TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:50:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: L-Canitine pre godinu dana. Sta i kako od sagorevaca sada!  (Pročitano 2937 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Februar 29, 2016, 02:45:54 pre podne »

Naravno da ja za početak najbolje da dok ne uĂ°eš u kondiciju radiš kardio niskog intenziteta...ali ako želiš da iskoristiš najbolje od kardio treninga...odluči se za HIIT...

P.S. dužina trajanja HIIT-a može i da varira, neko će reći 5 - 30 min...HIIT bih ipak preporučio iskusnijim početnicima...ako se odlučiš za sprint, uvek pažnju obrati na podlogu po kojoj trčiš, kao i na adekvatnu obuću za trčanje...

Inače, HIIT možeš raditi i na bajsu, sobnom bajsu...ali je opet u prvom planu puls, tj. zone pulsa koje se intervalno smenjuju...

A bitna stvar u celoj priči je kardio-vaskularno zdravlje, kao preduslov svih napora...tako da razmotri i predložene "zdravstvene pretrage"...

Sačuvana
Safirra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #7 poslato: Februar 29, 2016, 02:32:10 pre podne »

aha, pitanje je samo hocu li moci da izdrzim ja 30 sekundi "sprint", 60 sekundi "džogiranje" ili brzo hodanje...i tako naizmenično 20-30 minuta? sumnjam u stanju u kom sam sada. Ali za mesec -dva verovatno cu moci i probacu naravno, nisam do sada znao za takav tip kardio treninga ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Februar 29, 2016, 02:23:28 pre podne »

Da, tačno je sve što si napomenuo o pomentoj zoni pulsa...ali efekat kardia niskog intenziteta traje samo dok traje pomenuti trening...a šta misliš kada bi taj efekat sagorevanja mogao da traje i duže, hm, čak do 24h sati od završetka treninga? "Korišćenjem HIIT" poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)

Misliš da je to nemoguće?!  ;) Bogme itekako je moguće uz HIIT...

HIIT trening je u suštini intervalni trening, znači da se radi niz kratkotrajnih, intenzivnih kardio serija sa aktivnom pauzom. Faza sa 80-90% od max pulsa( sprint) i "pauza" ( oko 65% od max pulsa). Ovakav trening se smatra aerobnim, iako poseduje elemente anaerobnog treninga. Intervalni trening je dakle, odličan izbor za ljude koji imaju ograničeno vreme za fizičku aktivnonst.

Za početak npr. - 30 sekundi "sprint", 60 sekundi "džogiranje" ili brzo hodanje...i tako naizmenično 20-30 minuta

Postoji nekoliko naučnih dokaza da ovaj tip treninga ima pozitivan uticaj na organizam vežbača i da je da tako kažem, efikasniji od klasičnog dugotrajnog kardia niskog intenziteta:

- Plato u sagorevanju masnih naslaga se dostiže nakon 8 nedelja, nakon toga efikasnost kardio treninga niskog intenzitaje znatno manja...eto mesta za HIIT

- Studije po Tabati i Tremblay-u, dokazuju da 2,5 sata intervalnog vežbanja imaju sličan uticaj na biohemijske promene u mišićima kao 10,5 sati treninga izdržljivosti.

- Ubrzanje RMR (resting metabolic rate), metabolizma u mirovanju, u narednih 24 časa. TakoĂ°e povećava i maksimalnu potrošnju kiseonika (VO2 max).

- Poboljšava osetljivost tkiva na insulin.

- Iako važi činjenica da se masti najefikasnije sagorevanju kod kardio treninga, u trajanju od najkraće 30 minuta, niskim intenzitetom (oko 65 % od max pulsa), HIIT trening ima pozitivniji uticaj na sagorevanje masti, verovatno na račun ubrzanog metabolizma u mirovanju...pomenuti kiseonični dug...

P.S. za početak kardio niskog intenziteta je ok, dok se ne "uĂ°e u kondiciju"...ali sa vremenom je HIIT, "must have"...
« Poslednja izmena: Februar 29, 2016, 02:32:22 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Safirra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #5 poslato: Februar 29, 2016, 01:53:35 pre podne »

Znaci prvo bi krenuo sa Crani FX a kasnije Dyma burn? naravno ostala suplementacija obavezno  i sve to uz maximalno vodjenje racune sto se ishrane tice.

Sto se tice kardia kolko sam skapirao telo koristi energiju iz masti tipa u dzogingu ako vam je pulst 60-70% od maximuma. Posto nemam merac pulsa(idiot nisam se ni setio da kupim u inostranstvu posto su mi savetovali ovde na forumu to) ja trcim tako da  mogu da govorim bez da se zadisem i gubim dah. To bi trebalo da je tih 60-70% kolko sma razumeo.

E da sto se tice pretreniranosti, pa imao sam taj problem prosli put hehe kad mi je puls skako iz cista mira, kad sam konstatno imao upale i bolove u misicima....tada sam trenirao ko lud 5x nedeljno teretana...previse je to sada kapiram, krenuo sam sasvim lagano, ne zelim dase forsiram da budem iskren.
Ne znam sta znaci HIIT
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Februar 29, 2016, 01:38:55 pre podne »

Što se tiče eventualnih preporuka oko sagorevača masti...ajmo prvo u kratkim crtama o podeli sagorevača masti...

Osnovna podela:

- BEZSTIMULANSNI SAGOREVAČI ( L -karnitin npr.)

- KOMPLEKSNI SAGOREVAČI MASTI( Animal cuts, Dyma Burn Extreme...)

Pošto vidim da razmiljaš o kompleksnim varijanata...ukratko o njima...

Kompleksniji sagorevači masti sadrže više sastojaka, i to su prirodni preparati namenjeni kao podrška da naše telo efikasnije troše masti kao izvor energije, kao i da ubrzaju metabolizam.

Sagorevači masti mogu da podstaknu termogenezu i sagorevanje masnog tkiva, da daju više volje i energije za trening, da smanje apetit, da podstaknu telo na povećanu prirodnu produkciju hormona koji su posebno odgovorni za količinu masnog tkiva i brzinu metabolizma. Sagorevači masti mogu i da smanje nivo lošeg holesterola u krvi, da izbace višak vode iz organizma, da održe konstantim nivo šećera u krvi, i još mnogo toga...

U suština učinak svih sagorevača se može posmatrati kroz tri bitna aspekta dejstva:

- STIMULATIVNI UČINAK ( kofein, sinefrin, tiramin, katehini…guggul)

- DIURETIČKI UČINAK

- LAKSATIVNI UČINAK

Osnovne napomene, ako se odlučiš za neki od kompleksnih sagorevača masti...

- Tokom upotrebe sagorevača masti smanjite ili u potpunosti izbegavajte izvore kofeina - konzumiranje kafe, Coca-cole, zelenog i crnog čaja, energetskih napitaka

- Ako imate upalu želudačne sluznice (gastritis) ili „čir“ na želucu i dvanaestopalačnom crevu – OPREZ!

- Tokom uzimanja sagorevača masti povećajte unos tečnosti (vode) tokom dana na 3-4 litre

- Ne uzimajte kapsule sagorevača masti u vremenu kraćem od 4-6 sati pred odlaska na počinak, a ako imate nesanicu uzimajte ih što ranije

- Ako imate povišen krvni pritisak, problema sa štitnom žlezdom ili srcem obavezno konsultujte lekara pre upotrebe „stimulativnih“ sagorevača masti!!!

- Ako tokom uzimanja sagorevača masti osetite lupanje srca, glavobolju, vrtoglavicu, drhtanje, bol u stomaku prestanite sa uzimanjem suplementa i obratite se lekaru.

- Poštujte preporuke oko doziranja, kod kompeksnijih sagorevača postoje preporuke da bi trebalo prvih 7 dana krenuti sa pola preporučene doze ne bi li se utvrdila osetljivost na efekte istog( tolerancija)

Opet naglašavam da je najbolji sagorevač masti - naše telo u pokretu na pogon korigovane ishrane...

Moja preporuka bi za početak bio Carni-FX + kofein...

http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/L-karnitin/SN286-Carni-FX.html

A kao napredniju formulu preporučujem - Dyma Burn Extreme...

http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/Termogenici-i-kompleksni-sagoreva%C4%8Di/DY394-Dyma-Burn-Extreme.html

Obavezno u asportiman suplementacije, svakako prioritetnije od sagorevača masti - vitaminsko-mineralni kompleksi, akcenat na vitamine C i E, vitamine B-grupe, kao i magnezijum( visokoapsorptivni oblici - citrat, aspartat, glicinat)...tu su i preko potrebne omega-3 masne kiseline...eventualno proteinski suplementi, kao i BCAA i glutamin...

Vezano za kardio...moja preporuka ide za 2 puta nedeljno kardio niskog intenziteta, 2 puta nedeljno HIIT, pratiš li puls?

Inače, ne idi u krajnost po pitanju treninga, cilj nam nije pretreniranost, bar 2 puta nedeljno potpuni odmor od treninga...





« Poslednja izmena: Februar 29, 2016, 01:41:18 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Safirra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #3 poslato: Februar 29, 2016, 01:36:05 pre podne »

Hvala i hvala na tako brzom odgovoru Slavisa.

Sto se tice pregleda, nisam skoro nista radio da budem iskren, mozda gresim ali nekako ne osecam potrebu posto se osecam vrlo dobro da budem iskren.A trebalo bi da uradim znam, krvnu sliku i sve ostalo. NIsam se ja ulenjio, usedeo i utromboljio da ne mogu da mrdnem, kretao sam se ja nije da nisam al sam usled shit ishrane vratio salce na stomaku. Onda sam izgubio nekih mozda cak i desetak kilograma ali sam sada za par meseci vratio bar 5 , sve na stomaku :(

Sto se treninga tice krenuo sam lagano, upale su prosle, tu i tamo me boli po koja partija misica zavisno ot toga koliko se opteretim, mada gledam da ne preterujem iskreno. Sto se kardia tice zavisi od vremena. Trcim stalno, promasim onaj jedan dan kada odmaram u potpunosti ostalo je ili trcanje kad je mokro napolju ili bajs kad je ok vreme.

Sto se ishrane tice, pre nego sto sam se vratio ovde jeo sam sve zivo, brzu hranu veoma cesto nazalost...ma sve u nekom trcanju. Sad je bolje, jedem dosta cesto a ne preobilno...trudim se da ispostujem sve savete od prosli put.

elem, moja namera je da udjem u trening malo i da ubrzam metabolizam ishranom so i radim upravo, suplementi bi dosli posle toga pretpostavljam.
Ja imam vrlo lepo iskustvo sa suplementima koje sam uzeo prosli put, stvarno sam zadovoljan ... naravno ishranu i treninge sam doveo u red to se podrazumeva pa bi hteo opet suplemente neke. jedino me muci taj sagorevac, sta kako, nisam siguran posto sam vec uzimao itd
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Februar 29, 2016, 01:19:40 pre podne »

Pozdrav i dobro nam došao natrag...

Jedina bitka koju smo izgubili je ona koju smo predali...

Da li si počeo sa redovnim treninzima?

Da li si pročisto ishranu?

Moj savet svima koju dugo nisu trenirali, a žele da se reše masnih naslaga je da se za početak ( bar prvih mesec-dva) vrati rutini - dobro koncipiranom planu treninga i "čistoj ishrani"...( zaboravi na mesne preraĂ°evine, brzu hranu, slatkiše, grickalice...i naravno, odlučno NE belom brašnu...)...bez prevelikih restrikcija i nerealnih očekivanja...za početak...

Uopšteno o sagorevačima masti...

Većina lenjih pojedinaca idealizuje suplemente iz ove kategorije i smatra ih osnovnim preduslovom svog napretka na ovom polju. Logika je - "sedim, ležim, jedem šta hoću i mršavim, ali tu su sagorevači masti da mi uštede vreme i trud oko redovnog treninga i ishrane".

Dakle, trebalo bi da budemo svesni upotrebne vrednosti suplemenata iz ove kategorije, koji su samo skromna podrška procesu sagorevanja telesne masti koji jedino, delotvorno mogu podstaći kardio trening, korekcija ishrane ( kroz manipulacije unosom ugljenih hidrata) i naravno, trening sa opterećenjem koji daje svoj doprinos i sa aspekta ciljanog kalorijskog deficita i kao glavni stimulans za očuvanje mišićne mase.

Da li si u skorije vreme odradio  lab. pregled krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, transaminaze - AST, ALT ; urea, kreatinin, kompletna krvna slika, Fe, rutinski pregled urina...)...vrednost krvnog pritiska? ekg u miru? spirometrija?...poželjno odraditi i eho srca( ultrazvučni pregled srca), test opterećenja...

Kako ti sada izgleda ishrana? Trening sa opterećenjem? Kardio?


« Poslednja izmena: Februar 29, 2016, 01:23:59 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Safirra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #1 poslato: Februar 29, 2016, 01:10:53 pre podne »

Poz drugari, evo me posle tacno godinu dana :) malo sam bio zauzet hehe :D
Elem,pre tacno godinu dana je krenula moja seansa teretana>zdrav zivot>pravilna ishrana>suplementi. I rezultati su odlicni, pa bih da se zahvalim svima oko pomoci <3
 
E sad sve je bilo savrseno i video se super napredak itd itd dok bukvalno nisam prestao da treniram. Zapalio u inostranstvo i mozda zvuci smesno ali vremena za teretanu nisam imao nikako, mozda je i malo nedostatak volje ucinio svoje al sta je tu je sada. Kilogramcici su se vratili, ne bas u potpunosti al jedan deo, ja ispao iz forme...ma place mi se! Krenuo sam sa teretanom opet cim sam se vratio kuci, nekih mesec dana i imam par dilema.

Sto se tice ishrane to smo savladali dobro hehe i suplemente donekle, samo me sada interesuje jedno: Koristio bi sagorevac neki,bolji, jaci u kombinaciji sa Wheyom, BCA, Creatin i naravno vitamini,minerali etc...ali sam u nedoumici posto sam procitao na forumu negde da je bitno jesi li koristio neki sagorevac ranije, koji i koliko. Ja sam koristio http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/L-karnitin/SN147-Carni-X-500mg.html pa me zanima sta bi mi savetovali sada?! I da li bi smeo uopste posto pojma nemam o tome? Jedino sam cuo da su Animal cuts extra, ako ih uopste ima kod nas .


Unapred hvala
« Poslednja izmena: Mart 17, 2016, 09:07:34 posle podne od strane Safirra » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.