TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 03:27:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prelom fibule i skocnog zgloba  (Pročitano 4481 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Mart 09, 2016, 03:42:25 posle podne »

kada šetaš - možeš koristiti elastičnu bandažu...
- šetaj po subjektivnom osećaju tj doziraj dužinu šetanja (koliko prija...)
--------------
potrebno je 3-4nedelje sprovodjenja programa za oporavak od ove povrede...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Mart 09, 2016, 03:35:59 posle podne »

radi ove vežbe za početak...
- hladi led + lioton gel bolno mesto (3x na dan)
ovo ide prvih 7 dana...
Sačuvana
Kaludjer99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #10 poslato: Mart 08, 2016, 03:45:01 posle podne »

локално место бола (отока) измасирај ледом (коцкица леда) кружним покретима 5мин, после тога утрљај Лиотон гел - то поновиш 3х на дан (увече пре спавања можеш да намажеш зглоб Гавез гелом)
- да ли има бола пи шетању?
nema bola pri setanju, u stanju sam da setam po 3 sata, i nema nikakvog bola u zglobu.. cak sam pokusao i da trcim, mogu i to, ne punim tempom, ali mogu da trckaram(sa bandazom)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Mart 08, 2016, 10:58:56 pre podne »

- за почетак ради седећи ово: стопалом полако покрети горе/доле (до крајњих граница, али не на силу) - ради 1000х на дан...
(не ради друго сада тј оно што боли...)
« Poslednja izmena: Mart 08, 2016, 11:25:23 pre podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Mart 08, 2016, 10:56:34 pre podne »

локално место бола (отока) измасирај ледом (коцкица леда) кружним покретима 5мин, после тога утрљај Лиотон гел - то поновиш 3х на дан (увече пре спавања можеш да намажеш зглоб Гавез гелом)
- да ли има бола пи шетању?
Sačuvana
Kaludjer99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #7 poslato: Mart 08, 2016, 02:36:58 pre podne »

kakvi ste sa pokretima izvrtanja/uvrtanja stopala?
kako ide istezanje listova (bol/ograničenje)?
kod uvrtatanja i izvrtanja gotovo da nema bola, sve funkcionise normalno, pri istezanju lista ima malo bola i ogranicenja, takodje samo na unutrasnjem delu zgloba..  Najveci bol mi se javlja kad radim vezbu podizanja na prste na stepeniku i u trenutku kad spustam zglob tj stopalo\petu na dole, osetim neverovatan bol u unutrasnjem delu. Tu vezbu mi je preorucio fizioterapeut jedan, ne znam koliko je ona pametna jer me bas boli kad je radim?
Sačuvana
Kaludjer99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #6 poslato: Mart 08, 2016, 02:31:22 pre podne »

- koliko stepeni fali pri obaranju stopala na dole do 180 stepeni?
- koliko stepeni fali pri povlačenju stopala ka sebi do 90(+) stepeni?
iskreno ne umem da ocenim koliko stepeni fali, jer ne kapiram najbolje pitanje. Kod obaranja stopala na dole je sve ok, gotovo isto kao kod zdrave noge, problem se javlja kod drugog pokreta, kada nogu vucem ka sebi, tu je razlike oko 2,3 cm u povredjenoj nozi. I javlja se bol otprilike ispod ove strelice koju se stavili na slici broj 2, tacnije bol se javlja kod povetka srelice. Nema bola pri podizanju na prste, kao ni pri hodanju na prstima. Ovo sam ja postavio temu, medjutim u medjuvremenu sam zaboravio sifru onog naloga pa sam naoravio novi.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Februar 25, 2016, 10:54:36 posle podne »

kakvi ste sa pokretima izvrtanja/uvrtanja stopala?
kako ide istezanje listova (bol/ograničenje)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Februar 25, 2016, 10:49:16 posle podne »

da li boli podizanje na prste/hod na prstima?
(bez opterećenja)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Februar 25, 2016, 04:08:44 posle podne »

- koliko stepeni fali pri obaranju stopala na dole do 180 stepeni?
- koliko stepeni fali pri povlačenju stopala ka sebi do 90(+) stepeni?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Februar 25, 2016, 04:06:07 posle podne »

pozdrav, dobrodošli na pansport forum  :)
sve što navodite predstavlja uobičajeno stanje posle povrede kao što je vaša. posle takve povrede defrmitet, otok, bol pri pokretima stopala(posebno u krajnoj amplitudi pokreta - predstavljaju uobičajene poteškoće u oporavku...
---------
posle preloma i nošenja gipsa ostaju priraslice, skraćenje tetiva i ligamenta - što se dobrim delom oporavlja i vraća u uredno stanje...
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2016, 03:03:03 posle podne »

Dobar dan, obracam Vam se po prvi put, listao sam forum i cini mi se da nisam nasao nista sto je slicno mojoj povredi. 1.5.2015 sam doziveo veoma tesku povredu levog skocnog zgloba, u pitanju je bio prelom fibule i distorzija skocnog zgloba, totalno uvrtanje, dislokacija, distorizja, i sve ono najgore. Nosio sam gips 2 meseca, nakon cega su usledile terapije od ukupno 3 meseca. Prohodao sam krajem Avgusta iste godine, naravno nije to bilo hodanje bez ikakve muke, dosta sam se mucio, i mogu reci da sam tek oko nove godine poceo normalno da hodam. E,sad, svi su mi rekli, da sam za dlaku izbegao operaciju, jer je doktor, ortoped dobro vratio skocni zglob na mesto, ali ono sto se sad javlja kao problem, nije zglob kao zglob, nego cini mi se njegovi ligamenti. Na fizijatriji mi je doktorka rekla, da je sve potpuno zaraslo kako treba, i da mogu da trcim slobodno, ali ono sto mene muci jeste zapravo unutrasnji deo skocnog zgloba, tj neki ligament tu. Doktorka svesna da su nakon preloma bili osteceni i ligamenti, meni kaze, da u nasoj bolnici nemaju bas neku sportsku medicinu, i da ona dalje tu ne moze da mi pomogne, kada su ligamenti u pitanju, pa sam se odlucio pomoc potraziti kod Vas na forumu. Radim  sve vezbe koje se ovde pominju, zglob mi nije u potpunosti funkcionalan kao zglob druge noge, tj, ne mogu da vucem  stopalo ka sebi kao kod zdrave noge, sve ostalo je manje vise isto kao kod zdrave. Da napomenem da je otok i dalje prisutan, ne kao kad sam skinuo gips pre par meseci, ali i dalje ga ima u manjim kolicinama ali je tu, ne mrda. Pokusao sam da trcim, pri lagano trku nemam nikakvih smetnji, ali kad recimo hocu da ubrza dolazi do bola, jer noga oseca veci pritisak. Mogu da se podizem na prste, mogu da radim istezanje listova, ali cim krenem da vucem stopalo i prste ka sebi, osetim neverovatan bol u unutrasnjem delu skocnog zgloba, kao da me neko sece nozem. Doktorka mi je dala  da mazem biofreez i konjsku mast zelenu,ali ja sem izuzetnog hladjenja noge ne primecujem nikakvo poboljsanje. Mozda sam ovde sad dao previse informacija, mozda i premalo, ali cinjenica i sustina je da imam najveci problem sa otokom i saunutrasnjim delom skocnog zgloba, tj jednom tackom u tom delu, koji nikako da prodje. Unapred zahvalan na odgovoru, nadam se i pomoci. Pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 17 upita.