TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 01:56:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koleno-prp terapija  (Pročitano 22906 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Decembar 30, 2015, 08:45:53 posle podne »

postoji sumnja na pucanje prednjeg ukrštenog ligamenta kolena (Ruptura LCA) - što je ključno za stabilnost kolena, posebno pri promenama pravca...
- nalaz magnetne rezonance je dosta ne precizan da li je prednji ukršteni pokidan ili nije... (postoji sumnja, ali  je ključno tačna i precizna dijagnoza..)
-------------
da li je radjen Lahman test, da li je pozitivan?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Decembar 30, 2015, 08:41:20 posle podne »

da li ima osećaja nestabilnosti kolena pri promenama pravca - osećaj kao da prošeta koleno?
da li radiš vežbe za jačanje kvadricepsa? koje vežbe?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Decembar 30, 2015, 08:40:05 posle podne »

Mogu da ti pomognem dosta ako želiš...
opiši mi tačno kako je nastala povreda kolena? da li je bilo osećaja da je nešto puklo tada?
da li je bilo većeg otoka kolena tada (da li je otok brzo nastao unutar nekoliko sati?)?
da li je vadjena krv iz kolena?
Sačuvana
StefanHornet
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #4 poslato: Decembar 30, 2015, 02:28:20 posle podne »

Ne bih da se operisem.jer svi sa kojima sam pricao ,a otisli su pod noz kazu da nije nikad vise isto,a bio sam i jos kod jednog ortopeda u Kragujevcu ,koji mi je spomenuo prp terapiju,ali rekao je da je skupa i umesto toga rekao mi je da probam hjularonske inekcije jer su jeftinije ,ali kao da mi njima ne garantuje nista. Nasao sam novac sada za Prp i zanima me vase misljenje da li vredi da odem ili ne i sta uopste da radim?
Sačuvana
StefanHornet
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #3 poslato: Decembar 30, 2015, 01:41:05 pre podne »

Povreda je nastala pre par godina na treningu americkog fudbala  ostar bol u kolenu(kao da koleno odlazi i vraca se u polozaj) prilikom nezgodnog polozaja noge(da ne opisujem detaljno),nakon toga otisao sam od ortopeda ,on mi je prepisao ,mirovanje i masti i lekove ispostovao ,ali nisam bio na fizikalnoj samo sam se vratio treningu,obnovio sam povredu jos par puta,jednom prilikom sudara sa protivnickim igracem na utakmici i svaki sledeci put na ostrim promenama pravca prilikom igranja uglavnom fudbala(obicnog),nakon toga sam se opet podvrgao mirovanju i fizikalnoj terapiji i poceo ozbiljno da jacam noge u teretani,pa sam nastavio da se bavim tim sportom kojim se i dalje bavim,nije mi se desilo nista na promenama pravca i prilikom sudara sa protivnickim igracima na utakmicama,ali sam naravno bandazirao koleno ,pa sam kasnije kupio i steznik,poslednji put se desilo u prolece ove godine(nosio sam steznik) ,da na fudbalu sa drugarima osetim u kolenu kao da se nesto pomerilo i nakon sto sam nagazio na prste i osetio bol i nakon toga stvorio se blagi otok,nije bilo strasno kao pre par godina sto mi se desavalo,otisao sam kod ortopeda ,dao mi je uput za MRI  i uradio sam MRI i u junu ove godine. Sad nakon duzeg stajanja ,fizicke aktivnosti (trcanje,teretana)osecam tup bol u kolenu,promene pravca izbegavam bez steznika,mogu da trcim pravolinijski po travi ,ali ne mogu po betonu.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Decembar 29, 2015, 11:40:28 posle podne »

kako je nastala povreda?
koliko je prošlo od povrede?
Sačuvana
StefanHornet
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #1 poslato: Decembar 29, 2015, 12:43:18 posle podne »

Postovani,

Ovo pise u mom MRI izvestaju kolena.
U korenu prednjeg roga lateralnog meniskusa uocava se hiperintenza traksat promena koja doseze do zglobne povrsine.Ostali delovi su intaktni normalno intenziteta signala. Zandjei  ukrsteni kolaterealni ligamenti su intaktni,ocuvanog tonusa.Prednji ukrsteni ligament je narusenog tonusa je povisenog intenziteta signala. Patela i pregledom obuhvaceni delovi femura,tibije i fibule su normalne strukture,bez znakova edema i drugih vidljivih pat. promena. Tetiva m.kvadricepsa femorisa i patelarni  ligament su normalnog izlgeda. U mekim tkivima periartiklarno nema detektibilne patoloske alteracije.
Zakljucak: Ruptura prednjeg roga lateralnog meniskusa. Ruptura LCA.
 Da li je moguce sanirati ovo PRP terapijom?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.