TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 12:42:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc u vezi treninga i suplemenata  (Pročitano 2088 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #6 poslato: Januar 10, 2016, 11:59:50 posle podne »

Trening podeli po mišićnim grupama, za svaku mišićnu grupu odradi po 3-4 vežebe jedino za trening nogu možeš raditi veći broj vežbi. Ponavljanja od 8 do 12. Što se tiče izbora vežbi koje bi radio to sam ti rekao da možeš da pronadjes u tekstovima ili na forumu a ako se ne budeš snašao napisaću ti ja ili neko od mojih kolega :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Januar 10, 2016, 11:59:05 posle podne »

Momče, manje konfuznosti...

Trening i ishrana u haosu...a mi mi da pričamo o suplementima...

Iskreno to da li ćeš kupiti whey od Dymatize ili Biotech...da li ćeš uzeti proteinsku mešavinu, ili whey protein koncentrat, izolat, hidrolizat, to je sada najmanje bitno...

Suplementi su samo nadogradnja osnove, a ne primarni faktor tvog uspeha...posveti se osnovama...upoznaj se sa upotrebnom vrednošću namirnica, osnovama treninga...pa zar su ti tekstovi koje si pročitao toliko kontradiktorni da ne možeš da sklopiš neku logičnu priču?

Sa proteinskim suplementom je dovoljno ubaciti ga samo u pwm( sa prostim hidratima, 1-2 merice), a sav ostali dnevni unos proteina bazirati na ishrani...

Dakle, posveti se osnovama...
Sačuvana
94nemanja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: Januar 10, 2016, 11:31:42 posle podne »

Iscitao sam vec dosta tekstova i odavde i sa drugih mesta i iskreno osecam se veoma pogubljeno i nisam siguran kako bih ih primenio na sebe.
Za trening se slazem da mi je lose organizovan, donekle sam toga i bio svestan, samo sto nikada nisam znao kako da ga konkretno sredim. Na pocetku svakog treninga trcim na traci 20 min. odnosno to uglavnom bude brzi hod. Sve vezbe radim po 5 serija, broj ponavljanja mi varira od 8 do 12, krecem od najmanje kilaze u prvoj seriji pa povecavam do poslednje. Trajanje treninga sve ukupno bude oko sat i po vremena. Sto se tice samih vezbi koje radim ispisao bih ih ali nisam bas siguran da cu znati nazive svih sprava a ni samih vezbi.
Takodje, potreban mi je savet u vezi kupovine konkretnog proteina (kupio bih whey ali ima previse vrsta i proizvodjaca) kao i nacina koriscenja, da li je potrebno da ga pijem samo nakon treninga ili vise, i u kojoj kolicini?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #3 poslato: Januar 10, 2016, 11:14:19 posle podne »

Iz ovih informacija o treningu  koje si nam dao mogu zaključiti da ti je dosta loše ozganiovan i da tu trebaš napraviti izmene. Predlažem ti da malo isčitaš forum i tekstove u vezi treninga koji se nalaze u tekstoteci.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Januar 10, 2016, 11:05:43 posle podne »

Pozdrav i dobrodošao na Forum...

S obzirom da si na početku priče, posveti se redovnom treningu, "clean ishrani"( dovojno proteina visoke biološke vrednosti, složenih hidrata i zdravih masti) i rezultati neće izostati...

Koliko imaš proteina, hidrata, masti na dnevnom nivou?

Radiš li kardio? Pratiš li puls? Kada ga radiš? Posle "tegova"?

Kako ti izgleda treninga sa opterećenjem? Nedeljni plan treninga? Koliko mišićnih partija odradiš po treningu? Koliko vežbi po mišićnoj partiji? Koje su to vežbe( ispiši, ako nije problem)? Koliko serija radiš po vežbi? Piramidalno povećavaš opterećenje u svakoj narednoj seriji? Koliko ponavljanja radiš u serijama? 6-12 ? Kolike su ti pauze izmeĂ°u serija? Trajanje treninga?

Tvoj meni kao što već rekosmo ne čine samo proteini, već i njihova adekvatna "proprocija" sa složenim hidratima i zdravim mastim...

Ne zabravi i dovoljno svežeg voća i povrća...

Edukuj se dovoljno na temu ishrane i pravilnog odabira namirnica...ČITAJ...

O ishrani...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Vezano za nutritivni sastav namirnica - od proteina, hidrata, masti, vlakana do vitamina i minerala... http://nutritiondata.self.com/

O logici treninga...i odnosu trening / ishrana / suplementacija...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/kako-da-poveate-miinu-masu.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Za početak od suplementacije predlažem - vitaminsko mineralne komplekse( sa naglaskom na vitamin C, vitamine B-grupe, kao i magnezujim, u formu citrata, aspartata, glicinata, kao i cink), omega-3 i naravno proteinski suplement...
Sačuvana
94nemanja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Januar 10, 2016, 10:22:40 posle podne »

Pozdrav svima.
Od septembra prosle godine sam krenuo sa redovnim vezbanjem u teretani posle pauze od skoro godinu dana bez ikakve fizicke aktivnosti. Trebalo mi je vremena da ponovo udjem u kondiciju i sada posle 4 meseca vezbanja sam se malo doveo u red i vide se rezultati ali ne tako veliki a pretpostavljam da to ima veze sa samim treninzima i ishranom.
Imam 21 godinu, 182 cm i 71kg. U poslednje vreme treniram dva dana za redom pa jedan pauza a pre sam trenirao svaki drugi dan. Cilj mi je da nabacim misicnu masu i izdefinisem telo. Najveci problem mi je stomak posto na njemu imam salo.  Uglavnom imam tri vrste treninga u okviru kojih se trudim da dotaknem komplet sve vrste misica tako da u okviru ta tri treninga odnosno dana iskoristim skoro sve sprave u teretani, naravno trudim se da sprave za iste grupe misica koristim zajedno odnosno jedne nakon drugih. Sto se ishrane tice trudim se da unosim sto vise hrane sa proteinima odnosno mesa i mlecnih proizvoda. Svakog dana imam tri obroka. Nakon treninga pijem proteinski sejk koji kupujem u djus baru koji je na par minuta od teretane  medjutim ovo bih definitivno promenio odnosno kupio bih sam protein jer se ova opcija uopste ne isplati.
Potrebna mi je pomoc oko samog plana treninga kao i oko kupovine proteina (i nacina koriscenja). Unapred hvala i ako su potrebne jos neke informacije napisite pa cu vam odgovoriti. (I nadam se da je tema na dobrom mestu)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.