TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394997 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 06:48:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potreban savet iskusnijih  (Pročitano 5842 puta)
DS90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #8 poslato: Februar 04, 2016, 07:54:15 posle podne »

Mislim da ti je previse 100-150 gr hidrata po obroku obzirom da imas 88 kg.
Slazem se, zima, praznici, gladne oci uvek.. svakako planiram to sada da smanjim, posto do leta zelim da imam 85kg
« Poslednja izmena: Februar 04, 2016, 08:03:40 posle podne od strane DS90 » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #7 poslato: Februar 04, 2016, 04:45:58 posle podne »

Mislim da ti je previse 100-150 gr hidrata po obroku obzirom da imas 88 kg.
Sačuvana
DS90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #6 poslato: Februar 04, 2016, 01:58:04 posle podne »


Pa sto se tice proteina, kada je meso u pitanju obicno je to oko 200gr mesa po obroku, a za kolicinu jaja sam naveo.
Sto se tice ugljenih hidrata 100-150gr po obroku, zavisno od toga u kakvoj sam "formi"..

Ribu jedem, obicno u cetvrtom obroku ili pore/posle treninga. Ribu npr neverovatno brzo varim.. e da, pijem riblje ulje.

Radio sam 80 % ovih analiza, pre nepunih godinu dana.. cak mi je holesterol mozda bio i malko ispod crte, dok su svi ostali parametri bili u idealnom opsegu. Krvni pritisak dobar, ekg nisam radio, kao i eho..

Nikada nisam bio alergican, da kucnem u drvo, uvek zdrav, bez ikakvih tezih bolesti, cak me i ovi virusi zaobilaze, godinama nisam ni temperaturu imao.. Ozbiljnije povrede nikada nisam imao.
Trenirao sam rukomet dugo godina, od kako sam prestao, stolica me je malo ubila, tada mi drzanje ledja nije isto bilo, ali nista ozbiljno..

Naravno, kada treniram, nemam takvih problema, ne bole me ledja, drzim ih pravo i bas ih pazim pri treniranju, jer znam koliko su takve povrede opasne i koliko se tesko lece, imao sam prilike to da vidim..

E sad, da li me pitas za ove rezultate zbog ovih suplemenata sto pijem ili ne? Posto iskreno, uvek sam imao neku dozu odbojnosti prema tome, valjda sam to poneo iz kuce..
Ali ovo je 21. vek, tako da mi se misljenje o njima poprilicno promenilo,

Imam jos jedno pitanje sto se tice amino x i whey-a.. U danima odmora, da li je pozeljno piti protein i kako da konzumiran amino? Obicno ne pijem protein u danima odmora, vec gledam da pojacam unos proteina kroz hranu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Februar 04, 2016, 03:33:52 pre podne »

Hm, kažeš sreĂ°ena ishrana...a kada bih pitao koliko proteina, hidrata, masti, imaš okvirno na dnevnom nivou?

Sveže voće? Povrće( vlaknasto)?

Bananu bih pre ubacio u pwm uz proteinski suplement...mada pola banane u tom šejeku koji si naveo za doručak ti sigurno neće pokvariti "takmičarsku formu"...  ;)

Vezano za citrulin...najkraće - Smatra se da je citrulin jači NO-booster u odnosu na arginin, a istovremeno povećava aerobnu izdržljivost, smanjuje skupljanje mlečne kiseline u mišićima i ubrzava oporavak. Inače citrulin i arginin su u bliskoj vezu u procesu oslobaĂ°anja NO( azot monoksid)...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/no-azot-monoksid-i-ishrana.html

Vezano za taurin...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/taurin.html

Da li si u skorije vreme odradio lab. pregled krvi i urina? Riba? Riblje ulje?

Ako nisi uradi...obavezno - glikemiju, trigliceride, ukupni holesterol, LDL, HDL, transaminaze( AST, ALT ), ukupni bilirubin, direktni, indirektni bil, urea, kreatinin, KKS( eritrociti, leukociti, trombociti hemoglobin, hematokrit-HCT, eritrocitne konstante - MCV, MCH, MCHC), leukocitarna formula, sedimentacija...rutinska analiza urina( izgled urina , boja, reakcija, specifična gustina, proteini...prisustvo kristala i celijskih elemenata...sluzi...glukoze, acetona...)

Krvni pritisak? Ekg u miru?

Spirometrija?

Test opterećenja?

EHO srca?

Piješ neke lekove? Neke druge bolesti? Astma? Povrede?

Deformitet kičme?

Sačuvana
DS90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #4 poslato: Februar 03, 2016, 05:12:47 posle podne »

Pa ovako.. za dorucak pojedem 4-5 jaja, na bukvalno par kapi maslinovog ulja, na teflonskom tiganju, gde salvetom na kraju i pokupim to ulje, bukvalno ga premazem samo. Izbacim zumance, ostavim 1-2. Ili pojedem 4-5 barenih, bez zumanceta, jer u tom obliku ne volim da ga jedem.
Posle toga pojedem 50-100 gr osvenih, zavisno od dana i perioda, sa orasima, mlekom sa niskim procentom masti i dodam mericu proteina. Sve to ide u blender.
Kada smo vec kod ovsenih, da li bi pola banane ili cela u istom smetala, kao prosti hidrat?

Sledeci obrok, taj je uglavnom pred trening, je teletina ili piletina, sa barenim krompirom uglavnom ili pirincem + sezonska salata.
Trening, sad cu pre njega, znaci posle nekih sat i po (mada generalno brzo varim hranu) popicu AMINO X, ubacicu i tokom treninga, kao i posle, sa proteinom, mada cu razdvojiti po vasoj preporuci.. Kada smo vec kod tog AMINO X-a, zanima me cemu sluzi citrulin, taurin?

Posle treninga, znaci nakon nekih sat vremena jedem piletinu, teletinu ili ribu, sa barenim krompirom ili pirincem + salata, zavisno od toga sta sam jeo pre treninga.

Cetvrti obrok mi je riba ili ponekad tunjevina, a ukoliko sam za dorucak jeo barena jaja, pojedem kajganu, kao sto sam gore naveo, sa uglavnom jednim zumancem.

Pred spavanje jedem elu ili retko kad mladi sir.

Znam da sve ovo nije idealno, pogotovu jer pravim gresku sa vitaminima i mineralima, jer ne pijem nista, a pitanje je koliko ih unosim kroz ishranu..
Ovih dana cu kupiti omega 3 i neke vitamine..

Generalno pijem dosta vode, zimi doduse manje nego leti. Ali i zimi pijem svakako 2l u najgorem slucaju, dok je leti ta kolicina duplirana.
Trudim se i da ne solim hranu..


Sto se tice treninga, delim ih po grupama misica..ruke radim jedan dan, i biceps i triceps, gde radim naizmenicno, jer mi tako vise odgovara (probao sam sve kombinacije), noge, ledja, ramena, grudi posebno..
Radim uglavnom 5 vezbi za svaku grupu misica, gde mi jedan takav trening traje 45-60 min, zavisno od guzve u teretani. Biciklu vozim 2,3 puta nedeljno, tempom da mogu bukvalno da pricam sa ljudima, da nisam preterano zadihan, gde mi znoj tek krece posle nekih 15 min..


Inace imam 186 cm i posto je zima, trenutno sam na nekih 88 kg, gde do leta zelim da sputim na 85 kg, mada imam trenutno potrebne mase za "secenje"..
Nisam neko ko pati od ne znam kakvog izgleda, plocica itd, ali sam generalno pedantan u svemu, pa zelim kada vec treniram da postanem i u treningu jos pedantniji, kada vec imam zelju da treniram
« Poslednja izmena: Februar 03, 2016, 05:22:27 posle podne od strane DS90 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Februar 03, 2016, 03:11:58 posle podne »

BCAA mozes da uzimas pre, u toku i posle treninga...mozes ih ubaciti u protein sejk...ali, situacija sa AMINO X je malo drugacija...

Kako planiras da doziranje?

...a po pitanju AMINO X BSN...mislim da tu ima malo vise sastojaka, a ne samo BCAA...tipa citrulina, taurina...tu je i vitamin D...ako se ne varam preporuka samog proizvodjaca je da moze da se uzima, pre( 15-30 min) i u toku treninnga...kao i posle treninga...

S obzirom na formulaciju ne bih ga mixovao sa proteinom...ponavljam to nije "konvencionalni" BCAA suplement...

Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2016, 02:29:23 posle podne »

Pozdrav.

Kako izgleda ta sredjena ishrana, podeli sa nama, mozda bude nekih stvari za koje mislis da su sredjene,a nisu.

Bcaa pijes neposredno pred trening i mozes u toku treninga, a glutamin uz protein nakon i mozes pred spavanje.

Da li uzimas vitamine i minerale..??

Kako ti izgledaju treninzi..??
Sačuvana
DS90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #1 poslato: Februar 03, 2016, 01:23:13 posle podne »

Zdravo, treniram aktivno vec godinu dana i u tom periodu sam pio samo protein posle treninga i ponekad ujutru uz ovsene pahuljice. Imam sredjenu ishranu, citao sam vase savete ovde a i pisao pre.
Eto, posle ovog vremena, zelim da napredujem jos vise i odlucio sam da kupim BCAA, pa sam po preporuci uzeo AMINO X BSN.
Znam da se piju pre i posle treninga, a mogu i tokom istog, ako mi nisu pogresno objasnili?

Da li mogu da se piju i ujutru i pred spavanje ili je to slucaj za glutamin? Za suplementaciju sam prakticno laik, jer nisam imao iskustva sa drugim preparatima sem sa proteinom..

Da li BCAA pijem neposredno pred trening, tipa 15 min pred isti? Posle treninga slobodno mogu da ih pomesam zajedno sa proteinom?

Jasno mi je da pri koriscenju suplementacije moram da imam perfektno sredjenu ishranu da bih izvukao najvise od proizvoda, pa zato pisem ovde, da bih dobio najbolje moguce savete.

Hvala unapred!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 17 upita.