TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 04:35:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mislim da je ginekomastija  (Pročitano 4321 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Februar 16, 2016, 01:30:35 posle podne »

Hvala vam na odgovorima samo me interesuje dali bi smeo ponekad da koristim u ishrani plazmu, cokoladno mleko, cokoladicu itd (glupo pitanje :D )
- sa primenom načina ishrane i pridržavanjem režima u što većoj meri i disciplini prema uputstvima koje je prethodno naveo Slaviša
i uz
- promenu načina života - teretana treninge umereno po tipu kružnog treninga (najbolje) uz - OBAVEZNO kretanja što više i aktivnosti po tipu kardio/aerobne - koje tope masti i pokreće metablizam masti (telesne + visceralne) > ti možeš da pobediš tvoj problem i promeniš život, ali to zavisi od tebe, to ne možemo mi umesto tebe....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Februar 11, 2016, 03:15:52 posle podne »

Inace, vezano za ishranu, tj. potrebne korekcije vezane za unapredjenje ucinka naseg testosterona, kao i blokadu aromatizacije( pretvaranje testosterona u estradiol), kao i prekid spoljašnjeg unosa estrogenu-sličnih jedinjenja...kratke smernice...P.S. estro-hormoni - ginekomastija...

Ajmo o direktnom uticaju nekih namirnica i nacina ishrane na testosteron...

Postoji niz studija koje potvrĂ°uju uticaj ishrane bogate crvenim mesom( govedina) na testosteron, a jedna od novijih je sprovedena u Danskoj. Studija je za cilj imala poreĂ°enje uticaja vegetarijanske i ishrane bogate mesom na testosteron i ostale polne hormone. Učestvovali su sportisti koji se bave sportovima izdržljivosti . Unos makronutrijenata je kod obe grupe bio isti: 58 % ugljenih hidrata, 28 % masti i 14 % proteina. Rezultati su, nakon 6 nedelja, pokazali znatan pad ukupnog testosterona kod vegetarijanske grupe ispitanika.

Drugo istraživanje je pokazalo da vegetarijanci imaju manje testosterona na raspolaganju u situacijama koje zahtevaju „anabolički odgovor”, što je normalna funkcija testosterona (npr. anabolički odgovor nakon treninga s opterećenjem).

Govedina, teletina, junetina, konjsko meso sadrže minerale koji su ključni za optimalno lučenje testosterona, a to su cink, magnezijum ,gvožĂ°e, kao i zasićene masne kiseline i holesterol(potrebne za proizvodnju testosterona).

Jaja sadrže holesterol koji je polazna tačka za sintezu testosterona, a takoĂ°e su značajan izvor vitamina B5 i B6 koji pomažu uspostavljanje hormonske ravnoteže.( naravno bez krajnosti sa zumancima...)

Što se povrća tiče, korisne namirnice su kupus, brokoli i kelj jer sadrže indol-3-karbinol, prirodni antiestrogen, koji povećava odnos testosteron: estrogen kod muškaraca. S druge strane, beli luk sadrži alicin, supstancu koji je prirodni inhibitor kortizola (istraživanja su pokazala da beli luk povećava nivo testosterona, ali ujedno ima mogućnost smanjenja kortizola).

Pored visokog procenta proteina, i zdravih masti ( omega-3), cinka - riba( losos, pastrmka, skuša...), sadrži dosta vitamina kao što su - B5, B6 i B12, od koji utiču pozitivno na reproduktivno zdravlje i nivo testosterona.

Nešto egzotičniji izbor kada su u pitanju namirnice koje su prirodni boosteri testosterona su školjke - OSTRIGE. One sadrže veliku količinu cinka, koji pored toga što pospešuje lučenje testosterona povećava i kvalitet semene tečnosti jako bitan element u lečenju neplodnosti) Pored cinka, školjke su bogate magnezijumom, a imaju i dosta proteina i zdravih masti, tako da su odličan izbor, ako se ima „mogućnosti” za njihovu upotrebu u ishrani.

Orašasti plodovi ( badem, lešnik, orasi, kikiriki)sadrže „zdrave masti“, tj. esencijalne masne kiseline potrebne za povećanje nivoa testosterona. Šaka orašastih plodova dnevno može uravnotežiti ishranu i povećati nivo testosterona.

Pomenimo i namirnice koje snižavaju estradiol( anti-estrogene namirnice):

Povrće: brokoli, kupus, karfiol, kelj, peršun, cvekla, prokelj, zelje, repa, šargarepa, celer, ren, paprike, paradajz, crni i beli luk, praziluk i ostalo zeleno povrće koje sadrži hlorofil.

Gljive: šitake, šampinjoni, bukovače, itd.

Voće: nar, crveno grožĂ°e (vino i semenke takoĂ°e), bobičasto voće (kupine, borovnice, ribizle…), citrusno voće (limun, limeta, pomorandže, mandarine…), avokado, crvena jabuka.

Semenke: čija, lan, susam.

Orašasti plodovi: badem, orah, lešnik, kikiriki

Ulje: maslinovo, laneno, riblje ulje i ulje koštice grožĂ°a.

Integralne žitarice: pšenica, raž, proso, ovas, ječam, kukuruz, integralni pirinač.

Začini: origano, ruzmarin, žalfija.

Meso: organski gajena živina, teletina, losos, ostrige

Mogu pomoći i koren koprive, zeleni čaj, čaj od kamilice, jabukovo sirće, kiseli kupus, kombuha, med, propolis.

Saveti za snižavanje nivoa estradiola

-Izbegavajte stresna stanja, naročito emotivni i psihički stres

-Miran i neprekinut san je takoĂ°e jedan od bitnijih faktora

-Smršajte, rešite se tog „šlaufa oko struka” koji je „magacin“ za aromatazu!!!

-Izbegavajte SVU plastičnu ambalažu, naročito ako koristite mikrotalasnu pećnicu( oslobaĂ°anje estrogen-like supstanci)

-Jedite po mogućnosti organsku hranu (nema hormonski aktivnih jedinjenja koja se dodaju u svrhu poboljšanja prinosa mesa)

-Jedite probiotike (kefir, jogurt, kiselo mleko...)

-Izbegavajte sredstva za higijenu koja sadrže parabene

-Izbegavajte “konzerve” (one sadrže BPA, bisfenol A)

-Izbegavajte SVE sojine proizvode (soja sos, tofu, ulje, ljuspice, komadiće, šnicle, sojine proteine…zbog prisustva flavonoida koji imaju estrogeni potencijal)

-Izbegavajte mesne preraĂ°evine u kojima je soja (salame, paštete, viršle, parizeri itd.)

-Kažite zbogom pivu i preteranoj upotrebi alkohola (alokohol indirektno podstiče aktivnost aromataze)

-Izbegavajte slatkiše (gotovi svi sadrže soju i šećer)

-Izbegavajte suncokretovo, sojino i ulje od kukuruza.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Februar 11, 2016, 01:20:28 pre podne »

Vezano za razliku ginekomastija / lipomastija , hm, ne bih da ih stavljamo u "isti koš"...

Nasuprot ginekomastiji , pseudoginekomastija (lipomastija – masne grudi) proizilazi iz proširenja masnog tkiva dojke umesto proliferacije žlezdanog tkiva. Tkivo kod pseudoginekomastije je mekše na dodir. Tj. ginekomastija je "povećanje muških grudi" koje se sastoje od pravog tkiva dojki( žlezdano tkivo - uticaj hormona), a ne masnog tkiva( lipomastija) te se stoga na može smanjiti kroz korekciju ishrane i vežbanjem.

Naravno, i sam vidiš šta čeka...kreni sa promenama na bolje...zdrava ishrana - sa tri bitne odredice - kvalitet, raznovrsnost, izbalansiranost, i redovan trening...

Drugraski savet, dok se ne krene sa "vidnim promenama na bolje" - 1 "cheat meal" jednom nedeljno, dozvoljeno nutritivno sagrešenje...dakle, 1 nedeljno u jednom obroku jedi što ti duši milo( zadovolji demone nutritivnog iskušenja)...

Za bilo kakvu pomoć oko formulisanja plana ishrane i treninga ti stojimo na raspolaganju...

"Put od jedne ili hiljadu milja započinje jednim korakom"...samo napred...

« Poslednja izmena: Februar 11, 2016, 01:23:14 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
nebojsa2805
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #18 poslato: Februar 11, 2016, 01:16:07 pre podne »

Hvala vam na odgovorima samo me interesuje dali bi smeo ponekad da koristim u ishrani plazmu, cokoladno mleko, cokoladicu itd (glupo pitanje :D )
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Februar 11, 2016, 01:08:46 pre podne »

Kad smo kod unosa masti, ipak nisu sve masti iste...sve dijete koje provereno rade, se svode na manipulacije u unosu hidrata, dok unos dovoljan unos proteina i zdravih masti jako bitan u ovom periodu...

Ne zapostavljamo masti u ishrani...NIKAKO...zdrave masti su najveći prijatelj našeg zdravlja i dobrog izgleda... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude.html

Dakle, "ceo proces" zahteva upoznavanje se pravilnim odabirom namirnica, tj. njhovom upotrebnom vredošću, nutritivnim sastavom...

Tu ti uvek stojimo na raspolaganju za sve konsultacije...

Ali opet kažem pomenuti parametri lab. nalaza - glikemija, trigliceridi, ukupan holesterol, LDL, HDL...nas mogu uputiti detaljnije oko preporuka vezanih za korekcije ishrane...naravno, tu je i problem osetljivosti na insulin, hormonskog statusa...koji je takoĂ°e bitan fatkor u ovoj priči...a na sam hormonski balans( od insulina do testosterona) možemo uticati baš ishranom...kao i redovnim treningom...

Pored naših smernica čeka te dosta čitanja, ličnog truda i zalaganja...čitaj, pitaj, uči...koliko znaš o svom telu i načinu na koji ono funkcioniše toliko tvoji napori na polju boljeg izgleda i zdravlja vrede...

Kolega Tutorov je dao detaljne smernice...dobro ih prouči...

Ja bih preporučio za čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/klju-vaeg-uspeha-poveajte-osetljivost-na-insulin.html
Sačuvana
nebojsa2805
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #16 poslato: Februar 10, 2016, 07:03:11 posle podne »

znaci uz promenu ishrane i fizicku aktivnost ima da nestane ginekomastija (lipomastija), probacu i nadam se da se nece izraziti jos vise.
-nemam krojacki lenjir tako da ne znam koliki je obim struka i kukova
« Poslednja izmena: Februar 10, 2016, 07:04:43 posle podne od strane nebojsa2805 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Februar 10, 2016, 07:01:49 posle podne »

Pritisak ponekad mi bude 130 sa 90 mereno i sa digitalnim i sa onim obicnim sto stavljaku onu gumu oko ruke nzm kako se zove mada taj pritisak nije stalno povisen, poslednji put sam merio pre 3 nedelje kada sam imao i glavobolju od pritiska pa sam primio inekciju kao diklofen nzm tacno.  puls mi je u normalnom stanju 65 nekada bude i 80, volim slanu hranu ali ne solim preterano posto znam da ne smem slano i masno, pijem trenutno oko 1,5 litara vode dnevno, dok u letnjem periodu popijem oko 2,5l (oko 10 casa od 250 ml), imao sam stresove ali to sam resio tako sto sam dao otkaz i sad trenutno ne radim a imao sam iritantne kolege i sefa
130/90 je u granicama normale - stim da je 90 na gornjoj granici...
merač u nivou ručnog zgloba nije najprecizniji tj bolje je merenje na nadlaktici... trebalo bi da napraviš nekoliko merenja - npr da vodiš dnevnik ujutru/podne/uveče 3dana > pa da nam javiš da li je bilo povišenih vrednosti i kako su se kretale vrednosti (a da merenje bude sa nadlakatnim meračem...)
----------------------
koliki je obim struka?
koliki je obim kukova?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Februar 10, 2016, 06:54:58 posle podne »

 Povećanje fizičke aktivnosti i na kraju - potrebno je kretati se što više!!! Pored smanjenog unosa kalorija - uspeh je zagarantovan jedino POVEĆANJEM POTROŠNJE kalorija! Kad goĂ°e to moguće krećite se (stepenice umesto lifta, pešačenje umesto prevoza, kućni poslovi...) - koristite svaku priliku za kretanje. Sedenje zamenite kretanjem!
- Potrebno je 1-2x na dan šetnja 1h do 1,30h umerenim tempom (60-70%HRmax tj maksimalni puls – HRmax se odreĂ°uje 220 - godine života).Ova vrsta aktivnosti je dokazano najbolja za topljenje masti. TakoĂ°e, jutarnja šetnja na prazan stomak (uz šejk) min 30min snažno topi masti....
- TakoĂ°e, preporučljivo je kružni trening u teretani 3x nedeljno sa malim težinama, veliki broj ponavljanja, veliki broj vežbi - veliki obim rada/umeren intenzitet - troši kalorije!
- Povećanje mišićne mase povećava bazalni metabolizam tj potrošnju kalorija u miru (kao i pri kretanju) – što više mišića, oni troše više enrgije!!!
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/pobedite-viak-telesnih-masti-body-fat.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Februar 10, 2016, 06:42:21 posle podne »

Postepeno gubljenje kilograma naglo gubljenje kilaže ima obično jo-jo efekat - dovodi do vraćanja kilograma u skorijem periodu. Sa druge strane, ekstremna redukcija unosa kalorija tj gladovanje za 2 dana drastično usporava metabolizam, što poništava efekte dijete na gubljenje kilaže. Naše telo se izuzetno prilagoĂ°ava uslovima u kojima se nalazi, u cilju održanja i opstanka. U u slovima nedovoljnog priliva kalorija u organizam (gladovanje), naše telo smanjuje metabolizam tj drastično usporava potrošnju kalorija u stanju mirovanja. Smanjenje unosa kalorija treba da je umeren i postepen, treba unositi toliko da se ne izgladnjujemo, nego da smo lagano gladni. Treba tokom dana unositi po malo u odreĂ°enim vremenskim intervalima – hranu sa niskim brojem kalorija, niskim GI (glikemijskim ineksom), niski sadržaj masti, dosta proteina...
Promena načina ishrane unos kalorija treba da je proporcionalan broju kalorija koje trošimo. ako unosimo više, višak se pretvara u telesne masti i povećava kilažu. TakoĂ°e, važan je sastav hrane koju unosimo. Potrebno je da unosimo dovoljno tečnosti, vitamina, mikroelemenata. Sezona je svežeg voća i povrća i potrebno je unositi što više ovih namirnica. Posebno salate od paradajza/krastavac, paprike (bez ulja) sa posnim sirom, jogurtom ili kiselim mlekom su idealno osveženje i unos taman onoliko kalorija koliko nam treba. Količina hrane koju unosimo je ne velika. Potrebno je unositi hranu konstantno na svaka dva sata. Unos hrane takoĂ°e ubrzava metabolizam. Važno je da hrana koju unosimo NIJE – masna, kalorična, slatka! Ove tri stvari znače: hrana koju unosimo treba da ima nizak sadržaj masti, nizak sadržaj ugljenih nihdrata (bez brzih UH, tj visok GI), mala količina hrane koju unosimo. Uvek kad smo gladni treba popiti čašu vode ili hladnog zelenog/nana čaja. Zeleni čaj takoĂ°e metabolizam i troši kalorije.... Unos tečnosti je važno konstantno tokom celog dana. Voda je bez kalorija, a zavara glad... Potrebno izbegavati slatke sokove, a dolazi u obzir ceĂ°eni grejp/naranča.
- Smanjiti ili gotovo potpuno izbaciti brze šećere (slatkiše, beli šećer)
- Unos masti svesti na minimum, hrana treba da je presna ili barena/kuvana - prženo na ulju i masno izbegavati
- Povećati unos proteina – proteini treba da budu značajan deo u češćim i manjim obrocima (2-3/5 obroka treba da su 1/3 redovnih sa 50-80% posnih proteina). Unos proteina povećava bazalni metabolizam (potrošnja kalorija u miru).

proteini su - posni sir, obrano kiselo mleko/jogurt, jaja (ne više od 1-2 jaje po obroku uz salatu... - prednost belance!)
proteinski šejk - treba da bude zamena za doručak i večeru, eventualno, može se uzeti još jedan šejk u vreme treninga (pre ili posle treninga). Šejk ne treba da zameni pravilnu ishranu, jer bi na taj način narušili normalan unos vitamina, minerala koji su neophodni organizmu. šejk može biti zamena za neki od obroka tokom dana (najbolje doručak i večera), a u kombinaciji sa PRAVILNOM ishranom tokom dana (više laganog gladovanja, unos namirnica koje su siromašne mastima, kalorijama, ugljenim hidratima).
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Februar 10, 2016, 06:31:11 posle podne »

Ovako, imam 19 godina tezak sam 80kg, visina 171, malo sam se skoro ugojio a inace nisam bio debeo. mene ova dilema prati jos od kada sam imao 15 godina.
pazi - za početak imaš 10-15kg viška i to bi trebalo da skineš
to znači:
1. korigovana ishrana (bez grickalica i gaziranog i suhomesnatog i svih preradjevina - paštete, viršle i sl...) - kolega Slaviša ti može dati detaljne info oko antiestrogenske ishrane > pazi sve gde ima soje stimuliše estrogen, kao i gojaznost i višak šećera i kalorija(!) i to moraš da iskoriguješ(!) > Smanjiti unos belih šećera, masti i smanjiti kalorijski unos > promena ishrane po količini i kvalitetu(!)
2. povećana fizička aktivnost - i aerobna(kardio - trčanje, vožnja bicikla, šetnje što više > kaloeij i masne naslage se troše kontinuiranom fizičkom aktivnošću srednje umrenog do jačeg intenziteta) + trening snage u teretani (kružni trening) povećanje mišićne mase ubrzava metabolizam i troši više kalorija...
-------------------
kada smanjiš masne naslage i promeniš unos supstanci (nezdravih) - u mnogome će se smanjiti/nestati i problem sa sumnjom u gyno...
Sačuvana
nebojsa2805
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #11 poslato: Februar 10, 2016, 02:54:57 posle podne »

Pritisak ponekad mi bude 130 sa 90 mereno i sa digitalnim i sa onim obicnim sto stavljaku onu gumu oko ruke nzm kako se zove mada taj pritisak nije stalno povisen, poslednji put sam merio pre 3 nedelje kada sam imao i glavobolju od pritiska pa sam primio inekciju kao diklofen nzm tacno.  puls mi je u normalnom stanju 65 nekada bude i 80, volim slanu hranu ali ne solim preterano posto znam da ne smem slano i masno, pijem trenutno oko 1,5 litara vode dnevno, dok u letnjem periodu popijem oko 2,5l (oko 10 casa od 250 ml), imao sam stresove ali to sam resio tako sto sam dao otkaz i sad trenutno ne radim a imao sam iritantne kolege i sefa
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Februar 10, 2016, 02:32:15 posle podne »

Vidim ovaj edit o pritisku...

Kolika je to vrednost "ponekad" povisenog pritiska?

Koji je aparat koriscen za merenje? Digitalni...? Ili onaj sa zivinim stubom...merenje je obavila dovoljno strucna osoba?

Kada si poslednji put izmerio pritisak? ( pre merenja krvnog pritiska potrebno je oko 10 minuta mirno sedeti. TakoĂ°e, treba voditi računa o temperaturi, unosu kofeina i nikotina, jer oni utiču na promenu krvnog pritiska. Preporučuje se da se pritisak meri bar 45 minuta po konzumiranju kafe ili cigareta. )

Preporuka bi bila da pratis pritisak nekoliko dana, da obavis merenja - ujutru, podne, uvece, bar 3-5 dana, moguce su varijacije tokom dana...

Koliki je puls u mirovanju? Ujutru, po budjenju? U toku dana?

Unos soli? Da li dosoljavas hranu?

Unos vode? Spavas li dovoljno?

Stresovi? Nervoza?

Pre bilo kakvog pocetka "redovne fizicke aktivnosti", pogotovu kada ima "sumnji"...obavezno udraditi lab. pregled krvi i urina( glikemija, trigliceriidi, ukupan holesterol, LDL, HDL...urea, kreatinin, kompletna krvna slika...AST, ALT...rutinski pregled urina), ekg u miru, "provera vrednosti krvnog pritiska", spirometrija, eho srca, test opterecenja...

Vezano za ishranu za sva pitanja i savete ti kolega dr Tutorov i ja stojimo na raspolaganju...na pravom si mestu  ;)
« Poslednja izmena: Februar 10, 2016, 02:51:39 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
nebojsa2805
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #9 poslato: Februar 10, 2016, 02:20:27 posle podne »

Eh, te mesne preradjevine...dosta soje i drugih surogata mesa, mesnih otpadaka, aditiva, pojacivaca ukusa i sl.

A kada pricamo o soji...eh, njoj je odzvonilo... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/soji-je-odzvonilo.html

Industrijski preradjena hrana je izvor mnogih zala za nase telo, pa i za "hormonski balans"...

Testosteron nas nasusni, i interakcije ishrane sa istim...zauzdajmo "estrogen" ishranom...tj. omogucimo normalnu produkciju testosterona, blokirajmo aromatizaciju( pretvaranje testosterona u estradiol), prekinimo unos estrogenu-sličnih jedinjenja hranom...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/testosteron-i-ishrana.html

Najmanje sto mozes da uradis za sebe je da se potrudis da se zdravo hranis( i naravno, tu je redovan trening - trening sa opterecenjem + kardio)..."zdravlje na usta ulazi", ali i bolest...

Da li si upoznat sa pravilnim odabirom namirnica? Sastavljanjem obroka?


Dali da pokusam prvo vezbe sa sopstvenim telom bez tegova (sklekovi, trbusnjaci, cucnjevi i ledjnjaci) pa kasnije da idem u teretanu?
Sto se prehrane tice videcu da trazim na ovom forumu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Februar 10, 2016, 02:12:07 posle podne »

Eh, te mesne preradjevine...dosta soje i drugih surogata mesa, mesnih otpadaka, aditiva, pojacivaca ukusa i sl.

A kada pricamo o soji...eh, njoj je odzvonilo... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/soji-je-odzvonilo.html

Industrijski preradjena hrana je izvor mnogih zala za nase telo, pa i za "hormonski balans"...

Testosteron nas nasusni, i interakcije ishrane sa istim...zauzdajmo "estrogen" ishranom...tj. omogucimo normalnu produkciju testosterona, blokirajmo aromatizaciju( pretvaranje testosterona u estradiol), prekinimo unos estrogenu-sličnih jedinjenja hranom...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/testosteron-i-ishrana.html

Najmanje sto mozes da uradis za sebe je da se potrudis da se zdravo hranis( i naravno, tu je redovan trening - trening sa opterecenjem + kardio)..."zdravlje na usta ulazi", ali i bolest...

Da li si upoznat sa pravilnim odabirom namirnica? Sastavljanjem obroka?

« Poslednja izmena: Februar 10, 2016, 02:15:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
nebojsa2805
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #7 poslato: Februar 10, 2016, 02:02:49 posle podne »

Ao da zaboravih da napomenem da pijem gazirane sokove, pored toga ima i grickalica i slatkisa ponekad i mesnih preradjevina, tako da jedem sve. ranije dok sam trcao isto nisam vodio racuna (jeo sam sve) i bio sam mrsav :) nekada kada sam imao 11 godina sam se izgladnjivao, jeo sam 2x dnevno pa sam ubrzo prestao
Sto se tice analiza nisam radio samo ekg i sve mi je uredu osim pritiska ponekad mi bude povisen
« Poslednja izmena: Februar 10, 2016, 02:06:37 posle podne od strane nebojsa2805 » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.132 sekundi sa 17 upita.