TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 11:17:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lab. nalazi i bodybuilding  (Pročitano 1913 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Januar 26, 2016, 04:05:49 posle podne »

obavezno uradi - da vidiš koliki je kreatinin trenutno tj kako bubrezi uspevaju da očiste organizam...
i javi rezultate  :)
Sačuvana
sasha 123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #4 poslato: Januar 26, 2016, 04:01:12 posle podne »

Hvala Peđa i Slaviša na odg,
 
Nemam nikakvih hroničnih bolesti i sl., do sada je sve bilo ok. :)

Jer ima smisla uopšte raditi kreatinin dok pijem kreatin jer će on sigurno biti dobro iznad granice?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Januar 26, 2016, 03:50:51 posle podne »

Pošto nisam našao sličnu temu verovatno se spominjalo ranije negde ali ja nisam našao, koje je lab. nalaze je potrebno vaditi kao "rutinske konrtrole" sa aspekta zdravlja i BB i koliko često?
Ja sam recimo uvek do sada od lekara opšte prakse dobijao da idem da vadim i to za dž na svakih 4-5 meseci kažem mu kako sam malaksao, slinav, često bolestan i sl. i dobijem  ;D. MeĂ°utim sada nisam dobio  :-\, pa ću ih vaditi u nekoj privatnoj lab samo ne znam koje analize jer ih ima jako puno  ??
Pošto nisam našao sličnu temu verovatno se spominjalo ranije negde ali ja nisam našao, koje je lab. nalaze je potrebno vaditi kao "rutinske konrtrole" sa aspekta zdravlja i BB i koliko često?

Ja sam recimo uvek do sada od lekara opšte prakse dobijao da idem da vadim i to za dž na svakih 4-5 meseci kažem mu kako sam malaksao, slinav, često bolestan i sl. i dobijem  ;D. MeĂ°utim sada nisam dobio  :-\, pa ću ih vaditi u nekoj privatnoj lab samo ne znam koje analize jer ih ima jako puno  ???

Nema neke razlike izmedju onog ko se rekreativno bavi bb i "prosecnog coveka" u pogledu brige za sopstveno zdravlje...kao i parametara kojima bi se trebalo pozabaviti...moj predlog bi bio, ako nema neke hronicne bolesti ili stanja koje zahteva posebnu paznju, kontrolne lab. preglede krvi i urina obavljati na svakih 3-6 meseci...
Obavezno uraditi glikemiju, trigliceride, ukupni holesterol, LDL, HDL, transaminaze( AST, ALT ), ukupni bilirubin, direktni, indirektni bil, urea, kreatinin, KKS( eritrociti, leukociti, trombociti hemoglobin, hematokrit-HCT, eritrocitne konstante - MCV, MCH, MCHC, RDW), leukocitarna formula, sedimentacija...rutinska analiza urina( izgled urina , boja, reakcija, specifična gustina, proteini...prisustvo kristala i celijskih elemenata...sluzi...glukoze, acetona...)
slažem se sa kolegom Slavišom
treba da uradiš
krvnu sliku (KKS), urin, sedimentacija, biohemija krvi - šećer (glikemija), lipidogram (masnoće u krvi - trigliceridi, holesterol, HDL, LDL), transaminaze (ALT, AST), bilirubin, kreatinin, urea...
to bi bilo to - neke druge stvari idu kao dopuna po potrbi...  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Januar 26, 2016, 03:08:38 posle podne »

Pošto nisam našao sličnu temu verovatno se spominjalo ranije negde ali ja nisam našao, koje je lab. nalaze je potrebno vaditi kao "rutinske konrtrole" sa aspekta zdravlja i BB i koliko često?

Ja sam recimo uvek do sada od lekara opšte prakse dobijao da idem da vadim i to za dž na svakih 4-5 meseci kažem mu kako sam malaksao, slinav, često bolestan i sl. i dobijem  ;D. MeĂ°utim sada nisam dobio  :-\, pa ću ih vaditi u nekoj privatnoj lab samo ne znam koje analize jer ih ima jako puno  ???


Nema neke razlike izmedju onog ko se rekreativno bavi bb i "prosecnog coveka" u pogledu brige za sopstveno zdravlje...kao i parametara kojima bi se trebalo pozabaviti...moj predlog bi bio, ako nema neke hronicne bolesti ili stanja koje zahteva posebnu paznju, kontrolne lab. preglede krvi i urina obavljati na svakih 3-6 meseci...

Obavezno uraditi glikemiju, trigliceride, ukupni holesterol, LDL, HDL, transaminaze( AST, ALT ), ukupni bilirubin, direktni, indirektni bil, urea, kreatinin, KKS( eritrociti, leukociti, trombociti hemoglobin, hematokrit-HCT, eritrocitne konstante - MCV, MCH, MCHC, RDW), leukocitarna formula, sedimentacija...rutinska analiza urina( izgled urina , boja, reakcija, specifična gustina, proteini...prisustvo kristala i celijskih elemenata...sluzi...glukoze, acetona...)

Sačuvana
sasha 123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #1 poslato: Januar 26, 2016, 01:29:12 posle podne »

Pošto nisam našao sličnu temu verovatno se spominjalo ranije negde ali ja nisam našao, koje je lab. nalaze je potrebno vaditi kao "rutinske konrtrole" sa aspekta zdravlja i BB i koliko često?

Ja sam recimo uvek do sada od lekara opšte prakse dobijao da idem da vadim i to za dž na svakih 4-5 meseci kažem mu kako sam malaksao, slinav, često bolestan i sl. i dobijem  ;D. Međutim sada nisam dobio  :-\, pa ću ih vaditi u nekoj privatnoj lab samo ne znam koje analize jer ih ima jako puno  ???
« Poslednja izmena: Januar 26, 2016, 01:32:03 posle podne od strane sasha 123 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 17 upita.