TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 06:55:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 100% Whey protein 500 aspartam...?  (Pročitano 2798 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Januar 14, 2016, 10:11:21 posle podne »

Nadam se da nema prevelike aspartam-fobije? Ipak razlika izmeĂ°u leka i otrova je doza...a nekada i hronicitet "konzumacije"...ma kako postojale za sada (ne)pouzdane indicije, zvaničan stav je da je aspartam bezbedan...

O aspartamu...

"Aspartam, zaslaĂ°ivač koji se koristi u raznim vrstama hrane i pića, već 20 godina je u zvaničnoj upotrebi u zemljama širom sveta. Evropska agencija za bezbednost hrane (EFSA) smatra da je aspartam bezbedan za ljudsku upotrebu i da do sada nema naučnih dokaza koji bi podržali promene u proceni rizika ove organizacije. U okviru stalnog razmatranja naučnih studija o aspartamu, EFSA je objavila svoj stav o dve nove studije o ovom zaslaĂ°ivaču.


Studija o karcinogenosti

Od Evropske agencije za bezbednost hrane je traženo da dostavi naučno mišljenje o dve studije - studiji o karcinogenosti kod miševa (Sofriti i dr, 2010) i grupnoj studiji o vezi izmeĂ°u unosa veštački zaslaĂ°enih bezalkoholnih napitaka i prevremenog poroĂ°aja (Haldorson i dr, 2010) i da zaključi da li je potrebno revidirati prethodne procene aspartama ili drugih zaslaĂ°ivača čija upotreba je dozvoljena u Evropskoj uniji. Studija Sofritija (Soffritti) i drugih (2010) je dugoročna studija o karcinogenosti kod miševa sa transplacentalnom izloženošću veštačkom zaslaĂ°ivaču aspartamu. Autori su zaključili da, na osnovu njihovih rezultata, aspartam izaziva karcinom jetre i pluća kod mužjaka kućnih miševa. EFSA je proučila ovu studiju i zaključila da, na osnovu informacija dostupnih u publikaciji, validnost studije i njen statistički pristup ne mogu da se utvrde i da njeni rezultati ne mogu da se protumače. Pored toga, s obzirom na opšti nedostatak relevatnosti vrsta tumora kod kućnih miševa koje izazivaju negenotoksična jedinjenja za procenu rizika kod ljudi, EFSA je zaključila da rezultati ove studije ne predstavljaju dovoljnu osnovu za reviziju prethodnih procena ove organizacije u pogledu aspartama.


Studija o prevremenim poroĂ°ajima

Haldorson (Halldorsson) i drugi (2010) proučavali su prevremeni poroĂ°aj u grupi od 59 334 trudnica. Autori su zaključili da njihovi rezultati pokazuju vezu izmeĂ°u unosa veštački zaslaĂ°enih bezalkoholnih napitaka i prevremenog poroĂ°aja. EFSA je proučila ovu studiju i zaključila da nema dokaza koji podržavaju uzročnu vezu izmeĂ°u konzumiranja veštački zaslaĂ°enih bezalkoholnih napitaka i prevremenog poroĂ°aja i da su potrebne dodatne studije koje bi potvrdile ili opovrgle ovu vezu. EFSA je zaključila da informacije iz ove dve studije ne daju povoda za reviziju prethodne procene aspartama ili drugih zaslaĂ°ivača koji se koriste kao dodaci hrani a koji su odobreni za upotrebu u Evropskoj uniji.
"


Vezano za Power protein, pre nekoliko meseci sam čak imao i pitanje koje se tiče boje E 124 ( Pončo crvena 4R)..."jagoda bela čokolada"...

E 124 pripada grupi aditiva koji boje namirnice u crveno ili žuto( E102, E104, E110, E122, E124 i E129) u zemljama Evropske unije moraju da budu posebno naznačeni. Evropski parlament se na ovaj potez odlučio nakon što je utvrĂ°eno da ti dodaci mogu negativno da utiču na hiperaktivnost i pažnju kod dece...

P.S. pomenuta boja je jako rasprostranjena u konditorskoj industriji, dodaje se mnogim sokovima...i sl., i opet pravilo "razlika izmeĂ°u leka i otrova je doza"...
« Poslednja izmena: Januar 14, 2016, 10:19:56 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Januar 14, 2016, 07:32:35 posle podne »

Sukraloza je i u Poweru.
Sačuvana
protocol_unit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Januar 13, 2016, 11:49:55 posle podne »

Pa mogao bih da probam... KOliko vidim razlika izmedju plavog i crvenog je u secerima, holesterolu i taurinu.. A reci mi, koji je zasladjivac u pitanju, u Poweru, ako ga ima uopste?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Januar 13, 2016, 11:35:53 posle podne »

Kliknuo si na Modify. :)

Dobar su izbor i crveni i plavi, a minimalna je i razlika meĂ°u njima. Na tvom mestu, probao bih nešto novo, jer uvek volim nove utiske. U tvom slučaju, to bi bio "plavac". :) Ako te zanima neka proteinska mešavina, koja ti može poslužiti i kao zamena obroka, baci pogled na naš Power protein.
Sačuvana
protocol_unit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Januar 13, 2016, 10:30:39 posle podne »

Pojma nemam sta sam stisnuo malopre niti kako sam uspeo da obrisem tvoje pitanje i zamenim ga mojim odgovorom, aahah ;) Izvinjavam se
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Januar 13, 2016, 10:18:16 posle podne »

Nisam ga kupio jos uvek... Za sada sam pio onaj crveni Professional (u kesicama doduse, tako mi je bilo lakse), Glutamin probao i Hot Blood 3, na koji bas dobro reagujem :) Sad imam kreatin koji vam je na akciji i The nutrition BCAA... i razmisljam se koji protein i da li.. Posto dugo vec citam svasta o sastojcima, dokon sam bio pa sam guglao sve sto ne znam sta je.. tako da i dalje razmisljam.. :)
« Poslednja izmena: Januar 13, 2016, 10:31:06 posle podne od strane protocol_unit » Sačuvana
protocol_unit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Januar 13, 2016, 10:05:33 posle podne »

Hvala :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Januar 13, 2016, 09:10:56 posle podne »

Pozdrav i tebi. Dobro došao na naš forum. :)

Isti je sastav u svim veličinama pakovanja ovog proteina. Kao zaslaĂ°ivači se koriste Acesulfame K i Sucralose. Imaš o tome i na sajtu Sciteca.
Sačuvana
protocol_unit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Januar 13, 2016, 08:19:24 posle podne »

Pozdrav svima.

Imam jedno mozda glupo pitanje... Scitec Nutrition 100% Whey protein 500 (http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/SN883-100-Whey-protein-500.html) u tekstu nema deo u kome pise da ne sadrzi aspartam, dok na primer u tekstu za 100% Whey Protein Professional od istog proizvodjaca pise da ga ne sadrzi.. Moje pitanje je: da li ovo plavo pakovanje (ukljucujuci i novo manje od 500gr) sadrzi aspartam ili ne?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 17 upita.