TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397137 Teme od strane 25041 Članovi Poslednji član: KimberlyJo

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 23, 2024, 03:32:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nizak pritisak :/  (Pročitano 2281 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #10 poslato: Januar 10, 2016, 12:32:38 posle podne »

Kao odgovor na opterećenje mišića treningom snage u mišiću se javlja povećanje zapremine mišića, tj vidno povećanje mase mišića. Povećanje volumena mišića naziva se mišićna hipetrofija, koja može biti akutna ili hronična.
a) Prolazna (akutna) hipertrofija mišića – za vreme treninga, a naročito nakon treninga (snage), javlja se povećanje mišića (hipetrofija). Ova hipertrofija je prolazna, tj nakon nekoliko sati nastaje smanjenje mišićne mase. Prolazna hipertrofija je posledica oticanja mišića nastaje zbog povećanja protoka krvi kroz mišić i nakupljanja tečnosti u samom mišiću i mišićnim vlaknima. Tokom treninga, u mišiću dolazi do nakupljanja produkata metabolizma (kiselih metabolita) i povećanja kiselosti mišića. Lokalni hemijski faktori dovode do proširenja kapilara u mišiću i povećanja protoka krvi kroz aktivni mišić . TakoĂ°e, trenažno opterećenje povećava metabolizam aktiviranog mišića, što dovodi do nakupljanja tečnosti i oticanja mišića. Navedeni efekti se povlače nekoliko sati nakon treninga.
b) Trajna (hronična) hipertrofija mišića – posledica je uvećanja mišićne mase nakon ponavljanih trenažnih opterećenja u dužem vremenskom periodu. Trajna hipertrofija nastaje zbog uvećanja broja mišićnih vlakana kao posledica treninga. Ponavljana trenažna opterećenja odreĂ°enog mišića pokreću mehanizme genetskih prepisivanja i sinteze proteina za pokretanje strukturne adaptacije u mišiću.
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/kako-se-trenira-mii.html

NO rekaktor
direktno izaziva akutnu hipertrofiju, a indirektno pojačanjem sposobnosti za izvodjenje treninga snage dovodi do hronične hipertrofije....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #9 poslato: Januar 04, 2016, 01:50:00 posle podne »

Šta su NO (azot oksid) reaktori?
Nitric oxide ili azot oksid je visoko reaktivni plin koji se prirodno nalazi u ljudskom telu i ima široko delovanje u fiziološkim funkcijama uključujući cirkulaciju, upalne procese i otpuštanje kiseonika u mekom tkivu iz crvenih krvnih zrnaca, dakle igra važnu ulogu u svim važnim hemijskim reakcijama u telu. Nažalost, većina ljudi je uskraćena u prirodnoj produkciji NO, koji je meĂ°u glavnim pretpostavkama za održavanje optimalnog zdravlja. Njegovo prisustvo u krvi pojačava i poboljšava rad mišića. NO reaktori pojačavaju protok krvi i dostavljanje hranljivih supstanci do ćelija angažovanih pri vežbanju, povećava snagu, vazodilataciju i ćelijsku pumpu, kao i regeneraciju mišićnih vlakana. Azot monoksid ima životni vek od svega nekoliko sekundi tako da ga organizam mora konstantno proizvoditi. Povećanjem izvora slobodnog arginina, koji unosimo putem NO reaktora, povećava se proizvodnja azot oksida. Nova supstanca A-AKG i L-Arginin, sastojci NO reaktora, pomažu maksimalu bioiskorišćenost i direktno utiču na proizvodnju azot monoksida. Ono što će bodibilderi najviše primetiti jeste mnogo snažnija mišična kontrakcija i jača pumpa. Dugotrajnija intracelularna pumpa koju obezbeĂ°uje NO reaktor, omogućava povećanje mišićne tvrdoće i prokrvljenost.
--------
vazodilatacija širi krvne sudove, što povećava periferno vaskularno korito i može dovesti do sniženja krvnog pritiska > donjeg tj dijastolnog (!)
Sačuvana
nakebrate
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #8 poslato: Decembar 30, 2015, 09:28:52 posle podne »

Meio sam pritisak da vidim da mi nije previsok pa da ne mogu da pijem reaktor. Ali nisam znao da reaktor smanjuje pritisak, ja sam mislio da povecava pritisak.
Trenutno od suplemenata pijem:
30min Pre treninga 3 tablete Super Amino 6000 i reaktor M.P.ACT jedna merica 12gr
Posle treninga 1 merica 100 Whey Professional i 3 tablete Super Amino 6000
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #7 poslato: Decembar 30, 2015, 08:55:40 posle podne »

Beta alanin suplement je jako dobar u povećanju performansi na treningu (snage, izdržljivosti...)
Beta alanin je prirodna beta amino kiselina. Efekti ove amino kiseline nisu direktni, već indirektni i njenim unosom se povećava sinteza karnozina. Karnozin je prirodno prisutan di peptid, sastavljen je od beta alanina i histidina, i naĂ°en je u oba tipa mišićnih vlakana, ali mnogo više u tipu 2. Mišićna vlakna tipa 2 se primarno koriste kod visoko intenzivnih treninga i najviše odgovaraju na mišićni rast. Studije su pokazale da upotrebom beta alanina u periodu od četiri nedelje rezerve karnozina mogu da se povećaju i preko 50%, a redovnom upotrebom od oko tri meseca, čak i 80 %. Ovakvo povećanje karnozina u mišićima povećava i sposobnost organizma da neutrališe dejstva mlečne kiseline i da duže i kvalitetnije trenira.
http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-performansi/Ostalo/PL1036-Beta-Alanin-Extreme.html

Ovaj proizvod ima za cilj prvenstveno da produži i poboljša trening visokog inteziteta. Ovakvi treninzi iziskuju velike napore, a upotrebom ove amino kiseline bolovi u mišićima, za vreme ili posle treninga, kao i izmeĂ°u serija na treninzima, mogu biti znatno umanjeni. Zamor u mišićima na dnevnom nivou, u stanju mirovanja, može biti odstranjen upotrebom ovog preparata. Veliki broj vežbača, kojima su treninzi na veoma visokom nivou, ima potrebu za korišćenjem beta alanina, a najviše je značajna za bodibildere i dizače tegova. Naravno, u ovu grupu spadaju i drugi sportovi koji zahtevaju veliku snagu i izdržjivost kao što su mma, jiu jitsu, rvanje itd. S obzirom na to da prisustvo karnozina u telu direktno zavisi od beta alanina, korišćenje Beta alanin powder proizvoda dovodite svoj organizam u željeno stanje. Karnozin se poput kreatina nalazi u mišićnom tkivu, a u većoj u meri u takozvanim belim mišićnim vlaknima, koja služe za podizanje velikih težina i eksplozivnost. Pored navedenih primera regulacije, karnozin ima veoma jako antioksidativno dejstvo. Usporava degradaciju proteina u procesu starenja, pročišćava krvne sudove od kalcijuma i podmlaĂ°uje vezivno tkivo. Ovo je još jedan od dobrih razloga da Beta alanin powder uvrstite u vaš plan suplementacije. U borilačkim sportovima je eksplozivna mišićna snaga i proizvodnja energije nešto što predstavlja osnovu za svakog borca, a korišćenjem Beta alanin powder suplementa, ove performanse podižemo na visok nivo. Povećanje mišićne mase je još jedan benefit koji dobijamo konzumiranjem Beta alanin powder-a, a dobro je poznata činjenica da je povećanje mišićne mase cilj većine vežbača u svakoj teretani. Anaerobna mišićna izdržljivost je izuzetno bitna za sve dizače tegove, bodibildere i powerliftere i u tom smislu je ovaj proizvod od velikog značaja za navedene sportiste. Pored anaerobne mišićne izdržljivosti, veliki napredak se primećuje i u aerobnoj muskulaturnoj izdržljivosti, a samim tim se povećava i kapacitet vežbanja i možemo da treniramo duže i intenzivnije. Beta alanin powder spada u novije proizvode na tržištu, a za razliku od regularnog beta alanina znatno više povećava nivo karnozina u telu i odlaže mišićni zamor mnogo uspešnije.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #6 poslato: Decembar 30, 2015, 08:52:02 posle podne »

od suplementacije treba da koristiš
- whey protein
- glutamin
- kreatin
...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #5 poslato: Decembar 30, 2015, 08:49:31 posle podne »

NO širi krvne sudove (vazodilatator, aktivna supstanca) čime i povećava protok krvi kroz mišiće i veću snagu na treningu...
- posledica može biti niži pritisak, važno je da nemaš neke smetnje... iz kog razloga si kontrolisao pritisak?
Sačuvana
nakebrate
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #4 poslato: Decembar 30, 2015, 10:04:50 pre podne »

Cilj mi je veca snaga i veca izdrzljivost na treningu, od prekjuce pijem No reaktore. Nemam nikakve tegobe, samo mi je nizak pritisak, nema vrtoglavice, nema nesvestice. Tokom dana je inace 118 sa 72 puls 64 nekad vise nekad manje.
Kardio trening mi je udaranje u dzak, a jedem sve, osim testenina i ne jedem masnu hranu previse.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #3 poslato: Decembar 29, 2015, 11:38:20 posle podne »

inače imaš 10-15kg viška, da li radiš i kardio trening?
ishrana?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #2 poslato: Decembar 29, 2015, 11:37:25 posle podne »

pozdrav,
koji je cilj/razlog uzimanja NO reaktora u tvom slučaju?
kada si uzeo NO?
da li si imao neke subjektivne tegobe - vrtoglavica, nesvestica...?
koliki je pritisak inače tokom dana?
Sačuvana
nakebrate
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #1 poslato: Decembar 29, 2015, 09:00:47 posle podne »

Imam 19 godina visok sam 183cm tezak 92kg, bavim se rekreativno bodibildingom 4 meseci.
Od suplemenata koristim: Super Amino 6000,100% Whey Professional Protein i BCAA X.
Od juce sam poceo da koristim NO Reaktor M.P.ACT.
Imam jedan problem, imam nizak pritisak. Kada ne vezbam pritisak mi je 115 sa 64 puls 64, nekad malo visi nekad malo manji.
Juce sam izmerio pritisak, 40-50min posle treninga bio je
120 sa 58 puls 72
Danas sam isto izmerio pritisak 40-50min posle treninga bio je 115 sa 54 puls 75
Izemrio sam ponovo malopre pre 30min bio je 117 sa 72 puls 64
Zanima me dali mi je to od vezbanja i suplemenata koje koristim. Zanima me i dali treba da prestanem da koristim suplemente i da prestanem da vezbam. Unosim 2,5-3l vode dnevno i hranim se 3 puta dnevno.
Hvala unapred!!!!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.