole ovi pokreti?
da li bole ovi pokreti?

U vezbi prikazanoj na trećoj slici (stretching ITB) javlja se bol prilikom guranja kolena i to bas u delu gde je otečeno koleno. Kod prve i druge (deluju mi isto) nema nikakvih bolova.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Decembar 31, 2015, 01:06:06 pre podne »

da li ima bola pri spuštanju u čučanj do 120 stepeni?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Decembar 31, 2015, 12:48:13 pre podne »

da li bole ovi pokreti?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Decembar 30, 2015, 09:09:30 posle podne »

po svemu što sam sagledao vezano za tvoju povredu
- otok koji si prikazao na snimku kuolena - ne pripada prednjem ukrštenom ligamentu
- po položaju (iznad zglobne pukotine) ne pripaa meniskusu, cisti meniskusa...
- po obliku, izgledu i opisu otoka (tvr kao jaje, ograničen, na pritisak se ne smanjuje?) - ne bi trebalo da bude izliv  u suprapatelarnoj burzi (iznad čašice kolena)
- po izgledu otoka - izraženo formiran otok, jasnoograničen, ne bi trebalo da pripada mišiću lateralnom vastusu... (?)
------------
po opisu kada boli, kako je nastalo, kako izgleda na snimku kolena
- meni odaje utisak moguće upale burze (burzitis) iliotibijalne trake (ITBS) - nije opisano na magnetnoj rezonanci...(?)
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2015, 09:15:27 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.