TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 07:24:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: problem sa bencom i cucnjem  (Pročitano 2282 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #15 poslato: Mart 10, 2016, 11:05:29 posle podne »

Zagrevaj dooobro i ramena kada trebas da radis grudi. Ako imas bolove u ramenima onda izbaci na nedelju - dve benc pres kako bi oporavio malo taj deo. Menjaj tehniku ili uradi dve do tri vezbe pa tek onda benc pres kada je sve vec ozbiljno zagrejano. Opisi jedan trening kako bi mozda nasli gde skripi.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #14 poslato: Mart 10, 2016, 04:22:43 posle podne »

Ako nisi imao ranijih povreda verovatno imas gresaka u tehnici kao sto je to bio slucaj i sa cucnjem.
Sačuvana
bojan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #13 poslato: Mart 10, 2016, 04:17:20 posle podne »

sporadicno. recimo, od mog treniranja od nekih mesec i po dana, desilo se mozda tri puta da sam osetio blago peckanje u prednjem ramenu. pokusao sam da menjam polozaj laktova ali nije se mnogo promenilo. primetio sam da kada sve jako ukrutim, jako udahnem i uradim ponavljanje, bol je mnogo manji. kazem, nema bola posle treninga, danas je sve u redu, ali sporadicno se javi na samom treningu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #12 poslato: Mart 10, 2016, 04:09:17 posle podne »

Da li je bol bila prisutna samo na jednom treningu ili se ponavlja vise puta ?
Sačuvana
bojan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #11 poslato: Mart 10, 2016, 04:06:42 posle podne »

u tom slucaju osecam bol u desnom prednjem ramenu, vise mi odgovara malo uzi hvat. ne naravno hvat koji pogadja triceps, grudi sasvim lepo pogodim i sa ovim.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #10 poslato: Mart 10, 2016, 03:58:40 posle podne »

Mislim da bi kod benca mogao da rasiris hvat ako ti je cilj da pogodis grudi.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #9 poslato: Mart 10, 2016, 10:30:20 pre podne »

Ne znam kako si pocinjao sa cucnjevima, ali si svakako morao na pocetku svog treniranja da radis sedanje na klupu kako bi naucio tehniku, tj kako stoje ledja, zadnjica, kolena itd. Nakon toga smit masina, pa onda cucnjevi sa slobodnom sipkom i nema nikakvih problema. Moguce je da si preskocio neki korak na svojim pocetcima.
Sačuvana
bojan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #8 poslato: Mart 10, 2016, 10:09:30 pre podne »

mislim da sam resio problem sa cucnjem. posto treniram u nekoj ogromnoj teretani u nemackoj, postoje oni treneri , iako sam bio skeptican,i pitao sam ih da me prekontrolisu. ispostavilo se da su mi stopala orijentisana jako ka van, da bi kolena mogao vise da izbacim van i da krivim ledja.

osnovni problem je izgleda bio taj, sto sam se plasio da kolena ne smeju da predju preko prstiju kada idem u cucanj. valjda sam zbog toga jako isao unazad i to je proizvelo da krivim ledja i uopste, gubim ravnotezu i hocu da padnem nazad. jos uvek mi je tesko da radim u ovom novom polozaju, ali trudim se. juce sam radio lep trening, cak ovako mogu vise i da podignem i prosto osetim da bolje pogadja noge. danas imam upale u kvadricepsima.

problem sa bencom sam resio, pomogne mi neko da uzmem i vratim sipku iz tog stalka koji mi odgovara. mada, tu sam primetio jedan problem. sipku hvatam u sirini ramena, grudi izbacim, lopatice cvrsto na klupi, spustanje sipke da pipne grudi i onda u malo kosoj putanji sipka ide gore. sta znam, recimo dok se jos zagrevam, osetim da mi je desno rame kao malo preoprereceno, kao da postoji mala bol u prednjem ramenu. kada sam radio radne serije, toga nije bilo. sada nemam bolove nikakve. ne znam da li sam se lose zagrejao ili sta bi to moglo biti?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #7 poslato: Mart 02, 2016, 12:11:25 posle podne »

Najbolje da okacis snimak, ako ti je glupo ovako javno onda mi posalji preko poruke :)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #6 poslato: Mart 02, 2016, 11:54:13 pre podne »

Ja sam imao problema sa cucnjem i Dusan me je savetovao da pazim na kolena kad idem na gore tj. da ih guram ka spolja i to mi je pomoglo. Znaci, nije bitno samo kako stoje kolena na pocetku vec u toku celog pokreta. Sad ga radim bez ikakvih bolova i problema.
Sačuvana
bojan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #5 poslato: Mart 02, 2016, 11:53:08 pre podne »

meni stav jeste malo siri od ramena, kao i tebi, ali su mi zato stopala puno vise okrenuta ka spolja. tako mi je mnogo udobnije dok radim. medjutim ako jako rasirim, onda pocinju kolena da me bole, tj. najvise ako se spustim do kraja, tzv. ass to grass cucanj. ako su mi stopala vise ka unutra, onda bukvalno gubim stabilnost i to mi ne odgovara.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #4 poslato: Mart 02, 2016, 11:22:32 pre podne »

Pa ne radim ja nesto siroko, malo siri stav od sirine ramena i stopala blago okrenuta ka spolja. Sta ja da kazem za visinu, ja sam 171 :)

Sačuvana
bojan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #3 poslato: Mart 02, 2016, 10:58:56 pre podne »

alternativa koja mi je sad pala na pamet jeste da privucem neku klupu u power rack gde radim cucanj i tu radim benc. tu imam normalne kukice i mogucnost da postavim one horizontalne sipke u slucaju da otkazem, da mi ne padne sipka na grudi nego na te sipke.

za cucanj, kolena ne idu napred, to sam od pocetka pazio. idu jednostavno jako u stranu, i stopala su razmaknuta u stranu, vise od 30 stepeni. vidim kod tebe na ovoj slici profilnoj, da je i tebi stav sirok i stopala razmaknuta, nemam pojma da li je to okej za mene, ja nisam toliko visok (177 cm).
« Poslednja izmena: Mart 02, 2016, 11:01:51 pre podne od strane bojan1990 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2016, 10:57:03 pre podne »

Snimi cucanj pa da vidimo ali pretpostavljam da ti kolena ne idu u stranu vec napred pa te zato boli. Snimi i bench da vidimo gde nastaje problem sa ramenima. Nadji nekog da ti pomogne da uzmes sipku sa stalka na bencu i onda koristi taj nizi stalak.
Sačuvana
bojan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2016, 10:06:19 pre podne »

treniram oko mesec dana. krenuo sam od osnovnih stvari, dakle mrtvo dizanje, cucanj, rameni pres, benc pres, zgibovi. polako povecavanje tezina na svakom treningu (2,5 kg). za sada napredujem dobro, medjutim imam dva problema:

1. benc pres

ponekad osecam blag bol u ramenima nakon treninga koji se polako smanjuje narednih dana. prvo sam mislio da su mi laktovi u nezgodnom polozaju tj. da ih postavljam pod velikim uglom u odnosu na trup. to sam korigovao, ali problem je ostao.

u teretani imamo benc klupe koje imaju tri nivoa na kojima se moze odloziti sipka. medjutim, ako bih hteo da sipku podignem vertikalno gore sa srednjih kukica, udario bih u najvise kukice. dakle, nema sanse da sipku podignem potpuno vertikalno, tj. sa ispruzenim rukama. morao bih prakticno da savijem malo ruke, izvucem sipku i onda ispruzim ruke. to naravno necu da radim, jer je opasno, pogotovo kada su tezine vece.

taj najvisi nivo mi je mozda malo previsok i plasim se da mi zbog toga ledja gube stabilnost, tj. lopatice se opet razmaknu iako ih lepo postavim na klupu. nemam pojma sta da radim, da li da sipku hvatam drugacije, da li da menjam polozaj trupa na klupi, kako bi nadomestio tu visinu...

2. kod cucnja su mi noge jako razmaknute. dakle, uzimam stav siri neko ramena i stopala su mi razmaknutija. ako idem preduboko u cucanj, bole me kolena. ako zauzmem uzi stav, ne mogu da odem duboko uopste. gledao sam more videa i citao po knjigama, ali ne znam da li pravilno radim cucanj, jer su mi i noge i kolena jako razmaknuta.
« Poslednja izmena: Mart 02, 2016, 10:08:39 pre podne od strane bojan1990 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 18 upita.