TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 10:47:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kila ili ne?  (Pročitano 2068 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Mart 09, 2016, 03:17:40 posle podne »

da li boli ovo?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Mart 09, 2016, 03:12:25 posle podne »

da li ima bola kada ležeći - podigneš glavu i ramena od podloge?
- da li ima bola pri podizanju noge?
- da li ima bola kada pritiskaš loptu nogama?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Mart 09, 2016, 03:07:04 posle podne »

gde je tačno bol - bilo bi dobro da okačiš sliku sa obeleženim mestom bola i otoka....
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2016, 05:48:53 posle podne »

Kao da imam blagi otok sa leve strane, tako bih najbolje opisao. Samo sto ne boli, i nije modro. Ali traje vec preko mesec dana.
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #5 poslato: Mart 07, 2016, 05:28:18 posle podne »

- da li boli na dodir? pritisak?
- da li možeš da napipaš neku kuglicu?
- da li ima bola pri napinjanju?
- da li se bol javlja posle treninga?
- da li bol ide u testis?

Ne boli uopste, samo je osecaj nekako neprijatan, ne znam kako da opisem. Na pritisak nista...taj osecaj kao da popusti. Ne osecam ga konstantno tokom dana, vec samo kada hodam (i to ne odmah, vec posle nekog vremena).
Napipavam...nesto...ali to isto ima i sa desne strane...a desna strana je skroz ok.
Ne, kao sto sam rekao, bola uopste nema.
Ne, posle treninga mi cak bude i lakse. Pojas nosim tokom citavog treninga, male kilaze,visok broj ponavljanja, bez napinjanja.
Ne, ne ide u testis.

Za rengden, to je bilo pre 5-6 godina, i tako mi je rekao. Da imam rupicu u trbusnom zidu, ali da je velicine bibera i da ne moze da se operise jer je isuvise mala, vec samo da pauziram par meseci i sve ce biti ok. Sto i jeste bilo tako.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Mart 07, 2016, 03:47:03 posle podne »

- da li boli na dodir? pritisak?
- da li možeš da napipaš neku kuglicu?
- da li ima bola pri napinjanju?
- da li se bol javlja posle treninga?
- da li bol ide u testis?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Mart 07, 2016, 03:44:44 posle podne »

Ovako...probacu da budem sto kraci i sto precizniji.

Imam problema sa...pa nisam siguran jer simptomi nisu jasni...ali ajde da nazovemo preponskom kilom. Znaci osecaj nelagodnosti se javlja tacno u predelu gde se javlja preponska kila...sa leve strane. Ovako pre jedno 5-6 godina sam bio kod hirurga i on mi je na rengenu video da imam pocetak preponske kile, ali je bila velicine bibera i predlozioje mirovanje par meseci, sto sam ja i uradio, i evo vec 5-6 godina nisam imao problema sa tim, do pre jedno mesec i po. Osecaj, neprijatnosti se javlja prilikom hodanja ili duzeg stajanja. Prilikom treninga ne osecam nista (nosim pojas od pocetka do kraja treniranja). Nema nikakvog ispupcenja ili kuglice, samo osecaj nekako da je leva strana prepone zategnutija od desne. Cim sam primetio taj pocetak kile, odmah sam napravio pauzu od nedelju dana, bez ikakve fizicke aktivnosti i od tada se vratio normalnom treniranju ali sa jako malim tezinama, uz nosenje pojasa i bez ikakvog napinjanja. I osecaj uopste ne prestaje, sve je isto...samo sa tim da se nekad skroz smiri na par sati, pa onda opet osecam i tako u krug. Ja sam citao clanak dr. Tutorova o sportskoj kili i vuce me na to da je, ali opet...mislio sam da ce proci kroz ovaj period. Sta dalje raditi, sta izbegavati a na sta se usredsrediti posto zelim da izbegnem operaciju. Nije urodjena mana trbusnog zida i to bih da naglasim.
Pozdrav
ne razumem - kako na rendgenu može da vidi početak kile i to da početak kile bude bibera...?
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #2 poslato: Mart 06, 2016, 05:54:49 posle podne »

Takodje, da napomenem. Ne poklapaju mi se svi simptomi za sportsku kilu, posto je tu glavno da kada se to desi covek oseti trenutak kada se povredi prepona. Ja to nisam osetio. Pocelo je polako, i vremenom sve vise i vise...dok nisam odlucio da napravim pauzu od nedelju dana. Tada se malo, ali samo malo primirilo. Takodje, ne boli me dok radim trbusnjake (trenutno ovo ne radim, ali kada probam, ne boli). Ne osecam uopste skoro pa nista dok treniram (mozda zbog pojasa), vec samo dok hodam ili stojim duze. Takodje, trusnjake sam uvek redovno radio, kao i vezbe istezanja. Kao i to da sam uvek pazio na formu i nosio pojas prilikom tezih liftova (mrtvo, cucanj, military). Tako da mi malo nije jasno o cemu je ovde rec. Najbolje bi bilo ako bih mogao da dobijem preporuku za nekog lekara kod kojeg bih mogao na pregled u Beogradu. Ali ne na klasicne lekare jer mi je vec jasno sta ce mi reci, tako da ne bih isao i placao savete koje i sam znam da ce pomoci (bez fizicke aktivnosti i cekaj 3 meseca da prodje), vec kod nekog strucnjaka koji je upucen u sve ovo.

Ko god procita, hvala na odvojenom vremenu.
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #1 poslato: Mart 06, 2016, 05:42:27 posle podne »

Ovako...probacu da budem sto kraci i sto precizniji.

Imam problema sa...pa nisam siguran jer simptomi nisu jasni...ali ajde da nazovemo preponskom kilom. Znaci osecaj nelagodnosti se javlja tacno u predelu gde se javlja preponska kila...sa leve strane. Ovako pre jedno 5-6 godina sam bio kod hirurga i on mi je na rengenu video da imam pocetak preponske kile, ali je bila velicine bibera i predlozioje mirovanje par meseci, sto sam ja i uradio, i evo vec 5-6 godina nisam imao problema sa tim, do pre jedno mesec i po. Osecaj, neprijatnosti se javlja prilikom hodanja ili duzeg stajanja. Prilikom treninga ne osecam nista (nosim pojas od pocetka do kraja treniranja). Nema nikakvog ispupcenja ili kuglice, samo osecaj nekako da je leva strana prepone zategnutija od desne. Cim sam primetio taj pocetak kile, odmah sam napravio pauzu od nedelju dana, bez ikakve fizicke aktivnosti i od tada se vratio normalnom treniranju ali sa jako malim tezinama, uz nosenje pojasa i bez ikakvog napinjanja. I osecaj uopste ne prestaje, sve je isto...samo sa tim da se nekad skroz smiri na par sati, pa onda opet osecam i tako u krug. Ja sam citao clanak dr. Tutorova o sportskoj kili i vuce me na to da je, ali opet...mislio sam da ce proci kroz ovaj period. Sta dalje raditi, sta izbegavati a na sta se usredsrediti posto zelim da izbegnem operaciju. Nije urodjena mana trbusnog zida i to bih da naglasim.
Pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.