TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 08:00:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana kod aerobnih sportova...  (Pročitano 6504 puta)
maja
Gost
« Odgovor #7 poslato: Jun 06, 2007, 07:52:07 pre podne »

Što se tiče ishrane biciklista, ali onih koji se ne bave profesionalno njime, našla sam šta preporučuje bečki profesor Hademan Bankhofer:
U toku dana koji prethodi danu koji neko planira da provede na biciklu, treba konzumirati testeninu, pirinač sa povrćem, krompir u ljusci sa švapskim sirom, ovsene pahuljice...
Što se tiče doručka onog dana kada se odlazi na vožnju bicikla, on treba da bude skroman i lagan, a  tada se preporučuje  nemasni jogurt, meko kuvano jaje, hleb sa puterom i medom, kaša ili supa od ovsenih pahuljiica...

Tokom same vožnje, treba konzumirati lako svarljive namirnice ( banane, jabuke, sušeno voće, jogurt, musli u vidu štangle bez šećera.
TakoĂ°e je bitno unositi dovoljno tečnosti tokom vožnje, kako ne bi imali problema sa krvotokom i nesvesticom.
Preporučuje se mineralna voda bogata magnezijumom, sok od jabuke pomešan sa vodom u odnosu 50:50, zatim razblaženi sokovi od voća i povrća, ili pak nezaslaĂ°eni čajevi.
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #6 poslato: Jun 06, 2007, 07:39:17 pre podne »

Za vožnju bicikla važi da je jedna od najprijatnijih i najzdravijih aerobnih aktivnost.
Stručnjaci kažu  da ukliko se redovno upražnjava smanjuje se rizik od pojave srčanih oboljenja, visokog krvnog pritiska, gojaznosti...
Postoje podaci koji ukazuju da  rekreativna vožnja biciklom , smanjuje rizik od  smrtnog ishoda  za oko 22%, redukcijom rizika od kardiovaskularnih poremećaja.
Sačuvana
mikifrend1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #5 poslato: Mart 13, 2007, 11:51:29 posle podne »

Bajs je exrta sprava, a biciklizam kao spor je prelep pa makar rekreativno lepo je odvesti se na frusku goru i uzivati i u prirodi i u voznji
ISHRANA..individualna stvar...licno se trudim da potrosim vise kalorija nego sto ih unesem za obrok pre vonje bicikla. Dorucak uglavnom voce ili korn fleks, rucak mesishte, vecera povrce...posle treninga neka mini cokoladica da povratim secer i to je to. sedite na bajs i uzivajte u voznji lepo je vreme.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Decembar 11, 2006, 06:41:03 posle podne »

Ma ja, ili bilo ko drugi ko se zaista razume.. Nego nutricionisti se pre bave gojaznošću.. toga ima mnogo više..
Naravno tu sam ako treba bilo kakav savet u vezi ishrane za sportiste.. nema frke :)
Sačuvana
Boris Popovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

...never enough speed!

« Odgovor #3 poslato: Decembar 10, 2006, 09:58:12 posle podne »

Naravno, apsolutno se slazem sa Vama!
 
  Problem je sto u Srbiji ljudi sve posmatraju iz nekog specificnog ugla gde su svi strucni za sve.
Generalno, vezano za ishranu u sportu, mislim da je malo onih koji se odlucuju za pomoc strucnog lica vodjeni: "A sta sada, on/a ce meni da kaze sta ja treba da jedem?!" Drugi problem je materijalne prirode, gde i oni koji bi zeleli da imaju strucnu pomoc, istu ne mogu dobiti jer im je finansijski limitirajuci faktor, i tada sportisti prevale nekada i deceniju ne bi li dosli do nivoa koji ih lakse moze voditi kroz trenazni proces, tako i do vrhunskih rezultata. Mislim da na forumu imamo idealnu osobu, tj strucnjaka u ovoj oblasti - Danijela Svarc.
 
  Takodje, kroz moj primer i iskustvo, mogu dati neke korisne savete do kojih sam dosao dugogodisnjim interesovanjem i istrazivanjem u ovoj oblasti, vidjen iz ugla jednog bicikliste. 
Sačuvana
"It's hard to measure yourself if nobody is challenging you."
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Decembar 10, 2006, 05:42:56 posle podne »

Jako malo naših profi sportista se pravilno hrani u smilsu da je neko zaista stručan odredio šta treba da jedu.. U svetu je to standard..
Zasita bi volela da vidim više nutricionista u redovima tima koji priprema sportistu za takmičenje..  Toliko su abr zaslužili :)
Sačuvana
Boris Popovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

...never enough speed!

« Odgovor #1 poslato: Decembar 09, 2006, 08:53:07 posle podne »

Hranite li se dobro?

  Aerobni sportovi, pogotovo oni koji u isto vreme iziskuju kako veliku izdrzljivost tako i sa druge strane da "demonstriraju" snagu kao kakvi sprinteri (kao sto su drumski i planinski biciklizam), zahtevaju veoma pazljivo izbalansiranu ishranu. Trening kod mnogih atleta ne predstavlja problem, al isti se javi kada zarad "bolje linije", tj kod gubitka tezine (jer svima je poznato da maratonci i biciklisti moraju biti extremno laki, sa minimumom masnih rezervi), redukuje se ishrana gradivnih i energetskih  materija od kojih nam zavisi izgradnja kompletnog organizma kao i kvalitet treninga. Deluje zaista nemoguce, al...
 
 
Sačuvana
"It's hard to measure yourself if nobody is challenging you."
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 19 upita.