TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 03:25:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta uzeti  (Pročitano 3150 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Januar 12, 2016, 12:24:04 pre podne »

Najvise volim da jedem tunjevine..jedem naravno i sir i jaja..uopsteno sve sto dohvatim kad treniram.. sad malo slabije jedem kad ne treniram pa sam i opao 2-3 kg


Molim za kratak odgovor da bi te jasnije usmerili oko promena ishrane i adekvatne suplementacije...koliko proteina, hidrata, masti, imaš na dnevnom nivou?

Opiši nam svoje obroke u toku dana? Šta pojedeš od namirnica u kom obroku, i u kojoj količini?

A nisi nam odgovorio i na pitanja o treningu, opet jako bitno za dalje preporuke!

Nisi nam ni odgovorio ni na pitanja o zdravstvenom stanju...samo zdrav čovek može da napreduje...

Izvini, ali čini mi se da si "ovu priču" shvatio olako, po sistemu - "kako ćemo, lako ćemo" uz suplemente, dok sve ostalo ne podleže kritici zdravog razuma...

Ovde nije pitanje da li ćeš uzeti NO-reaktor, whey, BCAA, glutamin, kreatin, kofein...već da upotrebu suplementacije učiniš svrsishodnom, a ne da je posmatraš kao glavi faktor tvog napretka...mišićna masa se može povećati i bez suplemenata, ali bez sadržajnog i stručno voĂ°enog treninga i kvalitetne ishrane NIKAKO!

"Da su želje konji i prosijaci bi ih jahali"...isto važi i za ovu želju o 10 kg čistih mišića...jedno su želje, a drugo mogućnosti...možda ako nas poslušaš bude dobitka i više od 10 kg "mišića"...  ;)
« Poslednja izmena: Januar 12, 2016, 12:32:59 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
coa93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #9 poslato: Januar 11, 2016, 05:59:20 posle podne »

Najvise volim da jedem tunjevine..jedem naravno i sir i jaja..uopsteno sve sto dohvatim kad treniram.. sad malo slabije jedem kad ne treniram pa sam i opao 2-3 kg
Sačuvana
coa93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #8 poslato: Januar 11, 2016, 05:58:36 posle podne »

250-300 gr mesa ? To ti je jedini dnevni unos proteina visoke bioloske vrednosti? Jaja? Sir?

Moraces da se ozbiljnije posvetis ishrani...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html


Najvise volim da jedem tunjevine..jedem naravno i sir i jaja..uopsteno sve sto dohvatim kad treniram.. sad malo slabije jedem kad ne treniram pa sam i opao 2-3 kg

Vezano za nutritivni sastav namirnica - od proteina, hidrata, masti, vlakana, do vitamina i minerala... http://nutritiondata.self.com/

O AAKG...

" - Povećana produkcija NO (azot-oksida) u telu

- Bolja prokrvljenost, mišićna „pumpa“, snaga i energija

- Bolje performanse i bolji rezultati
"

http://www.pansport.rs/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/SN251-AAKG.html

Ali uzalud sve to, ako ta pumpa, energija, nisu ispracene sa dovoljno gradivnih materija za oporavak i izgradnju...  ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Januar 11, 2016, 02:56:31 posle podne »

250-300 gr mesa ? To ti je jedini dnevni unos proteina visoke bioloske vrednosti? Jaja? Sir?

Moraces da se ozbiljnije posvetis ishrani...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Vezano za nutritivni sastav namirnica - od proteina, hidrata, masti, vlakana, do vitamina i minerala... http://nutritiondata.self.com/

O AAKG...

" - Povećana produkcija NO (azot-oksida) u telu

- Bolja prokrvljenost, mišićna „pumpa“, snaga i energija

- Bolje performanse i bolji rezultati
"

http://www.pansport.rs/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/SN251-AAKG.html

Ali uzalud sve to, ako ta pumpa, energija, nisu ispracene sa dovoljno gradivnih materija za oporavak i izgradnju...  ;)
Sačuvana
coa93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Januar 11, 2016, 12:44:14 posle podne »

Zdravlje dobro, malo sam se sad zapustio preko zime vise sam posvetio vreme izlascima i alkoholu ali sad polako vec prestajem i ocu da se bacim na treninge..Ishrana je jako dobra meso svaki dan 250-300 grama ali svinjsko...piletinu slabije jedem. Cuo sam za neki tj citao za AAKG .. jel zna neko nesto o tome?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Januar 11, 2016, 11:43:38 pre podne »

Poz  ljudi. Imam 22 god bio sam pre trenirao pa stao sad ocu opet da pocnem. Imam dobru genetiku, oce me misic, visok sam 190, trenutno imam 90 kg cistis misica. Zanima me uz pomoc kojih preparata bi mogao dobiti do juna jedno 10 kg misica... novac mi nije problem. Hvala

Kratko i jasno...4 su bitna faktora napretka u misicnoj masi...redovan trening, tj. dovoljno teskih tegova , kvalitetna ishrana i bazicna suplementacija da isprate trenazne napore, dobro tempiran odmor( bar 2 puta nedeljno potpuni odmor od treninga, kvalitetan san), kao i VREME( nemoj sebi unapred postavljati odrednice, mozda dobijes tih 10 kg, a mozda i ne, to niko unapred ne moze prognozirati)...ipak, sve zavisi od tebe...dobra genetika nista ne znaci, ako njena prednost nije iskoriscena kroz 4 pomenuta faktora...

Mada, zapitaj se koliko ce od tih 10 kg, biti "lean masa"?

Kako ti izgleda trening sa opterećenjem? Nedeljni plan treninga? Koliko mišićnih partija odradiš po treningu? Koliko vežbi po mišićnoj partiji? Koje su to vežbe( ispiši, ako nije problem)? Koliko serija radiš po vežbi? Piramidalno povećavaš opterećenje u svakoj narednoj seriji? Koliko ponavljanja radiš u serijama? 6-12 ? Kolike su ti pauze izmeĂ°u serija? Trajanje treninga?

Radis li kardio? Pratis li puls?

Koliko obroka imas dnevno? Koliko imas proteina, hidrata, masti na dnevnom nivou? Kako ti izgleda dnevni meni po obrocima, ako nije problem ispisi, sa okvirnom kolicinom( gramazom) namirnica u njima?

Da li si u skorije vreme odradio lab. pregled krvi i urina? Ekg? Spirometrija? Test opterecenja?

Zdravstveno si ok? Povrede? Pijes neke lekove?

OBAVEZNO PROCITAJ...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Ne idealizuj suplemente...
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #4 poslato: Januar 11, 2016, 09:59:35 pre podne »

I mene zanima jakooooo

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Januar 11, 2016, 07:25:52 pre podne »

Ja evo ne znam. Ali ako saznaš od čega se dobija 10 kg mišića, inbox please.
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2 poslato: Januar 11, 2016, 02:45:13 pre podne »

Prvo je l ti sredjena ishrana, nesto o sebi, trening, hrana, suplementi, pratis makorse i to? Mora das neki info da bi se sredijavlo to
Sačuvana
coa93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Januar 11, 2016, 02:22:45 pre podne »

Poz  ljudi. Imam 22 god bio sam pre trenirao pa stao sad ocu opet da pocnem. Imam dobru genetiku, oce me misic, visok sam 190, trenutno imam 90 kg cistis misica. Zanima me uz pomoc kojih preparata bi mogao dobiti do juna jedno 10 kg misica... novac mi nije problem. Hvala
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.