TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395018 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 03:45:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lipidni status i govedji zelatin?  (Pročitano 4088 puta)
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #8 poslato: Mart 10, 2016, 03:51:07 posle podne »

Hvala na odgovoru @Ragna
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #7 poslato: Mart 07, 2016, 01:38:40 posle podne »

Htedoh da ispišem današnju laboratoriju, ali nema teme predviĂ°ene za to. Zanimljivo, ima teme gde se rutinski piše ko šta trenira, kako i ko koliko ždere, ali nigde gde ljudi ispisuju zdravstvene analize. Baš zamerka da vam kažem... trebate i tu da se pokazujete.


Moja današnja laboratorija (zadnja radjena pre 4 meseci), sve ok sem HDL i dalje na čistom kecu (teba da je što veći), LDL na 3,52 (granica 3,40) na žalost, ukupni holesterol ok 5,06. Trigliceridi 1,2 ok. Malo mi je žao što sam analize radio nakon preležanog gripa (limfociti preko 50%) i dan nakon stomatološke intervencije jer sve to zna da podigne holesterol, tako da ću morati da ponovim barem lipidni status kad budem na totalni relax i oporavak. Potpuno sam zaboravio da uradim CRP i baš šteta.

Ishrana full sredjena, holesterol hranom izmedju 150 i 250mg, bez kapi biljnog ulja sem maslinovog, bez prženja, bez žumanaca i džigerice, suplementacija omega-3, sav režim ishrane pod konac pa nekako i držim pod kontrolom taj prokleti holesterol. Nastavljam režim sve dok ne ispeglam sve savršeno...

Ajte ljudi sad vi malo radite analize i pišite laboratoriju barem. Lipidni status obavezno, pa da se malo uporedjujemo!  ;)

Ja vec neko vreme planiram da odradim sve to ali nikako... Sta trebamo tacno da proverimo tj sta da im kazemo u laboratoriji, na sta da ide akcenat?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2016, 11:50:11 pre podne »

da li radiš kardio trening? (aerobno?)
- da li si probao sa jabukovim sirćetom? riba?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Januar 26, 2016, 11:21:53 posle podne »

Mislim da je "mogući problem sa štitnom žlezdom" prioritetniji, i da ga ne bi trebalo olako shvatiti...

Informativno...ipak si mesec dana siguran  ;)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11137084

http://www.livestrong.com/article/251986-unflavored-gelatin-nutrition/

http://nutritiondata.self.com/facts/sweets/5480/2
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Januar 26, 2016, 10:50:01 posle podne »

Razlikovati uzrok i posledicu nekog stanja je ključ rešenja za većinu problema...bilo bi dobro da se "suspektnoj" subkliničkoj hipotireozi "posvetiš" time što ćeš odraditi predložene dodatne "analize", da ne bi isto pitanje provlačili kroz svaku temu...

5 gr goveĂ°eg želatina dnevno sigurno neće imati neki poseban fatalni učinak, ako su drugi faktori rizika pod kontrolom...
« Poslednja izmena: Januar 26, 2016, 10:52:40 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3 poslato: Januar 26, 2016, 04:26:41 posle podne »

Znaci mogu :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Januar 25, 2016, 11:49:02 posle podne »

Najkraće rečeno...fatalnost tvog lipidnog statusa ne zavisi samo od goveĂ°eg želatina, već je uzrok tome "multifaktorijalan", baš kao što si i sam naveo - loša ishrana, fizička neaktivnost, hroničan stres...sve je to najveći problem, a ne goveĂ°i želatin!

Sredi ishranu, pokreni se...a za goveĂ°i želatin ne brini!  ;)

Po pitanju TSH i susp. hipotireoze...već smo dali neke predloge...odraditi...fT3 fT4, TPO i TgAt...kao i UZ š. žlezde...

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=216747.0

A simptomi mogu biti razni( ilustrativno)...

" - Nelagodnost u predelu vrata, uvećanje štitaste žlezde – osećaj nelagodnosti, stezanja, pritiska u vratu, grub glas, ili vidljivo uvećanje štitne žlezde mogu ukazivati na bolest štitaste žlezde.

- Promene u telesnoj težini – Varijacije u telesnoj težini može biti znak  poremećaja nivoa hormona štitaste žlezde. Otežani gubitak kilograma uprkos raznim dijetnim režimima može biti znak hipotireodizma.

- Promene na koži i kosi – kosa i koža su osetljive na promenu hormona štitaste žlezde. Kod hipotireoidizma, kosa često postaje krhka, gruba i suva, lako se kida i opada, a koža postaje suva i perutava, na dlanovima gruba, nekada se javlja i ekcem. U hipotireoidizmu može doći do gubitka malja spoljne ivice obrva.

- Neplodnost može biti povezana sa nedijagnostikovanim problemom u funkciji štitaste žlezde.

- Promene nivoa holesterola koje su do tada bile uredne – povišene vrednosti holesterola u krvi, koje ne reaguju na regulaciju ishrane, fizičku aktivnost i medikamente, predstavljaju znak nedijagnostikovanog hipotireodizma.

Depresija i anksioznost – hipotireodizam je obično povezan sa depresijom. Osoba postaje nezainteresovana, gubi volju, pospana je, zaboravlja.

Depresija koja ne reaguje na medikamente može biti znak nedijagnostikovanog hipotireodizma. U hipertireoidizmu osoba je preosetljiva, razdražljiva, plačljiva, anksiozna je I može imati napade panike.

Umor – osećaj konstantne iscrpljenosti, koji je prisutan i nakon 8-10h noćnog spavanja može biti znak smanjene funkcije štitaste žlezde.

Bolovi u mišićima i zglobovima, tendinitis – bolovi u mišićima i zglobovima, kao i mišićnim pripojima, slabost u rukama,  sindrom karpalnog tunela u šakama, tarzalnog tunela u stopalu, mogu ukazivati na poremećaj funkcije štitaste žlezde.

Porodična istorija bolesti – postojanje bolesti štitaste žlezde u porodici postoji rizik za oboljevanje i treba proveriti funkciju štitaste žlezde.
"



« Poslednja izmena: Januar 25, 2016, 11:52:38 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #1 poslato: Januar 25, 2016, 04:39:22 posle podne »

Posto se uzima 30 dana iz razloga sto povecava holesterol, da li je bezbedno da ga koristim sa ovakvim lipidnim statusom i TSH? Neke vrednosti su na granici, pa ne znam koliko je ozbiljno (a i relevantno, nekih mesec, dva lose ishrane, bez treninga, sedenje, stres i tako u krug, i u tom momentu sam vadio krv i mokracu)

http://i.imgur.com/K1lxDh5.jpg

http://i.imgur.com/sQB5IxZ.jpg

btw procitao sam da se na definiciji i dijetama sa manjim unosom masti menja tsh nivo, da li je to istina?
« Poslednja izmena: Januar 25, 2016, 04:49:47 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 18 upita.